Jak nastavit směrovač Asus v režimu opakovače

Jak připojit opakovač k zapalovači cigaret

Najít byt nebo dům bez routeru Wi-Fi je obtížné. Oblast pokrytí internetovým kanálem však ne vždy pokrývá celou plochu místnosti nebo je signál na některých místech slabý. V takovém případě se ptáme, jak vylepšit akci Wi-Fi. Není praktické kupovat další směrovač. Řešením je instalace dalšího routeru, který rozšíří stávající router.

Tato metoda se používá také pro úspory. Poskytovateli internetu platí jeden účastník a může ho využívat několik lidí žijících v sousedství. Klíčové je nastavit tarif s dostatečným počtem Mbit. Jaké možnosti připojení jsou k dispozici a jak síť nakonfigurovat, projdeme si podrobněji.

Nastavení opakovače

Na příkladu Asus RP-N12 se podívejme na některé způsoby konfigurace síťového zařízení v režimu opakovače.

Rychlý způsob

První metoda zahrnuje párování přes WPS, další metoda je přes webové rozhraní.

Nastavení opakovače v režimu opakovače:

 • V oblasti pokrytí Wi-Fi hlavního routeru zapojte zařízení do zásuvky.
 • Počkejte, dokud kontrolka LED Wi-Fi nezačne blikat zeleně.
 • Pokud váš router podporuje WPS (v opačném případě přejděte k dalšímu postupu), stiskněte na něm toto tlačítko.
 • Pak přistupte k extenderu a stiskněte na něm tlačítko WPS (tlačítko je na boku).
 • Kontrolka Wi-Fi bude dvě minuty blikat a poté se změní na zelenou (silný signál) nebo červenou (slabý signál, žádný signál).
 • Během těchto minut opakovač zkopíruje síťová data a vytvoří nový hotspot se stejným heslem a identickým SSID s _RPT na konci.
 • Po nastavení můžete zařízení odpojit ze zásuvky v blízkosti směrovače a odnést jej na hranici, kde zóna Wi-Fi končí, ale opakovač je schopen vysílat zelenou indikaci bezdrátového signálu.
 • Po umístění a připojení k místní síti vyčkejte asi minutu, než bude přístupový bod detekován vyhledávačem.

Nejlepší je umístit opakovač ve stejné vzdálenosti mezi směrovačem a síťovým zařízením „over-the-air“. Pokud však máte takových zařízení více, umístěte je tak, abyste pokryli co největší prostor.

Pokud je vaše domácnost nebo kancelář velká, můžete zvážit nákup síťového hardwaru Asus s podporou sítě AiMesh.

Přes webové rozhraní

Pokud na svém routeru nemáte WPS nebo jej nechcete povolit z osobních důvodů, můžete opakovač signálu Wi-Fi Asus nastavit následujícím způsobem

 • V oblasti pokrytí domácího routeru připojte zařízení k elektrické síti.
 • Počkejte, dokud se na opakovači nerozsvítí indikátor Wi-Fi.
 • Pomocí notebooku se odpojte od hlavní sítě, vyhledejte ASUS_RP-N12 a připojte se k ní.
 • V prohlížeči přejděte na opakovač.Asus.com a přihlaste se do administrátorské oblasti pomocí admin/admin.
 • Přejděte na Průvodce spuštěním, vyhledejte domácí síť routeru a připojte se k ní pomocí hesla. Pokud je síť skrytá před vyhledáváním, můžete její název zadat v části „Ruční nastavení“.
 • Poté v části Nastavení zabezpečení zaškrtněte políčko „Použít výchozí nastavení“ a klikněte na tlačítko Další (přihlašovací údaje a heslo z bodu, ke kterému jste se připojili, budou zkopírovány a přeneseny do nového bodu).
 • Vytvoří se nový bod, ale aby nedošlo k záměně, bude na konci názvu _RPT.
 • Umístěte opakovač na správné místo, zapojte jej a připojte k němu bezdrátová zařízení.

Doporučuje se neumisťovat opakovač ani do blízkosti mikrovlnné trouby, bezdrátových telefonů a zařízení s aktivním rozhraním Bluetooth.

nastavit, směrovač, asus, režimu

Opakovač má také port LAN, takže můžete pomocí propojovacího kabelu propojit herní konzoli, počítač nebo televizor s opakovačem.

Jak proměnit starý router v extender Wi-Fi

Pokud nebydlíte v malém bytě nebo bungalovu, jen málokdy se stane, že by jeden router pokryl celý dům. Místo toho, abyste si kamarádovi stěžovali, že nemůžete poslouchat Spotify nebo sledovat videa na YouTube, můžete s tím něco udělat: proměňte svůj starý router v extender, který chytá datový signál Wi-Fi ze vzduchu a přenáší ho dál.

(Obrázek s laskavým svolením: Shutterstock / Casezy idea)

Starý router lze snadno překonfigurovat na opakovač, aby zařízení přijímalo silný signál Wi-Fi a vysílalo čerstvý proud dat do oblastí, které dosud nebyly připojeny.I když to nestojí skoro nic, nečekejte od Wi-Fi zázraky. Nicméně je to dobrý způsob, jak levně zaplavit dům bezdrátovými daty.

Zaprášený směrovač Netgear R7000 802 jsme proměnili v router.11ac do opakovače je příkladem toho, jak to udělat. Pomocí bezplatné aplikace Netgear Genie pro správu sítě routerů Netgear jsme snadno přeměnili starý router na Wi-Fi extender a přidali Wi-Fi do pokoje pro hosty v mém suterénu.

Obecný postup pro ostatní směrovače je podobný, ale ne zcela stejný.Pokud takový nebo podobný přístroj nevlastníte (např. R6700 nebo R6900), můžete si jej pořídit z druhé ruky za přibližně 20 dolarů na internetu.

Vyhledání kompatibilního směrovače

Pokud máte starší směrovač, zjistěte v návodu, zda lze zařízení upravit na extender nebo opakovač, a získejte konkrétní pokyny. Pokud směrovač nepodporuje práci jako opakovač nebo extender pomocí firmwaru výrobce, existuje jiný způsob. Zjistěte, zda router může používat firmware s otevřeným zdrojovým kódem (například DD-WRT).Pokud ano, můžete pravděpodobně použít svůj starý router jako opakovač.

Pozor na směrovače z éry 802.11b a g; nebudou fungovat správně, protože mají nižší maximální šířku pásma, což vytváří úzká místa v síti. Spočítejte si: Pokud máte připojení o rychlosti 100 Mb/s, ale vaše maximální rychlost opakovače je omezena na 11 Mb/s nebo 54 Mb/s, pravděpodobně budete většinu šířky pásma plýtvat na starším směrovači. Pouze směrovač 802.11n nebo ac.

nastavit, směrovač, asus, režimu

Směrovače Asus AiMesh se mohou navzájem propojit a vytvořit vlastní síť mesh.Existuje 17 směrovačů Asus, které podporují nástroj AiMesh a dokáží automaticky vytvořit topologii sítě mesh a zaplnit dům bezdrátovými daty. Pro zprovoznění je však nutné stáhnout nový firmware.

VÍCE: Jak nastavit extender Wi-Fi, abyste získali nejlepší signál

Aktualizace firmwaru a resetování

Po obdržení a instalaci nejnovějšího firmwaru R7000 a připojení směrovače k naší síti pomocí propojky Cat5. Jsme otevřeli okno prohlížeče a zadali „www.Rouoterlogin.Net “ pro otevření přihlašovací obrazovky. Směrovače jiných výrobců budou mít jiné adresy nebo budou mít skutečné IP adresy, například 192.168.1.1. Další informace o značce směrovače naleznete v části. V níže uvedené tabulce.

Značka IP adresa ADRESA URL
Asus 192.168.1.1 http://router.Asus.com
Belkin 192.168.2.1 http: // router
D-Link 192.168.0.1 http: //mydlinkrouter.Místní
Linksys 192.168.1.1 http: // myrouter.Místní
Netgear 192.168.0.1 http://www.Routerlogin.Net
TP-Link 192.168.1.1 http://tplinklogin.Net nebo http: /tplinkwifi.Net

Výchozí heslo mnoha směrovačů Netgear je admin / password, ale jiné používají jiné kombinace, nejčastěji se používají hesla admin, default, 1234 a password.Pokud tato výchozí hesla nefungují, můžete obvykle najít správná hesla na stránkách podpory výrobce produktu nebo na stránkách, jako je RouterPasswords.com a Router-Reset.com.

Není třeba dodávat, že byste si měli co nejdříve změnit heslo na bezpečnější (máme pro vás praktického průvodce, který vás tímto procesem provede). Pokud nastavíte nové heslo pro směrovač a zapomenete ho, proveďte tvrdý reset, který vymaže všechna existující data ze systému.Obvykle to provedete tak, že podržíte tlačítko reset na 20 nebo 30 sekund a router se restartuje.

Ke změně konfigurace jsme použili software Netgear Genie, který je součástí routeru R7000. Po přihlášení přejděte na hlavní stránce konfigurace do sekce „Bezdrátové připojení“. Poté otevřete Pokročilé nastavení a dole položku Opakování bezdrátového připojení. Začněte v části 2,4 GHz výše a ujistěte se, že název sítě a heslo odpovídají zbytku sítě, aby byl zajištěn spolehlivý roaming ze směrovače do opakovače.Pak klepněte na nebo na možnost Povolit bezdrátový opakovač a potom na možnost. Bezdrátový opakovač.

Nastavení statické adresy

Je to trochu složitější, ale pak budete muset zadat statickou IP adresu pro opakovač. Rád používám 192.168.1.2 (jedna nad základní adresou směrovače), která označuje, že se jedná o součást místní síťové infrastruktury, nikoli o klienta nebo tiskárnu. Ke směrovači si vedu ručně psaný seznam statických adres, aby později nedošlo k záměně IP adres.

Téměř tam.Ujistěte se, že maska podsítě odpovídá masce směrovače. Maska podsítě. Směrovač určí, zda jsou segment sítě a klient místní nebo vzdálený. Tuto informaci obvykle najdete v softwaru směrovače na stejné obrazovce jako právě nastavenou IP adresu. Nejběžnější výchozí maska podsítě je. 255.255.255.0 a není důvod ji měnit.

Než skončíte, zaškrtněte políčko Zakázat asociaci bezdrátových klientů a zadejte MAC adresu svého směrovače; obvykle ji najdete na nálepce na zadní nebo spodní straně směrovače nebo je uvedena v dokumentaci k zařízení.

Jak proměnit starý router v extender Wi-Fi

Pokud nebydlíte v malém bytě nebo bungalovu, málokdy se stane, že by jeden router pokryl celý dům. Místo toho, abyste si kamarádovi stěžovali, že nemůžete poslouchat Spotify nebo sledovat videa na YouTube, můžete s tím něco udělat: proměňte starý router v extender, který zachytí datový signál Wi-Fi ze vzduchu a znovu ho odvysílá.

(Obrázek se svolením Shutterstock / Casezy idea)

Starý směrovač lze snadno překonfigurovat na opakovač, takže zařízení získá silný signál Wi-Fi a vyšle nový proud dat do oblastí, které dosud nebyly připojeny.I když to nestojí skoro nic, nečekejte od Wi-Fi zázraky. Přesto je to dobrý způsob, jak levně zaplavit domácnost bezdrátovými daty.

Zaprášený směrovač Netgear R7000 802 jsme změnili na router.Příkladem, jak to udělat, je 11ac do opakovače. Pomocí bezplatné aplikace Netgear Genie pro správu sítě routerů Netgear jsme snadno přeměnili starý router na Wi-Fi extender a přidali Wi-Fi do pokoje pro hosty v mém suterénu.

Obecný postup pro ostatní směrovače je podobný, ale ne zcela stejný.Pokud takový nebo podobný přístroj nemáte (např. R6700 nebo R6900), můžete si ho pořídit z druhé ruky za přibližně 20 dolarů na internetu.

nastavit, směrovač, asus, režimu

Vyhledání kompatibilního směrovače

Pokud máte starší směrovač, zjistěte v návodu, zda lze zařízení upravit na opakovač nebo opakovač, a získejte konkrétní pokyny. Pokud směrovač nepodporuje práci jako opakovač nebo extender pomocí firmwaru výrobce, existuje jiný způsob. Zjistěte, zda router může používat firmware s otevřeným zdrojovým kódem (například DD-WRT).Pokud ano, je pravděpodobné, že svůj starý router můžete použít jako opakovač.

Pozor na směrovače z řady 802.11b a g; ty nebudou fungovat správně, protože mají nižší maximální šířku pásma, což vytváří úzká místa v síti. Spočítejte si: Pokud máte připojení o rychlosti 100 Mb/s a špičková rychlost vašeho opakovače je omezena na 11 nebo 54 Mb/s, pravděpodobně budete většinu šířky pásma plýtvat na starším směrovači. Stačí pouze směrovač 802.11n nebo ac.

Směrovače Asus AiMesh se mohou navzájem propojit a vytvořit vlastní síť mesh.Existuje 17 směrovačů Asus, které podporují nástroj AiMesh a dokáží automaticky vytvořit topologii sítě mesh, která zaplní váš domov bezdrátovými daty. Pro zprovoznění je však nutné stáhnout nový firmware.

VÍCE: Jak nakonfigurovat extender Wi-Fi, abyste dosáhli nejlepšího signálu

Aktualizace firmwaru a resetování

Po obdržení a instalaci nejnovějšího firmwaru R7000 a připojení směrovače k naší síti pomocí propojky Cat5. Jsme otevřeli okno prohlížeče a zadali „www.Rouoterlogin.Net “ otevřete přihlašovací obrazovku. Směrovače jiných výrobců budou mít jiné adresy nebo budou mít skutečné IP adresy, např. 192.168.1.1. Další informace o značce směrovače naleznete v části. V níže uvedené tabulce.

Ochranná známka IP adresa ADRESA URL
Asus 192.168.1.1 http://router.Asus.com
Belkin 192.168.2.1 http: // router
D-Link 192.168.0.1 http: //mydlinkrouter.Místní
Linksys 192.168.1.1 http: // myrouter.Místní
Netgear 192.168.0.1 http://www.Routerlogin.Net
TP-Link 192.168.1.1 http://tplinklogin.Net nebo http: /tplinkwifi.Net

Výchozí heslo mnoha směrovačů Netgear je admin / password, ale jiné používají různé kombinace, nejčastěji se používají hesla admin, default, 1234 a password.Pokud tato výchozí hesla nefungují, můžete obvykle najít správná hesla na stránkách podpory výrobce produktu nebo na stránkách, jako je RouterPasswords.com a Router-Reset.com.

Není třeba dodávat, že byste si měli co nejdříve změnit heslo na bezpečnější (máme pro vás praktického průvodce, který vás tímto procesem provede). Pokud jste pro směrovač nastavili nové heslo a zapomněli jste ho, proveďte tvrdý reset, který ze systému vymaže všechna existující data.Obvykle se to dělá tak, že se na 20 nebo 30 sekund podrží tlačítko reset a router se restartuje.

Pro změny konfigurace jsme použili software Netgear Genie, který je součástí routeru R7000. Po přihlášení přejděte na hlavní stránce konfigurace do sekce „Bezdrátové připojení“. Poté otevřete Pokročilé nastavení a dole položku Opakování bezdrátového připojení. Začněte výše uvedenou částí o 2,4 GHz a ujistěte se, že název sítě a heslo odpovídají zbytku sítě, aby byl zajištěn spolehlivý roaming ze směrovače do opakovače.Poté klepněte na nebo na možnost Povolit bezdrátové opakování a poté na možnost. Bezdrátový opakovač.

Nastavení statické adresy

Je to trochu složitější, ale pak budete muset zadat statickou IP adresu pro opakovač. Rád používám 192.168.1.2 (o jednu adresu vyšší než adresa základního směrovače), aby bylo zřejmé, že se jedná o součást infrastruktury LAN, nikoli o klienta nebo tiskárnu. Ke směrovači si vedu ručně psaný seznam statických adres, abych předešel budoucím záměnám IP adres.

Téměř tam.Ujistěte se, že maska podsítě odpovídá masce směrovače. Maska podsítě. Podle toho směrovač určuje, zda je segment sítě a klient místní nebo vzdálený. Tuto informaci obvykle najdete v softwaru směrovače na stejné obrazovce jako právě nastavenou IP adresu. Nejběžnější výchozí maska podsítě. 255.255.255.0 a není důvod ji měnit.

Před dokončením zaškrtněte políčko Zakázat asociaci bezdrátových klientů a zadejte MAC adresu svého směrovače; ta se obvykle nachází na nálepce na zadní nebo spodní straně směrovače nebo je uvedena v dokumentaci k zařízení.

| Průvodce směrovačem

Mnoho směrovačů nabízí různé režimy provozu, které můžete použít. Některé z nich vám však neřeknou, v jakých situacích je nejlepší použít určitý způsob provozu. V tomto průvodci vám poskytneme několik základních pokynů, které vám pomohou při rozhodování.

Režim bezdrátového směrovače

(Výchozí, Domácí sdílení internetu) Připojení: Internet. Modem. Směrovač. Počítač Související pojmy: brána, výchozí brána

Oficiální vyskakovací informace V režimu bezdrátového směrovače/ sdílení IP adres. Směrovač se připojuje k internetu prostřednictvím PPPoE, DHCP, PPTP, L2TP nebo statické IP adresy a umožňuje klientům nebo zařízením LAN přístup k bezdrátové síti.V tomto režimu je ve výchozím nastavení povolen NAT, brána firewall a server DHCP. Podpora UPnP a dynamického DNS pro uživatele SOHO a domácí uživatele. Tento režim zvolte, pokud jste prvním uživatelem nebo v současné době nepoužíváte kabelový/bezdrátový směrovač.

Poznámky k používání režimu bezdrátového směrovače Pokud máte 1 směrovač, bude to téměř vždy výchozí režim směrovače, který budete používat pro základní domácí použití. K routeru připojíte modem a router pak „sdílí“ připojení k internetu se všemi zařízeními.

Režim opakovače

(Rozšíření dosahu domácí sítě Wi-Fi) Připojení: Internet. Modem. Směrovač. Bezdrátové rozšíření na opakovač Související pojmy: Bezdrátový rozbočovač

Oficiální vyskakovací informace V režimu opakovače se router bezdrátově připojí ke stávající bezdrátové síti a rozšíří tak pokrytí bezdrátovou sítí. V tomto režimu jsou vypnuty funkce brány firewall, sdílení IP a NAT.

Poznámky k používání režimu opakovače Opakovače nebo bezdrátové prodlužovače obvykle používáte, pokud máte v rámci domácího nastavení Wi-Fi těžko dostupná místa.Opakovač funguje jako průchozí ostrůvek mezi skutečným klientským zařízením a hlavním směrovačem.

Opakovače musí mít stejnou SSId.

Obecně platí, že pokud potřebujete rozšířit dosah domácí sítě Wi-Fi. Může být levnější koupit si extender Wi-Fi než používat router v režimu opakovače, protože extender Wi-Fi je obvykle levnější.

Režim přístupového bodu (AP)

(Obecné internetové rozšíření. Domů, do hotelu apod. Д.) Připojení: Internet. Modem. Směrovač. Kabelové připojení k AP Související pojmy: Bezdrátový přepínač

V případě přístupového bodu (AP ) se směrovač připojuje k bezdrátovému směrovači pomocí ethernetového kabelu, aby rozšířil pokrytí bezdrátovým signálem na další síťové klienty.Funkce brány firewall, sdílení IP adres a NAT jsou ve výchozím nastavení v tomto režimu vypnuty.

Poznámky k použití přístupového bodu Přístupový bod použijte, pokud nemůžete změnit primární směrovač, ale přesto potřebujete dočasnou bezdrátovou síť. Tento režim se nejlépe používá v kancelářích, hotelech a na místech, kde je k dispozici pouze kabelová síť.

Mediální most

Nebo známý jako klientský režim (obvykle pro domácí herní konzoli) Připojení: Internet. Modem. Směrovač. Bezdrátové připojení Media Bridge. Kabelové připojení k zařízení koncového uživatele.

Oficiální popis Router lze nastavit v režimu Media Bridge. Režim Media Bridge nabízí nejrychlejší připojení Wi-Fi 802.11ac pro více multimediálních zařízení současně. Chcete-li nastavit režim Media Bridge, budete potřebovat dva směrovače: jeden nakonfigurovaný jako mediální stanice a druhý jako. Jako směrovač. Konfigurace jednoho směrovače jako „routeru“ a druhého jako 802 Media Bridge.11ac, která umožňuje současné připojení k síti Wi-Fi 802.11ac pro vaše multimediální zařízení, jako je počítač, Smart TV, herní konzole, DVR nebo multimediální přehrávač, přes ethernetový kabel.Přepnutím do režimu Media Bridge umožníte souběžné připojení k síti Wi-Fi 802.11ac pro vaše multimediální zařízení.

V režimu Media Bridge se k zařízení P-AP připojují pouze bezdrátová zařízení. Klientská zařízení musí být připojena k můstku Media Bridge pomocí síťového kabelu.

Režim Media Bridge se může připojit ke kabelovému zařízení v režimu klienta nebo media bridge a fungovat jako bezdrátový adaptér pro příjem bezdrátového signálu z bezdrátové sítě.

Pro chytrý televizor, přehrávač médií nebo herní konzoli s portem Ethernet.Pomocí klientského režimu povolíte Wi-Fi na svých zařízeních a umožníte jim přístup k bezdrátové síti. Představte si, že Media Bridge nebo klientský směrovač funguje jako bezdrátový adaptér pro zařízení koncového uživatele.

Důvodem pro použití tohoto režimu je možnost zvýšit rychlost bezdrátového připojení tak, aby odpovídala rychlosti připojení k síti Ethernet. AC. Je relativně nová bezdrátová technologie, která není široce rozšířená mezi hlavními herními konzolemi. Například: Playstation 4 a Xbox One podporují pouze 802.11 b / g / n normy. Pomocí nastavení Media Bridge jim však můžete poskytnout rychlost střídavého proudu pomocí dvou směrovačů se střídavým proudem, které se navzájem bezdrátově připojí.

A konečně, i když je v nápovědě uvedeno, že k dosažení režimu Media Bridge nebo klientského režimu je třeba použít dva stejné směrovače. Není to pravda, ale doporučuje se to. Důvodem je, že rychlost bezdrátového připojení je omezena pomalejším připojením nebo routerem.

Obecně platí, že byste měli používat směrovač stejné značky, aby byla zajištěna kompatibilita pro připojení typu Media Bridge.

Další síťové termíny

Rozbočovače slouží k propojení počítačů v síti pomocí kabelů, aby spolu mohly komunikovat. Rozbočovač může odesílat a přijímat informace, ale nemůže provádět obojí současně. Pokud tedy síť přenáší velké množství informací, může dojít k přetížení rozbočovačů a jejich špatnému výkonu.

Nastavení Asus wl 520gc v režimu opakovače

S příchodem nových standardů (802.11ac, 802.11ad), signál Wi-Fi má lepší dosah, rychlost a stabilitu. Přesto se občas stane, že byste rádi rozšířili pokrytí Wi-Fi v bytě nebo domě na venkově. Kromě toho ne všichni uživatelé mají z různých důvodů nová síťová zařízení a klienty, kteří tyto standardy podporují. Měli byste vědět, co je slabý signál Wi-Fi a proč router snižuje rychlost.

V praxi může stejný směrovač fungovat v různých bytech různě. V jednom bytě můžete mít celou plochu pokrytou síťovým zařízením, ale ne všechny plochy v jiném bytě. Proč se to děje? Kvalita signálu Wi-Fi je ovlivněna mnoha vnějšími faktory. Signál Wi-Fi je například ovlivněn počtem stěn a materiálem, kterým prochází, velkými akvárii, zařízeními, která pracují na stejné frekvenci 2.4 GHz (mikrovlnná trouba, radiotelefon, dětská chůvička, plazmový televizor, zařízení Bluetooth).

Pokud váš router a router souseda používají stejný rádiový kanál pro provoz bezdrátového připojení, může to mít vliv na kvalitu signálu Wi-Fi. Pro spuštění diagnostiky a vyhledání volného kanálu můžete použít bezplatný software inSSIDer. To, k čemu se lidé uchylují v honbě za kvalitou, rychlostí a pokrytím bezdrátovým signálem. Vyrábějí zesilovací obrazovky z fólií a plechovek od piva, nebo v lepším případě vymění antény routeru za výkonnější, což je nepochybně mnohem účinnější.

Ale nejlepší ze všeho je, že opakovač může zesílit váš signál a současně rozšířit oblast pokrytí Wi-Fi. Jako opakovač bych však doporučil použít router Asus nebo jiný router s touto funkcí (technologie WDS).

Proč? Zaprvé, opakovač má obvykle vnitřní antény se ziskem 2. 3 dbi, zatímco směrovač má 2. 3 antény se ziskem 5 dBi a více. Za druhé, opakovač má pouze jednu funkci a cena jeho čínského protějšku se příliš neliší od ceny směrovače.

Nastavení routeru Asus rt n12

Díky funkci Quick Internet Setup neboli QIS, která je integrována do webového rozhraní, je nastavení routeru Asus rt n12 bezproblémové. Spustí se automaticky po spuštění prohlížeče a připojení zařízení a definuje typ připojení, což umožňuje rychlou a snadnou konfiguraci sítě.

V režimu ruční konfigurace lze zvolit několik režimů použití: bezdrátový přístupový bod (AP), směrovač a opakovač. Poslední dva režimy lze nakonfigurovat prostřednictvím QIS. Režim WAP se konfiguruje pouze přes webové rozhraní. Podívejme se na konfiguraci každého typu připojení zvlášť.

Režim směrovače

Asus rt n12 se připojuje přes PPPoE, statickou a automatickou IP adresu. Podpora NAT, brány firewall a sdílených služeb IP. Chcete-li aktivovat režim routeru, nastavte přepínač na zadním panelu routeru do polohy Router a připojte zařízení pomocí ethernetového kabelu.

Poté spusťte prohlížeč QIS, abyste zjistili, jaký typ připojení k internetu máte. Nepoužívejte proxy server nebo jej zakažte.

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo (můžete si je ověřit u svého poskytovatele internetových služeb) a klikněte na tlačítko Použít všechna nastavení.

Po dokončení konfigurace připojení klikněte na tlačítko Přejít na Internet.

Dokončeno nastavení připojení. Dále nakonfigurujte nastavení zabezpečení (SSID, ověřování, šifrování) a nakonfigurujte směrovač Asus rt n12 vyberte možnost Jednoduše nastavení zabezpečení bezdrátové sítě. Pro pokročilá nastavení přejděte na stránku Pokročilá nastavení. Chcete-li zajistit okamžitý přístup k nastavení webového rozhraní, přidejte stránku do oblíbených položek.

Režim opakovače

V režimu opakovače Asus rt n12 zvyšuje pokrytí sítě a poskytuje lepší kvalitu signálu Wi-Fi. Brána firewall, NAT a sdílené služby IP jsou zakázány. Za tímto účelem nastavte přepínač na zadní straně do polohy Repeater a připojte zařízení kabelem Enternet (pro drátové připojení).

Po spuštění prohlížeče se automaticky načte stránka automatické konfigurace QIS. Je třeba vybrat přístupový bod a jeho oblast pokrytí, kterou chcete zvětšit, a stisknout tlačítko Připojit. Pokud se stránka QIS v prohlížeči nezobrazí, dočasně deaktivujte proxy server.

Režim AP

Směrovač poskytuje bezdrátové připojení a získává IP adresu z jiného směrovače, který je připojen přes port WAN. Služby brány firewall, NAT a sdílené IP jsou zakázány. Pro aktivaci režimu nastavte přepínač na zadním panelu do polohy AP. Připojení routeru Asus rt n12 k zařízením se provádí prostřednictvím internetového kabelu.

Poté spusťte software Device Discovery. Chcete-li přejít do webového rozhraní, klikněte na Configure.

Pro další konfiguraci routeru Asus rt n12 zadejte přihlašovací jméno a heslo (tyto údaje si můžete ověřit u svého poskytovatele) a klikněte na tlačítko OK.

Na hlavní stránce softwaru klikněte na navigační nabídku a nakonfigurujte nastavení směrovače.

Konfigurace IP adres

Chcete-li nastavit IP adresu a nastavit router Asus rt n12, přejděte na Start, pak na Ovládací panely, Síť a Internet a nakonec na Centrum síťových připojení a sdílení. Pak klikněte na Zobrazit stav Vlastnosti Pokračovat.

Pro automaticky určené IP adresy klikněte na možnost Získat IP adresu automaticky, staticky Použít následující IP adresu, zadejte adresu internetového protokolu, bránu a masku podsítě.

Chcete-li adresu serveru DNS definovat automaticky, klikněte na možnost Získat adresu serveru DNS automaticky. Chcete-li zadat alternativní adresu DNS, klikněte na možnost Použít následující adresu serveru DNS a zadejte adresu.

Konfigurace ve webovém rozhraní

Chcete-li nastavit směrovač Asus rt n12, musíte použít webové rozhraní. Po nastavení kabelového/bezdrátového připojení spusťte prohlížeč a získejte k němu přístup. Do adresního řádku webového prohlížeče zadejte číslo 192.168.1.1. V zobrazeném okně zadejte své přihlašovací jméno a heslo. Na hlavní stránce klikněte na navigační nabídku a nakonfigurujte další funkce směrovače.

Mapa sítě

Mapa sítě umožňuje zobrazit a měnit připojení z webu. Kliknutím na jednu z ikon na hlavní stránce QIS zobrazíte vlastnosti a nakonfigurujete nastavení.

Vytvoření více profilů SSID

Chcete-li vytvořit více než jeden profil pro různé pracovní scénáře, klikněte v poli Stav systému na tlačítko Přidat.

Poté nakonfigurujte profil a klikněte na tlačítko Přidat.

Pokud jste na to nepřišli, podívejte se na konfiguraci směrovače pomocí připojení typu PPPoE v následujícím příkladu

Nastavení opakovače WLAN pomocí postupu WPS

WPS je zkratka pro Wi-Fi protected Setup.

 • Instalace je velmi jednoduchá. Připojte opakovač WLAN k elektrické zásuvce a poté stiskněte a několik sekund podržte tlačítko WPS na zařízení.
 • Jakmile se na opakovači rozsvítí kontrolka LED, stiskněte na dvě minuty tlačítko WPS na směrovači WLAN. I tuto funkci je třeba stisknout na několik sekund, dokud se nerozsvítí kontrolka LED. Poté se opakovač automaticky spojí se směrovačem prostřednictvím sítě WLAN.
 • Ne každý opakovač má tlačítko WPS. V tomto případě můžete zařízení nainstalovat ručně.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS