Jak obnovit tovární nastavení systému Android Xiaomi

Jak obnovit tovární nastavení telefonu Xiaomi

Obnovení továrního nastavení je speciální postup, který se obvykle provádí před prodejem zařízení nebo za účelem opravy chyby. Při této operaci se z chytrého telefonu odstraní všechna data včetně fotografií, videí, textových dokumentů a aplikací. Zkušeným uživatelům doporučujeme, aby před pokračováním přenesli všechny důležité informace na kartu SD nebo jiné paměťové zařízení. To vám umožní v případě potřeby vrátit potřebná data do zařízení.

V tomto článku podrobně vysvětlíme, jak obnovit tovární nastavení telefonu Xiaomi různými způsoby. Doporučujeme vám, abyste si před pokračováním pečlivě přečetli jednotlivé metody.

Obnovení továrního nastavení Xiaomi z menu telefonu

Resetování Xiaomi přímo ze skořápky MIUI je nejjednodušší a nejbezpečnější metoda, ale lze ji použít pouze v případě, že se zařízení spustí a reaguje na akce uživatele. Před zahájením procesu se ujistěte, že si pamatujete heslo k účtu Mi (nebo si ho změňte).

 • Ujistěte se, že je váš gadget nabitý a že jsou uložena všechna citlivá data.
 • Otevřete nabídku nastavení.
 • Rozbalte kartu Další nastavení.
 • Přejděte do části „Obnovení a resetování“.
 • Klikněte na „Obnovit nastavení„.
 • Vyberte požadovanou možnost (úplné vyčištění nebo pouze odstranění uživatelských dat). Systém vás může požádat o heslo k účtu Mi.
 • Počkejte na dokončení procesu.

Názvy nabídek se mohou lišit v závislosti na verzi firmwaru.

Jak obnovit nastavení tabletu pomocí počítače?

Přejděte do aplikace „nastavení“ v samotném zařízení:

 • Jako obvykle se v nabídce zobrazí následující položky: Rozšířená nastavení.Obnovení a resetování;
 • Účty (osobní údaje). Obnovení a resetování
 • U smartphonů Samsung: Archivovat a obnovit. Archivovat a obnovit. nebo Ochrana osobních údajů;

Tvrdý reset přes obnovení

Varianta se stock recovery je vhodná pro Xiaomi s globální oficiální verzí MIUI (jak zjistit svou verzi MIUI). Proces není příliš složitý, protože standardní obnovy nemají mnoho funkcí.

Jak obnovit tovární nastavení Xiaomi pomocí nástroje Mi Recovery:

 • Úplné odpojení telefonu.
 • Stisknutím tlačítka napájení a tlačítka zvýšení hlasitosti vstoupíte do obnovení.
 • Při obnovení vyberte možnost Wipe Data.
 • Klepněte na možnost Vymazat všechna data.
 • Potvrďte akci výběrem možnosti Potvrdit.

Po dokončení procesu se vrátíte do hlavní nabídky, vyberte možnost Restartovat a klepněte na možnost Restartovat do systému.

První spuštění po resetu může trvat 3 až 7 minut. Během procesu není možné telefon vypnout.

Příprava na obnovení továrního nastavení zařízení Xiaomi

Před resetováním smartphonu Xiaomi je třeba zálohovat data, protože smartphone nejen vrátí firmware do továrního nastavení, ale také resetuje všechny informace.

Data a soubory lze ukládat několika způsoby. Nejjednodušší je vestavěné zálohování dat prostřednictvím nastavení systému.

Cesta zálohování dat na příkladu telefonu Redmi Note 5. Snímky obrazovky autora

Pro MIUI 11 musíte přejít do Nastavení“ „O telefonu“ „Zálohování a resetování“ „Zálohování Xiaomi Cloud“ / „Zálohování Google“. Zde můžete nastavit automatické zálohování nebo vytvořit kopii souborů, která bude přenesena později.

V MIUI 12 je cesta následující: „Nastavení“ „Zařízení“ „Zálohování“.

U některých modelů, včetně smartphonů se systémem Android One, se může lišit, ale obecně je cesta ve všech verzích operačního systému podobná.

Můžete také použít sadu Mi PC Suite. Jedná se o proprietární nástroj od společnosti Xiaomi, správce souborů pro třídění různých typů dokumentů do tematických složek. Tento program je nainstalován v počítači a lze přes něj snadno zálohovat data:

 • Přihlášení k účtu Mi
 • Připojte svůj smartphone Xiaomi/Redmi pomocí kabelu USB
 • Zapněte „Ladění USB“ (nejprve 5x klepněte na verzi MIUI v podrobnostech telefonu, aby byla tato akce dostupná)
 • Vyberte si, co chcete v softwaru zálohovat
 • Vytvoření zálohy

Aplikace Mi PC Suite se dříve jmenovala Mi Phone Assistant. Snímek obrazovky od autora

Příprava na obnovení továrního nastavení Xiaomi

Před resetováním smartphonu Xiaomi je třeba zálohovat data, protože smartphone nejen vrátí firmware na výchozí tovární nastavení, ale také resetuje všechny informace.

Data a soubory můžete ukládat několika způsoby. Nejjednodušší je zálohovat data v nastavení systému.

Cesta zálohování dat na příkladu telefonu Redmi Note 5. Snímky obrazovky autora

Pro MIUI 11 musíte přejít do Nastavení“ „O telefonu“ „Zálohování a resetování“ „Zálohování Xiaomi Cloud“ / „Zálohování Google“. Zde můžete nastavit automatické zálohování nebo vytvořit kopii souborů pro pozdější přenos.

V MIUI 12 je cesta následující: „Nastavení“ „Zařízení“ „Zálohování“.

U některých modelů, včetně smartphonů se systémem Android One, se může lišit, ale obecně je cesta podobná u všech verzí operačního systému.

Můžete také použít sadu Mi PC Suite. Jedná se o proprietární nástroj od společnosti Xiaomi, správce souborů pro třídění různých typů dokumentů do tematických složek. Tento program je nainstalován v počítači a je velmi snadné pomocí něj zálohovat data:

 • Přihlášení k účtu Mi
 • Připojte svůj smartphone Xiaomi/Redmi pomocí kabelu USB
 • Zapněte funkci „Ladění USB“ (k této funkci se dostanete tak, že 5krát klepnete na verzi MIUI telefonu)
 • Vyberte, co chcete v programu uložit
 • Zálohujte svou kopii

Sada Mi PC Suite se dříve jmenovala Mi Phone Assistant. Snímek obrazovky od autora

Hard Reset

Zde je třeba provést následující kroky:

 • Vypnutí miniaplikace
 • Současně stiskněte a podržte tlačítka zvýšení/snížení hlasitosti
 • Počkejte, dokud se neobjeví logo, a uvolněte tlačítka. poté vstoupíte do nabídky Recovery a vyberete češtinu
 • Stiskněte ikonu „Wipe Reset“
 • Přejděte na „Wipe User Data“ a potvrďte odstranění dat kliknutím na „Yes“
 • Restartování

Důležité! Mějte na paměti, že resetem se z miniaplikace vymažou všechna data, proto si cenné informace předem uložte do počítače.

Software Windows pro flashování

Postup „Obnovení továrního nastavení“ se v mnoha případech doporučuje před přeinstalací operačního systému MIUI, takže tato možnost je v té či oné podobě součástí sady nástrojů téměř všech programů systému Windows, které se používají k flashování smartphonů Xiaomi. Dva příklady řešení problému uvedeného v názvu článku pomocí programů uvedeného typu:

„Klasický MiFlash

Nejoblíbenější nástroj pro přeinstalaci systémového softwaru MIUI z počítače. Xiaomi MiFlash. postup čištění paměti smartphonu se provádí automaticky během procesu flashování, pokud je při konfiguraci softwaru zvolen jeden z následujících režimů přímé operace: „vyčistit vše“, „vyčistit vše a zamknout“.

Miflash PRO

Vyčkejte, až se vymaže paměť zařízení a obnoví se výchozí tovární nastavení,

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci s vaším problémem.

Kromě tohoto článku je na webu k dispozici 12820 dalších užitečných pokynů. Přidat webové stránky Lumpics.Určitě vám budeme užiteční.

Popište, co u vás nefunguje. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Dobrý den, díky za článek. Zde se objevilo okno, jak zde všichni popsali. Hlavní nabídka se nezobrazila. Vymazání všech dat. Prošel procenta, všechny odstraněny (Myslím, že). A pak se znovu spustí atd. Takže stejná okna jako na začátku článku. A tak dále a tak dále.

obnovit, tovární, nastavení, systému, android

Dobrý den, Eugenia. Váš popis problému není vůbec jasný, pokud opravdu potřebujete pomoc a účinnou radu, zkuste to vysvětlit jasněji. Co přesně je to „okno“, které se objevilo, kdo všechno to tady popsal atd.?П jak to zjistit a pochopit!? Jednoduše napište, co se v tuto chvíli zobrazuje na obrazovce zařízení, a obecně mi řekněte, co se původně stalo s vaším smartphonem a přimělo vás k vyvolání jeho prostředí pro obnovení (hlavní nabídka), k obnovení továrního nastavení.

Dobrý den,! Dnes se mi telefon Xiaomi mi 9 Lite dostal do vody, podařilo se mi ho vysušit a pak vypnout a když jsem ho začal zapínat, dostal jsem se do recovery, po přečtení vašeho článku jsem na to přišel a pak jsem ho nechal zapnutý. Telefon zablikal a já se ho rozhodl restartovat, ale prostě se vypnul a už se nezapnul. Zobrazí se ikona E a jedna vibrace a zhasne a při nabíjení sama bliká

Dobrý den. Buď vlhkost zůstala uvnitř těla smartphonu, na jeho základní desce, a způsobuje zkrat hardwarových komponent, nebo některé z nich selhaly (zoxidovaly, vyhořely atd.).П.). V každém případě bude nutné zařízení odnést do servisního střediska, kde bude provedena demontáž a diagnostika hardwaru a následně oprava/výměna komponent. Obecně platí, že byste měli zařízení odnést do servisu, jakmile je kapalina povrchově odstraněna, žádná manipulace se softwarem v takových situacích je častěji neúspěšná a často problém ještě zhorší.

Položit otázku nebo napsat svůj názor Zrušit komentář

| Denial of responsibility | Contacts |RSS