Jak obnovit tovární nastavení systému Android Fly

Jak obnovit tovární nastavení systému Android. všechny způsoby

Vnitřní paměť systému Android je rozdělena do samostatných segmentů, z nichž každý plní určitou sadu úkolů. Jedna část je například zodpovědná za systémové soubory, druhá za ukládání a zpracování dat, třetí za dočasné soubory, protokoly atd.Д. Resetování je odstranění uživatelských dat a programů, zatímco systémové registry zůstávají nedotčeny. Technicky tento proces zahrnuje formátování určitých segmentů paměti. Je důležité si uvědomit, že v případě selhání operačního systému nebo neúspěšného reflashování neobnoví vrácení smartphonu do továrního stavu normální funkčnost.

Situace, kdy je třeba telefon resetovat

Resetování telefonu se systémem Android by se mělo provádět poměrně často. k dispozici je řada vlastních nástrojů i nástrojů třetích stran. Nejčastějšími indikacemi pro provedení operace jsou však.

 • Prodej smartphonu. Nejaktuálnější důvod, proč zařízení vrátit zpět, protože před předáním novému majiteli je třeba vymazat všechna data. Zde je však třeba zvolit nejspolehlivější možnost obnovení. Pokud například použijete nabídku nastavení a možnost „Obnovit a resetovat“, nemusí být osobní údaje zcela vymazány. Pokud se chystáte koupit gadget např. Od Applu, zjistěte, jak zkontrolovat originalitu iPhonu.
 • Virová infekce. Absence antivirového programu zvyšuje riziko zachycení spywaru nebo jiného malwaru. Obnovení továrního nastavení je správná cesta. Existují však viry, které nelze odstranit ani při radikálním čištění. V tomto případě vám může pomoci poskytovatel služeb. Další informace: Kontrola virů v telefonu se systémem Android.
 • Chyby systému Android. Chyby se mohou hromadit v důsledku instalace služeb nebo aplikací třetích stran, optimalizátorů, čističů mezipaměti atd. П. Vliv jedné aplikace na druhou může způsobit konflikt a pád zařízení.
 • Snížený výkon, zamrzání při otevírání aplikací, samovolné vypínání. Pokud postupy, jako je vymazání mezipaměti a restartování systému, problém nevyřeší, je vhodné použít radikální metodu. vrácení systému zpět. Zkoušeli jste někdy v systému Android propláchnout mezipaměť? ? Určitě vyzkoušejte.

Příprava na reset

Abyste nepřišli o všechna data a aby váš mobilní telefon po obnovení fungoval optimálně, je vhodné provést před zákrokem předběžnou přípravu:

 • Kopírování důležitých fotografií, videí a dalších důležitých informací na flash disk, do počítače nebo do cloudu. Všechna data budou ztracena a za opravu budete muset zaplatit spoustu peněz.
 • Plné nabití zařízení. V případě nedostatečného nabití se během procesu vybije a přerušení postupu bude mít špatné následky až po nemožnost spustit operační systém. Pokud je tvrdý reset proveden prostřednictvím počítače, na délce nabíjení nezáleží, t. К. Připojte telefon k počítači pomocí kabelu a nabíjejte jej odtud.
 • Odstranění účtu Google, pokud smartphone používá systém Android 5.1 a vyšší. Jde o to, že společnost zavedla novou bezpečnostní politiku, podle které musí uživatelé po vrácení operačního systému zadat údaje posledního účtu. Bez tohoto dokladu nebudete moci zařízení zapnout a budete se muset obrátit na servisní středisko, které provede úkony pouze tehdy, pokud předložíte doklad o zakoupení přístroje.

Výše uvedené akce se týkají všech mobilních zařízení: například u Samsungu a dalších značek je tethering Google povinný, i když ho majitel nemusí používat.

Záloha

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak provést zálohu před obnovením továrního nastavení systému Android:

 • Použití účtu Google.
 • Prostřednictvím nástrojů PC a ADB.
 • Použití vlastního Racovery.
 • Prostřednictvím služby DataSync.

Nejlepší možností je zálohovat prostřednictvím účtu, tj. К. Provádí úplnou synchronizaci a umožňuje snadný přístup k zálohám. Jak na to:

 • Přejděte na „Osobní“ a „Účty“.
 • Po výběru účtu zaškrtněte všechna políčka.
 • Vraťte se k předchozímu kroku, klikněte na „zálohovat“ a „obnovit“, zvolte archivaci dat a automatické obnovení. Proveďte úplné ověření svého pracovního účtu a vstupte do nabídky synchronizace, kde byste měli přejít na položku „Synchronizovat“.
 • Přihlášení k účtu. Stisknutím tlačítka reset se vrátíte k předchozí verzi.

Tato možnost je vhodná pouze pro ty, kteří si pamatují informace o účtu (přihlašovací jméno a heslo). Budete ji potřebovat později po obnovení a restartu systému, jinak nebudete moci zařízení používat.

V důsledku synchronizace a vytvoření záložní kopie v systému Google se po zapnutí zařízení automaticky načtou všechna data z „účtu“.

K použití funkce ADB RUN potřebujete počítač a kabel smartphonu, který musí být připojen k portu USB. Proces se skládá z několika kroků:

 • Aktivace ladění USB ve smartphonu.
 • Spuštění ADB RUN.
 • Instalace ovladače, pokud nebyl dříve nainstalován.
 • V programu vybereme „Zálohování“ a poté. „Zálohování ADB“.
 • Najděte v zařízení nabídku zálohování a stiskněte.

Po dokončení postupu RUN stačí k obnovení dva kroky

Pokud je v operačním systému nainstalována vlastní funkce „Recovery“, vytvoří se úplná kopie firmwaru, nikoli záloha. Co je třeba udělat:

Jak zcela obnovit telefon Fly?

Formát podle kódu

Tato možnost odstranění dat z telefonu se systémem Android je ještě jednodušší než první. Chcete-li zadat speciální „odbavovací“ kódy, musíte přejít do číselníku. Poté na klávesnici telefonu zadejte: 27673855#. ##7780## nebo ##7378423##. Měli byste si být stoprocentně jisti, že požadované soubory jsou uloženy na jiném médiu. nebudou se zobrazovat žádná varovná hlášení.

Jak resetovat telefon: 3 způsoby

Pro provedení úplného resetu nebo tvrdého resetu existují tři hlavní metody, které lze v příslušné situaci použít:

Důležité! Resetování telefonu se systémem Android má vliv pouze na interní paměť. Pokud například přenášíte aplikace na paměťovou kartu. Proces resetování je neovlivní. Doporučujeme však kartu SD vyjmout, protože v systému Android 6 je externí karta součástí sdíleného registru s úložištěm Adoptable.

Krok 6. Obnovení funkce Fly

Můžete také obnovit tovární nastavení zařízení.

„Tím se obnoví nastavení vašeho zařízení. Vaše aplikace, fotografie, hudba a nastavení budou odstraněny. Po odebrání zařízení již Správce zařízení Android nebude fungovat. Tento reset je trvalý. Je možné, že nebudeme moci vymazat obsah karty SD ve vašem zařízení.

obnovit, tovární, nastavení, systému

„Pokud je vaše zařízení offline, provedeme reset, jakmile bude online.“.

Zapomenuté heslo Fly. použití příkazového řádku

Vyžaduje, aby byl v počítači nainstalován Android Debug Bridge (ADB). ADB je součástí sady Android SDK, kterou si můžete stáhnout zde. V zařízení je také nutné povolit ladění USB, které najdete v části „Nastavení Vývoj aplikací“.

Existují dvě různé části kódu, s nimiž uživatel XDA Developers m.Sabra přišla s něčím, co můžete vyzkoušet. Nejprve připojte telefon k počítači přes USB. Otevřete příkazový řádek a zadejte následující příkaz:

Nyní restartujte telefon. Pokud tento kód nefunguje, zkuste tento kód

obnovit, tovární, nastavení, systému

Při restartu se stále zobrazí zámek vzoru, ale měl by přijmout jakýkoli vzor, který zkusíte. Není zaručeno, že bude fungovat se všemi zařízeními, ale rozhodně stojí za vyzkoušení, než budete muset telefon resetovat.

Tyto metody bohužel nebudou fungovat pro každého. Pokud vaše zařízení není kompatibilní s žádnou z výše uvedených možností, bude možná nutné vymazat všechna data a nastavení a obnovit výchozí nastavení telefonu. Pokud se chystáte používat šablony zamčené obrazovky, je důležité vybrat bezpečnou šablonu. Ale také se ujistěte, že je to ten, který si můžete zapamatovat, abyste nemuseli procházet všemi těmi

Vše proběhlo v pořádku? Pokud ne, podívejte se na další způsoby obnovení hesla: 5 způsobů obnovení hesla v zařízení se systémem Android.

Přes všechny své výhody, pokud jde o všestrannost a snadné používání, může operační systém Android uživatele nepříjemně překvapit. Kritická porucha systému způsobená chybou softwaru vede k nutnosti obnovit všechna nastavení.

Nemusíte se svým smartphonem do servisního střediska. Ve většině případů je uživatel schopen provést obnovu operačního systému sám. V našem článku vám ukážeme, jak provést reset telefonu se systémem Android 6.0, a když se bez ní neobejdete.

Proč obnovit tovární nastavení letadla Fly

Obnovení továrního nastavení operačního systému je zpravidla nutné v následujících případech:

 • Smartphone se zasekne, když rozhraní přestane reagovat na gesta;
 • Operační systém zůstane viset na spouštěcí obrazovce;
 • Uživatel zapomněl vzor nebo heslo pro odemknutí obrazovky;
 • Smartphone je třeba připravit k prodeji: odstranit všechny aplikace, soubory a uživatelská data.

Proč obnovit tovární nastavení letadla Fly?

V několika případech mohou uživatelé potřebovat resetovat svůj smartphone, tzv. Hard Reset:

 • Telefon prostě přestane správně fungovat. Zavěsí se, některé nabídky přestanou správně fungovat. Někdy se spotřebič velmi zahřívá nebo neustále bliká kvůli otevřeným aplikacím.
 • V telefonu je virus nebo trojský kůň. V tomto případě může zařízení fungovat zcela správně a antivirus si nevšimne přítomnosti nezvaného hosta. Virus může být odhalen náhodně. Například v případě, že se vám vrátí peníze z bankovní karty nebo je ohrožen váš účet na sociální síti. Sítě jsou hacknuty nejasným způsobem.
 • Smartphone se připravuje k prodeji. V takovém případě může běžet správně a nezamrznout. Pro odstranění všech nepotřebných souborů a zlepšení celkového výkonu zařízení je nutný postup resetování.
 • Zapomenutý vzor nebo digitální klíč. Zařízení se bez něj nespustí. Některé způsoby provedení základního resetu umožňují obejít ochranu.

Nejčastější příčinou zpomalení systému je hromadění zbytkových souborů v telefonu. Některá zamrznutí mohou být způsobena také velkým počtem programů v programu autostart. Něco lze samozřejmě vyčistit ručně. Je však jednodušší a rychlejší provést tvrdý reset.

Zajímavé! Je třeba poznamenat, že pouhý restart zařízení problém nevyřeší. Odinstaluje některé aplikace, ale neaktualizuje systém na původní nastavení.

Před provedením resetu se ujistěte, že jste zálohovali všechna data uložená na vyměnitelném médiu nebo v počítači. Vezměte prosím na vědomí, že postup resetování vymaže paměť zařízení:

obnovit, tovární, nastavení, systému
  Nainstalované aplikace jiné než ty, které byly dodány s operačním systémem nebo čistým systémem Android.

 • Kontakty v telefonním seznamu. Karta SIM zůstane nedotčena.
 • Všechny soubory, které jste vytvořili nebo stáhli do telefonu: hudba, obrázky, videa, dokumenty atd.
 • Nastavení základních funkcí a aplikací: připomenutí, poznámky, alarmy.
 • Všechna hesla a účty.

Pozor! Po resetování budou zakázány nejen účty aplikací a mobilního prohlížení. Nastavení autorizace v osobních profilech, fórech a službách se ztratí. Ujistěte se, že jsou všechna hesla a kódy uloženy v samostatném souboru v počítači.

Beze změny zůstanou pouze verze systému Android a případný operační systém. Před zahájením obnovy továrního nastavení se vyplatí odhlásit se z účtu Google. V opačném případě zařízení požádá o přístup po restartu. Základní resetování lze provést několika způsoby. První a nejjednodušší možností je spustit postup vrácení zpět prostřednictvím nabídky nastavení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS