Jak nastavit distribuci internetu přes wi-fi laptop. Typické problémy při distribuci Wi-Fi z notebooku

Jak distribuovat internet z notebooku v systému Windows 10

Chcete-li distribuovat internet do jiných zařízení z notebooku na Windows, musíte nakonfigurovat přístupový bod Wi-Fi. Existují dva způsoby, jak to udělat.

Funkce mobilní horké spot nebo přístupový bod. to je cesta ven, když neexistuje žádný router doma, a hosté potřebují Wi-Fi, a on sám chce sedět v sociálních sítích a číst LH z smartphonu / tabletu. Nebo když v kavárně není bezplatné Wi-Fi a máte notebook s 3G modemem a chcete sdílet s přáteli Internet.

Před konfigurací bezdrátového přístupového bodu se ujistěte, že je k dispozici připojení k Internetu a spustí se adaptér Wi-Fi.

Další. krok za krokem pokyny, jak vytvořit notebook Windows s bezdrátovým internetovým distributorem pomocí parametrů OS a příkazového řádku.

Jak distribuovat internet přes Wi-Fi z notebooku pomocí příkazového řádku

Tato metoda funguje na všech verzích systému Windows, ale nemusí přijít ochutnat těm, kteří nejsou zvyklí pracovat s příkazovým řádkem. Řekneme o tom, jak distribuovat Wi-Fi z notebooku na Windows Přečtěte si více:

 • Proveďte příkazovým řádkem „Start“. Udělej to na jméno správce. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce příkazového řádku a vyberte „Spuštění z administrátora“ v rozevírací nabídce, počínaje 8 verzí systému Windows, klikněte na ikonu menu „Start“ pravým tlačítkem myši vyberte Možnost „příkazového řádku (správce)“.
 • V okně, které se otevře, zadejte příkaz: netsh wlan show ovladače. Je nutné zkontrolovat adaptér Wi-Fi. Pokud po kliknutí kliknutím na tlačítko Enter najdete v řádku „Podpora umístěné sítě“, odpověď „Ano“, pak můžete začít nastavit distribuci. Pokud v něm vidíte „ne“, pak neberete další akce. Adaptér nemůže pracovat v distribučním režimu. To může být způsobeno starými ovladači, nekonzistentní vybavení a nainstalovanou verzi systému Windows. V tomto případě musíte nejprve zkontrolovat a nakonfigurovat zařízení, a pak jej znovu zkontrolovat pomocí příkazového řádku.
 • Po obdržení pozitivního systému reakce musíte zahájit vytvoření virtuální distribuce. Chcete-li to provést, použijte příkaz: netsh wlan set HostedNetwork Mode = Povolit SSID = Internetneut Key = 87654321. Může být nahrazen Internetnout na požadovanou bezdrátovou síť a 87654321 na hesla, které chcete přiřadit.
 • Systém musí potvrdit, že účelu jména a hesla prošel úspěšně. V tomto případě budete spustit pouze distribuci pomocí příštího příkazu NetSH WLAN Start HostedNetwork.
 • Po spuštění zprávy „Umístěná síť“, budete muset nastavit pouze nastavení. Chcete-li to provést, otevřete „Centrum pro správu sítě“ Vyhledejte vytvořené připojení. V typu řádku uvidíte, že není připojení k síti. Je třeba opravit.
 • Chcete-li vytvořit virtuální síť Wi-Fi, musíte mít aktivní aktuální kabelové nebo jiné připojení. Najděte jej v seznamu a klepněte pravým tlačítkem myši na něj. V okně, které se otevře, klepněte na tlačítko „Vlastnosti“.
 • Pro použití tohoto připojení musíte povolit další uživatelé sítě. Chcete-li to provést, vložte značku do příslušné linky a vyberte cílové připojení z rozevíracího seznamu. můžete vidět jeho název vpravo od vytvořené virtuální připojení. Potvrďte své akce stisknutím tlačítka „OK“.
 • Pokud jste provedli správně, pak se „Internet“ bude stát vedle připojení, kterou jste vytvořili. Můžete použít připojení.

Připojujeme telefon nebo tablet do vytvořené sítě

Jak vidíte, distribuovat Wi-Fi z notebooku přes příkazový řádek není tak obtížný, zůstane jen aby se ujistil, že bude fungovat. Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat provoz připojení pomocí smartphonu. Je nutné povolit vyhledávání sítí Wi-Fi. Pokud distribuce z notebooku funguje, zobrazí se její jméno v seznamu, budete muset zadat heslo a začít používat připojení.

Rozložení můžete také spravovat prostřednictvím příkazového řádku. Musíte si pamatovat dva příkazy: netsh wlan show HostedeDnetwork. zobrazí počet připojených klientů, netsh wlan stop Hostednetwork. zakáže distribuci.

MyPublicWifi Program

Napsal jsem o volném programu pro distribuci internetu z laptopu MyPublicWifi v jiném článku (dvěma způsoby, jak distribuovat Wi-Fi z notebooku), kde shromáždila pozitivní zpětnou vazbu: mnoho uživatelů, kteří nepodařili spustit virtuální router Na notebooku pomocí jiných nástrojů se vše dopadlo s tímto programem. (Program funguje v systému Windows 7, 8 a Windows 10). Další výhoda tohoto softwaru. žádná instalace žádné další nežádoucí prvky v počítači.

Po instalaci aplikace bude počítač potřebovat restartovat a spuštění je provedeno jménem správce. Po spuštění se zobrazí hlavní okno programu, ve kterém byste měli zadat název sítě SSID, heslo pro připojení, skládající se alespoň 8 znaků a také si všimněte, které z internetových připojení by mělo být distribuováno Wi-Fi. Poté zůstane kliknutím na tlačítko „Nastavit a spustit hotspot“ pro spuštění přístupového bodu na notebooku.

Distribuce Wi-Fi v MyPublicWifi

Také na jiných kartách programu můžete zobrazit, kdo je připojen k síti nebo navázat omezení používání dopravních služeb.

Použijte programy distribuce Wi-Fi třetích stran

Program Connectify

Pokud vám předchozí způsoby nepomohlo, je možné použít speciální program připojit k distribuci Wi-Fi. Nejdříve musíte program stáhnout a nainstalovat jej do počítače. Connectify lze použít ve dvou verzích: zdarma (zdarma) a placené (Pro). Бесплатный вариант отличается от платного несколько ограниченными возможностями, но их с лихвой хватит для наших целей.

Spustit program. Задаем название сети и пароль. В поле „Internet to Share“ выбираем подключение, с помощью которого ноутбук получает доступ к интернету. В поле „Share Over“ выбираем беспроводной адаптер, с помощью которого будем раздавать Wi-Fi. В поле „Sharing Mode“ выбираем режим работы беспроводного адаптера (рекомендуется „Wi-Fi Ad-Hoc, Encrypted“). Для начала раздачи нажимаем кнопку „Start Hotspot“.

После этого Вы можете подключать к созданной сети всевозможные устройства. Обратите внимание, что при использовании каких-либо дополнительных утилит для настройки Wi-Fi адаптера на ноутбуке программа Connectify может не работать или работать нестабильно. Лучше отключите такие утилиты.

MyPublicWifi Program

Tento jednoduchý program je bezplatný analog propojení a je často používán uživateli k distribuci Wi-Fi z notebooku. Před použitím MyPublicWifi stáhněte program a nainstalujte do počítače. Po tom, spusťte mypublicwifi jménem správce.

Nainstalujte volič před položkou „Automatické konfigurace hotspotu“. V poli „Síťový název“ nastavte název vytvořené bezdrátové sítě. V poli „Síťový klíč“ zadejte zadané heslo, které budou použity při připojování zařízení k síti. Dále nainstalujte zaškrtávací políčko před položkou „Povolit sdílení internetu“ a vyberte níže uvedené připojení, které používá notebook pro přístup k Internetu. Distribuce Wi-Fi se spustí po stisknutí tlačítka „Nastavit a spustit hotspot“.

V záložce „Management“ můžete při zavádění operačního systému počítače nastavit automatický spuštění programu. Chcete-li to provést, vložte zaškrtnutí v sekci „Auto Start“.

Program MHotspot

MHotspot je dalším jednoduchým programem, který uživateli pomůže odpovědět na otázku, jak distribuovat Wi-Fi z notebooku. Inteeis tohoto užitečnosti je jednoduchý a srozumitelný. Stáhněte a nainstalujte MHotspot v počítači. Spusťte program jménem správce.

Další v poli „Hotspot Name“ zadejte požadovaný název sítě. V poli „Heslo“ zadáte spolehlivé heslo a v poli „Internet SOURCE“, připojte. S jakým notebookem dostane přístup k internetu. V poli „Max Client“ můžete nastavit maximální počet zařízení současně připojených k síti (ne více než 10). Chcete-li spustit distribuci Wi-Fi, stiskněte tlačítko „Spustit hotspote“.

Nyní můžete připojit různá kompatibilní zařízení do vytvořené sítě.

Bezpečnostní otázky Při distribuci Wi-Fi bez routeru

Vzhledem k tomu, že v důsledku organizace virtuálního přístupového bodu je účet vytvořen se standardními parametry, jméno admin, pak jakákoli osoba, která je nějakým způsobem obeznámen se sítí, se snadno připojit.

Takže se to nestane, je důležité znát některé momenty. Akce, které jsou potřebné k ochraně a síti z invaze zkoumaných hostů.

V adresním řádku prohlížeče (libovolné) představí 192.168.0.jeden. Na obrazovce bude načten okno, ve kterém budete muset zadat název a heslo správce. Přechod na kartu Údržba v sekci s názvem Správce. V novém hesle Field fit nové, sofistikované heslo. Musí být pamatováno. Bude vyžadováno při připojování jiných zařízení do sítě. Wedge na potvrzení hesla Jsme potvrzeni uložením písemného hesla. Tímto principem změníme přihlašovací jméno. Na konci každého pokračujte klepnutím na tlačítko Uložit nastavení. To znamená: Uložit nastavení.

Takže jsme obhájili účet. S jinou pomocí je možné změnit všechna síťová nastavení. Včetně připojení a vypnutí cév, jakož i zamykání miniaplikací, takže se nemohou připojit k této síti.

Přejít na přímé přístupové body. V již otevřené kartě v prohlížeči najdeme klauzuli s názvem Setup, tj. Nastavení. Vyberte v ní sekci Nastavení bezdrátové sítě. Otevře nové okno. Je třeba zvolit funkci s názvem Manuální nastavení bezdrátového připojení. V části Zařízení, která je umístěna v nastavení bezdrátové sítě, nastavte nový název sítě (SSID). Mělo by to být poměrně komplikované.

Chcete-li vlastní síť pro uživatele jiných gadgetů, pak v poli Enable skryté bezdrátové připojení stojí za zaškrtnutí.

Mobilní Hot Spot v systému Windows 10

V aktualizaci jubilee Windows 10 se objevila vestavěná funkce, což vám umožní distribuovat Internet na Wi-Fi z počítače nebo notebooku, je nazýván mobilní hot spot a je v parametrech. sítí a internetu. Také funkce je k dispozici pro zapnutí tlačítka, když kliknete na ikonu připojení v oznamovací oblasti.

Vše, co potřebujete, je zahrnout funkci, vyberte připojení, ke kterému bude k dispozici přístup k jiným zařízením Wi-Fi, nastavte název sítě a heslo, po kterém se můžete připojit. Ve skutečnosti, všechny níže uvedené metody nejsou již požadovány, za předpokladu, že máte nejnovější verzi systému Windows 10 a podporovaného typu připojení (například distribuce PPPoE selže).

Pokud však máte zájem nebo potřebujete, můžete se seznámit s jinými způsoby, jak distribuovat internet na Wi-Fi, který bude vhodný nejen pro 10-KI, ale také pro předchozí verze OS.

Jak distribuovat internet s Windows 10

Pokud používáte Windows 10 s aktualizací výročí (aktualizace výročí) v1607, máte štěstí. S touto aktualizací má nyní systém Windows snadný způsob, jak být použit pro distribuci Internetu s Windows 10 a otočit libovolný počítač s Wi-Fi na přístupový bod. A nezáleží na tom, zda připojení k internetu, které chcete sdílet, kabelové nebo bezdrátové připojení.

Spusťte parametry jakýmkoliv způsobem vhodný pro vás: Stiskem I na klávesnici, přes nabídku Start kliknutím na ikonu na stránce Hlavní nastavení klepněte na tlačítko Síť a Internet.

Dále upravte, přejděte do sekce Mobile Hot Spot a povolte použití připojení k Internetu, zapnutím spínače.

Dále, pokud chcete, můžete nastavit vlastní název sítě a heslo. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko Upravit.

V okně Změny informací sítě nastavte název sítě a zadejte heslo sestávající z nejméně 8 znaků.

To je vše, co musíte udělat v systému Windows 10, chcete-li distribuovat Internet z počítače přes Wi-Fi. To je jeden z nejlepších funkcí aktualizace Windows 10 výročí.

Jak sdílet internet na Mac

MacOS je poměrně jednoduchá nastavit sdílení internetu jak kabelem, tak prostřednictvím Wi-Fi. Pro to nebudete potřebovat další programy.

 • Rozbalit nabídka Apple a přejděte do části „Systémová nastavení“ → „Společný přístup“.
 • Zkontrolujte obecný internetový box na levém podokně a zadejte v seznamu „Obecné připojení“ na pravé straně typu připojení okna aktuálního počítače s Internetem. Pokud je například připojen k síti kabelem, vyberte Ethernet.
 • V poli „pro počítače pomocí“ Vyberte metodu sdílení přístupu k internetu pro další zařízení. Pokud chcete například distribuovat Internet bez vodičů, zvolte Wi-Fi, pokud je kabel, pak Ethernet.

Pokud byl zvolen Wi-Fi, nezrušte zaškrtnutí políčka „Common Internet“, klepněte na tlačítko „Wi-Fi Settings“ a nastavit název a heslo přístupového bodu a zaškrtněte políčko „General Internet“.

Po provedení těchto nastavení můžete připojit jiná zařízení k počítači zvolené metodě.

Další funkce

Většina programů určených k distribuci internetu prostřednictvím Wi-Fi v předchozích verzích systému musí pracovat pravidelně a v systému Windows 11. Nejpozoruhodnější z nich. Connectify Hotspot, protože když je používán, je někdy možné použít funkci v situacích, kdy jiní způsoby jsou nefunkční, program používá své vlastní ovladače a služby při distribuci, a má také řadu vestavěných- ve užitečných funkcích. Ale bohužel je placena.

Mnoho volných programů, které provádějí stejný úkol, který jsem dříve popsal v pokynech, jak distribuovat Wi-Fi z notebooku bez vazby na konkrétní verzi systému Windows. Mnohé z navrhovaných veřejných služeb by mělo být funkční a pro skutečný systém.

Jedním z navrhovaných metod funguje, pokud je na notebooku nebo počítači používán moderní adaptér Wi-Fi adaptéru s vhodnými ovladači a podpoře potřebných funkcí, potřebné služby a komponenty nejsou vyříznuty z Windows 11 a vy Nepokoušejte se distribuovat Wi-Fi další síť Wi-Fi pomocí stejného adaptéru: Tato volba je někdy možné, ale ne ve všech systémech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS