Postup připojení a konfigurace směrovače TP-Link?
Pokud potřebujete nutně vytvořit bezdrátovou síť, měli byste se pokusit distribuovat Wi-Fi z telefonu nebo počítače, ale tato varianta je vhodná pouze jako dočasné opatření. dříve nebo později si uživatel bude muset pořídit plnohodnotný router. Jedním z nejlepších výrobců bezdrátových směrovačů a souvisejících zařízení je společnost TP-Link; bude správné si ji vybrat. Jak připojit a nakonfigurovat směrovač TP-Link. zkusme tomu porozumět.
Po zakoupení routeru TP-Link nebudete moci připojit Wi-Fi na svém notebooku nebo mobilním zařízení ihned; budete muset projít několika kroky konfigurace.

Nejdříve je třeba otevřít krabici a pečlivě si zařízení prohlédnout: jeho jedna, dvě nebo tři antény pochopitelně slouží ke kvalitní distribuci Wi-Fi, ale konektory na zadní stěně se budou muset zabývat především. Pořadí a počet zásuvek se u různých modelů směrovačů TP-Link může lišit, tvar a barva však zůstávají stejné.
Podle následujícího obrázku ji uživatel snadno najde ve svém zařízení:
- Zásuvka pro připojení napájecího zdroje (číslice 1)
- Zásuvku pro připojení síťového kabelu (LAN, číslo 2);
- Kontaktní blok pro distribuci kabelového internetu ze zařízení (WAN, číslo 3).
Před přístupem do nastavení routeru a vlastním nastavením parametrů je nutné připojit k zařízení napájecí zdroj a kabel instalovaný provozovatelem v bytě; pro přípravné práce je navíc nutné propojit router a notebook nebo počítač přes WAN. výrobce dodává krátký kabel, který se zasune do stejné zásuvky v počítači, jako byla předtím LAN.
Moderní směrovače TP-Link je naštěstí možné konfigurovat bez nutnosti instalace speciálního softwaru nebo ovladačů. Po připojení zařízení výše popsaným způsobem může majitel okamžitě začít vybírat nastavení; jak to udělat, bude popsáno níže.
Jak nastavit směrovač TP-Link tl wr740n
V tomto návodu nastavíme směrovač TP-Link TL-WR740N. Jedná se o velmi oblíbený směrovač, který je velmi žádaný díky nízké ceně a kvalitě. Mnoho mých známých má TP-Link TL-WR740N a funguje bez problémů. A je určen výhradně pro domácí použití. Pokud máte v domě hodně zařízení a jedná se o velký dům, nemusel by model TL-WR740N tuto práci zvládnout. Je to v pořádku, protože se jedná o levný router.
Ale i přes svou nízkou cenu vypadá skvěle. Pěkný design, matné pouzdro, možnost zavěšení routeru na zeď, to vše je určitě plus. Samozřejmě bych uvítal tlačítko pro zapnutí/vypnutí a samostatné tlačítko pro vypnutí Wi-Fi, ale bohužel žádné není. Jediným problémem je, když je připojeno velké množství zařízení, při hraní online her, při stahování torrentů může dojít ke ztrátě internetu. A router budete muset často resetovat. Psal jsem o tom zde. To je však u levného modelu zcela normální.
Tento model se vyrábí již velmi dlouho a existuje již 6 hardwarových verzí, což znamená, že byl již šestkrát vylepšen a modernizován (z hlediska hardwaru). Tento router získal mnoho ocenění a vyhrál mnoho soutěží. Opravdu oblíbený model.
Nyní vám ukážu, jak nastavit zařízení TP-Link TL-WR740N. Toto je kompletní průvodce nastavením internetu, sítě Wi-Fi a nastavením hesla pro bezdrátovou síť. Podívejme se, jak připojit směrovač. Nezáleží na tom, zda je váš router nový nebo byl v dílně, návod k použití je v pořádku. Stejný návod však bude fungovat i pro Tp-Link TL-WR741ND.
Pokud jste již router vyzkoušeli, je dobré router TP-Link TL-WR740N resetovat. Za tímto účelem zapněte napájení a podržte tlačítko WPS/RESET na zadní straně směrovače po dobu 10 sekund.
Můžete zkontrolovat kontrolky LED; měly by svítit všechny. Poté můžete tlačítko pustit.
Připojení směrovače TP-Link TL-WR740N
Vezměte napájecí adaptér a zapojte jej do směrovače. Připojte jej k elektrické síti. Poté v konektoru WAN (je modrý) v routeru připojte internet. Síťový kabel od poskytovatele internetových služeb. Pokud máte modem ADSL, připojte k němu zařízení TP-Link TL-WR740N. Kabel v routeru ke konektoru WAN a modem k LAN.
Nyní je třeba zvolit, které zařízení bude použito ke konfiguraci směrovače. Pokud používáte počítač nebo notebook, doporučuji připojit se k routeru pomocí kabelu, který je součástí dodávky. Zapojte kabel do zásuvky LAN (žlutá) a počítač do zásuvky síťové karty.
Pokud chcete TL-WR740N nakonfigurovat přes Wi-Fi, jednoduše se připojte k jeho síti Wi-Fi. Pokud je směrovač nový, bude mít standardní název. Například můj je „TP-LINK_9C00“. Pro připojení použijte standardní heslo, které je uvedeno na spodní straně nálepky routeru.
Stačí se připojit k bezdrátové síti. Pokud je stav „bez přístupu k internetu“, je to normální. To znamená, že stačí nastavit připojení k poskytovateli internetových služeb. A právě to se chystáme udělat.
TL-WR740N: Konfigurace internetového připojení (WAN)
Pokud jste k připojení k internetu potřebovali vysokorychlostní připojení, nyní ho nepotřebujete. Můžete ji odstranit. Toto připojení bude po nastavení navázáno směrovačem.
Pokud je váš počítač již připojen k internetu prostřednictvím směrovače bez jakýchkoli připojení, pak váš poskytovatel internetového připojení pravděpodobně používá technologii dynamického připojení IP a není třeba připojení k internetu konfigurovat. Můžete rovnou přejít k nastavení sítě Wi-Fi (viz níže).
Přihlášení k nastavení směrovače TP-Link TL-WR740N
Pokud jste již připojeni ke směrovači, otevřete libovolný prohlížeč, do adresního řádku zadejte 192.168.0.1 (ve starších verzích může být 192.168.1.1), nebo http://tplinkwifi.Net. A přejděte k němu. Zadejte své uživatelské jméno a heslo. Pokud jste je nezměnili, je to admin a admin. A pokud jste se změnili a zapomněli, proveďme reset.
Možná byste si rádi přečetli podrobnější článek o přihlašování do ovládacího panelu Tp-Link a tipy, jak vyřešit problém, když nemáte přístup k nastavení.
Moje nastavení jsou v ruštině. Předpokládám, že ho máte také. Pokud máte vše v angličtině a na webu Tp-Link není ruský firmware, napište do komentářů, doplním názvy sekcí menu v angličtině.
Nastavení PPPoE, L2TP, PPTP
Musíte vědět, jaký typ připojení používá váš poskytovatel internetu. A všechny potřebné údaje pro připojení: uživatelské jméno, heslo, IP (pokud je to nutné). Tyto informace si můžete ověřit u svého poskytovatele internetových služeb nebo v dokumentech, které jste obdrželi při připojení.
V nastavení klikněte na kartu Síť. WAN. V části Typ připojení WAN je třeba vybrat typ připojení.
Pokud máte dynamickou IP, vyberte ji a stiskněte tlačítko Uložit. Není třeba konfigurovat žádná další nastavení. Pokud váš poskytovatel služeb nemá přidělenou adresu MAC (ale to je vzácné). Poté byste měli být schopni se pomocí směrovače připojit k internetu.
Pokud používáte PPPoE, PPTP nebo L2TP, je třeba nakonfigurovat typ připojení, který vám poskytl poskytovatel internetového připojení.
Pokud se vám to nepodaří, klikněte na kartu Rychlé nastavení a zkuste vše nastavit podle pokynů krok za krokem. Zde si můžete jednoduše vybrat zemi, poskytovatele internetových služeb atd. Д. To vám může usnadnit.
Uživatelská příručka TL-WR841N V14 | TP-Link
Navštivte http://tplinkwifi.Net a přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla, které jste nastavili pro směrovač. Výchozí uživatelské jméno a heslo je admin (všechna malá písmena).
Přejít na stav. Můžete si prohlédnout aktuální stav směrovače.
Verze firmwaru. Informace o verzi firmwaru směrovače.
Verze hardwaru. Informace o verzi hardwaru směrovače.
LAN. Toto pole zobrazuje aktuální nastavení sítě LAN, které můžete nakonfigurovat na stránce Síť LAN.
Adresa MAC. Fyzická adresa směrovače.
IP adresa. IP adresa směrovače v síti LAN.
Maska podsítě. Maska podsítě spojená s IP adresou sítě LAN.
Bezdrátové připojení. Toto pole zobrazuje základní informace nebo stav bezdrátové funkce a můžete je nakonfigurovat na stránce Bezdrátové připojení „základní nastavení“.
Režim provozu. Aktuální používaný bezdrátový režim.
Bezdrátové rádio. Označuje, zda je bezdrátová funkce routeru povolena nebo zakázána.
Režim. Aktuální bezdrátový režim, ve kterém směrovač pracuje.
Kanál. Aktuální používaný bezdrátový kanál.
Šířka kanálu. Aktuální šířka používaného bezdrátového kanálu.
Adresa MAC. Fyzická adresa směrovače.
WAN. Toto pole zobrazuje aktuální nastavení sítě WAN, které můžete nakonfigurovat na stránce Síť WAN.
IP adresa. Aktuální IP adresa WAN (Internet). Toto pole bude prázdné nebo 0.0.0.0, pokud je IP adresa přidělena dynamicky a není připojení k internetu.
Maska podsítě. Maska podsítě spojená s IP adresou WAN.
Výchozí brána. Zde se zobrazí aktuálně používaná brána.Pokud jako typ připojení k internetu používáte dynamickou IP adresu, klikněte zde na „Rozšířit“ nebo „Uvolnit“ pro dynamické získání nových parametrů IP od poskytovatele připojení k internetu nebo pro jejich uvolnění.
Server DNS. IP adresy serverů DNS (Domain Name System).
Doba provozuschopnosti systému. Čas od posledního zapnutí nebo restartu routeru.
Kliknutím na tlačítko „Obnovit“ získáte nejnovější stav a nastavení směrovače.
Navštivte http: // tplinkwifi.Net a přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla, které jste nastavili pro směrovač.
Vyberte provozní režim „Bezdrátový směrovač“ a klikněte na tlačítko „Uložit“.
Navštivte http://tplinkwifi.Net a přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla, které jste nastavili pro směrovač.
Nakonfigurujte nastavení IP WAN a klikněte na tlačítko „Uložit“.

Pokud váš poskytovatel internetového připojení poskytuje službu DHCP, vyberte možnost Dynamická IP a směrovač bude automaticky přijímat nastavení IP od poskytovatele internetového připojení.
Kliknutím na tlačítko „Obnovit“ aktualizujte nastavení IP u poskytovatele internetových služeb.
Kliknutím na tlačítko Uvolnit odemknete nastavení IP.
MTU (bajty). Obvyklá hodnota MTU (Maximum Transmission Unit) pro většinu sítí Ethernet je 1500 bajtů. Nedoporučuje se měnit výchozí velikost MTU, pokud to poskytovatel internetu nevyžaduje.
Získání adresy IP pomocí služby Unicast. Servery DHCP některých poskytovatelů internetových služeb nepodporují aplikace pro vysílání. Pokud nemůžete získat IP adresu obvyklým způsobem, můžete zvolit tuto možnost.(To je potřeba jen zřídka.)
Ruční nastavení serveru DNS. Pokud vám poskytovatel internetu poskytuje jednu nebo dvě adresy DNS, vyberte možnost „Nastavit server DNS ručně“ a zadejte primární a sekundární adresu do správných polí. V opačném případě budou servery DNS přiřazeny automaticky poskytovatelem internetových služeb.
Hostitelské jméno. Tato možnost určuje název vašeho směrovače.
Pokud váš poskytovatel internetu poskytuje statickou nebo pevnou IP adresu, masku podsítě, výchozí bránu a nastavení DNS, vyberte možnost Statická IP adresa.
IP adresa. Zadejte IP adresu v desetinné čárkované soustavě, kterou vám poskytl váš poskytovatel internetového připojení.
Maska podsítě. Zadejte masku podsítě v tečkované desítkové soustavě, kterou vám poskytl poskytovatel internetového připojení. Obvykle 255.255.255.0 se používá jako maska podsítě.
Brána. Zadejte IP adresu brány v tečkované desítkové soustavě, kterou vám poskytl váš poskytovatel internetových služeb.
Primární/sekundární server DNS. (Nepovinné) zadejte jednu nebo dvě adresy DNS v desetinné čárkované soustavě, které vám poskytl váš poskytovatel internetových služeb.
MTU (bajty). Běžná MTU (maximální přenosová jednotka) pro většinu sítí Ethernet je 1500 bajtů. Nedoporučuje se měnit výchozí velikost MTU, pokud to poskytovatel internetu nevyžaduje.
Pokud váš poskytovatel internetu poskytuje připojení PPPoE, vyberte možnost PPPoE.
Uživatelské jméno/heslo PPP. Zadejte uživatelské jméno a heslo, které vám poskytl váš poskytovatel internetových služeb. V těchto polích se rozlišují velká a malá písmena.
Potvrzení hesla. Znovu zadejte heslo poskytnuté poskytovatelem internetových služeb a ujistěte se, že jste zadali správné heslo.
Sekundární připojení. K dispozici pouze pro připojení PPPoE. Pokud váš poskytovatel internetu poskytuje další typ připojení, vyberte možnost „Dynamická IP adresa“ nebo „Statická IP adresa“ a aktivujte sekundární připojení.
Vždy povoleno. V tomto režimu bude připojení k internetu stále aktivní.
Připojení na vyžádání. V tomto režimu může být internetové připojení po určité době nečinnosti (maximální doba nečinnosti) automaticky ukončeno a obnoveno při dalším pokusu o přístup k internetu.Pokud chcete, aby bylo připojení k internetu stále aktivní, zadejte do pole Maximální doba nečinnosti hodnotu 0. V opačném případě zadejte počet minut, které je třeba počkat před zakázáním přístupu k Internetu.
Připojte se ručně. Můžete kliknout na „Připojit/odpojit“ a okamžitě se připojit/odpojit. Tento režim také podporuje funkci maximální doby nečinnosti jako režim připojení na vyžádání. Připojení k internetu může být po určité době nečinnosti (maximální doba nečinnosti) automaticky odpojeno a při pokusu o opětovný přístup k internetu jej již nebude možné obnovit.
Nastavení sítě WAN
Jak nakonfigurovat směrovač TP-Link TL-WR841N pro přístup k internetu?? Nejprve se musíme dostat do oblasti správce:
- Zkontrolujte, zda je internetový kabel připojen ke směrovači a zda existuje síťové připojení;
- Zkontrolujte, zda se zařízení, ze kterého budete provádět nastavení, úspěšně připojilo ke směrovači;
- Otevřete prohlížeč a zadejte IP adresu směrovače (192.168.1.1, 192.168.0.1 nebo tplinkwifi.Net) ve vyhledávacím poli;
- Zadejte své uživatelské jméno a heslo a přihlaste se do správce. Tyto informace naleznete na spodní straně zařízení (výchozí nastavení je „admin“ v obou oknech).
Poté se doporučuje změnit přihlašovací jméno a heslo, aby se zvýšilo zabezpečení směrovače. Pokud budete pokračovat s výchozími přihlašovacími údaji, ostatní uživatelé snadno získají přístup k rozhraní směrovače. Po zadání přihlašovacích údajů se zobrazí úvodní stránka nastavení směrovače.
Verzi firmwaru můžete zkontrolovat na první pohled. Pokud je zastaralá, stojí za to ji aktualizovat. Postupujte podle pokynů k aktualizaci na stránce nastavení a budete moci nainstalovat novou verzi firmwaru. Více vysvětlím níže.
Nyní přejděte k připojení k síti WAN, tedy ke skutečnému nastavení. Přejděte na kartu Síť. WAN, vyberte typ připojení v poli „WAN Connection Type“ a stiskněte tlačítko uložit.
Pokud je adresa IP dynamického typu, není třeba provádět žádné další konfigurační kroky.
Pokud je adresa jiného typu, je třeba pokračovat v konfiguraci. Zvolte typ připojení PPPoE, L2TP nebo PPTP podle toho, co používá váš poskytovatel. Použijte informace poskytnuté poskytovatelem internetových služeb (přihlašovací jméno, heslo a samotnou IP adresu, která může být statická nebo dynamická).
Obvykle jsou tyto informace uvedeny ve vaší smlouvě. Pokud tam nejsou nebo jste je ztratili, doporučujeme vám, abyste se obrátili na podporu svého poskytovatele služeb a získali tyto informace.
Po vyplnění požadovaných položek klikněte na tlačítko uložit. Poté byste měli být připojeni k Internetu.
Pokud nemůžete přejít na webovou stránku, ale jste připojeni k internetu (indikuje to úspěšně svítící kontrolka LED), máte nesprávně nakonfigurované nastavení internetu. V takovém případě je nejlepší zavolat technickou podporu a postupovat krok za krokem podle doporučení specialistů poskytovatele.
Pppoe. přístup k Internetu pomocí uživatele a hesla
Pokud je přístup k internetu poskytován prostřednictvím PPPoE, po zadání uživatelského jména a hesla vyberte možnost PPPoE.
- Uživatelské jméno: (Uživatelské jméno)
- Heslo: (Heslo)
- Potvrzení hesla: (Potvrzení hesla)
- Stiskněte tlačítko Další
Do pole SSID zadejte název hotspotu Wi-Fi.
V části Zabezpečení bezdrátové sítě vyberte typ šifrování WPA-PSK/WPA2-PSK
Do pole PSK Password: zadejte heslo pro přístup k hotspotu Wi-Fi. Heslo musí mít alespoň 8 znaků.
Další obrazovka ukazuje, že konfigurace proběhla úspěšně.
Stiskněte tlačítko Restartovat a počkejte, až se router restartuje.
Balení a obal
Router TP-Link TL-WR820N jsme obdrželi jako jedni z prvních v Rusku, a proto se na něj podíváme podrobněji. Baleno ve zcela nové žluté krabičce. Do této kategorie se nyní zařazují všechny vyrobené modely, i ty, které jsou na trhu déle než rok. Vypadá velmi svěže.
Na přední straně je zobrazen samotný router a jsou uvedeny jeho hlavní výhody:
Pro levný router z kategorie pracující na frekvenci 2.Velmi důležitá je zesílená anténa 4 GHz pro bezdrátový přenos signálu. Vzhledem k tomu, že nároky na rychlost se každým rokem zvyšují a rušení ze souběžných sítí je stále větší.
Na zadní straně je vizuální schéma připojení routeru TP-Link TL-WR820N a další podrobnosti o jeho funkcích.
V krabici se kromě samotného routeru nachází stručná uživatelská příručka, záruční list, napájecí adaptér a propojovací kabel. Je třeba poznamenat, že adaptér má atypický úzký konektor, takže jej nelze vzít z jiného zařízení stejné značky TP-Link.

Vlastnosti a specifikace
Podle názoru uživatelů je modem vhodný pro malou kancelář nebo byt.
Router Tp-Link TD-W8901N Specifikace:
- 4 zásuvky LAN pro počítač, tiskárnu a další zařízení (pro vytvoření místní sítě), 10/100 Mbit/s;
- 1 port (DSL). kombinuje telefon a internet dohromady, 100 Mbit/s;
- Port WAN. přes který se směrovač připojuje k internetu;
- Wi-Fi 2,4 GHz, až 150 Mbit/s, standard. 802.11
- 1 pevná 5dbi anténa.
Funkce firmwaru (softwaru) v2 v1:
- Rychlé nastavení typu dhcp v automatickém režimu. server zadá požadované parametry při přístupu k internetu z domácí sítě;
- Zabezpečení připojení Wi-Fi splňující moderní požadavky ( wpa2);
- Podpora standardů 802 b, g, n. Starší zařízení se mohou připojit k internetu;
- Přesměrování portů. připojení k interním zařízením z vnější sítě (nutné pro torrenty a podobné sítě);
- Režim rodičovské kontroly. omezuje přístup podle času a stránek;
- Možnost IPTV (funkce pro sledování klipů přes Wi-Fi v telefonu, pokud ji váš poskytovatel podporuje);
- Použití směrovače v režimu WDS (opakovač);
- Vytvoření několika bezdrátových sítí (sítě hostů).
Konfigurace sítě Wi-Fi
Toto je nejdůležitější část výukového programu, kterou je třeba se naučit a pečlivě sledovat. Naprostá většina uživatelů si pořizuje a přizpůsobuje svůj směrovač pouze za účelem simulace bezdrátové sítě s možností přístupu k internetu.
Zadávání nastavení nezabere příliš mnoho minut.
V nabídce „Bezdrátové připojení“. „Nastavení bezdrátového připojení“. Vyžaduje zadání údajů s parametry „Název sítě“ a „Oblast“. Nezapomeňte uložit provedené akce.
V případě potřeby budete moci dále konfigurovat nastavení sítě Wi-Fi. Režim. umožňuje vybrat, který standard se vysílá (nejvhodnější doporučené nastavení je „11bgn mixed“); Kanál. umožňuje vybrat kanál Wi-Fi (doporučené nastavení je „Auto“); Šířka kanálu. pomocí tohoto nástroje můžete nastavit šířku, s jakou se data v kanálu přenášejí (doporučené nastavení je „Auto“); Maximální přenosová rychlost. dává možnost nastavit maximální možné limity rychlosti přenosu dat (doporučuje se zvolit nejvyšší povolenou hodnotu); WDS. umožňuje nastavit maximální povolenou rychlost přenosu dat (doporučené nastavení je „Auto“). Heslo na zařízení TP-Link TL-WR841N není podmínkou, která se vztahuje na Wi-Fi. Důrazně však doporučujeme nastavit. Pokud to neuděláte, bude provoz velmi vysoký, protože vaše Wi-Fi se může připojit ke všem. A v důsledku toho klesne rychlost připojení k internetu.
V nabídce „Režim bezdrátové sítě“. „Zabezpečení bezdrátové sítě“ zaškrtněte políčko „WPA-PSK/WPA2-PSK“ (tento způsob šifrování dat je nejbezpečnější).
„Šifrování“. nastavte na „Automaticky“.
„Heslo PSK“. osobní kód, který chrání dostupnost sítě Wi-Fi. Toto je heslo, které budete potřebovat pro připojení k síti Wi-Fi.
Po všech těchto úkonech je nutné upravená nastavení uložit. Poté budete moci používat internet.
To je vše. Jako vždy vám doporučuji sledovat výukové video k materiálu článku.