Jak změnit formát obrazovky monitoru?
Jak nastavit obraz na televizoru LG
- Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači
- V otevřeném seznamu najděte položku „Obrazovka“ a uvidíte řádek „Inteligentní režim obrazu“.
- Tlačítkem „On“ aktivujte režim „Intelligent Picture Mode“.
Pokyny pro zvětšení obrazovky televizoru
Problémy s obrázky jsou obvykle způsobeny nedostatkem stanoveného standardního formátu. Chcete-li změnit velikost obrázku, můžete v nabídce použít možnost „výchozí“. Výšku a šířku obrazu je možné nastavit ručně. Za tímto účelem:
Vezměte prosím na vědomí! Názvy položek nabídky se mohou lišit v závislosti na modelu televizoru.
Obrazovku televizoru můžete zvětšit také podle následujících pokynů:

- Stiskněte tlačítko „Format“ na dálkovém ovladači.
- Nastavení nejlepšího formátu nebo resetování. Parametr se nastavuje pomocí možnosti „formát obrazu“. U některých modelů může změna formátu vést k nemožnosti spustit Smart TV a přehrávání z externích médií (USB).
- Aktivace režimu „Automatické vyplňování“. Obrázek se automaticky zvětší, dokud nezaplní obrazovku. Obrázek zpravidla není zkreslený; může se objevit černý rámeček.
- Nastavte režim „Přizpůsobit obrazovce“. Obraz je optimalizován podle velikosti displeje. Tento režim není kompatibilní s výstupem z počítače. Pokud velikost snímku neodpovídá parametrům snímače, mohou se objevit černé pruhy.
- Povolení funkce „Automatické škálování“. Obraz se automaticky přizpůsobí velikosti obrazovky.
- Aktivace funkce „Boost“. Obraz se zvětší tak, aby vyplnil celý monitor.
- Aktivace možnosti „Stretch“. Může odstranit černé pruhy, ale může zkreslit nebo oříznout obrázek.
- Nastavení správného poměru stran. Obvykle se jedná o název položky nabídky. U moderních modelů televizorů se zpravidla používá poměr stran 16:9. Na starších zařízeních může být 4:3.
- Aktivujte možnost „Širokoúhlá obrazovka“. Obraz je roztažen na poměr stran 16:9.
- Nastavte na „Unscaled“. Obrázek se zobrazí v původním formátu bez změny velikosti.
Pokud nastavíte obrazovku televizoru ručně, mohou se v závislosti na parametrech multimediálního souboru na okrajích objevit tmavé oblasti.

Jak vrátit obrazovku notebooku do normálního stavu?
„Ctrl Alt „. obnoví původní stav obrazovky. „Ctrl Alt „. otočí obrazovku na výšku. „Ctrl Alt →“. otočí obrázek o 90° doprava. „Ctrl Alt ←“. otočení o 90° doleva.
- Klikněte pravým tlačítkem myši, přejděte do nastavení plochy;
- Vyhledejte položku „Nastavení obrazovky“ a přejděte do nabídky nastavení;
- V položce „Rozlišení“ vyberte hodnotu, při které obraz plochy vyplní celou obrazovku bez černých rámečků a pruhů.
Jak změnit rozlišení obrazovky?
Otevřete část Rozlišení obrazovky. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko Start a vyberte možnost Ovládací panely, poté v části Vzhled a přizpůsobení vyberte možnost Nastavení rozlišení obrazovky. V rozevíracím seznamu vyberte možnost Rozlišení, posuňte posuvník na požadované rozlišení a stiskněte tlačítko Použít.
„Super rozlišení“: Zvýšení jasnosti zamračeného obrazuJak nastavit obraz na televizoru LG
- Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači
- V otevřeném seznamu najděte položku „Obrazovka“ a uvidíte řádek „Inteligentní režim obrazu“.
- Tlačítkem „On“ aktivujte režim „Intelligent Picture Mode“.
K není na televizoru na celou obrazovku
To, jestli je to přes celou obrazovku nebo ne, nemá se 4K nic společného. Způsob, jakým film sestavíte, je způsob, jakým bude promítán. Zobrazení videa nebo filmu můžete upravit nastavením poměru stran televizoru nebo násilným roztažením filmu na výšku (pokud však chcete zachovat poměr stran, budete muset obětovat část obrazu). Televizory mají možnost zapnout tento režim v automatickém režimu. tedy vždy vytáhnout, ale ve výchozím nastavení je tento režim vypnutý, protože kvalita klesá nebo se ztrácí část obrazu.
Záleží na poměru stran videa. Pokud má televizor poměr stran 1,78:1 (16:9) a video soubor má také poměr stran 16:9, bude film zobrazen přes celou obrazovku. Pokud je produkční poměr videa 2,3:1 (21:9), budou v horní a dolní části televizní obrazovky černé pruhy. Ve videoprodukci se nyní obvykle používá poměr stran 2,35:1 (CinemaScope), kvůli tomuto poměru stran jsou na obrazovce nahoře a dole pruhy.
To závisí na poměru stran videosouboru. Pokud má televizor poměr stran 1,78:1 (16:9) a poměr stran videosouboru je také 16:9, film bude zobrazen přes celou obrazovku. Pokud je poměr stran videa 2,3:1 (21:9), budou v horní a dolní části televizní obrazovky černé pruhy. Ve videoprodukci se nyní obvykle používá poměr stran 2,35:1 (Cinemascope), kvůli tomuto poměru stran jsou na obrazovce v horní a dolní části pruhy.
Rozdíly v nastavení televizorů různých výrobců
Názvy položek nabídky se mohou u různých značek televizorů lišit. Mezi různými televizními sériemi stejného výrobce jsou možné rozdíly. Někdy mohou některé možnosti chybět. Proto doporučujeme, abyste se nejprve seznámili s pokyny výrobce. Například modely Sony mají ve srovnání s televizory Samsung a Philips často podstatně více nastavení.
Svou roli hraje také rok výroby. Novější verze mají obvykle více možností nastavení. Většina televizorů má však standardní sadu funkcí.
Změna formátu obrazu na set-top boxu
Jak zvětšit obrazovku televizoru? Formát snímku lze naprogramovat také prostřednictvím set-top boxu. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Start, vyberte možnost Nastavení a poté vyberte možnost Obrazovka. Zde najdete následující možnosti:

- Změna rozlišení obrazovky (rozlišení obrazovky);
- Změna polohy monitoru (pozice obrazovky);
- Otáčení obrazovky;
- Změna spořiče obrazovky;
- Zapnutí a vypnutí HDR.
Jaké možnosti a nástroje pro rozšíření monitoru si divák zvolí, je na něm. Pokud někdo neví, jak dálkové ovládání funguje, můžete se zeptat přátel, známých nebo sousedů. Užitečné mohou být také informace zveřejněné na webových zdrojích. Potřebné znalosti a některé dovednosti pro řešení problémů, se kterými se můžete setkat při sledování televize.