Jak nastavit kabelovou anténu na televizoru

Jak připojit více televizorů k jedné anténě?

Televizor je již dlouho jedním z nejžádanějších technických zařízení, která lidem umožňují sledovat dění ve světě. S rychlým rozvojem kabelové televize a přítomností více než jednoho televizního přijímače v našich domácnostech se mnoho lidí zajímá o to, jak mohou připojit několik televizních přijímačů k jedné anténě, aby ušetřili peníze.

Není tajemstvím, že za připojení každého televizoru se platí. Zkusme zjistit, jak to lze udělat bez ztráty kvality, abyste z jedné antény na všech zařízeních mohli sledovat správný televizní program.

Jak nastavit anténu na televizoru LG. podrobné pokyny

Na první pohled by se mohlo zdát, že ladění televizoru vyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti. Ve skutečnosti tomu tak není. zákrok zvládne každý průměrný člověk. Mnoho uživatelů raději nepoužívá kabelovou televizi, ale instaluje si televizní anténu. Tímto způsobem se můžete vyhnout měsíčním platbám a získat obrovské množství různých kanálů. V tomto článku se podrobně dozvíte, jak nastavit anténu na televizoru LG.

nastavit, kabelovou, anténu, televizoru

Správné naladění televizní antény je možné pouze při dodržení několika pravidel, o kterých bude pojednáno níže. Doporučujeme pečlivě sledovat návod krok za krokem, protože se tak vyhnete chybám a poruchám.

Připojení antény

Než začnete, musíte zjistit, který anténní konektor je na zadní straně nebo na boku televizoru. Existují celkem dva typy:

  • Standard, což je koaxiální válec se závitem RF s malým otvorem uprostřed.
  • Konektor IEC, který se obvykle nachází u starších televizorů.

Každá anténa má svůj vlastní výkon, proto byste se při výběru umístění měli řídit následujícími zásadami. Nejprve je třeba vyhledat nejbližší rozhlasovou stanici. Stránky AntennaWeb mohou pomoci.Org a TVFool.com, který analyzuje sílu signálu. Obecně lze doporučit, že HDTV anténa je pro váš domov nejvhodnější. Je poměrně výkonný, takže zachytí téměř všechny signály.

Nastavení jazyka a regionu na televizoru

Druhým krokem při ladění antény je výběr požadovaného jazyka a země na televizoru. V zařízení LG se to provádí takto:

  • Ze seznamu jazyků vybereme ruštinu a uložíme změny.
  • Poté se vraťte na kartu Obecné.
  • Nyní otevřeme sekci „Země“ a nastavíme požadovaný region.

Poté změny uložte a zavřete nastavení. Doporučujeme také nastavit správné datum a čas: Přejděte do „Nastavení“. klikněte na „tři tečky“. přejděte na kartu „Obecné“. klikněte na „Datum a čas“ a nastavte správné parametry. Pokud toto nastavení ignorujete, může v budoucnu dojít k různým poruchám a chybám.

Vyhledávání kanálů

Pokud je zakoupená anténa správně nainstalována a je zvolen jazyk a region, můžete pokračovat v přidávání kanálů. Chcete-li to udělat správně. použijte návod krok za krokem:

  • Zapnutí televizoru
  • Stiskněte tlačítko „Settings“ na dálkovém ovladači.
  • Na obrazovce televizoru přejděte do sekce „Kanály“.
  • Vyberte možnost „Automatické vyhledávání“.
  • Nyní vyberte zdroj vstupního signálu zaškrtnutím položky „Anténa“.
  • V okně zaškrtněte možnost „Full“ a stiskněte tlačítko „OK“.
  • Poté klikněte na tlačítko „Execute“.

Pokud používáte IPTV. zde jsou nejnovější seznamy kanálů: IPTV playlisty m3u ruské kanály 2018-2019.

Vyhledávání kanálů obvykle trvá několik minut, ale v některých případech může trvat déle. Poté můžete začít používat televizor a sledovat své oblíbené televizní pořady z antény.

Jak nakonfigurovat anténu pro příjem digitální televize

-Jak nastavit anténu pro příjem digitálního televizního signáluProč anténa nechytá / nenajde / kanályProč anténa nechytá digitální kanály-Pokojová anténa pro příjem televizního signálu, digitální TV-Jak nastavit digitální kanály na televizoru-Jak nastavit kanály na tuneru.-Proč set-top box nenajde kanályProč digitální přijímač najde pouze 10 kanálů.-Proč digitální televize ukazuje kostky.-Proč digitální přijímač nemůže najít kanály.-Proč digitální přijímač nemůže najít kanály.-Proč digitální přijímač nemůže najít pouze 10 kanálůProč digitální přijímač nemůže najít kanály?-Proč digitální přijímač najde pouze 10 kanálů. jak naladit 20 kanálů digitální TV.-Jak funguje digitální anténa a proč DVB-T2 nemůže najít kanály?-Televizní set-top box nevyhledává kanály. Co dělat?

Pokud máte pasivní anténu, není k dispozici zesilovač s tranzistory nebo čipy. Příjmu se dosáhne nasměrováním antény na televizní věž. Připojení tunerů k televizoru podle pokynů. Pak pokračujte s anténou. Pokud máte pasivní anténu, tento krok přeskočte.2. Po přečtení tohoto článku se můžete podívat na video na YouTube.

V tomto videu popisujeme, jak nastavit aktivní anténu T-3310/anténu v místnosti.Příjem digitální televize

Anténa je navržena tak, aby byl signál v jednom směru zesílen a ve všech ostatních směrech zeslaben. Přijímací sektor je obvykle 10-20 stupňů; velmi dobré antény mohou mít 5 stupňů. To znamená, že čím silnější je anténa, tím přesněji musí být nasměrována na zdroj televizního signálu. Pokud je potřeba silná anténa, musí být dlouhá. Správná maximální délka pasivní antény je přibližně 1,3 mm. 1,5 metru. Existují 2-2,5 metrové antény bez zesilovače, ale ten je nutný pro příjem z 80-100 km. A mimochodem, není jisté, že to bude fungovat. Aktivní anténa má zesilovač. A zisk zesilovače se přičítá k zisku antény. To znamená, že pokud má pasivní anténa zisk 8 decibelů, aktivní anténa s přidaným zesilovačem na 20 decibelů bude mít celkový zisk 28 decibelů. Kanály jsou přenášeny v paketech po 10 násobcích. Anténa musí být proto pečlivě naladěna na vysílací místo. K televizní věži.

AMPLIFIER. ZDE SE PASIVNÍ ANTÉNA ZMĚNÍ NA AKTIVNÍ ANTÉNU!

nastavit, kabelovou, anténu, televizoru

Zasuňte zástrčku antény do vstupního konektoru. Ale opakuji, že aktivní anténa musí být napájena. V moderních anténách je do televizního kabelu přiváděno 5 V napětí, které je přiváděno do centrálního jádra. Co je třeba udělat pro napájení tohoto centrálního jádra z přijímače a kde získat napětí 5 V??

Napájení se provádí přes střední vodič kabelu. Jako je tento.

Vše je velmi jednoduché. Digitální přijímač bude napájet anténu. Tuto funkci mají úplně všechny set-top boxy. Stiskněte tlačítko Menu na přijímači, na televizoru se zobrazí úvodní obrazovka Menu. Musíte najít položku „antenna power“ a přepnout ji z polohy OFF na ON. Nachází se na jedné z karet nabídky. Pečlivě si ji prolistujte, je určitě v každé ladičce.

JAK NAPÁJET ANTÉNU NA DIGITÁLNÍM TUNERU? PODÍVEJTE SE DO NABÍDKY TUNERU!

Poté vylaďte ladičku spuštěním automatického vyhledávání.

VAROVÁNÍ. Pokud chcete instalovat televizní věž v některých částech města, kde je špatný příjem a vysílač někdy není vidět, musíte televizor před opuštěním budovy nakonfigurovat jako přijímač DVB-T2. Všech 20 kanálů je třeba najít předem. To ušetří spoustu času, protože ladění tuneru v zemi s nenastavenou nebo nepochopitelně zaměřenou anténou je stále hledání. Pokud se vám nedaří naladit televizor ve vašem městě, nalaďte jej u sousedů nebo přátel (kde podobná zařízení fungují bez problémů). Televizor nepřijímá nebo je anténa vadná.

Ujistěte se, že váš televizor dobře přijímá a zobrazuje.

nastavit, kabelovou, anténu, televizoru

Pro získání lepšího signálu by měla být anténa nasměrována na televizní věž. Musíte zkontrolovat výkon a kvalitu antény. Na dálkovém ovladači najdete tlačítko INFO. Stiskněte jej jednou, dvakrát, třikrát.

TLAČÍTKO INFO NA DÁLKOVÉM OVLADAČI PŘIJÍMAČE PRO KONTROLU ÚROVNĚ DIGITÁLNÍHO SIGNÁLU

Měly by se zobrazit dva řádky „Síla signálu“ a „Kvalita signálu“. Otáčením antény a jejím posunováním byste měli dosáhnout maximální hodnoty těchto číslic. Otočení. počkejte 5 sekund. Další tah. podívejte se, jak se čísla změní. Takto se ladí směrová anténa. Údaje o výkonu multiplexu zjistíte stisknutím tlačítka INFO. Zkontrolujte například výkon prvního multiplexu na prvním kanálu a výkon druhého multiplexu na druhém kanálu. Na kanálu 11.

TV zesilovač

Se zesilovačem je spojena ztráta šumové rezervy. Protože tyto ztráty jsou menší než ztráty způsobené televizním tunerem, má v mnoha případech smysl použít před naladěním televizoru na digitální anténu zesilovač.

Například televizní tuner se ztrátou 8 dB a obousměrný rozbočovač mohou mít za následek ztrátu 11 dB (8 3 dB pro rozbočovač). Pokud připočtete ztrátu 2,9 dB pro předpokládaný 50ft koaxiální kabel a pak další ztrátu 1 dB způsobenou připojením na přijímací straně, celková ztráta je až 14 dB.

Pokud zesilovač přidá na vedení hned za anténou 15 dB, bude ztráta 0,0 dB. Zesilovač také přenáší šum, například 3 dB způsobí, že celková ztráta šumu na vedení bude 2,0 dB.

Pokud se přidá zesílení zesilovače o 20 dB při stejné úrovni šumu, zaručí to pouze nerušenou úroveň signálu z antény do televizoru, jinými slovy, předzesilovač nepomůže televizní anténě zachytit signál, který je již mimo rušení. Tento faktor je třeba vzít v úvahu. Teprve potom se naučíte, jak naladit televizor na digitální anténu.

Existují situace, kdy je zesilovač zbytečný nebo dokonce škodlivý. Pokud se všechny stanice, které mají být přijímány, dostanou k anténě s šumovou rezervou menší než 30 dB a na vedení se ztratí pouze 3 dB, není zesílení nutné. Pokud je signál příliš zesílený, může se stát, že tuner vůbec nezaznamená žádnou rozhlasovou stanici.

Jak připojit anténu k televizoru

Mnoho lidí má stále starší televizory, které nemají na zadní straně konektor F. Pokud máte správný konektor. skvělé, níže vám ukážeme, jak jej nainstalovat na kabel pro správné připojení televizoru.

Na společnou anténu

Ve vícepatrových budovách je často nutné připojení ke společné anténě nebo ke společné anténě ve vstupní hale. Co to znamená?? Na budově je namontována skupina antén. Nejběžnější je parabola a jedna nebo dvě pozemní antény, podle toho, kolik kanálů se v regionu vysílá a z jakých směrů.

Každý byt má televizní zásuvku. Antény jsou připojeny ke spojovací skříňce, ze které vedou kabely do zásuvek v bytech. Televizor nebo dekodér je připojen do zásuvky v bytě, nikoli k anténě na střeše.

Televizní signál z profesionální a dobře navržené antény je silný a stabilní a rušení může být jen malé.

Individuální pasivní anténa

Připojení pasivní televizní antény lze svěřit i dítěti (je to bezpečné). Kabel stačí zapojit do zásuvky televizoru nebo digitálního tuneru. Pokud má být signál rozdělen, připojte nejprve rozbočovač.

Individuální aktivní anténa

U aktivních antén jde přívod proudu do zesilovače stejným kabelem, kterým je veden televizní signál z antény. Často používají téměř identické napájecí jednotky. Jejich konstrukce zahrnuje oddělovač, speciální televizní zástrčku, kde je televizní signál oddělen od napájecího napětí pro zesilovač. Připojení aktivní antény tedy spočívá v tom, že se koaxiální kabel uvnitř oddělovače připojí ke svorce SWA a konektor oddělovače se připojí k anténnímu vstupu televizoru.

Aktivní nebo pasivní

Všechny přijímače vln lze rozdělit do několika skupin: podle typu konstrukce, způsobu a místa instalace a dalších parametrů. Vnitřní anténa digitální televize je vždy dilema volby: zda má být aktivní nebo pasivní? Pasivní vnitřní anténa je anténa bez vestavěného zesilovače signálu. Podle názoru většiny lidí je to správné zařízení pro vaši domácnost. Tento přístup vychází z předpokladu, že kabel k televizoru je dlouhý jen několik metrů, takže zařízení nepotřebuje zesilovač.К. Signál v této oblasti není zkreslený.

Aktivní vnitřní anténa, tj. S vestavěným zesilovačem, se hodí v případě, že je známo, že má nízký výkon a její instalace se předpokládá ve značné vzdálenosti od digitálního dekodéru. Kabel bude nevyhnutelně náchylný ke ztrátě signálu. Televizní antény se zesilovačem mají své příznivce, ale je třeba si uvědomit, že signál přijímá samotný přijímač, nikoliv zesilovač. To, jak tento úkol zvládne, závisí do značné míry na jeho konstrukci, jinak by se výrobci u nejlepších modelů pasivního typu netloukli do hlavy, ale vybavili je zesilovači a veškerou práci spojenou s příjmem přenesli na ně.

Zesilovače pro vnitřní televizní antény kompenzují ztráty vzniklé na cestě k přijímači. přijímači nebo televizoru. Každý koaxiální kabel má tzv. Koeficient útlumu, tj. Е. S rostoucí délkou kabelu klesá úroveň přijímaného signálu. Pokud je tato vzdálenost jen několik metrů a signál je silný, jsou pasivní vnitřní antény pro sledování digitální televize docela vhodné.

Opačná situace: velký dům na vesnici s dobrým digitálním signálem, radiopřijímačem v jedné místnosti, kabelovými rozbočovači pro několik místností, zásuvkami a délkou vodičů přesahující například 40 metrů. Každý prvek. rozbočovač, zásuvka, a tím spíše dlouhý kabel. způsobuje snížení signálu. V tomto případě má smysl použít aktivní lapač televizního signálu.

Při výběru mezi aktivním a pasivním provedením se řiďte zdravým rozumem: nekupujte si drahý přijímač s výkonným zesilovačem, pokud bydlíte do pěti kilometrů od televizní věže. Síla signálu aktivního modelu může být tak silná, že „přetíží“ tuner, nebo může způsobovat nadměrný šum a rušení. Pokud jde o zesilovač, jedná se o zařízení, které spotřebovává elektrickou energii. Jeho spotřeba je malá, ale je zde. Aktivní model funguje pouze tehdy, když je zesilovač zapojen do sítě. Přijímací zařízení s vypnutým zesilovačem není pasivní, nemůže signál vůbec zachytit.

Jak připojit anténní kabel a F-konektor?

K tomu potřebujeme anténní kabel, F-konektor, štípačku na krabice a štípací kleště. Odšroubujte F-konektor, vezměte kancelářský nůž a odizolujte asi jeden a půl centimetru horního opletení kabelu. Pod vrchní izolací je opletení a fólie. Posuňte je na stranu. Pak je třeba odstranit další vrstvu izolace. Ustupte 0,8 až 1 cm od okraje a proveďte stejný postup. Poté našroubujte F-konektor na vodič. Jádro kabelu by mělo vyčnívat 0,5 cm za okraj F-konektoru. Pokud je delší, uštípněte přebytečné části štípačkami na drát.

Jak nastavit vysílání kanálů v televizorech Samsung 2018. Průvodce nastavením televizoru Samsung: co zapnout, vypnout a nastavit

Jak nastavit kanály OTA v televizorech Samsung 2018

Pokud chcete bezplatné televizní pořady, filmy, sportovní přenosy a zprávy, není nic lepšího než bezplatné kanály dostupné s anténou. Ačkoli existují různé varianty, velké i malé, všechny nejlepší televizní antény se k televizoru připojují stejným způsobem. Anténu můžete naladit během počátečního nastavení televizoru nebo naladit programy v éteru kdykoli jindy.Zde je návod, jak to udělat:

Přejděte do nabídky Zdroj. Nejprve přejděte do hlavní nabídky a přejděte na ikonu „Zdroj“ zcela vlevo. V sekundární nabídce vyberte jako zdroj TV.

Připojení antény. Pokud není anténa připojena, zobrazí se obrazovka „No Signal“. Připojte anténu k RF konektoru na zadní straně televizoru a vyberte „Vyhledávání kanálů“.

Výběr zdroje. Výběr zdroje signálu (pozemní, kabelové nebo obojí).Pokud máte anténu, vyberte možnost Air a vyhledejte letecké kanály.

Zahájení skenování kanálů. Jakmile zahájíte skenování, televizor projde všechny možné kanály a automaticky určí, které vysílají a které ne.

Dokončení ladění. Po dokončení procesu skenování jej můžete zavřít a začít přepínat mezi kanály. Společnost Samsung také přidává vybrané kanály do služby TV Plus. Jedná se o živé kanály, které jsou vysílány přes internet, takže máte možnost sledovat živé televizní vysílání i bez antény.

Začněte sledovat živé vysílání. Po přidání místních kanálů můžete všechny živé televizní přenosy zobrazit přímo z domovské obrazovky výběrem dlaždice Živě v nabídce kanálů. Budete také moci otevřít aktuálního programového průvodce, seznam kanálů, který vám umožní upravovat kanály podle vašich představ, a správce rozvrhu pro sledování nadcházejících pořadů.

Použití průvodce kanály. Všechna nastavení živého vysílání budou zahrnuta do průvodce kanály, takže uvidíte aktuální i nadcházející pořady.Upozorňujeme, že stažení informací o programu může trvat delší dobu.

Naladění digitálních kanálů na televizoru Samsung

Když jsem na televizoru uviděl upozornění, že je nyní k dispozici 57 digitálních kanálů ve vynikající kvalitě, samozřejmě jsem se okamžitě pokusil tyto kanály nakonfigurovat. Nicméně, to se nestalo. můj Samsung automaticky našel stejné 47 analogové kanály dodávané přes kabel bývalým operátorem TKT, nyní „jedl“ Rostelecomem.

Na chvíli jsem na to zapomněl, ale ta vlezlá reklama mi lezla na nervy, a tak jsem se rozhodl, že se na to podívám. Jako vždy mi pomohl Yandex a vše se vyjasnilo. Ukázalo se, že u televizorů Samsung je nutné při konfiguraci ručně zadat parametry vyhledávání kabelů a tyto parametry jsou také zveřejněny.

Popíšu celý proces ladění, možná se to někomu bude hodit.

Stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači. Vyberte možnost „Broadcast“ a na obrazovce se zobrazí následující obrázek:

Přejděte na „Automatické nastavení“ a vyberte „Parametry hledání kabelu“:

A nyní je třeba tyto parametry zadat ručně. Pro kabelovou síť TCT-Rostelecom vypadají tyto parametry takto:

Počáteční frekvence. 314000 MHz,

Cílová frekvence je 850000 MHz,

Přenosová rychlost. 6956 KS/s,

Modulace. 256 QAM.

Počáteční a koncové frekvence není nutné uvádět tak přesně. důležité je, aby počáteční frekvence nebyla vyšší a koncová frekvence nižší než uvedené hodnoty.

Výsledkem je 144 digitálních televizních kanálů a 3 rozhlasové stanice.

Jakmile se v seznamu zobrazí kanál Science 2.0″, byl jsem velmi šťastný a okamžitě jsem se rozhodl zapnout ji. Moje radost však byla předčasná. jediná zpráva, kterou jsem viděl, byla, že kanál je zakódovaný nebo že signál je příliš slabý. Ve skutečnosti můžete ze 144 nalezených kanálů sledovat pouze 57 kanálů, jak slibuje reklama.

Samozřejmě není vhodné pokaždé hledat funkční kanály. Takže jsem musel strávit nějaký čas sestavením seznamu kanálů v požadovaném pořadí. Neblokoval jsem ani neodstranil nedostupné kanály, jen jsem použil funkci „Změnit číslo kanálu“ a všechny dostupné kanály jsem dal na začátek seznamu v mém pořadí.

Vyberte položku „Změnit kanál“. Označte požadovaný kanál a vyberte možnost „změnit.Čísla“, nyní musíme zadat číslo, pod kterým chceme kanál v seznamu zobrazit.

Staré analogové kanály byly zachovány pod svými starými čísly, ale nové digitální kanály byly číslovány opět od 1. takže po 47. Analogovém kanálu následoval 1. Digitální kanál. Televizi to nevadí a nevadí to ani mně.

Stále sledujeme kabelovou digitální televizi, ale pokud bude Rostelecom příliš chamtivý, můžeme vždy přejít na bezplatnou DTTV.

Pro tuto příležitost jsem si koupil decimetrovou pokojovou anténu:

Vybral jsem si kompaktní anténu s pěkným designem:

Televizor našel slíbených 20 televizních kanálů a 3 rozhlasové stanice v automatickém režimu bez jakýchkoli problémů nebo dodatečných nastavení. Anténa musela být umístěna na parapetu a hledat nejlepší směr. Kvalita obrazu byla poměrně dobrá. Druhý den však příjem z tohoto směru zcela ustal a anténa musela být přesměrována téměř o 180 stupňů. Takže nemohu říci o jistém příjmu na vnitřní anténu ještě. Myslím, že společná anténa na střeše by zajistila lepší příjem.

Obecně platí, že nyní sledujte „digitální“ na kabelu, a možnosti, pokud vůbec něco, máme.

Kdy si pořídit zesilovač

Moderní poskytovatelé kabelové a satelitní televize poskytují do televizoru vysoce kvalitní digitální obraz a zvuk v závislosti na použitém zařízení. V některých domácnostech je však jeden příchozí kabelový kanál připojen k několika televizorům pomocí rozbočovače, a čím více je příchozí signál fragmentován a přesměrováván, tím více trpí celková rychlost a kvalita. Snímky mohou být zrnité a zasněžené nebo můžete získat rozmazané snímky duchů.

Zesilovače kabelové televize slouží ke zlepšení kvality obrazu a příjmu kabelové televize a ke zvýšení rychlosti a spolehlivosti signálu.

Připojte zesilovač mezi televizor a přijímač, blíže ke zdroji signálu. Ideální je umístit televizní zesilovač do spojovací skříňky v kufru. Pokud signál přichází z místní antény, je třeba použít speciální zesilovač určený k instalaci na místo přizpůsobovacího zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS