Jak obnovit tovární nastavení iPhonu

[Reset iPhone] Úplný reset iPhone XS / XR / X / 8 / 8 Plus / 7 / 7 Plus a dříve

Iphone je jedním z nejsložitějších digitálních zařízení a běžní lidé nedokážou diagnostikovat nebo vyřešit různé konflikty softwaru a hardwaru. Obnovení může odstranit občasný problém, který způsobí, že se iPhone zasekne ve smyčce smrti. V tomto návodu vám ukážeme, jak plně obnovit tovární nastavení iPhonu, což je důležité, pokud se chystáte vymazat data z telefonu, protože ho prodáváte nebo dáváte jiným osobám. Je také účinným řešením, pokud váš iPhone spadne, zasekne se, zablokuje nebo má neočekávané problémy. Úplně resetovat iPhone Není zaručeno, že pomůže lidem zbavit se všech problémů, ale stojí za to to zkusit.

Úplný reset iPhonu znamená, že ze zařízení budou vymazána všechna osobní data a nastavení. Abyste předešli ztrátě dat, je nejlepší iPhone nejprve zálohovat. Doporučujeme zálohování a obnovení dat iOS, protože má více možností přizpůsobení. Lidé se mohou rozhodnout, zda budou zálohovat určitá data nebo všechny soubory. Navíc ukládá data iPhonu do počítačů jedním kliknutím, takže tento nástroj pro zálohování iPhonu zvládne každý.

Jak zálohovat iPhone před úplným restartem iPhonu

Krok 1. Instalace nástroje pro zálohování iPhonu do počítače

Stáhněte si a nainstalujte do počítače aplikaci Zálohování a obnovení systému iOS. (Pokud používáte počítač Mac, nainstalujte si verzi pro Mac.) Připojte iPhone k počítači pomocí kabelu USB a spusťte zálohovací nástroj.

obnovit, tovární, nastavení, iphonu

Krok 2. Zálohování iPhonu jedním kliknutím

Kliknutím na tlačítko Zálohování iOS otevřete okno typu dat. Zde můžete zvolit, které typy dat chcete zálohovat, nebo můžete zvolit „Zvolit vše“ pro zálohování všech dat. Po výběru klikněte na tlačítko „Další“ a proces zálohování se spustí.

Krok 3. Zobrazení zálohy iPhonu v počítači

Po dokončení procesu se zobrazí výsledek skenování. Označte poslední záložní soubor a stisknutím tlačítka „View Now“ jej otevřete. Poté můžete procházet data iPhonu v počítači.

Obnovení továrního nastavení iPhonu pomocí obecného resetu

Iphone, iPad nebo iPod můžete resetovat bez větší námahy pomocí samotného zařízení. Lze ji považovat za nejjednodušší a nejdostupnější metodu. Pro vaše pohodlí vám předepíšeme algoritmus krok za krokem.

Budete mít k dispozici 2 možnosti obnovení: „Obnovit všechna nastavení“ a „Obnovit obsah a nastavení„. První resetuje pouze nastavení zařízení a vaše osobní údaje zůstanou nedotčeny, druhý resetuje. Úplné odstranění všech informací.

Tato metoda je velmi jednoduchá, ale operace je nevratná. Před zahájením procesu mazání mějte na paměti následující.

obnovit, tovární, nastavení, iphonu

Přes iTunes (zařízení nelze zapnout)

Pokud se iPhone již nemůže spustit sám, potřebujete opět počítač s iTunes a kabel USB. Podle pokynů obnovte nastavení:

  • Připojte iPhone k počítači a otevřete iTunes.
  • V části „Nastavení“. [vaše jméno] iCloud, zakažte možnost „Najít iPhone“.
  • V připojeném zařízení proveďte vynucený restart:
  • Na iPhonu 8 nebo novějším: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení.
  • Na iPhonu 7 nebo iPhonu 7 Plus: Stiskněte současně tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti. Podržte je stisknuté, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení.
  • Na iPhonu 6s a starších: Podržte současně tlačítko Domů a tlačítko napájení. Podržte je stisknuté, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení. Ve všech třech případech to vypadá takto:

V takovém případě bude iPhone také obnoven do továrního nastavení a do zařízení bude „nahrána“ aktuální verze operačního systému.

Obnovení iPhonu, pokud jste zapomněli heslo

Obnovení výchozího továrního nastavení iPhonu je však tak snadné pouze pomocí přístupového kódu. Bez něj by tento postup prakticky nebylo možné provést. Pokud tedy přístupový kód náhle zapomenete nebo ho vůbec neznáte, budete muset použít software třetí strany. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít aplikaci Tenorshare ReiBoot. Nevyžaduje žádnou akci nebo dokonce funkci na iPhonu a nevyžaduje zadání hesla pro odemknutí ani přístup k vašemu Apple ID.

Tlačítko pro resetování se nachází přímo dole, takže ho snadno přehlédnete

obnovit, tovární, nastavení, iphonu

Tenorshare ReiBoot dokáže sám uvést iPhone do režimu DFU

Z hlediska účinnosti se Tenorshare ReiBoot neliší od iTunes, s výjimkou toho, že Tenorshare ReiBoot zaprvé neumožňuje uvést iPhone do režimu DFU a zadruhé nevyžaduje, abyste znali heslo pro odemknutí. Obnovení továrního nastavení iPhonu pomocí ReiBoot je tak ještě snazší než pomocí interního softwaru společnosti Apple. Hlavní je zakoupit placenou licenci, aby byla k dispozici celá sada nástrojů najednou.

Jak vymazat iPhone na dálku

Pokud se vám stane, že zapomenete heslo k iPhonu, ale máte jiné zařízení, ze kterého jste se dříve přihlásili k iCloudu, stále existuje alespoň jeden způsob, jak obnovit tovární nastavení. Jde o to, že společnost Apple už dávno nevyžaduje přihlašování ke cloudové službě pomocí hesla a umožňuje přihlašování pomocí biometrických údajů. To usnadňuje a urychluje přihlašování. To znamená, že iPhone můžete také resetovat během několika sekund.

  • Přejít na iCloud.com a přihlaste se ke svému účtu;
  • Klikněte na ikonu „Najít iPhone“ a otevřete rozevírací kartu s propojenými zařízeními;

Obnovení iPhonu přes iCloud, i když si nepamatujete heslo

  • Na kartě vyberte svůj iPhone a počkejte, až se jeho umístění stáhne;
  • Na kartě zařízení na levé straně klepněte na „Vymazat iPhone“ a potvrďte resetování.

Tato metoda je pohodlná, protože nejenže můžete iPhone resetovat bez hesla, ale můžete ho také jednoduše odpojit od služby iCloud. Nový majitel. pokud smartphone prodáváte. se tak může přihlásit pomocí svého účtu, aniž by se musel obávat, že jej později na dálku zablokujete. Důležité je, abyste měli k dispozici druhé zařízení, ze kterého jste se již přihlásili ke svému Apple ID. V opačném případě nebude fungovat.

Resetování pomocí tlačítek

Toto je nejběžnější způsob resetování iPhonu. V závislosti na modelu se to dělá různě.

Iphone 4s

Stisknutí a podržení po dobu pěti sekund: Tuto kombinaci kláves použijte pro iPhone 5s.

Iphone 6

Stiskněte tlačítko zapnutí/vypnutí (na bočním panelu) a tlačítko Domů na patnáct sekund.

Proveďte resetování

Přejděte na „Nastavení“ → „Základní“ → „Obnovit“ a stiskněte „Vymazat obsah a nastavení„.

Potvrďte odstranění dat a počkejte na dokončení procesu. Pokud vás systém vyzve k vypnutí funkce „Najít iPhone“, proveďte to v části Nastavení → Uživatelské jméno → iCloud.

Po restartování miniaplikace se na obrazovce zobrazí uvítací zpráva a výzva ke konfiguraci jako při prvním zapnutí.

Pokud nemůžete provést resetování prostřednictvím aplikací, protože jste zapomněli heslo, postupujte podle našeho průvodce.

Obnovení pomocí aplikace

Kromě nastavení iOS, iCloudu a iTunes existují nástroje třetích stran, které si můžete stáhnout do svého počítače (Tenorshare 4uKey a ReiBoot jsou podporovány pro Windows a MacOS, viz níže) a které umožňují interakci s iPhonem, iPadem a iPodem Touch. Stejně jako u předchozích metod se doporučuje obsah vnitřní paměti předem zálohovat.

Formálně je služba 4uKey určena k odemykání mobilních zařízení od společnosti Apple pomocí zjištění hesel k Apple ID, obejití MDM a vymazání obsahu interní paměti s následným resetem.

Vývojáři podrobně popisují jednotlivé položky menu a uvádějí doporučení pro nováčky. Pokud je však na hackování příliš brzy, doporučujeme začít s částí „Bypass MDM“, která umožňuje resetovat systém iOS, a poté pokračovat dalšími kroky.

Tenorshare ReiBoot

Reiboot v poloautomatickém režimu opravuje chyby nalezené v systémech iOS, iPadOS a WatchOS a obnovuje nastavení na vyžádání, a to i v režimu obnovení. Před vymazáním iPhonu stačí v dolní části uživatelského rozhraní vybrat možnost „Resetovat“ a poté zvolit nejvhodnější scénář.

Existuje možnost globálního resetu (úplné obnovení vnitřní paměti) nebo povrchového resetu, který ovlivní pouze síť, jazykové rozložení nebo systém oznámení.

Druhá možnost nevyžaduje vytvoření zálohy předem. iPhone neztratí žádné citlivé informace, pouze část s daty souvisejícími s „domácími“ bezdrátovými hotspoty, mobilními sítěmi a nakonfigurovanými push oznámeními.

Vyjádřete se prosím k aktuálnímu tématu článku. Děkujeme vám za vaše komentáře, nelíbí se mi, zpětnou vazbu, likes, odběry!

Vyjádřete se k aktuálnímu tématu článku. Děkujeme vám za vaše komentáře, sympatie, nesympatie, zpětnou vazbu, odběry, sympatie.!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS