Jak odebrat aplikaci Google Drive z telefonu

Jak odstranit soubory z Disku Google

Disk Google. Fantastický nástrojCelá pracovní stanice pro všechny od freelancerů až po firmy. Bezproblémově se integruje se službou Google Workspace a zajišťuje vysokou úroveň produktivity na pracovišti.

Pokud však používáte Disk Google k pravidelnému sdílení velkých souborů, snadno překročíte limit 15 GB volného provozu na účtu Google, a i když je možné svůj účet Google One upgradovat a získat další úložný prostor, měli byste nejprve zvážit odstranění některých souborů a uvolnění místa na Disku Google ručně.

Díky Správě diskového úložiště se nemusíte hodiny přehrabovat ve všech zákoutích složky Disk, abyste odstranili soubory. Soubory můžete seřadit podle velikosti, ty největší jsou nahoře, takže nemusíte mazat tolik souborů, abyste uvolnili místo.

aplikaci, google, telefonu

Zde je jednoduchý návod krok za krokem, jak trvale odstranit staré a nepotřebné soubory z Disku Google a uvolnit tak cenné místo:

  • Přejděte na Disk Google a v případě potřeby se přihlaste.Google.com.
  • Sektor „Úložiště“ vaší jednotky se nachází v dolní části levého postranního panelu. Ukáže vám, kolik místa v úložišti na vašem účtu zbývá. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Storage“.
  • Nyní se zobrazí seznam všech velkých souborů na vašem účtu. Chcete-li vybrat soubor, jednoduše na něj klikněte. Podržením klávesy Command / Control při výběru více souborů vyberete více souborů najednou.
  • Kliknutím na tlačítko „Odstranit“ na horním panelu nástrojů, které vypadá jako ikona koše, soubor (nebo soubory) odstraníte.
aplikaci, google, telefonu

Ačkoli se to z hlediska cloudového úložiště může zdát neintuitivní, pokud si chcete ponechat kopii odstraňovaného souboru v místním úložišti, ujistěte se, že jste tak před odstraněním. Pokud jste tak ještě neučinili a panikaříte, není pozdě.

Možná jste si všimli, že i když jste odstranili některé soubory, stále vám nezbývá žádné místo v úložišti. Je to proto, že Disk Google uchovává smazané soubory po dobu 30 dnů v koši pro případ, že byste si to rozmysleli nebo je zapomněli stáhnout.

Chcete-li okamžitě uvolnit místo, můžete v rozevírací nabídce přejít do sekce „Koš“ na disku, kde najdete vše, co jste smazali za posledních 30 dní.

Seznam souborů, které jste neodstranili, najdete v části „Koš“ nebo „Koš“. Chcete-li soubor odstranit jednotlivě, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „trvale odstranit“. Chcete-li ušetřit čas, nebo chcete-li, vyberte možnost „Empty Trash / Recycle Bin“ a odstraňte všechny soubory najednou.

aplikaci, google, telefonu

Tentokrát se zobrazí vyskakovací okno s potvrzením, že chcete vybrané soubory trvale odstranit. Potvrďte a tyto soubory budou z vašeho Disku Google trvale odstraněny, čímž se uvolní místo.

Co se stane, když v telefonu odinstalujete Disk Google?

Uživatelé s vypnutým diskem nebudou moci provádět následující činnosti. Otevírání nebo vytváření souborů dokumentů nebo disků ze svého účtu Odesílání formulářů do služby Google, pokud chcete sdílet své dokumenty s externími uživateli.

Odstranění služby Disk Google ve Windows 10

Použijte vyhledávací pole nebo přejděte dolů a najděte položku Zálohování a synchronizace od společnosti Google. Což je nový název pro aplikaci Disk Google. Stiskněte tlačítko „Odinstalovat“ a postupujte podle pokynů k odinstalování z počítače.

Jak odstranit kontakt v systému Android

Krok 1. Zapněte telefon se systémem Android a spusťte aplikaci Kontakty.

Krok 2. Vyberte kontakt, který chcete odstranit.

Stiskněte tlačítko „Delete“ nebo „OK“ pro potvrzení procesu.

Z rozbalovací nabídky můžete přistupovat k mnoha dalším funkcím, včetně „Přidat na černou listinu“, „Odkaz“, „Sdílet kontakt“ a dalších.

Často kladené dotazy o mazání fotografií ze systému Android

Otázka 1: Pokud odstraním aplikaci Fotky Google, přijdu o své fotografie?

Odpověď 1: Ne. Fotky Google mohou ukládat nahrané obrázky ze systému Android do cloudu. Takže nezáleží na tom, jestli aplikaci Fotky Google odstraníte.

Otázka 2 : Jak odstraním zálohu Fotek Google z Galerie?

Odpověď 2: Najděte nastavení synchronizace účtu Google v zařízení se systémem Android. Pozdější zakázání možnosti „Fotky Google“ pro zastavení synchronizace se službou Google. Poté můžete kliknout na „Galerie“ a vybrat „Vymazat data“, abyste odstranili fotografie z automatické zálohy systému Android.

Otázka 3 : Jak obnovit fotografie se systémem Android?

Odpověď 3: Otevřete aplikaci Fotografie a přejděte do složky „Nedávno odstraněné“. Později budete moci najít smazané obrázky ze systému Android po dobu 30 dnů. Chcete-li obnovit smazané fotografie ze systému Android, můžete jednoduše klepnout na fotografii a vybrat možnost „Obnovit“.

aplikaci, google, telefonu

Pomocí výše uvedených odstavců můžete libovolně odstraňovat fotografie z interní paměti systému Android nebo z cloudového úložiště. Takže to bude mnohem jednodušší než dříve. A sdílejte tento příspěvek s přáteli, pokud vám pomohl.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS