Jak obnovit tovární nastavení telefonu

Jak obnovit tovární nastavení systému Android. všechny způsoby

Vnitřní paměť systému Android je rozdělena do různých segmentů, z nichž každý plní specifické úkoly. Jedna část je například zodpovědná za systémové soubory, druhá za ukládání a zpracování dat, třetí za dočasné soubory, soubory protokolu atd.Д. Obnovení továrního nastavení je definováno jako odstranění uživatelských dat a programů, přičemž systémové registry zůstávají nedotčeny. Technicky řečeno, tento proces zahrnuje formátování určitých segmentů paměti. Je důležité si uvědomit, že v případě selhání operačního systému nebo neúspěšného přehrání neobnoví návrat do továrního stavu normální funkčnost smartphonu.

Situace, kdy je třeba obnovit tovární nastavení telefonu

Resetování systému Android se doporučuje poměrně často a existují k tomu určené interní nástroje a služby třetích stran. Nejčastější indikace k operaci jsou však tyto.

 • Prodej smartphonu. Nejnaléhavější důvod pro „rollback“ zařízení, protože před jeho předáním novému majiteli je třeba smazat všechna data. Zde je však třeba zvolit nejspolehlivější možnost obnovení. Pokud například použijete nabídku nastavení a možnost „Obnovit a resetovat“, nemusí být osobní údaje zcela vymazány. Pokud se chystáte koupit gadget např. Od společnosti Apple, podívejte se na: Jak zkontrolovat originalitu iPhonu.
 • Virová infekce. Absence antiviru zvyšuje riziko zachycení spywaru nebo jiného malwaru. Obnovení továrního nastavení je nejlepší způsob. Existují však viry, které se nevyčistí ani po drastickém vyčištění. V tomto případě mohou pomoci následující služby. Další informace: Kontrola telefonu se systémem Android na přítomnost virů.
 • Chyby systému Android. Mohou se hromadit v důsledku instalace služeb nebo aplikací třetích stran, optimalizátorů, čističů atd. П. Vliv jedné aplikace na druhou může být v rozporu s vlivem jiné aplikace, což může způsobit nefunkčnost vašeho zařízení.
 • Snížený výkon, zamrzání při otevírání aplikací, samovolné vypínání. Pokud postupy, jako je vymazání mezipaměti a restartování počítače, problém nevyřeší, může být vhodné použít drastickou metodu. provést návrat k původnímu stavu. Zkoušeli jste někdy vyprázdnit mezipaměť v zařízení se systémem Android? ? Určitě byste to měli zkusit.

Příprava na reset

Abyste nepřišli o všechna data a aby mobilní telefon po obnovení fungoval optimálně, doporučujeme se před zákrokem připravit:

 • Kopírování důležitých fotografií, videí a dalších důležitých informací na USB disk, do počítače nebo do cloudu. V opačném případě o svá data přijdete a budete muset zaplatit spoustu peněz za jejich obnovu.
 • Plně nabijte zařízení. Při nedostatečném nabití se vybije a přerušení postupu bude mít špatné následky, až po nemožnost spustit operační systém. Pokud je tvrdý reset proveden prostřednictvím počítače, na množství nabití nezáleží, protože. К. Telefon je připojen kabelem k počítači a je jím nabíjen.
 • Odebrání účtu Google, pokud je ve smartphonu nainstalován systém Android 5.1 a vyšší. Jde o to, že společnost zavedla novou bezpečnostní politiku, podle které musí uživatelé po obnovení operačního systému zadat údaje posledního účtu. Bez toho nebude možné zařízení zapnout a budete se muset obrátit na servisní středisko, které se práce ujme pouze v případě, že budete mít k dispozici podklady k zařízení.

Výše uvedené kroky se týkají všech mobilních telefonů: například u Samsungu a dalších značek je tethering Google povinný, i když ho majitel nemusí používat.

Záloha

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak zálohovat nastavení systému Android před obnovením továrního nastavení:

 • Používání účtu Google.
 • Prostřednictvím nástrojů PC a ADB.
 • Použití vlastního Racovery.
 • Prostřednictvím služby DataSync.

Nejlepší možností je zálohovat prostřednictvím účtu, protože. К. Je plně synchronizovaný, takže uživatel má snadný přístup k zálohám. Jak na to:

 • Přejděte do sekce „Osobní“ a „Účty“.
 • Po výběru účtu zaškrtněte všechna políčka.
 • Vraťte se k předchozímu kroku, stiskněte „backup“ a „reset“, vyberte archivaci dat a automatickou obnovu. Proveďte úplné ověření svého pracovního účtu a přejděte do nabídky synchronizace, kde klikněte na možnost „Synchronizovat“.
 • Přihlaste se ke svému účtu. Kliknutím na tlačítko reset se vrátíte k předchozí verzi.

Tato možnost je vhodná pouze pro ty, kteří si pamatují všechny informace o účtu (přihlašovací jméno a heslo). Budete ho potřebovat později po obnovení a restartu systému, jinak nebudete moci zařízení používat.

V důsledku synchronizace a zálohování Google si zařízení po zapnutí automaticky stáhne všechna data z „účtu“.

Pro spuštění přes ADB RUN budete potřebovat počítač a kabel smartphonu, který musí být zapojen do zásuvky USB. Proces se skládá z několika kroků:

 • Aktivace ladění USB ve smartphonu.
 • Spustit ADB RUN.
 • Instalace ovladače, pokud nebyl nainstalován dříve.
 • Vyberte „Backup“ a poté vyberte „ADB Backup“.
 • Najděte v zařízení nabídku zálohování a stiskněte.
obnovit, tovární, nastavení, telefonu

Po dokončení zákroku je třeba provést dva kroky pro obnovu:

Pokud je v operačním systému nainstalováno vlastní „Obnovení“, vytvoří se úplná kopie firmwaru, nikoli záloha. Co je třeba udělat:

Jak resetovat systém Android

Prostřednictvím nastavení systému

Toto je pravděpodobně nejzřetelnější a nejjednodušší ze všech kroků. Užitečné ve všech případech, kdy můžete bezpečně přistupovat k nastavení systému Android (vím, že to není vždy možné, takže pokud máte globálnější problém, podívejte se. Následující odstavce článku).

A tak musíte v nastavení systému Android otevřít sekci „Obnovení a resetování“. Viz. Příklad níže.

Poté klikněte na tlačítko „Obnovit nastavení telefonu„. Všimněte si, že systém vás také upozorní, že odstraní data z vašeho účtu Google, všechny aplikace a data v nich, hudbu, fotografie, videa atd.

K této metodě vlastně není co dodat.

Použití režimu obnovení (nebo továrního režimu)

Pokud je zařízení zamrzlé, je problém se vstupem do nabídky nastavení. v tomto případě lze reset provést prostřednictvím. Nabídka „Režim obnovy / Tovární režim“.

  Vypnout zařízení (tuto nabídku vyvoláte, jako na obrázku níže, podržením tlačítka napájení po dobu 3-5 sekund).) ;

Se servisními kódy

Pokud znáte speciální. Kódy, je možné zcela vážně změnit nastavení systému Android. Existují také kódy pro resetování (tj.Е. Obnovení továrního nastavení zařízení).

Poznámka! Níže uvedené kódy nemusí fungovat se všemi zařízeními (zejména s těmi novými, která jsou neustále aktualizována). ). Níže uvedené kódy jsou pouze orientační (bez odpovědnosti vůči vašemu zařízení nebo softwaru).

Zadávání kódů je jednoduché. Musíte přepnout do režimu vytáčení a zadat jeden z následujících údajů

Zadejte servisní kód (Nehrajte si s kódy pro zábavu. mohli byste si snadno vymazat všechna data). )

Jak odstranit data z telefonu/tabletu v případě jejich ztráty

Bohužel, špatné věci se v životě stávají téměř každému. Jedním z nich je ztráta telefonu/tabletu (teď ani neuvažuji o důvodu: zda byl ukraden, nebo jen spadl, nebo cokoli jiného). ). Důležité je, že ho nemáte v ruce a obsahuje spoustu citlivých údajů (a rádi byste ho co nejdříve smazali).

 • V takovém případě se musíte přihlásit ke svému účtu na adrese https://play.Google.com/;
 • Poté nainstalujte aplikaci Najít moje zařízení (přímý odkaz na Google Play). Všimněte si, že aplikace můžete instalovat do chytrého telefonu, i když ho nemáte po ruce.
 • Poté přejděte na webovou stránku Najít moje zařízení. Budete moci:
 • Vymazat ze zařízení všechna data;
 • Zavolejte;
 • Nebo jednoduše zamknout.

Uzamknout nebo vymazat všechna data z telefonu (aplikace Najít mé zařízení)

Najdete je v jednom z mých předchozích článků: „Ztracený telefon: jak ho najít nebo alespoň zamknout a vymazat z něj data“. https://ocomp.info/poteryal-telefon-kak-ego-nayti.html

To je prozatím vše. Návrhy jsou jako vždy vítány.

Co se stane, když v systému BIOS obnovíte všechna nastavení?

Zjednodušeně řečeno, když resetujete systém BIOS, nestane se nic špatného. Měli byste si však uvědomit, že nastavení se vrátí do stavu z výroby, což může ovlivnit celý systém. Přijdete například o přetaktování (pokud jste přetaktovali).

Obnovení sítě. Všechna nastavení sítě jsou odstraněna. Kromě toho se odstraní název zařízení, který byl přiřazen „Základní“ „O tomto zařízení“, a nahradí se názvem „iPhone“. Wi-Fi se vypne a znovu zapne, čímž se odpojíte od všech sítí, ke kterým jste byli připojeni.

Ochrana proti resetování

V každém zařízení se systémem Android 5.0 Lollipop nebo novější má ve výchozím nastavení povolenou ochranu proti resetování (FRP). To znamená, že budete muset zadat své uživatelské jméno a heslo k účtu Google, a to i po úplném obnovení. Pokud tyto údaje nemáte, telefon zůstane uzamčený a nebudete k němu mít přístup.

Je to z důvodu omezení krádeží, protože i obnovení továrního nastavení prostřednictvím nabídky obnovení by zloději zabránilo v přístupu k vašim datům. Nezapomeňte také, že pokud plánujete před prodejem telefonu odstranit z něj všechna data, abyste se vyhnuli ochraně FRP, nezapomeňte před resetováním přejít do „Nastavení → Účty“ a odstranit svůj účet Google. Pokud je zaregistrováno více účtů, ujistěte se, že jste je všechny odstranili.

obnovit, tovární, nastavení, telefonu

Obnovení nastavení prostřednictvím nabídky miniaplikace

Jedná se o nejjednodušší způsob resetování, který nevyžaduje zapamatování složitých kódů nebo kombinací kláves. U nejnovějších verzí OS Android se „tvrdý reset“ skládá z následujících kroků:

Chcete-li obnovit tovární nastavení zařízení, musíte použít sekci „Reset“.

Systém Android vás upozorní, že provedením obnovy se telefon vrátí do továrního a výchozího nastavení a vymažou se všechna vaše osobní data.

Pokud jste zálohovali potřebná data a jste připraveni obnovit systém Android, klepněte na možnost „Obnovit nastavení“. V závislosti na modelu zařízení může být na příslušném tlačítku také nápis „Vymazat vše“ nebo „Obnovit nastavení telefonu„.

Spustí se proces mazání dat a po resetu se telefon restartuje.

Obnovení nastavení prostřednictvím nabídky Gadget

Jedná se o nejjednodušší způsob resetování, který nevyžaduje zapamatování složitých kódů nebo kombinací kláves. U nejnovějších verzí systému Android se „tvrdý reset“ skládá z následujících kroků:

Chcete-li obnovit tovární nastavení zařízení, přejděte do části „Obnovit„, položka „Obnovit nastavení“.

Systém Android vás upozorní, že po obnovení se telefon vrátí do továrního nastavení a „výchozího nastavení“ a všechna osobní data budou vymazána.

Pokud jste zálohovali potřebná data a jste připraveni obnovit systém Android, klikněte na „Obnovit nastavení“. V závislosti na modelu zařízení může být na správném tlačítku také nápis „Vymazat vše“ nebo „Obnovit nastavení telefonu„.

Spustí se proces mazání dat a poté se zařízení restartuje.

Jak obnovit tovární nastavení systému Android pomocí tlačítek Huawei?

Huawei Hard reset, obnovení nastavení telefonů Huawei

 • Vypněte telefon, vyjměte baterii.
 • Stiskněte a podržte současně tlačítko ZVÝŠIT HLASITOST MENU NAPÁJENÍ, dokud se nezobrazí nabídka obnovení Andorid.
 • Vyberte možnost Obnovení továrního nastavení / vymazání dat (stiskněte tlačítko snížení hlasitosti).
 • Stisknutím tlačítka napájení vyberte.
 • Stisknutím tlačítka dolů vyberte možnost Ano. odstranění všech uživatelských dat.

Jak resetovat smartphone, když se nechce zapnout

Někdy to funguje takto. Kvůli poruše systému nebo dokonce viru nemůžete telefon normálně zapnout, ale musíte s tím něco udělat. V takovém případě zkuste provést reset přes režim obnovení.

Na většině smartphonů se režim obnovení spustí podržením tlačítek napájení a hlasitosti (nahoru nebo dolů) při zapínání. Někdy existují složitější kombinace, jako je podržení jednoho a uvolnění druhého tlačítka nebo stisknutí tlačítka Domů (pokud je k dispozici). Je lepší hledat způsob, jak resetovat telefon, tím spíše, že hledáním „reset mode for“ najdete odpověď v prvním odkazu.

Obnovení smartphonu pomocí režimu obnovení je také možné, ale nejlépe pouze v případě, že je s telefonem jasný problém.

Po spuštění režimu obnovení jednoduše projděte nabídku pomocí tlačítek zvýšení a snížení hlasitosti a vyberte možnost „Obnovení továrního nastavení“ a vyberte ji stisknutím tlačítka napájení. Nyní jste připraveni provést úplný reset telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS