Jak nastavit dálkové ovládání televizoru Samsung

Jak nastavit dálkové ovládání televizoru Samsung?

Dálkové ovládání televizoru je dnes nepostradatelným atributem. Výrobci vyrábějí celou řadu zařízení, která jsou určena pro různé modely přijímačů. Většina dálkových ovladačů je univerzální a hodí se k několika typům zařízení. V tomto případě se jedná o univerzální ovládací zařízení pro televizory Samsung. Podrobné pokyny k automatické konfiguraci a ruční konfiguraci naleznete v tomto článku.

Chcete-li univerzální dálkové ovládání nastavit ručně, musíte nejprve zjistit kód modelu přijímače. Po zadání kódu se zařízení spárují. Pokud je kód znám, postupuje se takto.

 • Zapněte televizní přijímač a nasměrujte ovládací zařízení na televizní přijímač;
 • Stiskněte tlačítko Power;
 • Zadejte kód;
 • Uvolnění tlačítka po dvojím bliknutí LED senzoru.
 • Nasměrujte dálkový ovladač na televizní přijímač, stiskněte dvě tlačítka Power a Set a počkejte, až začne blikat kontrolka LED;
 • Zadejte kód;
 • Po zhasnutí světelného senzoru stiskněte tlačítko Set.
 • Stisknutím tlačítka TV proveďte párování;
 • Namiřte dálkový ovladač na televizní přijímač;
 • Stiskněte tlačítko Setup, dokud kontrolka LED dvakrát neblikne;
 • Zadejte kód;
 • Pokud je zařízení úspěšně spárováno, kontrolka LED několikrát blikne;
 • Stisknutím tlačítka hlasitosti zkontrolujte ovládání.
 • Stiskněte tlačítko TV a podržte je stisknuté, dokud nezačne blikat kontrolka LED;
 • Uvolněte klíč;
 • Zadejte kód;
 • Po zadání kódu se televizor restartuje.

Specifika televize

Naprosto veškeré vybavení s tlačítkovým ovládáním. Televizor tak můžete zapínat i vypínat bez dálkového ovládání. A nemůžete přepínat kanály ani nastavovat zvuk. Jediným problémem je, když jsou kanály vysílány prostřednictvím set-top boxu. Bez samostatného dálkového ovladače jej nelze nastavit.

Důležité! Pokud se dálkové ovládání přijímače porouchá, budete si muset koupit nové v obchodě s elektronikou nebo nechat opravit staré. V době výměny můžete zkusit naladit základní kanály bez set-top boxu pomocí antény. Pak můžete přepínat kanály pomocí televizoru.

Umístění tlačítek na zařízení se však liší. Mohou být pod displejem nebo na boku. Dálkové ovladače mohou být tak malé, že si je uživatelé zpočátku ani neuvědomí.

Například u modelů Philips a Toshiba se tlačítka obvykle nacházejí na levé straně předního panelu. Televizory Panasonic a Bravia jsou vybaveny ručním ovládáním. Sony, Samsung a LG umísťují tlačítka na zadní panel, kde se připojují všechna zařízení třetích stran. V kineskopu TV jsou tlačítka viditelná pouhým okem. Jsou umístěny pod obrazovkou.

Ovládání televizoru Samsung Smart TV

Samsung Smart TV je jednou ze zajímavých a kreativních novinek společnosti. Spojuje v sobě mnoho funkcí, které jsou dnes nepostradatelné. Rychlost internetu je vysoká. Smart TV plní funkce běžného televizoru, multimediálního centra a kvalitou připojení si nezadá s moderním telefonem. Ukazovátko dálkového ovládání vám pomůže používat televizor co nejpohodlněji a nejfunkčněji. V průběhu provozu samozřejmě vyvstávají pro uživatele otázky. Vždy je však snadné problém vyřešit. Další nákup je oprávněný, kvalita, kterou získáte ve výstupu, je nepochybně nádherná.

Samotná technologie, která je založena na Smart TV, má velmi vysoké specifikace. Zahrnují naprosto vše: rozlišení obrazovky, úhlopříčku atd., kvalitu zvuku, funkce zařízení, rozhraní. Televizor s těmito parametry lze tedy směle označit za multimediální platformu, která je stejně dobrá jako počítač. Společnost Samsung jako jedna z prvních spojila televizi a internet. A díky těmto funkcím mají televizory, které jsou cenově velmi výhodné.

Vyberte preferovanou možnost podle svých požadavků a konkrétního modelu televizoru. V závislosti na tom, jaké funkce jsou mu přiřazeny. Dálkové ovládání televizoru Samsung Smart TV může být tlačítkové nebo dotykové. Každá z nich má své výhody i nevýhody. Pokud se vyskytne problém, lze ho vyřešit. Zařízení je skvělé pro práci s televizorem Smart TV Samsung.

Kde najít PIN kód WPS

Chráněné nastavení Wi-Fi (WPS) je způsob připojení chytrého televizoru k internetu. Její zvláštností je, že nepotřebujete znát PIN kód. Kombinace je generována náhodně a platí pouze pro jedno připojení. To znamená, že název sítě zůstává stejný, ale číslo ID se neustále mění.

Pokud uživatel narazí na zámek na televizoru. nic se neděje. Mnoho lidí se ztratí, protože neznají kombinaci. Všechna standardní hesla jsou uvedena v příručce k zařízení a v případě jejich ztráty je nutné obnovit tovární nastavení televizoru.

Chytrý televizor. Montáž | Vývojáři společnosti Samsung

Od nepříliš chytrého ke skutečně chytrému dálkovému ovládání za 60 let

Jsou na světě téměř stejně dlouho jako samotné televizory. Pokud máte příbuzné, kteří znají špičkovou televizní techniku z 50. Let minulého století, možná si vzpomenou na první (ale komplikované) kabelové ovladače televizoru, které mohly podrazit nohy vašim domácím mazlíčkům nebo dětem. Existovaly také dálkové ovladače, které fungovaly dobře, pokud jste je správně namířili na snímač.Postupem času se k televizoru připojuje stále více zařízení. Vaši prarodiče možná nikdy neměli potřebu nebo chuť připojovat ke svému tehdy „novodobému“ televizoru nové zařízení, ale vy nebo někdo z vašich technicky zdatných přátel jste určitě alespoň jedno takové zařízení k televizoru, který jste znali, připojili V dnešní době, kdy se televizní technologie několikrát změnila, máme nový standard: jediný dálkový ovladač a automatickou detekci. Dálkové ovládání One Remote Control a funkce automatické detekce zkrátka usnadňují sledování oblíbených pořadů na televizoru Samsung Smart TV a jsme si jisti, že jakmile si to vyzkoušíte na vlastní kůži, budete se divit, jak jste bez toho mohli žít.

Za prvé, co je automatická detekce?

Televizory, které se dnes nacházejí ve většině domácností, mají řadu připojených zábavních zařízení, jako jsou over-the-top zařízení, set-top boxy, přehrávače Blu-ray a herní konzole. Správa připojení může být složitá. Automatická detekce však usnadňuje vyhledávání připojených zařízení. Připojili jste někdy k televizoru více zařízení HDMI, abyste zjistili, které zařízení je na kterém kanálu HDMI? Možná znáte situaci, kdy se v nabídce výběru vstupu TV/AV kanálu snažíte najít přehrávač DVD? Připraven se vzdát? To není potřeba, protože o tyto problémy se postará automatická detekce.O různých zařízeních toho ví víc, než byste čekali. Když je zařízení připojeno přes jeden z portů HDMI na televizoru s kvantovými tečkami, funkce automatické detekce jej automaticky vyhledá a zobrazí název zařízení. Už nemusíte přemýšlet, zda je vaše herní zařízení HDMI1 nebo 2.

Co jsou dálkové ovladače?

Jeden dálkový ovladač. Je to univerzální dálkový ovladač, ale není to obyčejné zařízení.Nezapomeňte, že jak jsme se právě zmínili, všechna ta superzařízení, set-top boxy, přehrávače Blu-ray a herní konzole, které dnes doma najdete? Problémem je, že tato zařízení nemají jeden standardní způsob vzdálené komunikace. Infračervené signály, signály Bluetooth a Wi-Fi jsou přenášeny po obývacím pokoji prostřednictvím různých dálkových ovladačů, které nezávisle ovládají tyto periferie. One Remote Control se o to všechno postará jako univerzální dálkový ovladač s rozdílem. Jistě, je malý, ale je to také výkonné a elegantní řešení problému bezproblémové správy všech různých zařízení připojených k vašemu televizoru s kvantovou tečkou.

Je obtížné nastavit dálkový ovladač One Remote Control?

Vůbec ne. Jednou ze skvělých vlastností televizoru s kvantovými tečkami je, že lví podíl na nastavení má on sám, takže nemusíte nic nastavovat. Jak již bylo zmíněno, stačí připojit zařízení HDMI a Quantum Dot TV jej automaticky rozpozná. V případě potřeby vám televize může položit několik otázek. Televizor pak bezdrátově naučí dálkový ovladač One Remote Control, co potřebuje vědět k ovládání nově připojeného zařízení. V pozadí, samozřejmě.Pokud chcete použít připojené zařízení, stačí jej vybrat v aplikaci Smart Hub, namířit dálkový ovladač na konkrétní zařízení a ovládat jej. Jste připraveni na zábavu!

Pokročilé inteligentní dálkové ovládání pro inteligentní zábavu

Chcete, aby vaše zábava byla pohodlná? Různá zařízení určená pro zábavu by se neměla stát nezvládnutelným nepořádkem.Jen si představte, kolik dálkových ovladačů se vejde do této přeplněné krabice se zastaralou technologií. Váš televizor s kvantovými tečkami s jedním dálkovým ovladačem a automatickým rozpoznáváním umí zjednodušit přístup a ovládání více zařízení pro plynulou a příjemnou zábavu, nemluvě o čistším stole v obývacím pokoji a menším počtu výměn baterií! Není načase, abyste se blíže seznámili s televizorem Smart TV od společnosti Samsung, což je televizor s kvantovými tečkami a jediným dálkovým ovladačem??

Témata: Chytrý dálkový ovladač, jeden dálkový ovladač, univerzální dálkový ovladač, automatická detekce, chytrý rozbočovač, chytrý televizor, televize s kvantovou tečkou, kvantová tečka

Funkce dálkového ovládání televizoru

Než otevřete dálkový ovladač televizoru Samsung, musíte pochopit, jaké funkce plní. Nejedná se již o jednoduché zařízení s infračerveným portem a tlačítky, ale o složité konstrukční zařízení, které může:

 • Procházejte Internet a začněte přehrávat různá videa na Internetu;
 • Nahrávat video na média připojená k televizoru Smart TV;
 • Spouštění her;
 • Práce se zařízeními USB, včetně. vytváření složek, úprav a mazání souborů.

Moderní dálkový ovladač vám umožní využívat širokou škálu funkcí Smart-TV, aniž byste se museli pohnout z místa.

Autotune

Nastavení v automatickém režimu je vhodné pro ty uživatele, kteří nechtějí vyhledávat kódy pro párování, nebo v případě, že je vyhledání kódu neúspěšné.

Automatické nastavení pro zařízení Supra:

 • Zapněte televizní přijímač a nasměrujte dálkový ovladač na televizní obrazovku;
 • Stiskněte tlačítko napájení na 5-7 sekund;
 • Rozsvítí se kontrolka LED;
 • Znovu stiskněte tlačítko napájení;
 • Na obrazovce se objeví ikona stupnice hlasitosti, která indikuje správné dokončení procesu nastavení.

Automatické nastavení pro zařízení Huayu:

 • Nasměrujte dálkový ovladač na obrazovku televizoru, stiskněte tlačítko Set a poté tlačítko Power;
 • Počkejte několik sekund a uvolněte obě tlačítka;
 • Tisková síla;
 • Pokud se na obrazovce televizoru zobrazí lišta hlasitosti, nastavení bylo úspěšně dokončeno;
 • Režim ukončíte dvojím stisknutím tlačítka Set;. Režim ukončíte opětovným stisknutím tlačítka Power.

Automatické nastavení pro dálkové ovládání Beeline:

 • Stiskněte a uvolněte tlačítko TV;
 • Stiskněte a chvíli podržte tlačítko OK;
 • Po automatickém vyhledání kódu se přijímač vypne;
 • Uvolnit tlačítko OK.

Automatické ladění pro Gal:

 • Nasměrujte zařízení na televizní přijímač, stiskněte tlačítko typu zařízení a podržte je po dobu 3 sekund;
 • Jakmile se rozsvítí kontrolka LED, uvolněte tlačítko;
 • Stisknutím tlačítka Power se kód automaticky vyhledá;
 • Krátce po vypnutí přijímače stiskněte tlačítko OK, čímž se nastavení uloží do paměti.

Pro některé vysílače existují další algoritmy automatického ladění:

 • Zapněte televizor a stiskněte tlačítko TV, dokud se nerozsvítí kontrolka LED;
 • Stiskněte a podržte tlačítko Ztlumit a vyhledejte kód;
 • Musíte počkat na dokončení procesu a zkontrolovat výsledek stisknutím tlačítka hlasitosti.

Další možnost automatického ladění.

 • Namiřte dálkový ovladač na přijímač a stiskněte tlačítka TV a OK. Krátce stiskněte a podržte tlačítka. Poté by se měla rozsvítit všechna tlačítka na dálkovém ovladači. Počkejte, dokud se nerozsvítí pouze tlačítka s číslicemi.
 • Stisknutím tlačítka TV uložíte akci.

Pro televizory Samsung s technologií Smart je k dispozici dotykové dálkové ovládání. Dálkový ovladač je dodáván s televizním přijímačem. Dálkové ovladače s dotykovou obrazovkou jsou k dispozici také samostatně. Chcete-li ji nastavit, postupujte podle následujících kroků:

 • Namiřte dálkový ovladač na televizor a stiskněte na několik sekund tlačítka Return a Guide;
 • Měla by se zobrazit ikona Bluetooth a toto oznámení vás informuje o úspěšném připojení.

Mnoho lidí si stěžuje, že tento druh dotykového ovládání rychle selhává. U modelů televizorů Samsung Smart TV můžete použít také univerzální tlačítkové ovladače.

Tipy pro nastavení obrazu televizoru

Optimální nastavení obrazu televizoru je velmi obtížné dosáhnout; liší se v závislosti na vašich preferencích a individuálních zkušenostech se sledováním. V tomto článku najdete několik tipů, jak dosáhnout nejlepší kvality videa na televizoru.

Jak již pravděpodobně víte, nejpřirozenějším režimem je režim „kino“, ve kterém se zbavíme nadměrného vyhlazování obrazu, efektu „enhancers“ a příliš jasných barev i nepřirozených odstínů.

Nejlepší je nastavit takovou úroveň jasu, která vám vyhovuje vzhledem k úrovni osvětlení v místnosti. Můžete použít automatické nastavení jasu, které chrání vaše oči a šetří energii. Na základě jasu snímku upravíte kontrast a ostrost obrysů tak, aby tmavé i světlé oblasti byly jasně definované a obraz byl ostrý. bez nerovností a zdvojených obrysů.

Poté upravte intenzitu barev. při základním nastavení, jako je „kinematografie“, ji lze ve většině případů mírně zvýšit. Pokud často sledujete sportovní pořady, vyplatí se zapnout dynamickou optimalizaci scény (Samsung „Motion Plus“). V kombinaci s redukcí šumu tak lze získat velmi hladký, ale přesto poněkud nepřirozený obraz.

nastavit, dálkové, ovládání, televizoru

Samozřejmě to nelze nazvat „správným laděním televize“. Podle mého názoru by televize měla nejen zobrazovat nějaký obraz, ale také co nejméně zkreslovat původní video. Nezapomeňte, že hlavním účelem každé televize je zobrazit přesně takový obraz, jaký chce zobrazit. S nástupem HDTV je většina standardů okamžitě zastaralá, nejaktuálnější je standard REC709, který se používá pro televizi s vysokým rozlišením (HD) a video Blu-ray.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS