Jak nakonfigurovat směrovač v režimu přístupového bodu. TP-link

Přepněte Wi-Fi na režim Access Point Windows

To se tak stalo, že při práci dostat plnohodnotný internet bez omezení, musím použít netbook a 3G-modem. Nedávno nákup iPod touch, opravdu jsem ho chtěl připojit k internetu. Pokud by se smartphone mohl dostat do internetu sám, pak hráč je poněkud těžší.

Jednou z možností je připojení pomocí synchronizačního kabelu. Možnost není velmi pohodlná, jako na sobě neustále žádným touhovým kabelem s vámi, a to nechce dát iTunes taky. Druhou možností, která je popsána v tomto článku, je připojení přes Wi-Fi. Na Habrahabre, podobný úkol již byl zmíněn a jeho rozhodnutí, ale pro Linux. Naším úkolem je konfigurace stejného pod Windows.

Základní nastavení Mikrotik v režimu přístupového bodu

Dnes chci ukázat, jak můžete rychle nakonfigurovat směrovače Mikrotik v režimu přístupového bodu. Ukážu vám na příkladu CAP AC, ale akce budou přesně stejné pro jakýkoliv model.

Video Návody pro nastavení MikrotikNet Schopnost projít na plný úvazek školení mtcna? Má alternativu. Mínus. nebude tam žádný oficiální certifikát. Mnohem více. Za prvé, nemusíte jít nikam, viz a zkontrolovat video tutoriály, když jste pohodlný a tolikrát, kolikrát potřebujete. Za druhé, v průběhu zaměření na praxi je asi 4krát více než v učení na plný úvazek. Přečtěte si více o kurzu na stránce „]] Nastavení zařízení Mikrotik]]“, mohu také objednat zdarma]] prvních 25 lekcí]].

Pokud chcete zařízení nakonfigurovat v režimu routeru. To je tento článek.

Ve skutečnosti jsme zařízení připojili k síti, otevřete WinBox. Cap AC se bude muset zobrazit v kartě Sousedé. V nastavení čase je lepší se připojit k adrese MAC. Ve výchozím nastavení je uživatelské jméno správce použito bez hesla (mám jméno a heslo pro pozdravy, nevěnujete to pozornost).

Základní nastavení Mikrotik v režimu přístupového bodu. Připojení v Winboxu

Chcete-li začít. jsme aktualizováni. Jděte do System. Balíčky, klepněte na tlačítko Zkontrolovat aktualizace, pokud máte aktualizace, klepněte na tlačítko Stáhnout a nainstalovat. Počkejte, až bude zařízení restartovat.

Poté, co jdeme do System. Routerboard a klepněte na tlačítko Upgrade. Po restartu zařízení. Systém.reboot.

Další resetování všech nastavení. Systém. resetování konfigurace. Umístěte galka. žádnou výchozí konfiguraci a neučiníte. Čekáme na další restart. A připojte se, když se zařízení zobrazí v sousedech.

Za prvé, t.na. Naše zařízení bude fungovat v režimu Access Point. přidat všechny strany na jeden most a zeptejte se ho IP adresu z vaší sítě.

V menu mostu přidejte nový most na první kartě (musíte kliknout na plus), pojďme to zavolat například na druhém záložce portů. přidat přípa k vytvořenému mostu, t.na. Chceme přidat všechny ostatní. vybrat všechny.

Určujeme adresu. IP. adresy a pro Inteeis LAN předepisovat bezplatnou adresu z naší sítě.

Poté, aby přístupový bod pro přístup k Internetu, přidejte výchozí trasu. IP. trasy, jako brána, musíte zadat adresu svého hlavního routeru, v mém případě je to 192.168.jeden.jeden

Určete adresu DNS serveru. IP. DNS a zadejte požadovanou adresu (to je buď adresa vašeho směrovače, nebo poskytovatele, nebo například Google. 8.osm.osm.osm)

Pokud nechcete nastavit statickou adresu, můžete konfigurovat klienta DHCP. (IP-DHCP-klient).

Zůstává pouze k povolení Wi-Fi. Jdeme do bezdrátových profilů, přidat nový profil, přidat nový profil. zvolte WPA2 PSK, WPA2 EAP, ve sloupci WPA2 Před-sdílené tlačítko zadáme heslo z Wi-Fi sítě.

Dále jdeme do Wi-Fi rozhraní a přejdeme na vlastnosti každého adaptéru, zvolíme režim. most AP, země. Rusko, aby neporušila zákon týkající se síly vysílačů, nastavte SSID (viditelný název jména) a Náš dříve vytvořený bezpečnostní profil pro 2.4 GHz, obvykle dávám šířku kanálu 20 / 40MHz CE, pro 5GHz. 20/40 / 80MHz CEEE. Pokud se zdá, že Wi-Fi je slabě beaty. můžete hrát s tímto parametrem. Než kanál již, tím více přístupových bodů, ale pomalejší bude internet. Můžete také zadat frekvenci nebo kanál, v závislosti na pracovní zátěži ve vaší oblasti. Zbytek lze ve výchozím nastavení ponechat. S takovými nastaveními by Wi-Fi měl fungovat a internet na zařízeních musí jít. Pokud chcete hlubší nastavení, můžete hrát, s šířkou kanálu, napájení a t.D. Wiki z mikrotika pomoci, vše je popsáno výhradně o každém z parametrů.

Z teorie k praxi

Hlavní úkol při budování sítě není kliknout na myš v režimu „NEXT-NEXT-Dokončit“ a kompetentně naplánovat interakci zařízení, a to i pro velmi skromný projekt. Proto je nejlepší začít s náčrtek papíru a vytváření cílů a požadavků na novou část sítě.

Poznámka. Metody vytváření sítí a nastavení v tomto článku jsou také vhodné pro další přístupové body, které nejsou popsány pouze níže.

Budeme analyzovat následující příklad.

V jednom podniku je kancelář a malá pobočka v různých budovách, stejně jako sousední krajinářská oblast: lavičky pro rekreaci, místo pro kouření a t. D. Zaměstnanci mohou být na pracovišti v centrální nebo vzdálené kanceláři nebo prostě prosté území, zatímco je důležité, aby měli přístup k místní síti a internetu.

Minimální volba pro takový úkol je tři body přístupu: v centrální kanceláři, ve vzdálené kanceláři a na otevřeném území (viz. Obrázek 1) Připojený „řetězem“.

Bezdrátové síťové schéma.

V případě intermediate (venkovní) přístupového bodu bude vzdálená kancelář stále uložit připojení k centrální síti, protože přístupové body automaticky vyberou zařízení s nejsilnějším signálem. Vzhledem k větší vzdálenosti však spojení bude horší (viz. Obrázek 2).

Bezdrátová drátová válka během mezilehlého opakovače.

Vyberte přístupové body

Prostředí přístupového bodu je proto jiné, přístupové body, které potřebujete vybrat jiné.

V centrální kanceláři plánujeme přístup k přístupový bod pro uzavřené místnosti, je poměrně výkonný, takže signál je k dispozici přes oblast místnosti. Zde to není špatné pro model ZyXEL WAC6303D-S. poměrně produktivní, pohodlný, s moderním designem.

Přístupový bod ZyXEL WAC6303D-S.

Pro otevřený prostor vybráme například „Street“ model „, například ZyXEL NWA55Axe. Bod má dva vnější antény, kvůli tomu je zajištěn dobrý povlak, odolný vůči vnějším vlivům, například teplotní výkyvy. Z konstruktivních funkcí. není na bydlení žádný LED displej.

Zyxel NWA55Axe přístupový bod.

Pro pobočku, kde je práce omezeným počtem zaměstnanců, vyberte nákladově efektivní a kompaktní přístupový bod, ale se všemi potřebnými rysy. Například ZyXEL WACK610D.

Zyxel wax610d přístupový bod.

Všechny tři body krmí přes PoE (Power over Ethernet). Toto je přenosová technologie pro síťová síťová síťová zařízení. Další vodiče k napájení není nutné.

Důležité! V kanceláři mohou být zařízení, která pracují pouze v kabelové síti. Chcete-li je kontaktovat, je nutné mít spolehlivý přepínač gigabitu a je velmi žádoucí pro napájení bodů, které mají být porty s PoE.

V tomto případě je síť malá, tak pro krmení a komunikovat přístupové body s místními segmenty sítě, vyberte přepínač ZyXEL GS1200-5HP. Přepínač je zapotřebí pro připojení přístupového bodu a případně další vybavení s Poe Power a takové „dítě“ bude docela vyrovnat s přiřazeným úkolem.

Přepněte ZyXEL GS1200-5HP.

Komunikace mezi kancelářemi as pouličním přístupovým bodem bude výhradně přes bezdrátový kanál. ZyXEL NWA55Axe pouliční bod bude napájen přes Injektor PoE.

Kořen, opakovač nebo jen bod. jaký režim přiřadit?

Když jsou přístupové body připojeny ke společné síti pomocí vodičů, provádějí jednu funkci. zákaznické připojení. To je tradiční role AP.

Pokud existuje výměna dat na bezdrátovém kanálu mezi body, pak parafrází George Orwell, princip funguje: „Všechny přístupové body jsou stejné, ale některé jsou rovny ostatním“. Obecně máme dva typy zařízení podle jejich sítě role: Root AP a signální opakovač (opakovač)

Analogií s přepínači: opakovač pracuje na úrovni přístupu a kořen AP. na úrovni agregace / distribuce. Současně body v obou režimech: Root AP a opakovač může pracovat s připojením klienta.

V našem schématu je přístupový bod v centrální kanceláři kořen, a další dva: NWA55Axe a Wax610d. práce v režimu opakovače.

Vyberte rozsah pro připojení bodů mezi sebou

Přístupové body Podporujeme obě kapely: 2.4GZ a 5GZ. V souladu s tím pro každou z těchto rozsahů se pohybuje vestavěný systém přenosu signálu.

V tomto příkladu na 2.4GZ Dáme úlohu komunikace s přístupovým bodem kořene, rozsah 5GZ bude zcela ponechán komunikovat s uživateli. Tato volba je vhodná, když signál splňuje překážku na jeho cestě (například cihlová zeď) a uživatelé po ruce jsou relativně nová zařízení, která podporují Wi-Fi v rozsahu 5GZ.

Za jiných podmínek bude vyhovovat opačné možnosti. Pokud jsou přístupové body v oblasti zraku, a uživatelé v rukou dostatečných starých zařízení, jako jsou notebooky pracující pouze v rozsahu 2.4GZ. v tomto případě bude rozsah 5GZ rozsahu WISP komunikovat a 2.4GZ dovolená připojení zákazníků.

Měly by být také zohledněny další podmínky, například pracovní přístupové body v sousedních rozsahech nebo jiných zařízeních, která ovlivňují provoz sítě Wi-Fi, přítomnost volných kanálů, překážek pro průchod signálu (stěny, zrcadlové povlaky a t. D.)

Důležitý moment. Zda budou zákazníci aktivně spolupracovat mezi sebou a s místními síťovými zařízeními? Pokud se předpokládá intenzivní výměna dat, stejně jako přístup do souboru serveru, server DBMS Server ve stejném segmentu lokální síti, má smysl přidělit úplně „rychlost“ rozsah 5GZ.

Poznámky IT specialista

Wi-Fi v Mikrotik směrovače mají poměrně nejednoznačné téma, na jedné straně Počet publikací věnovaných je dostatečně velký, ale na druhé straně je většina z nich jednoduchým výpisem všech nastavení přítomných v routeru se stručným popisem. bez vysvětlení o jejich jmenování, potřebu, nebo naopak zbytečnost. Proto se zaměříme na praktické aplikace a možnosti, které opravdu potřebujete být potřebný v každodenní činnosti. Stejně jako nezbytné teoretické minimum pro pochopení významu jednotlivých nastavení.

Naučit se přizpůsobit Mikrotik od nuly nebo systematize již dostupné znalosti mohou být v hloubkovém roce správy Mikrotik. Autorem kurzu, certifikovaný trenér Mikrotik Dmitry Romanov, osobně kontroluje laboratorní práci a kontroluje pokrok každého svého studenta. Třikrát více informací než v programu MTCNA Vendorsk, více než 20 hodin praxe a navždy.

Okamžitě proveďte stručné ústup, takže nikdo nemá nepochopení a zklamání. V části Wi-Fi, většina směrovačů Mikrotik je vážně nižší než dostatek levných směrovačů domácností, je to kvůli zastaralé hardwarové platformě, která nepodporuje mnoho moderních standardů a technologií. Proto, pokud potřebujete opravdu produktivní síť Wi-Fi, měli byste pro toto zařízení používat speciálně určené pro toto zařízení. Přístupové body, opouštějí router své hlavní úkoly.

Je třeba také zřejmé, že k dosažení produktivní práce z Wi-Fi sítí v podmínkách hustého rozvoje měst je prakticky nereálné, bezdrátové sítě, zejména v rozmezí 2,4 GHz, jsou velmi zcela přetíženy, a velký počet vysílačů, často odhaleno maximálnímu výkonu, učinit základní prostředí extrémně nepříznivé. Navíc bezdrátové připojení. Jedná se o rozdělené prostředí, pokud každý spotřebitel obdrží svůj vlastní kanál alespoň 100 Mbit / S šířka, dokonce pracuje v ideálních vnějších podmínkách, které zákazníci budou sdílet pouze 150 mbps.

Proto se připojte přes Wi-Fi náročné na šířku pásma sítě zařízení, zejména multimédia. To není nejlepší nápad. Tam, kde je to možné, měli byste použít kabelové připojení. Co se týče většiny modelů Mikrotik směrovačů, nejsou špatné pro pořádání bezdrátových sítí určených pro malé vybití, kompenzují všechny nevýhody zastaralé bezdrátové platformy s širokými směrovacími schopnostmi, které umožňují velmi flexibilně konfigurovat parametry bezdrátové sítě a přístupová pravidla.

Všechna nastavení bezdrátových směrů Routeros jsou umístěny v bezdrátové sekci otevřením, které uvidíme seznam bezdrátových patrů, v závislosti na modelu směrovače bude jeden (2,4 GHz) nebo dva (2,4 GHz 5 GHz). Většina nastavení pro oba rozsahy je stejná, takže je zvážíme ve vztahu k rozsahu 2,4 GHz, což činí potřebné odchylky, kde se objeví 5 GHz specifických parametrů.

Chcete-li konfigurovat, otevřete potřebný Inteeis a okamžitě přejděte na kartu Bezdrátový soubor, na kterém se rozsvukový režim zapne. Pokročilý mód.

Nyní se obrátíme na zvážení prvního bloku nastavení, který je zodpovědný za provoz přístupového bodu a použitého kmitočtového rozsahu.

Možnost režimu je zodpovědná za provoz bezdrátového zařízení. V našem případě je to most AP. Transparentní režim přístupového bodu, v tomto článku nepovažujeme žádné další režimy.

Kapela. Bezdrátové síťové normy. Pro řadu 2,4 GHz, B, G a N jsou k dispozici pro 5 GHz. A, N a AC. Standardy A a B nejsou nalezeny na dlouhou dobu, takže jsou relevantní, takže je relevantní, může být také v provozu zařízení s adaptéry standardní. Proto pro rozsah 2,4 GHz bude optimální volbou 2GHz-pouze-n, pro 5 GHz. 5GHz-only-AC nebo 5GHz-N / AC, v závislosti na uživatelsky definované flotile. Pokud jde o zařízení Standard G, pokud je potřeba použít, pak bude správnější volba vytvoření samostatné bezdrátové sítě pro ně.

Frekvence. Frekvence kanálů. Můžete samozřejmě dát do Auto a zapomenout, ale v moderních podmínkách není to nejlepší řešení. Podívejme se na příklad prostředí terénu v bytovém domě. Dva nejvýkonnější sítě na prvním kanálu neberou v úvahu, to jsou dva z našich vlastních bodů: domov a test.

Jak vidíte, všechno není moc dobré, pokud neřekne jinak. Okraje rozsahu jsou více či méně volné, přičemž výběru počátku ještě výhodněji, a to jak na etherickém prostředí, tak pro důvody kompatibility, mnoho zařízení, například výrobky Apple nefungují nad 11. kanálem.

Nezapomeňme na klasiku pro 2,4 GHz: 1. 6. 11 (frekvence 2412. 2437. 2432) Je to tyto necyklické kanály, které se s výhodou rozhodnou pracovat. A i když nejsme lepší než tohle, nebudeme alespoň ještě neorientovat všechny ostatní, i když v tom chaosu, který se děje v bytových domech a kancelářských centrech, to je spíše slabý argument.

Real lůžkový rozsah 2,4 GHz. Široké kanály 40 MHz, které používají dva sousední 20 MHz kanálů, a protože kanály jsou posunuty vzhledem k sobě o 5 MHz, pak se vypne posun na 4 kanály, t.E. 15 nebo 610. Současně hlavní je jeden 20 MHz kanál, který přenáší všechny informace o službách a další 20 MHz kanál se používá pouze v případě, že šířka pásma začíná chybějící. A pokud máte hlavní účastníky pracovat pouze s 20 MHz kanálem (většina mobilních zařízení), ale vaše tečka funguje pro 40 MHz, pak budete dávat pouze rušení sousedů, bez jakéhokoliv přínosu pro sebe.

Co routery s funkcí wi-fi opakovače?

Existují směrovače, které mají také funkci Wi-Fi repeater, jako je ASUS nebo AVM Fritz! Krabice. Tato funkce funguje stejným způsobem jako obvyklý opakovač Wi-Fi, bere Wi-Fi síť z hlavního routeru a opakuje jej k rozšíření oblasti pokrytí. Problém je, že v tomto „skok“ ztratíme polovinu šířky pásma, protože síť firewall se provádí přes Wi-Fi, a ne přes kabel, takže by bylo lepší připojit svůj kabel.

Samozřejmě, že nejlepší možností bude mít plné pokrytí v našem domě. Je to Wi-Fi mesh, kde budeme mít wi-fi roaming, stejně jako kontrolu řady. Nicméně, pokud chceme znovu použít náš starý router, můžeme to také udělat s optimálním výkonem.

Má vaše domácí výstup pro sítě Ethernet?

To je první věc, kterou potřebujeme vědět, je: Pokud náš dům má Ethernet síťové zásuvky ve všech místnostech nebo v některých z nich, to výrazně usnadní instalační úkol a konfiguraci profesionální sítě Wi-Fi doma s profesionálními přístupovými body. Jedna položka, kterou musíme vzít v úvahu, je to z asi 2011 všechny nové domy mají kategorii 6 ve všech pokojích (kuchyň, obývací pokoj, ložnice, suterénu, podkroví), s výjimkou koupelen, toto síťové zásuvky nám umožní Poskytování dat a výživy do různých bodů přístupu Wi-Fi, kde je budeme umístit.

Obvykle u vchodu do domu budeme mít začátek síťového kabelu s konektory RJ-45, které se připojí k řízenému nebo nekontrolovatelnému přepínači pro data a / nebo napájení různým zařízením. Všechny síťové kabely procházejí samostatným kanálem v různých místnostech, a tam budeme mít výstup RJ-45, kde budeme umístit obvyklý síťový kabel pro připojení různých zařízení. V krabici u vchodu do domu budeme mít asi 50 cm na šířku a asi 30 cm široký, takže budeme spínače, ale budeme muset měřit různé modely, abychom se ujistili, že je vhodný.

Pokud má váš dům ethernetové síťové zásuvky

Pokud váš dům má síťové zásuvky Ethernet, nejtěžší část instalace již byla dokončena, budete potřebovat pouze k nákupu zařízení, které odpovídá vašim potřebám. Profesionální ap pro každou rostlinu? AP v každém pokoji, kde to nejčastěji používáte? V závislosti na vašich potřebách nastavíte jeden nebo více profesionálních přístupových bodů Wi-Fi distribuovaných v celém domě.

Pokud váš dům nemá žádné zásuvky Ethernet

Pokud váš dům nemá žádné síťové konektory sítě Ethernet, pak máme malý problém. Profesionální Wi-Fi přístupové body jsou vyžadovány jak data, tak výkon přes síťový kabel Ethernet, existují některé modely, které umožňují napájení přes externí proudový transformátor, ale jsou připojeny k lokální síti, které mají 1 GB / s nebo více pro dopravní síť.

Existuje několik přístupových bodů Wi-Fi s funkcí Smart Mesh, což je, že některé přístupové body mohou být připojeny k síti přes kabel, zatímco jiní jsou připojeny přes Wi-Fi, jako by byly Wi-Fi opakovače, nicméně řešení není vhodné. pro tebe. Doporučujeme (pokud nemáte žádnou možnost), protože skutečný výkon, který získáte, bude mnohem nižší, než kdyby byly propojeny drátem.

Pokud nejsou ve vašem domě žádné síťové sítě Ethernet ve vašem domě, doporučujeme, abyste se snažili připravit Ethernet Cat 7 Síťový kabel, protože je například přes elektrické vedení, například tam, kde projíždí televizní a satelitní kabely, protože jsou koaxiální. Kabely a jsou velmi dobře izolovány, jako CAT 7 kabel. Pokud nemáte možnost přeskočit síťový kabel Ethernet, protože kabel je příliš tlustý, doporučujeme používat plastové vlákno, napájení nebude přenášen z přepínače PoE do přístupových bodů, ale přinejmenším přenášet data. Na skutečné rychlosti 1 Gbit / s na reverzní let.

Co je DD-WRT a jaké jsou jeho hlavní vlastnosti?

DD-WRT. Jedná se o firmware, který nám umožňuje zlepšit charakteristiky našeho směrovače, i když by mělo být jasné, že lze provést pouze na některých Wi-Fi zařízení, protože ne každý má jeden kompatibilité dost výrobce chyby, a nucená instalace může Úplně výstup routeru.

Tento typ softwaru nám umožňuje rozšířit několik způsobů (stabilita sítě, informace o připojení, plné monitorování) Možnosti našeho routeru. Je založen na Zdarma Linux / GNU software. Chápeme proto, že je to volný a otevřený zdroj. který nám umožňuje změnit a pokud chcete přepsat kódy.

Konfigurace routeru OpenWRT v režimu přístupového bodu (přístupový bod)

Na routeru OpenWRT (firmware: OpenWrt 19.07.7) Konfigurace přístupového bodu (bezdrátový bod Wi-Fi) bez použití NAT a maškarů, takže funkce spínače (přepínač)

Na níže uvedené síti musíte nakonfigurovat OpenWRT pro práci v režimu bezdrátového přístupového bodu. Nejjednodušší způsob, drát z lokální síti, aby se obrátil na port WAN routeru a připojte se k němu přes Wi-Fi nebo LAN porty routeru. V tomto případě budeme používat NAT a již máme jednu podsíť, přístup, ke kterému musíte konfigurovat.

Mým cílem je používat LAN porty jako obyčejný přepínač, a samozřejmě být schopen konfigurovat a spravovat router pomocí webových stránek.

Samozřejmě vše lze konfigurovat pomocí příkazového řádku připojeného k SSH routeru. Pak se všechna nastavení sníží na změnu dvou konfigurací

Zastavte službu DNSMASQ (Snadné a jednoduché DNS a DHCP server používaný hlavně na směrovačích v malé domácí síti)

/ etc / init.D / DNSMASQ Zakázat / etc / init.D / dnsmasq Stop

Ne nutně, ale můžete zakázat službu odpovědnou za IPv6

/ etc / init.D / ODHCPD Zakázat / etc / init.D / ODHCPD STOP

No, vypněte bránu firewall. Pro přístupový bod je to zbytečné, i když s něčím můžete přijít.

/ etc / init.D / Firewall Zakázat / etc / init.D / Firewall se zastaví

Na konci můžete použít nastavení pro restartování síťové služby

Chci používat konzoly, terminály a další nástroje s černým pozadím, ale zkuste překonfigurovat vše na webových stránkách. V Openwrt, Luci se používá. jedná se o webově orientovanou konfiguraci Inteeis napsané v programovacím jazyce Lua.

A tak je router vypuštěný do továrního nastavení, která říká tato zpráva:

Žádné heslo s heslem! Na tomto směrovači není nastaveno heslo. Chcete-li chránit webové rozhraní, nakonfigurujte heslo uživatele root.

Heslo Je vhodné okamžitě instalovat, můžete stisknout „Přihlásit se“ pro testování a pokračování nastavení

Konfigurace Wi-Fi: „Bezdrátová síť“. Na zakázané síti „OpenWrt“ klepněte na tlačítko „Edit“. Další změna: Essid, šifrování, klíč

Změnit nastavení sítě pro LAN Inteeis

Samozřejmě, servery a důležité síťové vybavení, je lepší mít statické síťové adresy. Ale v tomto příkladu budeme používat DHCP.

V nabídce „Systémová spuštění“, „Enabled“ klávesu vypněte službu DNSMASMASQ a pak se zastaví.

V surfaktantu „Untavené změny“ a Save (Apply) se změní

Pokud se tato zpráva objevila, klepněte na tlačítko „Použít bezkonkurenční“

Změny konfigurace byly vráceny zpět zpět!

Zařízení nemohlo být dosaženo do 90 sekund po nanesení nevyřízených změn, což způsobilo, že se konfigurace vrátí z bezpečnostních důvodů. Pokud se domníváte, že změny konfigurace jsou správné, provést neukáznutou konfiguraci. Případně můžete toto varování zavrhnout a upravit změny před pokusem o znovu použít nebo vrátit všechny nevyřízené změny, abyste udrželi aktuálně pracovní konfiguraci.

Poté, co čeká asi minutu, router se stal k dispozici.

Internet se použije téměř okamžitě. Pro přístup k přístroji budete muset trochu počkat. Router musí restartovat síťové služby a získat adresu IP.

Pokud se po síti skenování nenajdete zařízení v síti, je možné, že směrovač neplatí nastavení sítě a je stále k dispozici staré adrese. Poté otevřete síťová připojení (WinR NCPA.CPL)

Nakonfigurujte statickou síťovou adresu v počítači

a přidat další IP adresu ze staré sítě routeru, po které se snažíme otevřít webové stránky staré adrese

Napomohl článku? Je tu příležitost poděkovat autorovi

Ostatní články

  • Jak povolit podporu Refs v systému Windows 10
  • Nastavení dynamické IP adresy. DYNDNS (Dynamic DNS) na PFSense
  • Instalace Darkstat na PFSense pro statistiku používání sítě
  • Posit port na opnsense

Apn přes zařízení

Většina moderních zařízení je schopna provádět APN funkce. distribuovat mobilní nebo kabelové připojení k internetu na síti Wi-Fi do jiných zařízení. Rychlost a poloměr akce je někdy nižší než v samostatné základnové stanici, ale pro dočasné rozložení internetu by měly být možnosti stačity. Zvažte, při distribuci mobilního internetového provozu je někdy omezen nebo placeno odlišně, často dražší, plán.

Android

Aktivujte jeden z režimů přístupového bodu

Pokud chybí záložka režimu modemu, postupujte takto:

    Být v nastavení zařízení otevřete kartu mobilní komunikace.

Otevřete sekci „Cell Data Transfer Network“

Tabulka: Nastavení sítě pro populární operátory

Mts Beeline Megafon Tele2 Yota
APN Internet.MTS.Ru DOMOV.Beeline.Ru Internet Internet.Tele2.Ru Internet.Yota
Přihlásit se MTS Beeline Nechat prázdný Nechat prázdný Gdata
Heslo MTS Beeline Nechat prázdný Nechat prázdný Gdata

Notebook

Tato metoda bude vhodná pro uživatele notebooků se systémem Windows 7. V ostatních verzích systému je také možné vytvořit APN, ale kroky budou mírně odlišné. Distribuovat internet z osobního počítače bez dalšího vybavení nebude možné, protože počítač není schopen přijímat a poskytnout síť Wi-Fi.

    Klikněte na ikonu sítě v pravém dolním rohu obrazovky a přejděte do střediska pro správu sítě.

Otevřete centrum pro správu sítě a sdílený přístup

Klikněte na tlačítko „Konfigurace nové připojení nebo síť“

Zvolte typ připojení „Počítačový počítač“

Uveďte název, heslo a šifrování

Klikněte na tlačítko „Povolit připojení k Internetu“

Přístupový bod se používá k distribuci kabelového internetu a zvýšení poloměru signálu Wi-Fi. V jednom parametrech je to horší než router, v jiných. překonává ji. Z zařízeních se systémem Android, IOS a Windows mohou být také APN.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS