Jak obnovit chybějící kontakty v systému Android

Chybějící kontakty na kartě SIM

Vyjmutí karty ze smartphonu. Vraťte ji zpět. Počkejte 2-3 minuty, než se inicializuje. Pokud se čísla nezobrazí, nainstalujte kartu do jiného telefonu. Pokud se v telefonu objeví příčina kontaktů. Musíte se obrátit na servisní středisko.

Druhý způsob obnovy ztracených kontaktů

Otevřete aplikaci Kontakty. Je nainstalován na všech zařízeních se systémem Android. Přejít na: Zadejte zdroj, ze kterého se mají data zkopírovat. Zvolte, kam ji chcete uložit. Na obrazovce se zobrazí seznam čísel. Označte si ty, které chcete.

Co se stalo?

Tuto situaci pravděpodobně zná mnoho uživatelů systému Android. I když je dobré si uvědomit, že tyto kontakty nebyly odstraněny samy o sobě. To není něco, co se stává, ale možná jsme byli ti, kteří to udělali, aniž by si to uvědomili, může se to stát, když začnete používat telefon se systémem Android a ještě jste nezvládli systém, co komentujete chybu tohoto typu. Dobrou zprávou je, že to můžeme napravit.

Žádné závady nebo chyby v systému, které by vedly k úplnému vymazání kontaktů. Odstranění všech kontaktů v našem telefonu se systémem Android také nelze provést jediným gestem nebo stisknutím tlačítka, ale je třeba provést několik kroků. Naštěstí se jedná o proces, který lze zvrátit, takže se nemusíte ničeho obávat, protože je můžete kdykoli obnovit.

Ze zálohy telefonu

Pokud máte v telefonu zálohu, můžete ji použít k obnovení kontaktů. Stačí (za předpokladu, že jste již přidali svůj účet Google do systému Android) přejít do Nastavení. Google. Obnovit kontakty a poté vybrat zálohu v dolní části, kliknout na ni a potvrdit zahájení obnovy.

Vše výše uvedené předpokládá, že se můžete přihlásit pomocí svého účtu a také jste použili automatickou synchronizaci. Pokud naopak synchronizace nebyla povolena nebo nemáte přístup k účtu Google, tato metoda bohužel nebude fungovat a budete muset vyzkoušet následující, obvykle méně účinné metody.

Jak obnovit kontakty v systému Android po obnovení

Pokud po resetování telefonu zjistíte, že z něj zmizely všechny uložené kontakty, které jste před resetováním nezálohovali, můžete je obnovit dvěma snadnými způsoby. První možnost je možná, pokud jste při prvním nastavení Androidu nebo později připojili účet Google a synchronizovali svá data. Protože jste se po obnovení nepřihlásili ke svému účtu Google a nesynchronizovali jste z něj své kontakty, kontakty nejsou smazány a je třeba je pouze importovat z účtu do telefonu.

Přejděte na „Kontakty“ v systému Android, vyberte „Importovat/exportovat“.

Potvrzení účtu g, ze kterého budou zkopírovány ztracené kontakty. Stiskněte tlačítko „Další“.

Zvolte umístění, kam chcete uložit kontakty: „Telefon“. Stiskněte tlačítko „Další“ a počkejte, až se telefonní čísla zkopírují do systému Android.

Druhým způsobem je import kontaktů z karty SD (pokud byly na kartě uloženy dříve).

Přejděte na „Kontakty“ v systému Android a v nabídce vyberte „Importovat/exportovat“.

Vyberte možnost „Importovat z karty SD“.

Vyberte umístění, kam chcete kontakty uložit: „Zařízení“. Počkejte na dokončení procesu kopírování telefonního čísla v systému Android.

Pokud nemáte synchronizaci se společností Google ani kopii kontaktů na paměťové kartě, můžete obnovit smazané soubory pomocí stejného softwaru pro Android, který je popsán v metodě 1 výše.

Jak se to stalo??

To je situace, kterou pravděpodobně zná mnoho uživatelů systému Android, může se to stát mnohým. Je důležité si uvědomit, že tyto kontakty se samy nesmazaly. To se nestává, ale možná jsme to byli my, kdo to udělal, aniž bychom si to uvědomili, což se může stát, když začnete používat telefon se systémem Android a neovládáte systém. Chybování je běžné a není závažné. Také v tomto případě je to něco, co můžeme vyřešit.

Žádné závady nebo chyby v systému, které by způsobily úplné vymazání uložených kontaktů. Odstranění všech kontaktů v telefonu se systémem Android také nelze provést gestem nebo kliknutím na tlačítko, ale můžete provést několik kroků. Naštěstí lze tento proces zvrátit, takže se nemusíte ničeho obávat. Obnovíte své kontakty.

Ztráta kontaktů v telefonu se systémem Android. jak je získat zpět?

Moderní telefony se systémem Android jsou vybaveny mnoha funkcemi, takže je můžete považovat za minipočítače. Přesto je původním úkolem gadgetu přijímat telefonní hovory. Když v zařízení chybí všechny kontakty, jednoduše ztratíte kontakt s přáteli a známými. Zde je přehled příčin problému a způsobů jeho řešení.

Tento článek se vztahuje na všechny značky telefonů se systémem Android 11/10/9/8: Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi, Nokia atd. Nejsme zodpovědní za vaše činy.

Pozor! Na konci článku můžete položit otázku odborníkovi.

 • Příčiny problému
 • Na kartě SIM chybí kontakty
 • V paměti miniaplikace chybí kontakty
 • Kontrola nastavení aplikace
 • Načtení čísel z účtu Google
 • Kontrola messengerů
 • Software pro obnovu ztracených kontaktů
 • Obnova dat systému Android
 • Super Backup Pro

Příčiny problému

Pokud v telefonu chybí kontakty, příčinou problému může být

 • V nastavení jste nevybrali, odkud se mají kontakty zobrazovat (SIM karta, účet Google, paměť telefonu atd.).
 • Problémy se synchronizací s účtem Google.
 • Porucha systému.
 • Kontakty jsou přepnuty do skrytého režimu.
 • Vaše zařízení je infikováno virem. (Jak zkontrolovat Android na přítomnost viru prostřednictvím počítače (PC))
 • Nastavení bylo obnoveno do továrního nastavení.
 • Paměť karty SIM je plná.

V této situaci není třeba panikařit. Existuje mnoho způsobů, jak tento problém vyřešit. Zjistěme, kde přesně se kontakty ztratily.

Na kartě SIM chybí kontakty

Kontakty mohou ze SIM karty zmizet, pokud ji používáte delší dobu nebo pokud jste smartphone nedávno upustili. V této situaci provedeme následující akce:

 • Vyjměte kartu SIM z telefonu a zkontrolujte, zda není poškozená. Pokud je karta SIM poškozená, bez softwaru třetí strany nelze problém vyřešit. Software třetích stran zároveň nezaručuje výsledek.
 • Pokud nevidíte žádné poškození, znovu vložte kartu SIM a počkejte několik minut. To je nutné k provedení inicializačního procesu. Zkontrolujte kontakty, měly by se znovu objevit.
 • Gadget může způsobit problém. Pokud karta SIM není zvenčí poškozená, ale kontakty se přesto nezobrazují, vložte ji do jiného telefonu. Pokud jsou kontakty zobrazeny na jiném zařízení, znamená to, že je váš smartphone se systémem Android poškozen.

Doplňky Gadget mají určité nuance ve svém fungování. Podíváme se na ně níže.

Nejste si jisti, jak vyřešit problém s vaším přístrojem, a potřebujete odbornou radu? Na otázky odpovídá Alexej, opravář chytrých telefonů a tabletů v servisním středisku.Napište mi „

Chybějící kontakty z paměti miniaplikace

Multiplatformní a synchronizace je nyní velmi rozšířená, takže ne všichni uživatelé mají kontakty v paměti svého gadgetu. Pokud jste je neexportovali, můžete postupovat podle těchto doporučení.

Pokud jste o kontakty přišli kvůli nepovedené aktualizaci systému Android, přejděte do Nastavení a vyberte možnost „Oprava a obnovení“. Pak zadejte umístění, kam se smartphone zálohuje.

Pokud ke ztrátě kontaktů došlo v důsledku virové aktivity a nemáte zálohu, postupujte podle následujících pokynů:

 • Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB.
 • Nainstalujte software dodaný s telefonem.
 • Vyberte „Ladění USB“ na miniaplikaci.
 • Otevřete aplikaci v počítači, vyberte kartu „Kontakty“ a podle pokynů obnovte chybějící položky.

Zkontrolujte nastavení aplikace

Uživatel by měl přejít do nabídky „Kontakty“ a ujistit se, že kontakty nejsou skryté. K tomu dochází proto, že v systému Android se čísla uložená v paměti karty SIM a v paměti miniaplikace zobrazují odděleně. Je pravděpodobné, že většina vašich kontaktů je ve smartphonu, ale aktuálně se zobrazují čísla z paměti karty SIM, nebo naopak.

Stiskněte 3 svislé tečky. V seznamu vyberte možnost „Filtrovat kontakty“.

Změna zdroje seznamu kontaktů. Pokud je zadána možnost „SIM“, přesuňte zaškrtávací políčko na možnost „Phone“. Pokud se zobrazí „Phone“, nastavte přepínač do polohy „SIM“.

Pokud se chybějící kontakty nezobrazí, nastavte přepínač do původní polohy a použijte následující metody.

Načtení čísel z účtu Google

Tento způsob je pro zařízení se systémem Android nejaktuálnější. Tato metoda je vhodná, pokud jste pracovali s účtem Google a dříve aktivovali možnost výměny informací se serverem.

Zadejte zdroj informací. „Účet Google“.

Výběr místa uložení kontaktů: karta SIM, paměť zařízení.

Zobrazí se seznam kontaktů umístěných na serveru. Vyberte potřebná čísla a stiskněte tlačítko „OK“.

Tato metoda nebude účinná, pokud po odstranění kontaktů proběhla plánovaná synchronizace informací. V této situaci mohly být kontakty na serveru vymazány.

Odstraněná čísla jsou na serverech Google uchovávána po dobu 30 dnů, takže pro jejich získání je třeba přejít na webovou verzi profilu vyhledávače. Postupujte podle následujících kroků:

 • Přejít na https://contacts.Google.com a přihlaste se. Tyto stránky je vhodné používat z počítače, ale můžete použít i mobilní prohlížeč.
 • Otevřete nabídku vlevo a stiskněte „Více“. Nyní vyberte možnost „Zrušit změny“.
 • Nyní vyberte verzi seznamu čísel, jak se objevila před nějakou dobou. Uživatel má možnost označit výchozí časový interval nebo si vybrat vlastní.

Obnovení kontaktů prostřednictvím účtu Google

Smartphone se systémem Android je synchronizován s účtem Google, který používáte ke stahování aplikací z Google Play a jako e-mailový účet (Gmail).

Otevřete systémovou aplikaci Kontakty. zde se nacházejí čísla uložená v telefonu. Přejděte do nabídky správy (obvykle jsou to tři tečky v pravém horním rohu nebo nabídka vlevo) a přejděte do sekce „Nastavení“.

Zde byste měli vybrat funkci „Import/Export“. Otevře se nová část. vyberte zdroj, ze kterého bude smartphone stahovat kontakty. Obvykle se jedná o účet Google, který se zobrazuje ve formátu login@gmail.com.

obnovit, chybějící, kontakty, systému, android

Pokud jsou kontakty uloženy v profilu Google, zobrazí se seznam čísel. Vyberte čísla, která chcete najít, a stiskněte „OK“, budou automaticky přenesena do smartphonu.

Chybějící kontakty v systému Android: jak je obnovit

Základní možností je stáhnout záložní data ze serverů společnosti Google. Alternativní metody zahrnují obnovení zálohy ze souboru, použití speciálního programu v počítači a konfiguraci zobrazení požadovaného seznamu v aplikaci Kontakty.

Zkontrolujte nastavení aplikace

Nejprve je třeba navštívit aplikaci „Kontakty“ a ujistit se, že seznam kontaktů není skrytý. K tomu dochází proto, že systém Android zobrazuje čísla uložená v paměti telefonu a v paměti karty SIM odděleně. Je možné, že většina informací je uložena ve smartphonu, ale v tuto chvíli se zobrazuje seznam z karty SIM nebo naopak. Pokyny:

Pokud se kontakty neobjeví, je třeba vrátit přepínač do původní polohy a použít následující metodu.

Stahování čísel z účtu Google

Zvažte nejlepší způsob obnovení kontaktů v systému Android, které nečekaně zmizely. Je důležité si uvědomit, že tento postup je platný pouze v případě, že používáte účet Google a předtím jste aktivovali výměnu dat se serverem.

Metoda nebude fungovat, pokud po odstranění čísel z telefonu proběhla plánovaná synchronizace dat. V takovém případě byly vymazány i informace na serveru.

Společnost Google naštěstí ukládá smazaná čísla po dobu 30 dnů a vy je můžete získat zpět, když navštívíte webovou verzi svého profilu ve vyhledávači. Jak na to:

 • Přejít na: https://contacts.Google.com/. Přihlaste se pomocí svého účtu (pokud je to nutné). Stránku je nejlépe navštívit z počítače, ale můžete použít i mobilní prohlížeč.
 • Otevřete nabídku vlevo a klikněte na „Více“. Klikněte na „Zrušit změny“.

Pokud v telefonu se systémem Android, který má nastavenou synchronizaci, chybí kontakty, není třeba provádět žádné další kroky. Stačí chvíli počkat a systém nahraje čísla do telefonního seznamu vašeho smartphonu. V opačném případě byste měli otevřít nastavení svého mobilního zařízení a přihlásit se pod svým účtem, poté povolit synchronizaci se serverem.

Obnovení ze záložního souboru

Tato možnost předpokládá, že jste již dříve vytvořili místní zálohu seznamu odběratelů. Tento soubor se obvykle nazývá „kontakty.Vcf“. Lze je najít ve vestavěném úložišti nebo na kartě SD. Uživatelé často při experimentování s nastavením aplikace omylem vytvoří tento soubor a zapomenou na něj.

Zjištěná kopie se načte do paměti aplikace pomocí funkce „Import/Export“, jak je popsáno výše. Jako zdroj je vybrána pouze paměť telefonu, nikoli účet Google.Vcf“.

Kontrola messengerů

Čísla odstraněná z aplikace jsou často duplikována v komunikátorech používaných v telefonu: Viber, Telegram, Whatsapp. Po jejich otevření a přechodu do příslušné sekce najdete jména a telefonní čísla předplatitelů. Jedinou nevýhodou této metody je, že neexistuje nástroj pro rychlý přenos informací do standardní aplikace. Play Market nabízí několik nástrojů, které tento úkol zjednodušují, ale úspěch není zaručen. Čísla je lepší přepsat ručně.

Použití programu pro obnovu dat

Posledním způsobem, jak obnovit kontakty v systému Android, které chybí po náhodném smazání, je použití speciální aplikace pro PC. Jakmile jsou informace vymazány, zůstávají v paměti, dokud nejsou zapsána nová data. Pokud tedy došlo ke smazání nedávno a telefon nebyl aktivně používán, existuje šance na obnovení kontaktů touto metodou.

Většina takových aplikací vyžaduje práva Root, bez nich bude výsledek méně efektivní. Před použitím softwaru byste také měli povolit ladění USB v části nastavení „Pro vývojáře“. EASEUS Mobisaver for Android Free je zdarma a snadno se používá.

Po instalaci a spuštění je třeba připojit telefon k počítači pomocí kabelu USB a počkat, až bude detekován. Poté vyberte typ dat a naskenujte. Nalezené kontakty se ukládají do souboru s „.Vcf“ rozlišení, které je importováno do aplikace.

Existuje mnoho způsobů, jak obnovit ztracená telefonní čísla. Nejlepší postup je použít záložní informace uložené v účtu Google. Abyste takovým situacím v budoucnu předešli, měli byste v mobilním zařízení aktivovat a nastavit synchronizaci. Doporučujeme také vytvořit místní kopii souboru kontaktů a čas od času ji uložit do počítače (tak budete mít přístup k informacím i v případě ztráty smartphonu).

obnovit, chybějící, kontakty, systému, android
| Denial of responsibility | Contacts |RSS