Jak nastavit barvy na televizoru Samsung

Jak nastavit barvy na televizoru Samsung

Optimální nastavení televizního obrazu je velmi obtížné dosáhnout, liší se v závislosti na preferencích a individuálním vnímání obrazu. V tomto článku najdete několik tipů, jak dosáhnout nejlepší kvality videa na televizoru.

nastavit, barvy, televizoru, samsung

Jak již pravděpodobně víte, režim kino je nejpřirozenější ze všech, bez nadměrného vyhlazování, bez „vylepšovačů“ a bez příliš jasných barev nebo nepřirozených tónů.

Úroveň jasu je nejvhodnější nastavit na komfortní úroveň vzhledem k úrovni osvětlení v místnosti. Můžete použít automatické nastavení jasu, které chrání vaše oči a šetří energii. Na základě jasu obrazu upravíte kontrast a odstín tak, aby byly světla i stíny dobře definované a obraz byl ostrý. bez trhání a duchů.

Dále je třeba upravit intenzitu barev. u tak základního nastavení, jako je „kino“, ji lze ve většině případů mírně zvýšit. Pokud často sledujete sportovní pořady, je vhodné aktivovat funkci dynamické optimalizace scény (Samsung „Motion Plus“, LG „TruMotion“ atd.).). V kombinaci s redukcí šumu tak může vzniknout velmi hladký, ale také dost nepřirozený obraz.

Samozřejmě tomu nelze říkat „správné naladění televize“. Podle mého názoru by televizor neměl jen zobrazovat nějaký obraz, ale co nejméně zkreslovat obraz. Nezapomeňte, že účelem každé televize je přinést vám přesně takový obraz, jaký chcete vidět. S nástupem HDTV je většina standardů okamžitě zastaralá a nejvýznamnější je nyní standard REC709, který se používá v televizi s vysokým rozlišením (HD) a videu Blu-ray.

Obecné parametry pro správný obraz jsou následující:

Moderní výrobci televizorů dělají na svých výrobcích hrozné úpravy, protože je zajímá jen zvýšení prodeje. Výsledkem je zkreslení barev: více „zářivě modré“ a „zářivě červené“, především více než u konkurence, aby výrobky vypadaly na pultech obchodů atraktivněji.

Bohužel jediným skutečným způsobem, jak dosáhnout správného obrazu na televizoru, je hardwarová kalibrace. To znamená, že se na vstup televizoru přivede referenční obraz a provede se měření z obrazovky. Poté se nastavení televizoru upraví tak, aby se parametry obrazu co nejvíce blížily požadovanému standardu. Toto nastavení je však poměrně pracné, vyžaduje znalosti a především vybavení.

Lze obraz na televizní obrazovce věrněji zobrazit, aniž byste museli přistoupit k hardwarovým úpravám?? Zde je několik tipů založených na mých zkušenostech s nastavením různých televizorů.

Otázkou „Který obrazový režim zvolit?“ jsme se zabývali?“. Ano, u naprosté většiny televizorů je nejsprávnějším režimem Kino/Kino. Blízko standardní barevné teplotě (6500K) je režim Teplá. Pokud máte možnost volby Warm1/Warm2 (např. U televizorů Samsung), zvolte individuálně preferovanou možnost. Některá nastavení by měla být vypnuta, aby byl obraz co nejlepší. Například ty, které upravují jas/kontrast v automatickém režimu: „dynamický kontrast“, „úsporný režim“, „světelný senzor“, „dynamické podsvícení“ a doporučuji vypnout obrazový režim „Dynamický“.

Důležitý je také kontrast; teoreticky se jedná o poměr maximální úrovně bílé barvy (white level) a černé barvy (minimální jas panelu). V nabídce televizoru se tímto nastavením mění úroveň bílé, tj. Maximální úroveň jasu obrazu.

Tipy pro nastavení „kontrastu“ pro plazmové panely:

 • Nastavení „kontrastu“ je nejlepší upravovat ve tmě;
 • Zobrazte obrázek pomocí okna s úrovní bílé (100IRE) (najdete jej na internetu);
 • Nastavte parametr „Kontrast“ na hodnotu blízkou maximu (90-95);
 • Snižujte parametr „kontrast“, dokud obraz s úrovní bílé (100IRE) nebude „řezat oko“.

Plazmové televizory Samsung mají parametr „cell light“, který má velký vliv na celkový jas obrazu. Můžete ji nastavit na téměř maximální hodnotu (18-20) a postupovat podle doporučení. LCD televizory jsou nastaveny jinak. mají parametr zvaný „jas podsvícení“ (méně často „kontrast podsvícení“), který má nejvyšší hodnotu pro celkový jas obrazu.

Tipy pro nastavení „kontrastu“ pro LCD panely:

 • Nastavení je lepší provádět za tmy;
 • Nastavte parametr „kontrast“ na maximální hodnotu (90-95);
 • Zobrazit obraz s okénkem úrovně bílé (100IRE);
 • Nastavte parametr „Jas podsvícení“ na maximální nebo vyšší hodnotu, než je nutné;
 • Snižte parametr „jas podsvícení“, dokud se obraz s úrovní bílé (100IRE) nebude „řezat oči“.

Nedoporučuji používat maximální hodnoty parametru „kontrast“, protože u některých modelů televizorů dochází při nastavení maximální hodnoty k nelinearitě teploty barev. Příliš jasný obraz (ovládání kontrastu/podsvícení na televizoru slouží ke skutečnému jasu) je vizuálně nepříjemný a vede k únavě očí, nezapomeňte, že při nastavování těchto parametrů je třeba mít na paměti, že.

Je třeba obrazovku upravit?? Nepostaral se o to výrobce??

To je částečně pravda. Velké objemy výroby neumožňují výrobci vyladit obrazovku, ať už se jedná o Samsung, LG, Sony, Toshibu nebo Sharp.

V neposlední řadě také pracovní podmínky televize. Vždy se budou lišit: různé zdroje signálu, televizor je namontován v různých výškách, vzdálenost od televizoru je jiná, osvětlení v místnosti je jiné a mnoho dalších aspektů. Proto nemá smysl nastavovat obraz ani v továrně, ani v obchodě, ale je třeba to provést doma, na místě, kde budete televizor instalovat.

Jak změnit velikost obrazu televizoru Samsung tak, aby se přizpůsobil obrazovce? | Nejlepší průvodce

Jihokorejská značka elektroniky Samsung vždy překvapovala svět průkopnickými inovacemi ve světě technologií. Stejně jako ostatní výrobky společnosti Samsung je i televizor Samsung revolucí ve světě televizorů. Díky nejnovějším špičkovým technologiím a funkcím vám televizor Samsung poskytne dokonalý televizní zážitek. Jeho obrovská digitální obrazovka s technologií OLED poskytuje pohlcující zážitek ze sledování s širokým rozsahem barev pro optimální kvalitu obrazu.

Jak změnit velikost televizoru Samsung tak, aby odpovídal velikosti obrazovky-2

Televizní obrazovka s působivými funkcemi však nestačí. Abyste si mohli plně vychutnat veškerou digitální zábavu, je třeba ji spárovat s těmi nejlepšími nastaveními. K tomu potřebujete vědět, jak změnit velikost televizoru Samsung, aby se přizpůsobil obrazovce. Je to proto, že sledování něčeho v celoobrazovkovém režimu bez obličejů nebo černých stran přináší jinou úroveň uspokojení.Jak změnit velikost obrazu na televizoru Samsung, aby se přizpůsobil obrazovce? ? Pojďme se o tom přesvědčit pomocí tohoto podrobného průvodce krok za krokem.

Pomocí tohoto jednoduchého průvodce můžete změnit velikost obrazu na televizoru Samsung tak, aby se přizpůsobil obrazovce

Skutečnost je taková, že LCD televizor Samsung není navržen tak, aby zobrazoval všechny obrazy na celé obrazovce. Automaticky vybírá nejlepší velikost a orientaci displeje podle naprogramované logické jednotky. Dobrou zprávou však je, že to můžete změnit ručně, pokud víte, jak změnit velikost televizoru Samsung tak, aby se přizpůsobil obrazovce.

Ve výchozím nastavení nabízí LCD televizor Samsung šest různých nastavení obrazu pro změnu velikosti video výstupu. Jen skenování, 4:3, 16:9, širokoúhlý formát, Zoom1 a Zoom2.

Pokud vyberete možnost „Jen skenovat“, zobrazí se obrázek v plném rozlišení. V režimech 4:3 a 16:9 je obraz zarovnán podle standardních formátů. Výběrem možnosti „Wide“ aktivujete režimy širokoúhlého zobrazení, např. 1.85: 1. Výběrem možností „Zoom1“ a „Zoom2“ zvětšíte zobrazený obrázek tak, aby zobrazoval určitou oblast podle vašeho výběru.V nabídce televizoru Samsung můžete změnit kterékoli z těchto nastavení.

Změna nastavení velikosti obrazu televizoru Samsung

Pokud je výstupní obraz na televizoru Samsung po stranách useknutý nebo se po stranách objevují černé pruhy, takže je obraz příliš malý, je to způsobeno tzv. Out of range. To můžete napravit výběrem možnosti „Přizpůsobit obrazovce“ jako nastavení zobrazení obrázku. Informace o tom, jak změnit velikost obrazu na televizoru Samsung, aby se přizpůsobil obrazovce. Proveďte následující kroky:

 • Vezměte dálkový ovladač televizoru Samsung a stiskněte na něm tlačítko „Menu“.Obvykle se nachází uprostřed obrazovky a je na něm nápis „Menu“. Otevře se okno nabídky.
 • V okně nabídky vyhledejte možnost „Obrázek“ a vyberte ji. Otevře se nový výběrový panel s možnostmi nastavení obrazového výstupu.
 • Na tomto novém výběrovém panelu vyberte možnost „Úpravy obrazovky“. Zobrazí se nová nabídka výběru.
 • V této nabídce najdete možnosti, které umožňují nastavit poměr stran, velikost a polohu obrazovky. Výběrem možnosti „Přizpůsobit obrazovce“ změníte velikost obrazu na televizoru Samsung tak, aby se přizpůsobil obrazovce.

Pomocí tohoto jednoduchého návodu můžete změnit velikost obrazu na televizoru Samsung tak, aby se přizpůsobil obrazovce. Nyní můžete snadno změnit nastavení displeje, abyste dosáhli nejlepší kvality zobrazení a nejlepšího zážitku ze sledování televizoru. Zůstaňte v kontaktu s blogy The FIX, kde najdete další zajímavosti a technologické novinky.

Nastavení barev televizoru Samsung Smart TV Jaké by mělo být nastavení obrazovky LED? Jaké nastavení barev by měl mít televizor LED? Pokud jde o úpravu nastavení obrazu televizoru Samsung HD nebo 4K, nejdůležitější je, abyste. Je při nastavování televizoru informovat poskytovatele služeb a nechat si nastavení obrazu provést servisním personálem.Existují problémy? Vysvětlíme vám podrobně, jak změnit velikost obrazu na televizoru Samsung, aby se přizpůsobil obrazovce.

Jak změnit velikost obrazu na televizoru Samsung tak, aby se přizpůsobil obrazovce?

V televizoru Smart TV je možné obraz vylepšit různými nastaveními. Pokud jsou tato nastavení nastavena na náhodné hodnoty, nemusí být obraz na televizoru na požadované úrovni. Těmito jemnými úpravami, které nazýváme kalibrace obrazu, můžeme dosáhnout správných hodnot.

Jako příklad mohu uvést televizor Samsung 48JU7500, u kterého vám mohu říci, že pokud upravíte nastavení obrazu na hodnoty, které jsem uvedl ve svém dopise, může vám televizor poskytnout požadovanou kvalitu barev, kontrast a jas.

Co je televizor OLED? Rozdíly mezi televizory OLED a QLED

Televizor Samsung 48JU7500 (nebo jakýkoli model ju7500) lze ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru stisknutím tlačítka „Menu“ a výběrem horní ikony „Menu“.

V zobrazené nabídce nastavení klikněte na první kartu obrázku. Nyní máme před sebou nabídku, ve které upravíme nastavení obrazu. Jemná nastavení, která zde provedeme, jsou určena k optimalizaci kvality obrazu televizoru, ale měli bychom dodat, že tato nastavení nemohou být jemná, protože potěšení ze sledování bude u každého jiné.

Film musí být vybrán na kartě „Režim obrazu“ v nastavení obrazu. Změníme tedy nastavení v režimu videa. Pak proveďte následující nastavení.

Dnes jsme vám vysvětlili, jak změnit velikost televizoru Samsung tak, aby se vám přizpůsobil obrazovce. V případě dalších dotazů a technické podpory nás prosím kontaktujte.

Funkce televizoru Samsung

Populární jihokorejská značka pravidelně vydává nové modely televizních zařízení, které se liší nejen úhlopříčkou obrazovky, cenou, ale také sadou funkcí. Analýzou spotřebitelských recenzí můžete dojít k závěru, že každý uživatel může nakonfigurovat televizor Samsung, ale stále existují některé charakteristické rysy, které je samozřejmě třeba vzít v úvahu.

Společnost se neustále snaží rozšiřovat svůj sortiment a každý rok uvádí na trh několik nových televizních produktů. Každá řada má své vlastní charakteristické rysy týkající se procesu nastavení základních parametrů. Někdy to může být trochu složitější.

Například televizory řady 6 s maticí LED jsou většinou vybaveny funkcí Smart TV. Potenciální kupující, kteří nikdy předtím „chytrou“ techniku nepoužívali, nechtějí taková zařízení sami ladit, a proto platí přemrštěné peníze za služby odborníků. To není moudré rozhodnutí, protože operační systém je v ruštině, takže můžete jednoduše postupovat podle pokynů krok za krokem, které se objeví na obrazovce, a nakonfigurovat techniku.

Co dělat, když jste ztratili návod k obsluze? Výrobci si uvědomují, že tradiční papírové příručky nadále používá jen málo spotřebitelů, a proto se snaží co nejvíce zjednodušit rozhraní a učinit je intuitivním.

V nabídce nenajdete žádné příliš složité nebo matoucí příkazy. Stačí televizor zapojit a zapnout dálkovým ovladačem. Bezplatné televizní kanály lze naladit pomocí nejzákladnějšího anténního připojení.

Zařízení Samsung mají samozřejmě své vlastní funkce, které je odlišují od ostatních značek, ale věřte nám, že se jedná spíše o funkce navíc, takže nebudou představovat zvláštní problém.

nastavit, barvy, televizoru, samsung

Jak nastavit barvy na televizoru Samsung

Při sledování televize na televizoru Samsung si můžete všimnout, že barvy jsou mírně odlišné, zejména ve scénách, které jsou celé zelené nebo v detailních záběrech na pleť člověka. Bez ohledu na problém s barvami lze problém vyřešit pomocí pokročilého nastavení barev v systému televizoru Samsung. Ačkoli se skutečné nastavení nabídky může lišit v závislosti na modelu televizoru Samsung, který používáte, možnosti, které vybíráte a nastavujete, jsou vždy stejné.

Zapněte televizor a stiskněte tlačítko Menu na televizoru Samsung.

Výběrem možnosti „Obraz“ otevřete nastavení videa v televizoru Samsung.

Stiskněte tlačítko se šipkou dolů, dokud nevyberete možnost „Tint“. Odstín upravuje úroveň zelené a červené barvy na televizní obrazovce. Pokud je televizor příliš červený, klepnutím vlevo červenou barvu snížíte a přidáte zelenou. Pokud je obrazovka příliš zelená, proveďte opačný postup.

Vyberte možnost „Sytost barev“.Odpovídá tomu, jak moc se barva rozprostírá po okolních plochách. Pokud si všimnete, že barvy splývají s pozadím, je třeba snížit kontrast. Tuto možnost vyberte stisknutím šipky doleva, abyste snížili kontrast.

Vyberte možnost „Teplota barev“. Jedná se o celkovou úroveň barev televizoru. Pokud je červená barva příliš intenzivní, můžete změnit barvu na „Studená“, a pokud je televizor příliš modrý, můžete nastavit „Teplá“.

Jakou úroveň definice zvolit?

Vysoká úroveň čistoty obrazu není vždy tak dobrá, jak se zdá. Snímek tak může vypadat nepřirozeně a skrývat jemné detaily. Ve většině případů je lepší nastavit ji nejvýše na 30 %.

Chcete-li toto nastavení upravit, zapněte obraz v rozlišení HD nebo 4K s rovnoměrnými obrysy a podívejte se na ně, čímž zvýšíte zřetelnost od nuly. V určitém okamžiku si všimnete, že obrysy jsou nepřirozeně ostré a kolem nich se objevuje svatozář; vraťte se o kousek zpět, dokud nezmizí.

S ostrostí úzce souvisí fenomén skenování, který se objevil dávno před nástupem HD vysílání. v tomto případě se obrysy záběru používají ke skrytí nepotřebných informací. Chcete-li získat celý obraz, musíte tuto možnost vypnout.

Přejděte do nabídky nastavení poměru stran a ujistěte se, že je vybrána možnost „Full“, „1:1“ nebo podobná.

Panasonic True Cinema disable

U televizorů této společnosti závisí převod pohybu na volbě obrazových režimů. True Cinema je pro filmy. Odstraňte všechna nastavení vyhlazování v Pokročilém nastavení obrazu a Voilá. film se zobrazí v původní podobě.

Začněme tím, jak vůbec vyvolat OSD nastavení obrazu. V případě televizorů Samsung (vycházíme z letošní řady QLED) nejprve stiskněte tlačítko se symbolem domečku na dálkovém ovladači, čímž otevřete hlavní nabídku operačního systému Smart TV Tizen OS

Poté vyberte dlaždici „Nastavení“ na spodním panelu. Která současně zobrazí sadu ikon pro základní nastavení obrazu. Chcete-li získat přístup ke všem nastavením, klikněte na dlaždici.

U televizorů LG s dodávaným dálkovým ovladačem Magic Gyro Remote (na obrázku výše) stačí stisknout tlačítko ozubeného kola na dálkovém ovladači, abyste se dostali do nastavení.

Poté se na pravé straně obrazovky (v případě letošních modelů na levé straně) zobrazí řada ikon rychlého nastavení po stranách obrazovky. Zajímá nás ikona v dolní části (se třemi svislými tečkami). Najeďte na něj a kliknutím otevřete hlavní panel nastavení televizoru LG.

Nyní, když víme, jak vyvolat nabídku nastavení, se zaměřme na tyto položky. Začněme popisem dostupných nastavení televizorů Samsung.

Tipy pro nastavení obrazu televizoru

Optimálního nastavení obrazu televizoru je velmi obtížné dosáhnout a liší se v závislosti na vašich preferencích a individuálních zkušenostech se sledováním. V tomto článku najdete několik tipů, jak dosáhnout nejlepší kvality videa na televizní obrazovce.

Jak již pravděpodobně víte, nejpřirozenějším režimem je režim „Kino“, kde se zbavíme nadměrného vyhlazování obrazu, efektu „zesilovačů“ a příliš jasných barev a nepřirozených odstínů.

Nejlepší je nastavit takovou úroveň jasu, která vám vyhovuje vzhledem k úrovni jasu v místnosti. Můžete použít automatickou regulaci jasu, která chrání vaše oči a šetří energii. Na základě jasu snímku upravíte kontrast a ostrost obrysů tak, aby tmavé i světlé oblasti byly jasně definované a obraz byl ostrý. bez nerovností a dvojitých obrysů.

Poté upravte intenzitu barev. při základním nastavení, jako je „kinematografie“, ji lze ve většině případů mírně zvýšit. Pokud často sledujete sportovní pořady, vyplatí se zapnout funkci dynamické optimalizace scény (Samsung „Motion Plus“). V kombinaci s redukcí šumu lze získat velmi hladký, ale přesto poněkud nepřirozený obraz.

Samozřejmě to nelze nazvat „správným laděním televize“. Podle mého názoru by televize měla nejen zobrazovat nějaký obraz, ale také co nejméně zkreslovat původní video. Nezapomeňte, že hlavním účelem každého televizoru je zobrazit přesně takový obraz, jaký chce zobrazit. S nástupem HDTV se většina standardů stala okamžitě zastaralými, z nichž nejvýznamnější je standard REC709, který se používá pro televizi s vysokým rozlišením (HD) a video Blu-ray.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS