Jak nastavit OK google v systému Android

Povolení a zakázání služby OK Google v systému Android

Psaní a provádění běžných úkonů na telefonu už není v módě, zvlášť když máte k dispozici možnost OK Google. Vyhledávací gigant vyvinul hlasového asistenta, s nímž můžete na svém smartphonu provádět různé operace pouze hlasem. Můžete například snadno zavolat účastníkovi z telefonního seznamu, přejít na konkrétní webovou stránku, otevřít aplikaci, zaplatit účet bankovní kartou a mnoho dalšího. Kromě možnosti „OK Google“, která ve výchozím nastavení funguje ve speciální aplikaci Google Now, je však možné ji integrovat do jakékoli aplikace.

Věnovali jsme se všem způsobům, jak povolit funkci OK Google ve smartphonu, a také správnému nastavení, pokročilým funkcím, rozpoznávání hlasu a dalším důležitým informacím, které by uživatelé systému Android měli znát.

Jak zapnout funkci OK od společnosti Google v telefonu

Dříve se vše ovládalo přes aplikaci Google Now, později se však stala známou jako Google, a právě zde se provádí veškeré ovládání této možnosti i interakce s vyhledávačem.

Aplikace je ve výchozím nastavení dostupná na všech zařízeních se systémem Android. Podíváme se na příklad telefonu Huawei P10 Plus, takže některé položky nabídky ve vašem zařízení se mohou mírně lišit. Logika nastavení však bude v podstatě stejná pro Samsung, Xiaomi i další výrobce:

Otevřete aplikaci Google ve svém zařízení

A vpravo dole klikněte na kartu „Více“;

Poté klepněte na „Settings“ nebo „Preferences“ a přejděte do nastavení programu;

Poté klepněte na kartu „Hlasové zadávání“;

Najděte sekci OK Google, ve které je položka Voice Match, a klikněte na ni;

Poté nastavte posuvník vedle položky OK Google do polohy „Zapnuto“. Tím aktivujete hlasové vyhledávání

Systém vás pak vyzve, abyste třikrát nahráli frázi „OK Google“, aby si zapamatoval váš hlas a poté na něj reagoval, když mu položíte určité otázky nebo příkazy;

Pokud je váš hlas rozpoznán a přijat systémem, budete o tom informováni na obrazovce.

Tím je proces nastavení možnosti OK Google dokončen a můžete ji bez obav používat.

Stáhněte si do telefonu zdarma aplikaci Asistent Google

Aplikace Asistent Google byla donedávna dostupná pouze pro zařízení Google Pixel. Hlasový asistent je nyní k dispozici pro všechny chytré telefony s platformou Android 7.0 Nougat a Android 6.0 Marshmallow.

Díky této bezplatné službě hlasového vyhledávání s názvem „OK Google“ může nyní uživatel nejen zadávat širokou škálu hlasových příkazů pro systém nebo internetové vyhledávání, ale také dostávat odpovědi na dotazy ve zvukové podobě. Pod odkazem si můžete zdarma stáhnout aplikaci Google Play do svého zařízení (Android).

Nainstalováním mobilní aplikace a nastavením OK Google budete moci na svém mobilním zařízení používat plnohodnotné hlasové vyhledávání, a tedy hlasové příkazy pro zadávání textu namísto jeho ručního psaní.

Rozhraní aplikace OK Google

Kliknutím na tlačítko OK Google download se dostanete do služby Google Play a na stránku aplikace Google Start (nebo Google OK). Získejte na svém zařízení se systémem Android zdarma plnohodnotné hlasové vyhledávání.

Pokud si chcete do počítače stáhnout speciální aplikaci OK Google, pak si můžete. Nemusíte nic stahovat. Tato funkce je již delší dobu k dispozici v prohlížeči Chrome od společnosti Google a jeho konkurentech, jako je Opera a Firefox. Bezplatná funkce hlasového vyhledávání v prohlížeči je dostupná přímo na stránce služby Google v pravém rohu vyhledávacího řádku.

Asistent Google umožňuje ovládat telefon hlasovými příkazy. Seznam je poměrně rozsáhlý: pořizování selfie, plánování úkolů, rozvrhy, překlad textů a upomínky. Je to pokročilejší verze služby Google Now a můžete ji používat také jako hlasové vyhledávání Google. Asistent Google se podobně jako Siri snaží být personalizovanou službou pro uživatele systému Android.

Začněte stisknutím tlačítka nebo vyslovením fráze Ok Google do mikrofonu. Zde je několik způsobů, jak můžete používat Asistenta Google.

 • Číslo potvrzení rezervace pro London
 • Pošli mě do Picassova muzea
 • Ukažte mi obrázek západu slunce v Berlíně
 • Potřebuji dnes deštník??
 • Rozsviťte světla ve svém pokoji

Asistent Google je v současné době dostupný pouze pro anglicky mluvící uživatele v USA, následovat bude Austrálie, Kanada, Velká Británie a Německo. Další jazyky budou do služby Android Assistant přidány v roce 2017.

Asistent Google bude prostřednictvím služby Google Play dostupný také na všech zařízeních s operačním systémem Nougat a Marshmallow, a to na partnerských zařízeních se systémem Android, včetně LG G6, HTC, Huawei, Samsung a Sony.

Podle vývojářů společnosti Google je cílem zpřístupnit Asistenta všude. Hlasový asistent bude například přítomen i v chytrých hodinkách Android Wear 2.0, Android TV a automobily. Díky této aktualizaci mohou miliony uživatelů systému Android vyzkoušet službu Google Assistant.

Jak povolit Ok Google v systému Android

Nejnovější verze umožňuje používat aplikaci, i když je smartphone nabitý. Abyste mohli v jakékoli aplikaci reagovat, musíte tuto zajímavou funkci aktivovat v nastavení aplikace.

Chcete-li povolit Ok Google v systému Android, přejděte na „hlasové vyhledávání“. Tam je třeba najít položku „Rozpoznání „OK, Google“ a kliknout na ni. Google pak nahraje váš hlas a aktivuje funkci. Dokonale rozpoznává ruštinu, takže se nemusíte obávat.

Proč Google OK nefunguje?

Služba OK Google velmi často nefunguje kvůli zastaralému softwaru. Stačí aktualizovat software a vše bude v pořádku. Jednoduše přejděte do obchodu Google Play a vyhledejte aplikaci s názvem „Google“, což je název programu, který hledáme. Upgrade.

Aplikace nemusí fungovat, zejména pokud je reproduktor zakrytý krytem nebo z jiného důvodu.

Proč je OK Google potřeba

Hlasové ovládání se stalo neuvěřitelně módní záležitostí. Používá se všude. Co na to říct, je to velmi praktická funkce, která vám umožní spravovat zařízení, aniž byste se ho dotkli. Například pomocí hlasového příkazu může kdokoli se svým zařízením dělat cokoli.

Zobrazí se vám kalendář, zavoláte si a požadované informace najdete na internetu. Hlasová funkce OK Google také umožňuje vykreslovat trasy na mapě a dokonce posílat textové zprávy určeným osobám. Tyto funkce by se daly vyjmenovávat celé hodiny, protože vám skutečně umožňují plně využívat váš smartphone.

Aktivace hlasového vstupu

Aktivaci fráze hlasového vyhledávání „ok google“ lze v nastavení aplikace vypnout. Chcete-li ji aktivovat, přejděte do Nastavení. Účty/Google. Vyhledávání:

Poté přejděte na „Hlasové vyhledávání“. „Rozpoznat OK Google“ a povolte „Z aplikace Google“

Fráze pro hlasové vyhledávání „ok Google“ by nyní měla fungovat od okamžiku spuštění vyhledávání Google.

Jak nastavit odemykání systému Android pomocí hlasu

Funkce Voice Match umožňuje odemknout telefon hlasovým příkazem „OK Google“ namísto kódu PIN nebo otisku prstu. Pokud se navíc jiná osoba pokusí odemknout vaše zařízení pomocí této klíčové fráze, telefon zůstane uzamčený. Pokud se ovšem ukáže, že jeho hlas není příliš podobný vašemu (jako například hlas blízkých příbuzných stejného pohlaví).

Tato funkce odemykání bohužel nefunguje na všech zařízeních. Například odemykání pomocí funkce Voice Match nefunguje na telefonech Xiaomi kvůli bezpečnostním prvkům MIUI. Ukážeme vám, jak tuto funkci aktivovat v kompatibilních telefonech:

Google pravidelně přidává nové příkazy pro svého hlasového asistenta. Vytvořili jsme aplikaci nápovědy s příkazy, kterou pravidelně aktualizujeme. Instalací této aplikace budete mít vždy po ruce aktuální seznam příkazů:

Co je v pořádku u společnosti Google?

Jedná se o speciální aplikaci integrovanou v platformách Android, pomocí které můžete zadávat dotazy hlasem namísto psaní textu.

Byla vytvořena s cílem usnadnit ovládání telefonu pomocí hlasových příkazů a vyhledávání informací na webu.

Tento způsob ovládání je užitečný, když nemáte čas nebo možnost se rozptylovat psaním nebo hledáním nějaké utility.

Chcete-li příkaz provést, stačí zařízení pouze sdělit a ono vše provede bez dalších slov.

Proces diktování požadavku pomocí hlasového vyhledávání

Vývojáři nyní pracují na implementaci této funkce pro vyhledávání informací na všech možných stránkách na internetu.

Zavedení hlasového vyhledávání společnosti Google usnadnilo život mnoha milionům uživatelů.

Ne vždy je vhodné text zapisovat a je mnohem snazší zadat dotaz pomocí diktátu. Tato inovace umožnila zrychlit provádění mnoha dotazů.

Instalaci a konfiguraci tohoto nástroje na platformě Android se budeme věnovat níže. Software je russifikovaný a má rozpoznávání řeči, takže by se měl snadno používat.

nastavit, google, systému, android
 • Zadávat příkazy hlasem;
 • Diktovat dotazy do vyhledávače aplikace;
 • Poslouchat odpovědi na naše příkazy ve zvukovém režimu;
 • Ovládání a nastavení programů v zařízení.

Tato inovace je neuvěřitelně užitečná a velmi žádaná.

Rozsah příkazů, které jsou rozpoznávány hlasem v ruštině, je velmi působivý a každý měsíc se rozšiřuje.

Řekněte OK, Google a spusťte hlasové zadávání

Pokud nemáte čas napsat dotaz nebo vyhledat program, použijte hlasové vyhledávání.

Pokud například řídíte auto a nemůžete se rozptylovat, může vám tento nástroj usnadnit práci.

Snadno se aktivuje a správně nastaví.

Hlasová aktivace aplikací pro Android

Mezi další funkce aplikace Google Cloud patří úzká spolupráce s operačním systémem Android. Chcete-li otevřít aplikaci pomocí tlačítka Google okey, použijte příkaz „open (název aplikace)“; chcete-li spustit přehrávání hudby v přehrávači, použijte příkaz „listen“ nebo „play (název skladby)“. Pomocí příkazů je možné otevřít nejoblíbenější aplikace v mobilním zařízení (například příkaz „zapni baterku“ otevře příslušný widget). Možností, jak používat aplikaci OK Google, je nekonečně mnoho, záleží jen na tom, jak chcete potenciál aplikace OK Google se systémem Android využít.

Souhrn. Technologie hlasového vyhledávání je poměrně nová a nedávno ji představila společnost Google. Užitečnost aplikace však pocítíte již po prvních minutách testování na systému Android. Za krátkou dobu své existence vytvořila služba Google působivou škálu rozpoznatelných hlasových příkazů v ruštině. Jejich počet se každý měsíc zvyšuje.

Pokud jste připojeni k internetu a nemáte čas trávit hodiny psaním textu do vyhledávače, nastavováním připomínek nebo psaním poznámek. aplikace Google Okey pro Android vám usnadní život. Aktivace aplikace OK Google a následné nastavení aplikace v telefonu není vůbec složité. Hlasové vyhledávání Google reaguje na příkazy vašeho mobilního zařízení a okamžitě. O důvod víc, proč si do telefonu nebo počítače se systémem Android stáhnout aplikaci Google OK.

Filmy a seriály

Google samozřejmě zná filmy, herce, hodnocení a mnoho dalšího.

 • Datum vydání filmu Avengers: Age of Ultron.
 • Jak dlouho jsou The Minions?
 • Nejlepší filmy s Dwaynem Johnsonem.
 • Vítězové Oscara 2015.
 • Kteří herci hrají ve filmu Memento??
 • Nejlepší filmy roku 2020.

Recenze aplikace OK Google pro Android. Jak v telefonu aktivuji a nastavím hlasové vyhledávání?

Ilja je šéfredaktorem webu softdroid.Net. Autor několika stovek návodů a článků o konfiguraci systému Android. Přibližně 15 let zkušeností s opravami hardwaru a řešením technických problémů se systémy iOS a Android. Zabýval se téměř všemi více či méně populárními značkami mobilních smartphonů a tabletů Samsung, HTC, Xiaomi atd. Iphone 12 a Samsung Galaxy S21 s nejnovější verzí firmwaru použité pro testování.

Google aktualizoval hlasové vyhledávání v mobilních telefonech. Dobře, Google. Jak nastavit vyhledávání OK Google, povolit aplikaci v telefonu, mohu si nainstalovat Google Voice do počítače?? Přečtěte si naši recenzi. Zde najdete odpovědi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS