Jak obnovit heslo iPhonu pomocí iTunes

Apple ID slouží k přístupu ke všem službám Apple, a pokud heslo k Apple ID zapomenete, budete mít značně omezené možnosti využití funkcí a vlastností. Například nebudete moci nakupovat aplikace, hudbu, videa v iTunes Store, nebudete moci vstoupit do iCloudu, kde mohou být uložena důležitá data, ani nadále používat App Store. V této situaci je samozřejmě nutné heslo co nejdříve obnovit a tento článek vám bude nejlepším průvodcem. Kromě toho je zapomenuté heslo k zálohování iTunes běžným problémem mnoha uživatelů, který ohrožuje bezpečnost mnoha důležitých dat. Připravili jsme pro vás výběr nejužitečnějších a nejefektivnějších řešení pro obnovení hesla k Apple ID a hesla k záloze iTunes.

Všechny tyto níže uvedené metody doporučuje společnost Apple, aby vám pomohly obnovit heslo Apple ID, pokud jste ho zapomněli. V závislosti na tom, jaké nastavení jste původně nastavili při zadávání hesla, můžete k jeho obnovení použít různé metody: dvoufaktorové ověřování, dvoufázové ověřování, bezpečnostní otázky nebo odkaz pro obnovení z e-mailu. Podívejme se tedy na jednotlivé možnosti v následujícím pořadí.

Změna hesla Apple ID pomocí kontrolních otázek

Pokud jste vyplnili odpovědi na kontrolní otázky spojené s nastavením hesla Apple ID, můžete heslo obnovit těmito způsoby. Postupujte podle několika jednoduchých kroků.

Navštivte stránku pro obnovení hesla Apple ID. Použijte k tomu jakékoli zařízení s připojením k internetu.

V počítači: Otevřete libovolný prohlížeč, přejděte na stránku pro správu účtu Apple https://appleid.Apple.com/ a v dolní části obrazovky vyberte možnost „Zapomenuté Apple ID nebo heslo“?“.

obnovit, heslo, iphonu, pomocí, itunes

V zařízení iOS: Otevřete aplikaci „Nastavení“. Zde přejděte na „iTunes Store a App Store“ nebo „iCloud“ a klikněte na modře zvýrazněnou možnost „Zapomněli jste Apple ID nebo heslo“?“.

V zařízení iOS: Otevřete aplikaci Nastavení. Zde přejděte na „iTunes Store a App Store“ nebo „iCloud“ a klikněte na modře zvýrazněnou možnost „Forgot Apple ID or Password“?“.

V novém okně zadejte své Apple ID, což je buď vaše e-mailová adresa, nebo telefonní číslo, a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

V novém okně vyberte preferovanou možnost obnovení hesla: „Odpovědět na bezpečnostní otázky“ a klikněte na tlačítko „Pokračovat znovu“.

Po zadání správných odpovědí na položené otázky stiskněte tlačítko „Pokračovat“ a v okně pro změnu hesla Apple ID dvakrát zadejte nové heslo. Tuto kombinaci nyní můžete použít k přihlášení k účtu Apple ID v zařízení se systémem iOS.

Obnovení hesla Apple ID pomocí e-mailu

Tato metoda je velmi podobná předchozí metodě, ale místo kontrolního seznamu použijete primární nebo záložní e-mailovou adresu. Tuto možnost můžete použít, pokud si nepamatujete odpovědi na kontrolní otázky nebo pokud jste je vůbec nevytvořili, ale přesto máte přístup k hlavnímu nebo záložnímu e-mailu. Nejprve tedy postupujte stejně jako v předchozím postupu.

Krok 1-3. První tři kroky této metody jsou stejné jako u metody 1.

V dalším kroku vyberte jako způsob obnovení hesla možnost „Přijmout e-mail“ a poté stiskněte tlačítko „Pokračovat“.

Pak přejděte na e-mailový účet, na který byla zpráva odeslána, a podle odkazu v e-mailu obnovte heslo. Po úspěšné změně hesla Apple ID můžete opět přistupovat ke všem službám Apple.

Změna hesla Apple ID pomocí dvoufaktorového ověřování

Dvoufaktorové ověřování je další bezpečnostní funkce, která vyžaduje, abyste pro přístup k účtu zadali nejen hlavní heslo Apple ID, ale také šestimístný ověřovací kód. Pokud jste v zařízení povolili dvoufaktorové ověřování, můžete zapomenuté heslo Apple ID změnit pomocí důvěryhodného zařízení. Vaše zařízení může být iPhone, iPad nebo iPod touch s iOS 9 nebo novějším nebo Mac s OS X El Capitan nebo novějším. Vaše zařízení již musí být přihlášeno k účtu pomocí dvoufaktorového ověřování. Chcete-li obnovit heslo Apple ID prostřednictvím důvěryhodného zařízení, postupujte podle následujících kroků.

Obnovení hesla přes iPhone, iPod touch nebo iPad:

obnovit, heslo, iphonu, pomocí, itunes
 • V důvěryhodném zařízení iOS otevřete aplikaci Nastavení.
 • Klikněte na své jméno a přejděte na „Heslo a zabezpečení“.
 • Vyberte možnost „Změnit heslo“. V případě potřeby zadejte heslo zámku zařízení a potvrďte výběr.

Zadejte své nové heslo Apple ID a po uložení nového nastavení se jím v zařízení přihlaste ke svému účtu Apple ID.

 • Otevřete nabídku Apple a vyberte možnost „Předvolby systému“.
 • V závislosti na verzi systému MacOS vyberte možnost „Apple ID“ nebo „iCloud“.
 • Pak vyberte „Účet“ a přejděte na „Zabezpečení“ (v systému macOS Catalina přejděte rovnou na „Heslo a zabezpečení“).
 • V této části vyberte možnost „Změnit heslo“. Zadání hesla pro odemknutí Macu a nastavení nového hesla Apple ID. Nyní můžete novou kombinaci používat na primárním zařízení se zamčeným účtem.

Získání hesla Apple ID zpět

Řešení problému uvedeného v nadpisu tohoto článku je postup, který může být ve většině případů poměrně složitý a v některých případech i zbytečný. K obnovení hesla Apple ID je mnohem snazší použít jakékoli zařízení Apple. iPhone, iPad, iPod nebo Mac. než iTunes, a to jak vaše, tak cizí (ale ne někoho, komu důvěřujete). Ale popořadě.

Itunes

Samotné obnovení hesla Apple ID bude probíhat spíše v prohlížeči než v iTunes, ale i tak bude nutné zahájit postup prostřednictvím proprietárního softwaru.

  Spusťte iTunes, klikněte na kartu Účet a vyberte možnost Přihlásit se.

Iphone, iPad, iPod, Mac

Postup obnovy hesla Apple ID prostřednictvím iTunes a prohlížeče, který je předmětem dnešního článku, nelze označit za pohodlný, natož za zaručeně účinný. Pokud máte přístup k mobilnímu zařízení Apple (iPhone, iPad, iPod), počítači nebo notebooku se systémem macOS, nezáleží na tom, zda patří vám, nebo někomu jinému, je řešení problému mnohem snazší. Pomůže vám funkce Locator, dříve známá jako Find iPhone, a pokud ani ta nefunguje, budete muset kontaktovat technickou podporu. Podrobnější informace o každé z uvedených metod naleznete v následujícím článku.

Obnovení hesla, pokud je Apple ID uzamčeno

Pokud jste heslo k účtu Apple neztratili, ale nemáte k němu přístup, protože je uzamčené, musíte postupovat podle trochu jiného algoritmu, než je popsáno výše. Obecně se však jedná o stejné metody. obnovení hesla, použití zařízení Apple dříve přiřazeného k vašemu účtu a v krajním případě kontaktování podpory. O tom všem jsme již psali v samostatném článku.

Kontrola zapomenutého hesla a/nebo Apple ID

V některých případech, kdy jste zapomněli nebo ztratili heslo k účtu, se může stát, že jej nebudete moci obnovit bez postupu obnovení, který jsme popsali výše. Je velká pravděpodobnost, že byla uložena v prohlížeči ve vašem počítači. Pokud se nejedná o heslo, ale o vaše Apple ID (zapomenuté nebo ztracené, to je jedno), můžete si ho také zobrazit, například v App Store, iTunes Store, nastavení iPhonu, aplikaci Locator nebo iTunes pro PC. Každý z možných způsobů zobrazení těchto důležitých informací je vysvětlen v následujících pokynech.

Zapomněli jste heslo do iTunes? Obnovení / změna hesla iTunes

Obnovení hesla iTunes pomocí nástroje iforgot.Apple.com

Při přenosu nákupu z iPhonu do iTunes jste zjistili, že jste zapomněli přihlašovací heslo do iTunes. Pak je jediným řešením. Zjištění ztraceného nebo zapomenutého hesla Apple ID pro přihlášení do iTunes.

Nové heslo Apple ID pro iTunes získáte podle následujících kroků:

1 Spusťte iTunes na počítači nebo Macu, klikněte na ikonu účtu vpravo, přihlaste se ke svému Apple ID. Klikněte na tlačítko Zapomenuto?“Přejděte na webové stránky společnosti Apple, iforgot.Apple.com, kde můžete obnovit heslo do iTunes.

2 Zadejte své Apple ID / účet iTunes „Pokračovat“ a obnovte heslo Apple ID. Heslo do iTunes můžete zjistit dvěma způsoby: „Získat e-mail“ nebo „Odpovědět na tajné otázky“.

Pokud zvolíte první možnost, pošle vám společnost Apple e-mail s žádostí o vytvoření nového hesla do iTunes. Klikněte na odkaz v obdrženém e-mailu a otevřete jej v novém okně, abyste obnovili heslo do iTunes.

Pokud zvolíte druhou možnost a vytvoříte nové heslo pro své Apple ID, zobrazí se předdefinované otázky, které jste položili dříve. Pouze v případě správné odpovědi můžete přejít na obrazovku, kde vytvoříte nové heslo pro iTunes.

Změna hesla k iTunes pomocí iCloudu

Pokud používáte dvoufaktorové ověřování, což je integrovaná metoda zabezpečení v iOS 9 a OS X El, můžete heslo do iTunes obnovit z důvěryhodného iPhonu / iPadu / iPodu.

Přejděte na „Nastavení“, „iCloud“, zadejte své jméno a kliknutím na „Změnit heslo“ zadejte nové heslo.

Vytvoření nového hesla iTunes podporovaného společností Apple

Pokud jste zapomněli své Apple ID a heslo, musíte se obrátit na místní prodejnu Apple s údaji o nákupu. Čím více informací o svém účtu poskytnete, tím dříve budete moci obnovit zapomenuté heslo Apple ID.

Co bude potřeba k obnově

Obnovení iPhonu nebo jiného zařízení Apple sestává z několika jednoduchých kroků.

Krok 1: Vypnutí lokátoru (Najít iPhone / Najít iPad)

Mobilní zařízení neumožní obnovit všechna data, pokud je v nastavení aktivována bezpečnostní funkce „Najít iPhone“. Chcete-li tedy spustit obnovení prostřednictvím iTunes, musíte nejprve zakázat funkci.

  Za tímto účelem otevřete nastavení a v horní části okna vyberte název účtu Apple ID.

Poznámka: Na iPhonech/iPadech s iOS 13 a novějším byla funkce „Najít iPhone“ / „Najít iPad“ přejmenována. nyní se jmenuje „Lokátor“. Umístění v Nastavení se také změnilo a můžete jej přímo deaktivovat tak, že přejdete do: „Název účtu Apple ID“. „Lokátor“. „Najít iPhone“ („Najít iPad“). deaktivujte přepínač naproti stejnojmenné položce.

Krok 2: Připojení zařízení a zálohování

Pokud máte v plánu po obnovení zařízení získat všechny informace zpět (nebo je bez problémů přesunout na nový gadget), doporučujeme před zahájením obnovy vytvořit novou zálohu.

  Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB a spusťte iTunes. Klikněte na ikonu miniatury zařízení, která se zobrazí v horní části okna iTunes.

obnovit, heslo, iphonu, pomocí, itunes

Krok 3: Obnovení zařízení

Nyní přichází poslední a nejdůležitější krok. zahájení procesu obnovy.

  Na kartě Přehled klikněte na možnost Obnovit iPad („Obnovit iPhone“).

Vezměte prosím na vědomí, že tato metoda stáhne a nainstaluje do zařízení nejnovější verzi firmwaru. Pokud chcete zachovat aktuální verzi systému iOS, postup spuštění obnovy se bude mírně lišit.

Mohu svůj iPhone odblokovat??

Odblokování iPhonu je zcela legální, pokud jste za něj přestali platit nebo jste ho koupili bez dotace. Pokud však stále platíte za smlouvu, nejste plným vlastníkem iPhonu, takže před odblokováním se raději poraďte se svým operátorem.

Apple ID je e-mailová adresa, kterou se přihlašujete téměř ke všemu, co se společností Apple děláte, včetně používání iCloudu k ukládání obsahu, nákupu skladeb v iTunes Store a stahování aplikací z App Store. Účet iCloud, účet iTunes a Apple ID jsou jedno a totéž.

Jak změním heslo k aplikaci Apple iTunes?

Heslo Apple ID je přesně takové. Používáte ho k přihlašování k iCloudu, obchodu Ap a dalším službám Apple. Přístupový kód je čtyřmístný nebo šestimístný kód, který použijete pro přístup k telefonu, když se po určité době nečinnosti zablokuje. Tuto možnost můžete nastavit v nastavení.

Jak mohu obnovit heslo ke službě iCloud, když nemám přístup ke svému číslu??

Pokud nemáte přístup k žádnému ze svých zařízení, můžete heslo Apple ID obnovit pomocí tohoto odkazu https://iforgot.Apple.Zadejte kód pro oficiální rusky mluvící uživatelskou podporu Apple.

 • Připojení zařízení k počítači
 • V aplikaci iTunes v počítači klikněte na tlačítko zařízení v levém horním rohu okna iTunes.
 • Klepněte na možnost „Procházet“.
 • Stiskněte tlačítko „Obnovit“ a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Odblokování po útěku z vězení

Oficiální metody jsou sotva vhodné pro uživatele, kteří mají jailbreaknutý iPhone. Instalace oficiálního firmwaru povede ke ztrátě funkčnosti smartphonu, takže budete muset použít nástroje třetích stran pro odblokování. Vezměme si jako příklad postup nástroje SemiRestore, který je třeba stáhnout a nainstalovat do počítače.

 • Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu.
 • Otevřete aplikaci SemiRestore a počkejte, až bude váš smartphone rozpoznán.
 • Po spárování zařízení klikněte na odkaz „SemiRestore“ na straně obrazovky.
 • Počkejte na dokončení procesu čištění.

Během zotavování zařízení se obrazovka iPhonu vypíná a zapíná. jde o normální proces. Nastavení však bude nutné provést znovu, ačkoli útěk z vězení ze smartphonu nezmizí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS