Jak obnovit heslo zámku na iPhonu

obnovit, heslo, iphonu

Jak obnovit heslo, když ho zapomenete

Velmi často se stává, že si v iPhonu vytvoříte složité nové heslo, ale nezapíšete si ho a pak ho zapomenete. Marné pokusy o zapamatování, neúspěšné zadání špatného kódu, nakonec zablokování telefonu a pak musíme hledat způsoby, jak heslo obnovit sami, nebo ho vzít k odborníkům.

Praxe však ukazuje, že uživatel dokáže zapomenout i ten nejjednodušší čtyřmístný kód pro zablokování přihlášení. Při šestinásobném zadání nesprávného hesla je iPhone na chvíli nedostupný a při desátém nesprávném zadání je trvale zablokován. A pak už je jen jediné východisko. musíte se vrátit k původnímu nastavení.

Počet pokusů můžete samozřejmě zvýšit. Iphone musíte připojit k počítači pomocí kabelu USB. důležitý je ten, se kterým jste dříve synchronizovali. S neautorizovaným číslem nebude číslo fungovat, protože přístup vyžaduje potvrzení připojení k počítači z iPhonu a to je blokováno.

Poté klikněte na tlačítko „Synchronizovat“ nebo „Vytvořit kopii nyní“, aby zmizela zpráva, že je zařízení dočasně uzamčeno, a obnovte nastavení počtu hesel na nulu. Tímto způsobem budete moci provést více pokusů a najít správnou kombinaci. Pokud je veškerá snaha marná, podívejte se na další postup obnovení hesla.

Jak obnovit heslo iPhone

Pro tyto potřeby je lepší použít specializovaný software. Obsahuje nejen všechny potřebné nástroje k odemčení iPhonu, ale také další nástroje, které vám pomohou vyhnout se problémům s nuceným odemknutím. Skvělým příkladem takového softwaru je PassFab iPhone Unlocker. Pomocí této metody můžete rychle a bez námahy odemknout iPhone v případě, že zapomenete heslo.

obnovit, heslo, iphonu

Odblokování iPhonu pomocí PassFab iPhone Unlocker lze provést během několika minut

Obnovení hesla vyžaduje přepnutí iPhonu do režimu DFU

Bez aktualizace systému iOS nebude fungovat

Postup odstranění hesla vyžaduje instalaci nejnovější verze systému iOS (jedná se o nepopiratelný požadavek společnosti Apple, který musí být splněn z bezpečnostních důvodů) a vymazání všech dat z paměti iPhonu. Smartphone je tedy třeba znovu aktivovat, upravit všechna nastavení a, pokud k němu máte přístup, zálohovat. Předpokládá se, že pokud stroj převezme někdo jiný, údaje o skutečném majiteli zůstanou utajeny.

Jak resetovat přístupový kód na iPhonu pomocí počítače se systémem macOS nebo Windows

Připravte si počítač se systémem MacOS nebo Windows

V tomto kroku budete potřebovat počítač se systémem Windows nebo Mac. V prvním případě je třeba zajistit, aby byl váš systém aktualizovaný; musí to být alespoň Windows 8. V počítači byste také měli mít nainstalované iTunes pro zařízení Apple (stáhnout). Připravte se na připojení smartphonu k počítači; musíte mít k dispozici dodaný kabel nebo kompatibilní ekvivalent.

Pokud z nějakého důvodu nemáte přístup k počítači, můžeme vám doporučit, abyste požádali o pomoc přítele nebo autorizovaný servis či prodejce Apple.

Vypnutí iPhonu

Pokud je iPhone v tuto chvíli připojen k počítači, odpojte kabel.

Nyní je třeba smartphone zcela vypnout. To opět závisí na modelu iPhonu.

  • Pokud máte iPhone X nebo novější model, iPhone SE (2. Generace), iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus, musíte podržet boční tlačítko a tlačítko pro snížení hlasitosti, dokud se neobjeví posuvník vypnutí.
  • Pokud máte iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus, stačí stisknout a podržet jedno boční tlačítko, dokud se na obrazovce neobjeví posuvník vypnutí.
  • Majitelé iPhonu SE (1. Generace), iPhonu 6s a starších modelů musí stisknout a podržet jediné tlačítko napájení na boku nebo nad ním, dokud se neobjeví posuvník vypnutí.

Jediné, co v tomto kroku musíte udělat, je posunout posuvník a zakázat iPhone. Chvíli počkejte, abyste se ujistili, že je zařízení zcela odpojeno.

obnovit, heslo, iphonu

Nastavení iPhonu do režimu obnovení

Na iPhonu najděte tlačítko, které budete muset podržet.

Stiskněte a podržte tlačítko, které jsme určili pro váš iPhone. Okamžité opětovné připojení smartphonu k počítači, přičemž prst zůstává na tlačítku.

Nechte tlačítko stisknuté, dokud se na iPhonu neobjeví obrazovka režimu obnovení. Nyní můžete tlačítko uvolnit.

Všimněte si, že pokud se po provedení těchto kroků stále zobrazuje obrazovka s přístupovým kódem, musíte iPhone vypnout a znovu zapnout.

Pokud ani po několika pokusech iPhone nezobrazí obrazovku režimu obnovení a potřebujete pomoc zvenčí, obraťte se na podporu společnosti Apple.

Obnovení iPhonu

V počítači spusťte Finder (na Macu) nebo iTunes (ve Windows). Vyhledejte iPhone na postranním panelu. Klikněte na něj.

Zobrazí se okno s výzvou k opravě nebo aktualizaci iPhonu. Vyberte možnost „Obnovit„. Počítač začne stahovat potřebný software. Tím zahájíte proces obnovy.

obnovit, heslo, iphonu

Pokud se úspěšně spustí, počkejte, dokud se nedokončí.

Po dokončení obnovy můžete iPhone odpojit od počítače a začít zařízení používat.

Odstranění hesla pomocí aplikace 4ukey

Pokud jste zapomněli heslo, můžete iPhone odemknout také pomocí odblokovacího programu třetí strany, například 4ukey. Pokud máte zařízení se systémem iOS verze 10.2 až 11.4ukey vám umožní zálohovat data namísto jejich vymazání, jak by tomu bylo na iCloudu nebo Latitude. Poznámka: V systému iOS 12 a novějším software funguje pouze při vypnutém vyhledávači iPhone.

Tato metoda je vhodná, když se iPhone nemůže připojit k iCloudu nebo nemá přístup k Internetu.

Jak odemknout iPhone pomocí iTunes

Přestože společnost Apple vypustila iTunes ze svých počítačů, samotný nástroj ve skutečnosti nikam nezmizel, ale stal se prostě součástí systému. Iphone je tedy stále možné odemknout bez hesla pomocí počítače. Stačí použít Finder místo iTunes (pokud používáte některý z novějších buildů macOS). Netrvá to dlouho, ale budete muset iPhone sami přepnout do režimu DFU tak, aby se zobrazil nápis iPhone disabled, připojte se k iTunes:

Obnovení iPhonu pomocí iTunes nebo Finderu je také možné, ale není tak pohodlné[

Hlavní nevýhodou této metody je, že musíte iPhone sami přepnout do režimu DFU. Ačkoli se nejedná o nic, co by bylo v zásadě nemožné provést, mnoho uživatelů má potíže s „vychytáním“ přeskočením resetu. Z tohoto pohledu je Tenorshare 4uKey mnohem pohodlnější, protože umožňuje aktivovat režim obnovy stisknutím jediného tlačítka.

Co dělat, když zapomenete heslo k iPhonu

Poslední metodou. neboli úplně poslední. je kontaktovat autorizované servisní středisko Apple a požádat je o odemknutí iPhonu bez znalosti hesla. Samozřejmě není zaručeno, že se vám dostane pomoci. Pokud však předložíte všechny důkazy o tom, že iPhone skutečně patří vám, nevidím důvod k odmítnutí. Postačí krabice s vyraženým sériovým číslem a doklad o koupi.

Servisní středisko Apple vám pomůže obnovit heslo k iPhonu

Je zřejmé, že resetování iPhonu bude něco stát, i když přesné náklady budou mnohem vyšší. Koneckonců, pokud oprava poškozeného firmwaru iPhonu stojí 600, proč by resetování do továrního nastavení mělo stát více? Za službu můžete zaplatit na místě kartou nebo v hotovosti a jako bonus získáte záruku.

Odstranění hesla na obrazovce iPhonu pomocí 4uKey

Nejefektivnějším způsobem odemknutí iPhonu je použití specializovaného softwaru třetích stran. V následujícím příkladu se podíváme na jednoho ze zástupců tohoto segmentu, který je mezi uživateli dobře zaveden. produkt od společnosti Tenorshare.

Důležité! Tato metoda, stejně jako předchozí, vymaže všechna data. Ujistěte se také, že je zařízení nabité, abyste jej mohli začít odemykat.

Jak odemknout iPhone

    Stáhněte a nainstalujte software do počítače a spusťte jej. Použijte tlačítko „Spustit odemykání“ na domovské obrazovce.

Věnujte prosím pozornost následujícím informacím! Pokud zařízení není detekováno, zobrazí se v rozhraní aplikace nejen příslušné oznámení, ale také pokyny krok za krokem, co v takovém případě dělat. Podle následujících kroků přejděte sami do režimu obnovení nebo v případě potřeby do DFU nebo použijte „Jiné metody“.

Režim obnovy

Heslo lze odstranit pomocí režimu obnovení. Tento způsob je považován za nejúčinnější a vždy funguje. Uvědomte si však, že tato metoda vymaže všechny informace, nejen heslo.

  • Připojení iPhonu k počítači.
  • Spustit iTunes.
  • Vynuťte restart a počkejte, až se zobrazí obrazovka režimu obnovení.
  • Poté klikněte na možnost „Obnovit“.
  • Po dokončení procesu bude heslo trvale resetováno. Nyní můžete obnovit nastavení a znovu začít používat miniaplikaci jako dříve.

Existují i další způsoby, jak obnovit heslo. Příklady:

Zapomněli jste heslo k iPhonu a nemůžete ho aktualizovat nebo obnovit ani těmito metodami? Rozhodně byste měli kontaktovat podporu společnosti Apple! Doufáme, že jsme vám pomohli a že víte, co dělat, pokud jste zapomněli heslo k iPhonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS