Jak obnovit tovární nastavení telefonu Samsung

Jak obnovit tovární nastavení systému Android. všechny metody

Vnitřní paměť systému Android je rozdělena do samostatných segmentů, z nichž každý plní určitou sadu úkolů. Jedna část je například zodpovědná za systémové soubory, druhá za ukládání a zpracování dat, třetí za dočasné soubory, soubory protokolu atd.Д. Reset je definován jako odstranění uživatelských dat a programů, přičemž systémové registry zůstávají nedotčeny. Technicky vzato tento proces znamená formátování určitých segmentů paměti. Je důležité si uvědomit, že v případě selhání operačního systému nebo po neúspěšném reflashi návrat do továrního stavu nepomůže obnovit normální funkčnost smartphonu.

Situace, kdy je třeba telefon resetovat

Resetování systému Android se doporučuje poměrně často a existují k tomu speciální interní nástroje a služby třetích stran. Nejčastějšími indikacemi k operaci jsou však tyto případy.

 • Prodej smartphonu. Nejnaléhavější důvod, proč zařízení vrátit zpět, protože před předáním novému majiteli je třeba vymazat všechna data. Zde je však třeba zvolit nejspolehlivější možnost obnovení. Pokud například použijete nabídku nastavení a možnost „Obnovit a resetovat“, nemusí být osobní údaje zcela vymazány. Pokud se chystáte koupit gadget, například od společnosti Apple, podívejte se na: jak zkontrolovat originalitu iPhonu.
 • Virová infekce. Absence antiviru zvyšuje riziko zachycení spywaru nebo jiného malwaru. Obnovení nastavení bude nejlepší volbou. Existují však viry, které nezmizí ani po drastickém vyčištění. Zde vám může pomoci poskytovatel služeb. Další informace v tomto článku: Android na viry; jak skenovat telefon.
 • Chyby systému Android. Mohou se hromadit v důsledku instalace služeb nebo aplikací třetích stran, optimalizátorů, čističů atd. П. Vliv jedné aplikace na druhou může způsobit konflikt a pád zařízení.
 • Snížený výkon, zamrzání při otevírání aplikací, samovolné vypínání. Pokud postupy, jako je vymazání mezipaměti a restartování systému, problém nevyřeší, je vhodné použít radikální metodu. vrácení systému zpět. Už jste zkusili vymazat mezipaměť v systému Android? ? Ujistěte se, že jste vyzkoušeli.

Příprava na resetování

Aby nedošlo ke ztrátě všech dat a aby mobilní telefon po obnovení fungoval optimálně, doporučujeme před zákrokem provést předběžné přípravy:

 • Kopírování důležitých fotografií, videí a dalších důležitých informací na USB disk, do počítače nebo do cloudu. Ztratíte svá data a budete muset zaplatit spoustu peněz za opravu průvodcem.
 • Plně nabijte své zařízení. Při nedostatečném nabití se vybije a přerušení postupu může mít špatné následky, až po nemožnost spustit operační systém. Pokud je tvrdý reset proveden prostřednictvím počítače, není množství nabití relevantní, tj. К. Telefon je připojen k počítači kabelem a je nabíjen počítačem.
 • Odebrání účtu Google, pokud je ve smartphonu nainstalován systém Android 5.1 a vyšší. Jde o to, že společnost zavedla novou bezpečnostní politiku, podle které musí uživatelé po vrácení operačního systému zadat údaje posledního účtu. Bez toho nebude možné zařízení zapnout a budete se muset obrátit na servisní středisko, které se práce ujme pouze v případě, že budete mít k dispozici doklady k zařízení.

Výše uvedené kroky platí pro všechny mobilní telefony: například u Samsungu a dalších značek je tethering Google povinný, i když ho majitel nemusí používat.

Záloha

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak provést zálohu před obnovením továrního nastavení systému Android:

 • Použití účtu Google.
 • Prostřednictvím nástrojů PC a ADB.
 • Použití vlastního Racovery.
 • Prostřednictvím služby DataSync.

Zálohování prostřednictvím účtu je optimální, protože. К. Je plně synchronizovaný, což uživateli umožňuje snadný přístup k zálohám. Jak se to dělá:

 • Přístup k položkám „Osobní“ a „Účty.
 • Po výběru účtu zaškrtněte všechna políčka.
 • Vraťte se k předchozímu kroku, klikněte na „zálohování“ a „obnovení“, vyberte archivaci dat a automatickou obnovu. Proveďte úplné ověření svého pracovního účtu a přejděte do nabídky synchronizace, kde klikněte na možnost „Synchronizovat“.
 • Přihlášení k účtu. Stisknutím tlačítka reset se vrátíte k předchozí verzi.

Tato možnost je vhodná pouze pro ty, kteří znají všechny informace o účtu (uživatelské jméno a heslo). Budete ji potřebovat po obnovení a restartu systému, jinak nebudete moci zařízení používat.

V důsledku synchronizace a zálohování na „Google“ si zařízení po zapnutí automaticky stáhne všechna data z „účtu“.

K provedení operace přes ADB RUN potřebujete počítač a kabel chytrého telefonu, který musí být vložen do zásuvky USB. Proces se skládá z několika kroků:

 • Aktivace ladění USB ve smartphonu.
 • Spuštění aplikace ADB RUN.
 • Pokud jste ovladač nenainstalovali, nainstalujte jej.
 • Zvolte „Backup“ a poté. „ADB Backup“.
 • Najděte v zařízení nabídku zálohování a klikněte na ni.

Po dokončení postupu stačí k obnovení zařízení dva kroky:

Pokud je v operačním systému nainstalována vlastní funkce „Recovery“, vytvoří se místo zálohy úplná kopie firmwaru. Co je třeba udělat:

Jak obnovit tovární nastavení smartphonu Samsung

Společnost Samsung letos vydala svůj nejnovější vlajkový telefon Galaxy S22. Připraveno k aktualizaci? Zjistěte více informací o tom, jak resetovat svůj současný telefon Samsung, než ho prodáte nebo někomu prodáte.Pak.

Galaxy S22 byl hvězdou únorové Galaxy Galaxy, stejně jako S22 Plus a S22 Ultra, což dává fanouškům společnosti Samsung ideální příležitost k upgradu jejich telefonu. Ale pokud už Galaxy používáte, jak se lépe zbavit stávajícího telefonu??

Pokud jde o zbavení se starého hardwaru, existuje mnoho možností, včetně recyklace, předání přátelům a rodině nebo prodeje na stránkách, jako je OLX.

Ať už se rozhodnete se starým smartphonem naložit jakkoli, je důležité obnovit jeho tovární nastavení, aby byla vaše data v bezpečí a nedošlo k jejich prozrazení. Obnovení továrního nastavení vymaže všechny osobní údaje, změny a data uložená v zařízení a vrátí je před stav, kdy jste se na ně dívali, když jste je poprvé vyndali z krabice, proto je důležité si je před obnovením zálohovat.

Níže se podívejte, jak resetovat svůj starý telefon Samsung, ať už jde o Galaxy S21, sofistikovaný Samsung nebo jakýkoli jiný.Pak starší.

Jak obnovit tovární nastavení zařízení Samsung

K resetování Samsungu potřebujete pouze telefon, který chcete resetovat, a heslo k účtu Samsung (pokud jste vyzváni k jeho zadání pro resetování dat).

Pak jednoduše postupujte podle pokynů v této příručce.

Zde najdete mnoho různých ovládacích prvků telefonu, včetně možnosti obnovit tovární nastavení.

Klepněte na Generické ovládací prvky

Zde najdete další obecná nastavení, včetně data a času, jazyka a samozřejmě obnovení továrního nastavení.

Klikněte pro resetování

Tím se zařízení Samsung neresetuje okamžitě.

Klepněte na tlačítko obnovení továrního nastavení

Obnovením továrního nastavení dojde k úplnému vymazání telefonu, proto je důležité před provedením těchto akcí telefon zálohovat, pokud chcete zachovat svá data.

Stisknutím tlačítka „Obnovit“ obnovíte tovární nastavení telefonu

V současné době jsou k dispozici některé z nejčastějších otázek týkajících se resetování smartphonu a odpovědi na ně.

Zajímavé: Co víte o tom, jak vytvořit smartphone Samsung s Apple iPhone.

Pokud jste ztratili telefon Samsung, musíte použít funkci „Najít můj mobil“ a odstranit data ze zařízení na dálku.

Jednoduše přejděte na stránku Najít můj mobil a přihlaste se ke svému účtu Samsung. Pak klepněte na zařízení, které chcete obnovit, a klepnutím na položku „Build Data“ obnovte tovární nastavení.

Co když máte telefon, ale neznáte přihlašovací heslo??

Pokud zjistíte, že je telefon uzamčen, můžete jej také obnovit do továrního nastavení bez přihlášení.

Zařízení jednoduše vypněte nebo počkejte, až se vybije baterie, a automaticky jej odpojte. Poté otevřete nabídku obnovení zadáním kombinace kláves potřebné pro vaše zařízení (u novějších zařízení, jako jsou S20, S21 a zařízení Samsung complex, musíte současně podržet tlačítka hlasitosti a boční tlačítka, dokud se na obrazovce neobjeví logo Samsung).

Jakmile se zobrazí nabídka obnovení, pomocí tlačítek hlasitosti vyberte možnost „odstranit všechna uživatelská data“ nebo „vymazat data/obnovit tovární nastavení“ a stisknutím tlačítka napájení tuto možnost vyberte. Potvrďte výběr a počkejte, dokud se nezobrazí celá zpráva. Poté stiskněte tlačítko „Power“ a vyberte možnost obnovení továrního nastavení.

Známý postup obnovení továrního nastavení smartphonu Samsung

Společnost Samsung vydala svůj nejnovější vlajkový telefon Galaxy S22 v letošním roce. Připraveno k aktualizaci? Přečtěte si další informace a zjistěte, jak resetovat svůj současný telefon Samsung, než ho někomu prodáte nebo vyměníte.Pak.

Galaxy S22 byl hvězdou únorové Galaxy Galaxy, stejně jako S22 Plus a S22 Ultra, což dává fanouškům společnosti Samsung ideální příležitost k upgradu jejich telefonu. Ale pokud už Galaxy používáte, jak se lépe zbavit stávajícího telefonu??

Pokud jde o zbavení se starého hardwaru, existuje mnoho možností, včetně recyklace, předání přátelům a rodině nebo prodeje na stránkách, jako je OLX.

obnovit, tovární, nastavení, telefonu, samsung

Ať už se rozhodnete se starým smartphonem naložit jakkoli, je důležité jej uvést do továrního nastavení, aby byla vaše data v bezpečí a mimo dohled. Obnovení továrního nastavení vymaže všechny osobní údaje, změny a data uložená v zařízení a vrátí jej do stavu, v jakém bylo, když jste jej poprvé vyndali z krabice, proto je důležité před obnovením zálohovat.

Níže se podívejte, jak obnovit tovární nastavení starého telefonu Samsung, ať už jde o Galaxy S21, komplikovaný Samsung nebo jakýkoli jiný.Pak starší.

Jak obnovit tovární nastavení zařízení Samsung

K resetování Samsungu potřebujete pouze telefon, který chcete resetovat, a heslo k účtu Samsung (pokud jste vyzváni k jeho zadání pro resetování dat).

Pak jednoduše postupujte podle pokynů v této příručce.

Zde najdete mnoho různých ovládacích prvků telefonu, včetně možnosti obnovit tovární nastavení.

Klepněte na obecné ovládací prvky

Zde najdete další obecná nastavení, včetně data a času, jazyka a samozřejmě obnovení továrního nastavení.

Stisknutím tlačítka resetujete

Tím se zařízení Samsung neresetuje okamžitě.

Klepněte na položku Obnovení továrních nastavení

Obnovením továrního nastavení telefonu dojde k jeho úplnému vymazání, proto je důležité před provedením těchto kroků telefon zálohovat, pokud chcete zachovat svá data.

Stisknutím tlačítka „Obnovit“ obnovíte tovární nastavení telefonu

V současné době jsou k dispozici některé z nejčastějších otázek týkajících se resetování smartphonu a odpovědi na ně.

Zajímavé: Co víte o tom, jak resetovat smartphone Samsung pomocí Apple iPhone?

Pokud ztratíte telefon Samsung, musíte použít funkci „Najít můj mobilní telefon“ a odstranit data ze zařízení na dálku.

Chcete-li tak učinit, přejděte na stránku Najít můj mobil a přihlaste se ke svému účtu Samsung. Pak klepněte na zařízení, které chcete obnovit, a klepnutím na položku „Build Data“ obnovte tovární nastavení.

Co když máte telefon, ale neznáte heslo pro přihlášení??

Pokud zjistíte, že je telefon uzamčený, můžete jej také obnovit do továrního nastavení bez přihlášení.

Zařízení jednoduše vypněte nebo počkejte, až se vybije baterie, a automaticky jej odpojte. Poté otevřete nabídku obnovení zadáním kombinace kláves potřebné pro vaše zařízení (u novějších zařízení, jako jsou S20, S21 a složitější zařízení Samsung, musíte současně podržet tlačítka hlasitosti a boční tlačítka, dokud se na obrazovce neobjeví logo Samsung).

Jakmile se zobrazí nabídka obnovení, pomocí tlačítek hlasitosti vyberte možnost „odstranit všechna uživatelská data“ nebo „vymazat data/obnovit tovární nastavení“ a stisknutím tlačítka napájení tuto možnost vyberte. Potvrďte svou volbu a počkejte, dokud se nezobrazí kompletní zpráva. Poté stiskněte tlačítko „Power“ a vyberte reset zařízení pro dokončení obnovení továrního nastavení.

Jak obnovit tovární nastavení zařízení se systémem Android prostřednictvím rozhraní zařízení

Nejjednodušší způsob, jak obnovit tovární nastavení systému Android, je použít funkci „Obnovit data“, kterou najdete v nastavení. Pokud máte čisté zařízení se systémem Android (bez dalšího launcheru), musíte otevřít nastavení a přejít na „Obnovení a reset“. Na zařízeních s nestandardními spouštěči se tato část nastavení může jmenovat jinak. Pokud máte například smartphone Samsung, musíte otevřít část „Zálohování a resetování“ na kartě „Účty“ (viz obrázek). Snímek obrazovky).

Po vstupu do sekce „Obnovení a resetování“ musíte přejít do podsekce „Obnovení dat“.

Poté se zobrazí obrazovka s upozorněním, že provedením úplného obnovení dat dojde k vymazání všech informací z paměti zařízení. Chcete-li obnovit tovární nastavení zařízení, musíte stisknout tlačítko „Resetovat zařízení“.

Zařízení se resetuje a po dalším zapnutí se vrátí do stavu, ve kterém bylo při prvním zapnutí.

Upozorňujeme, že tyto pokyny platí pro moderní verze operačního systému Android. Pokud máte zařízení se systémem Android s verzí nižší než 2.1. Chcete-li obnovit tovární nastavení telefonu, musíte otevřít sekci „Soukromí“ a poté přejít do podsekce „Obnovit data“.

Jak obnovit tovární nastavení systému Android v nastavení telefonu

Telefon by měl být zapnutý. Chcete-li obnovit tovární nastavení zařízení se systémem Android, přejděte do Obecná nastavení. Zde najdete položku „Obnovit a resetovat“, kde vyberete akci „Obnovit nastavení“. Systém vás následně upozorní na vymazání dat a požádá vás o potvrzení operace. Po provedení postupu se telefon restartuje a spustí operační systém se starým nastavením.

Samsung je uzamčen a požaduje údaje o účtu

Všechny telefony se systémem Android mají nový bezpečnostní systém nazvaný Účet Google, který automaticky zjistí, že došlo k obnovení továrního nastavení, a přejde do detekčního režimu. To znamená, že se při restartu musíte přihlásit ke svému účtu Google.

Mnoho uživatelů, většinou nových uživatelů systému Android, si při každém resetování mobilního telefonu vytvoří nový účet Google, a to z jednoduchého důvodu, že zapomenou údaje o svém účtu a heslo. Proto je důležité si tyto údaje zapsat, abyste je mohli později použít.

Potvrzení účtu

Pokud jste ztratili údaje o svém účtu

Pokud je mobilní telefon uzamčen a žádá o účet Google a uživatel si nepamatuje podrobnosti, je to vážný problém, ale v mnoha případech má několik řešení.

Většina uživatelů, kteří si nepamatují uživatelské jméno ani heslo, může vyhledávat pomocí telefonního čísla, které zadali při obnovení svého účtu Gmail.com.

Uživatelé, kterých se zablokování mobilních telefonů Samsung týká, kontaktují technický servis značky přímo s dokladem o koupi a ten během několika minut zablokování zruší.

Je velmi důležité mít nějaký doklad o koupi, protože jinak není možné potvrdit, že mobilní telefon je majetkem uživatele.

Tímto způsobem můžete odemknout účet Google v jakémkoli mobilním telefonu Samsung, který byl uzamčen při obnovení zařízení nebo formátování.

Smartphone bude obnoven do továrního nastavení. Ať už je důvod formátování zařízení jakýkoli, proces bude rychlý a snadný.

Co je třeba udělat před resetováním?

Před provedením resetu je třeba zvážit dvě základní věci:

Ukládání dat

Obnovení továrního nastavení zahrnuje vymazání všech dat ze zařízení Galaxy, včetně her, aplikací, fotografií a kontaktů. Proto se tak jmenuje, protože vrací smartphone do továrního stavu.

Z tohoto důvodu doporučujeme před provedením resetu zálohovat data z Galaxy. Postupujte podle oficiálních pokynů společnosti Samsung.

Účet Google

Po provedení resetu je třeba zadat údaje účtu Google, který byl s telefonem propojen při přihlášení.

Abyste se nedostali do potíží, ujistěte se, že přesně znáte údaje o svém účtu Google, a pokud se chystáte telefon prodat, ujistěte se, že jste účet z telefonu před resetováním odstranili.

Pokud jste se v době resetování nepřihlásili ke svému stávajícímu účtu Google, může se zobrazit následující zpráva

Byl proveden neautorizovaný pokus o obnovení továrního nastavení zařízení. Chcete-li potvrdit svou totožnost, připojte se k síti Wi-Fi nebo mobilní síti.

Nebojte se toho, stačí zadat údaje o účtu, které používáte v telefonu.

Jak resetovat smartphone, když se nechce zapnout

To se také někdy stává. Kvůli poruše systému nebo dokonce viru nemůžete telefon normálně zapnout, ale potřebujete s ním něco udělat. V takovém případě zkuste provést reset přes režim obnovení.

U mnoha smartphonů se režim obnovení spustí podržením tlačítek napájení a hlasitosti (nahoru nebo dolů) při zapínání. Někdy existují složitější kombinace, například podržení jednoho tlačítka a uvolnění druhého nebo stisknutí tlačítka Domů (pokud je k dispozici). Je lepší hledat způsob, jak to udělat v telefonu, zejména pokud hledáte „režim obnovení pro“ najdete odpověď v prvním odkazu ve výstupu.

Obnovení smartphonu pomocí režimu obnovení je také možné, ale nejlépe pouze v případě zjevných problémů s telefonem.

Po spuštění režimu obnovení jednoduše projděte nabídku pomocí tlačítek pro zvýšení a snížení hlasitosti a vyberte možnost „Obnovení továrního nastavení“ a stiskněte tlačítko napájení. Nyní jste připraveni provést úplné obnovení telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS