Jak nastavit Chrome jako výchozí systém Android

Jak odebrat výchozí prohlížeč Mi?

Jak odinstalovat výchozí prohlížeč v zařízení Xiaomi?

 • I když máte práva ROOT, neměli byste ji odinstalovávat, protože byste mohli dostat brick
 • Klikněte na tři tečky v horním rohu.
 • V nabídce klepněte na položku „Výchozí aplikace“.
 • Klepněte na položku Prohlížeč.
 • A jednoduše vyberte jiný nainstalovaný prohlížeč.
 • Poté se všechny odkazy otevřou ve zvoleném prohlížeči.

Jak nainstalovat nebo změnit výchozí prohlížeč v systému Android

Výchozí prohlížeč můžete nastavit několika způsoby. První z nich vychází z nastavení samotného programu, které bude operační systém používat k otevírání odkazů a navigaci na stránky s prioritou.

Druhý způsob spočívá ve změně nastavení telefonu nebo tabletu se systémem Android. Poslední způsob se provádí kliknutím na nějaký odkaz a výběrem výchozího programu. Každá metoda by měla být vysvětlena podrobněji.

Nastavení prohlížeče

Tomuto bodu se budeme podrobně věnovat níže, protože každý prohlížeč má své vlastní nuance nastavení, nemluvě o umístění těchto nastavení. Obecně byste měli přejít na webový prohlížeč, který chcete mít jako hlavní, najít jeho nastavení v rozhraní a v jedné z částí zaškrtnout možnost „Učinit hlavním“ nebo „Nastavit jako výchozí prohlížeč“.

Vezměte prosím na vědomí! Software pak změní nastavení systému, protože k tomu má příslušná oprávnění. Pokud jste políčko nezaškrtli, zobrazí se výzva k autorizaci, kterou byste měli přijmout.

Nastavení smartphonu nebo tabletu

Alternativní metodou je přejít do konfigurace samotného operačního systému. Abyste ji mohli implementovat, musíte:

 • Aktivace nebo odemknutí telefonu.
 • Přejděte do hlavní nabídky obsahující všechny zástupce a najděte aplikaci „Nastavení“.
 • Vyberte „Aplikace“ a podsekci „Správa aplikací“.
 • Najděte prohlížeč, který je výchozím prohlížečem a který chcete zrušit.
 • Klikněte na něj a přejděte do jeho vlastností.
 • Vyberte možnost „Odstranit výchozí nastavení“.

Důležité! Pokud na odkaz přejdete, budete přesměrováni do okna, kde můžete aplikaci vybrat tak, že předem zaškrtnete možnost „Použít jako výchozí“.

Přejděte na odkaz

Metoda, která vyplývá přímo z druhé, ale funguje i beze změny konfigurace v aplikaci Nastavení. Jde o to, že pokud si člověk při používání telefonu a operačního systému nezvolil žádný výchozí prohlížeč, pokaždé, když klikne na jakýkoli odkaz, zobrazí se okno s výzvou k výběru programu pro otevření webové stránky.

Chcete-li v tomto dialogovém okně nastavit příslušné nastavení, musíte:

 • Kliknutím na libovolný odkaz se uměle zobrazí okno s výběrem a potvrzením.
 • Zaškrtněte políčko nebo zaškrtněte políčko „Použít jako výchozí“ (text se může lišit v závislosti na firmwaru a verzi systému Android).
 • Klikněte na zvolený prohlížeč. To by mělo být provedeno až po zaškrtnutí tohoto políčka.

Vezměte prosím na vědomí! Okamžitě se otevře vlastní odkaz ve vybrané aplikaci a aplikace bude nastavena tak, aby fungovala ve výchozím nastavení. Chcete-li si to ověřit, můžete znovu kliknout na odkaz a zjistit, že prohlížeč, do kterého se snažíte vstoupit, je ten, který hledáte.

nastavit, chrome, jako, výchozí, systém

Použití vlastního nastavení prohlížeče

V nastavení každého prohlížeče jsou možnosti, které umožňují nastavit jej jako výchozí aplikaci v systému Android. Podívejme se, jak to funguje v některých oblíbených prohlížečích.

Hotovo, všechny odkazy se nyní otevírají v prohlížeči Yandex.

V obou případech skončíte v předvolbách systému Android. Můžete se tedy obejít bez zbytečných kroků a použít univerzální způsoby z první části našeho průvodce.

Některé aplikace nemají vůbec žádné nastavení, které by umožňovalo změnu výchozího prohlížeče. Například v prohlížeči Google Chrome nemůžete udělat toto. Pokud si ji chcete zvolit, musíte také použít univerzální metody.

Změna vyhledávače Google Chrome ve Windows 10, 8.1 a Windows 7

Chcete-li změnit vyhledávání v prohlížeči Google Chrome v počítači nebo notebooku, postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

 • Otevřete nabídku prohlížeče kliknutím na tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře. Vyberte možnost „Nastavení“.
 • V nastavení vyhledejte oddíl „Vyhledávač“.
 • Zde můžete v části „Výchozí vyhledávač“ vybrat Google, Yandex. Bing nebo DuckDuckGo. Pokud se požadované vyhledávání v seznamu nezobrazuje, použijte bod 4 nebo přejděte na požadované vyhledávání ručně, jednou jej použijte a poté opakujte kroky 1-3 (obvykle se poté požadované vyhledávání v seznamu objeví).
 • Pokud chcete přidat další vyhledávač, použijte „Spravovat vyhledávače“ a zadejte adresu URL požadovaného vyhledávače.

Všimněte si, že provedené změny mají vliv pouze na vyhledávání v adresním řádku prohlížeče Google Chrome.

Pokud chcete, aby se stránka vyhledávače otevřela na nové kartě nebo při spuštění prohlížeče, můžete to provést v Nastavení. Spuštění Chrome. Cílové stránky a vybrat stránku, která se má otevřít při spuštění.

nastavit, chrome, jako, výchozí, systém

Jak změnit výchozí aplikaci

„Výchozí“ však představuje speciální mechanismus, který v samotném systému nahradí nativní aplikaci aplikací třetí strany, takže ji systém začne považovat za výchozí aplikaci. Smartphone ji pak spustí sám, kdykoli bude potřebovat. Pokud například kliknete na odkaz, otevře se ve výchozím prohlížeči, a pokud vám někdo zavolá, hovor se přesune do výchozí telefonní aplikace.

Nastavení výchozí aplikace je poměrně jednoduché:

 • Stáhněte si aplikaci, kterou chcete zvolit jako výchozí;
 • Přejděte do Nastavení a vyberte Aplikace;
 • V otevřeném okně vyberte možnost „Výchozí aplikace“;

Ve výchozím nastavení můžete vybrat téměř jakoukoli aplikaci

Jak rozpoznat hudbu v počítači pomocí rozšíření Shazam pro Chrome

Systém Android umožňuje nahradit poměrně širokou škálu aplikací a vybrat výchozí aplikace jako preferované. Může to být fotoaparát, klávesnice, telefon, aplikace messenger, identifikace volajícího nebo hlasový asistent. Celkově je zde poměrně velký výběr. Protože jsou však všechny tyto aplikace odlišného charakteru, musíte je nainstalovat samostatně.

Pokud však potřebujete obnovit všechny aplikace a získat zpět veškerý výchozí software, lze to provést v několika krocích. Systém Android má speciální mechanismus, který umožňuje vrátit zpět všechna nastavení některých aplikací a obnovit původní složení nainstalovaného nativního softwaru. A co je nejlepší, ani zde není nic složitého.

Jak nastavit Google Chrome jako výchozí prohlížeč?

Nyní se podíváme na to, jak nastavit prohlížeč Google Chrome jako výchozí. Prohlížeč Google Chrome se stal velmi populárním díky tomu, že obsahuje přehrávač Flash. Tato možnost je zahrnuta v plné i přenosné verzi. Chrome má také velmi užitečnou funkci. emulaci zařízení. Můžete si tak prohlédnout, jak by určitý web vypadal na mobilu nebo tabletu.

Přístup do nabídky. V prohlížeči Chrome je v pravém horním rohu a vypadá jako klíč nebo tři rovnoběžné vodorovné čáry.

Najděte položku „Nastavení“. Zde naleznete tlačítko, které z prohlížeče Chrome udělá váš výchozí prohlížeč. Pro nezkušené uživatele není snadné ji hned najít. Tato položka se nachází úplně dole na obrazovce. A na malých obrazovkách budete muset dokonce rolovat dolů. Jmenuje se „Nastavit Google Chrome jako výchozí prohlížeč“.

Klikněte na ni a kartu můžete zavřít. Nastavení se aplikují automaticky.

Závěr článku

V mobilních telefonech je výchozím prohlížečem pro přístup na web ten, který odkazuje na webové stránky. Pokud je v chytrém telefonu nainstalováno více internetových prohlížečů, může uživatel vybrat jeden z nich jako výchozí aplikaci.

Některé aplikace otevírají odkazy na weby pomocí technologie WebView bez použití výchozího prohlížeče. V nastavení operačního systému Android můžete toto nastavení změnit výběrem vhodné aplikace. jednoho z webových prohlížečů nainstalovaných v telefonu.

Obnovení a změna výchozích aplikací

Chcete-li v systému Android obnovit výchozí aplikace, přejděte do nabídky „Nastavení“. „Aplikace“. Vyberte aplikaci, kterou jste již nainstalovali a kterou chcete resetovat.

Klepněte na možnost „Otevřít ve výchozím nastavení“ a poté klepněte na možnost „Odstranit výchozí nastavení“. Poznámka: U neaktualizovaných telefonů se systémem Android (Samsung, LG, Sony atd.) se doporučuje.) Položky menu se mohou mírně lišit, ale podstata a logika zůstávají stejné.

Po provedení resetu můžete pomocí dříve popsaných metod nastavit potřebné odpovídající akce, typy souborů a aplikace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS