Jak odinstalovat aplikaci ze zařízení Samsung android

Jak odinstalovat aplikaci ze zařízení Samsung android?

Poté v nastavení klepněte na položku „Zabezpečení“ a vyhledejte položku „Správci zařízení“. Zde se zobrazí zaškrtnutí aplikace, která není odstraněna obvyklým způsobem. Jednoduše zrušte zaškrtnutí políčka a klepněte na možnost „Zakázat“. Nyní můžete aplikaci odinstalovat obvyklým způsobem.

Přejděte do nastavení systému, najděte aplikaci a vyberte možnost „Zakázat“, kde mají „jednoduché“ aplikace klávesu „odstranit“.

Odinstalování výchozích a nepotřebných aplikací

Umožňuje vyčistit systém Android od nežádoucích aplikací, optimalizuje systém

  • Telefon se zpomaluje a pomalu reaguje na akce uživatele. Telefon se tak používá nepohodlně a zpomaluje se přístup k důležitým funkcím. Na mobilním zařízení. Příčinou není vždy nízká kapacita paměti RAM, ale instalace nepotřebných aplikací v telefonu. To způsobuje, že na pozadí běží vedlejší a nepotřebné funkce.
  • Odstraňte nepotřebné aplikace, abyste se soustředili na ty nejužitečnější (z těch, které zůstaly) a nenechali se rozptylovat těmi zbytečnými.
  • Někteří vývojáři vkládají do telefonu nebo na zamykací obrazovku reklamy, kterých se nezbavíte jinak než odinstalováním „viníka“.

Nápověda. Odinstalování. odstranění mobilní aplikace (nebo počítačového programu) z operačního systému a z paměťového zařízení.

Jak odinstalovat systémové aplikace

Ve výchozím rozhraní TouchWiz lze hlavní nabídku výrazně ztenčit. zbavit ji nepotřebných služeb a aplikací. Jak již bylo zmíněno, nelze to provést prostřednictvím nastavení systému, takže se musíte obrátit na řešení třetích stran.

Prostřednictvím správce souborů

Adresáře, ve kterých se nachází systémový software v telefonech Samsung, jsou obvykle skryté. Můžete k nim přistupovat pomocí správců souborů, jako je Root Explorer, ES Explorer a podobně. Majitel telefonu musí jednoduše otevřít složku SystemApp, kde je skrytý veškerý předinstalovaný software.

Nyní můžete například vybrat nepotřebné aplikace a zkopírovat je na paměťovou kartu. Tento krok vám umožní zakázat nepotřebné nástroje a zároveň je uložit pro případné obnovení. Pak už stačí jen vrátit soubory aplikace na místo, kde jste je našli.

Titanium Backup a nastavení systému

Tento nástroj také umožňuje zakázat nepotřebné služby pomocí několika stisků kláves. Lze ji také stáhnout z Google Play.

Neodstraní systémový software, pouze jej vypne, takže se nejedná o úplné odstranění. Titanium Backup nicméně dokáže vytvořit zálohu, kterou bude vhodné provést před získáním práv ROOT pro telefon, jak si povíme v následující části.

Pokud jde o systémová nastavení, stejná funkce je k dispozici v položce. Stačí otevřít Nastavení a vybrat Aplikace. V této nabídce otevřete kartu „Vše“, zaškrtněte vše, co má být zakázáno, a stiskněte ikonu „Vynutit zastavení“.

Jak obnovit odstraněnou aplikaci

Jakmile aplikaci odstraníte, jediným způsobem, jak ji obnovit, je vrátit se na playmarket nebo na oficiální webové stránky vývojáře a stáhnout ji. Vzhledem k tomu, že data a mezipaměť byly zcela odstraněny, nezůstanou o vašem účtu žádné údaje.

Nezapomeňte si pro případ obnovení ponechat data a mezipaměť, protože jejich přítomnost v systému telefonu může zabránit správnému „zavedení“ softwaru do telefonu. Abyste mohli aplikaci znovu načíst, doporučujeme zcela odstranit všechny její stopy.

Standardní způsob odstranění aplikace s motivem z telefonu se systémem Android

Standardní odstraňuje stejně jako všechny ostatní aplikace. vaše parametry se mohou mírně lišit od mých. záleží na verzi androidu.

Chcete-li to provést, musíte přejít do nastavení (ikona ozubeného kola), přejít na „Aplikace“ (mohlo by to být „Správce aplikací“), vybrat téma, které chcete odinstalovat, a klepnout na něj.

Poté přejděte na jinou kartu. Úplně nahoře budou dvě možnosti. „Odstranit“ a „Zastavit“ nebo „Zakázat“.

odinstalovat, aplikaci, zařízení, samsung, android

Přirozeně jsme si vybrali první z nich. Stačí jedno kliknutí a za dvě až tři vteřiny se proces ukončí a aplikace bude taková, jaká nebyla.

Jak odinstalovat nežádoucí aplikace v systému Samsung Android pomocí ADB

Pokud se některé programy nedají odinstalovat, počítač může pomoci problém vyřešit. Je třeba do něj nainstalovat nástroj Android Debug Bridge. Často se také nazývá ADB, a to podle prvních písmen v názvu.

Aby vše proběhlo hladce, je třeba v zařízení Samsung aktivovat ladění USB. Bez toho se nebudete moci nechtěných aplikací zcela zbavit. Přejděte tedy do nabídky pro vývojáře a aktivujte příslušnou položku.

Poté je třeba do smartphonu nainstalovat aplikaci App Inspector. To vám sdělí kódový název aplikace, kterou potřebujete odinstalovat.

A nyní můžete přejít k provedení operace. Připojte smartphone Samsung k počítači pomocí kabelu USB. Otevření nástroje Android Debug Bridge. Pak zadejte „adb shell“ a poté „adb shell pm disable-user. user 0 app_name“. Místo názvu aplikace je třeba použít kódový název programu, kterého se chcete zbavit.

Pokud je vše provedeno správně, na obrazovce se zobrazí zpráva „Success“. To znamená, že jste úspěšně odinstalovali software. Po provedení stejné operace se všemi programy můžete smartphone odpojit od počítače a pokračovat v jeho používání ve standardním režimu.

Nástroje třetích stran

Nástroje pro odstranění aplikací integrované v systému nejsou vždy účinné. Naštěstí existují alternativy třetích stran a mezery v samotném operačním systému. nejpraktičtější řešení zhodnotil jeden z našich autorů v následujícím článku.

Mnoho výrobců, včetně společnosti Samsung, je nechvalně známých značným počtem předinstalovaných aplikací, které jsou pro koncového uživatele sotva užitečné. Takový software nelze odinstalovat standardními metodami. je třeba použít netradiční metody, jako je získání práv ROOT nebo aktivace Android Debug Bridge.

Google Play Market

Prostřednictvím oficiálního obchodu Google Play můžete také odebrat aplikaci z telefonu Samsung. Existují dva způsoby, z nichž jeden spočívá ve vyhledání programu pomocí speciální lišty a následném přechodu na stránku s popisem. Tlačítko „Odinstalovat“ je k dispozici zde. Druhým způsobem je nastavení profilu v Obchodě Google Play:

Vybraná aplikace nebo hra bude ze zařízení odstraněna a v případě potřeby lze označit více aplikací najednou.

Co dělat, když se aplikace nechce odinstalovat

Některá systémová (předinstalovaná) řešení nemůže uživatel bez práv roota odinstalovat, ale zabírají místo v interním úložišti. Případně můžete zvolit méně drastickou cestu a aplikaci zastavit a vymazat všechny aktualizace:

    Přes systém „Nastavení“ přejděte do sekce s aplikacemi, jak je popsáno v režimu 3. Otevřete popis a vyberte řádek „Paměť“. V novém okně klepněte na „Vymazat data“ a „Vymazat mezipaměť“. Návrat do předchozí nabídky.

Aplikace nebude odstraněna, ale vymazáním dočasných dat se uvolní místo v paměti. Po odinstalování zmizí ikona z hlavní nabídky.

Odinstalování některých systémových aplikací může způsobit závažné chyby, ale pokud to potřebujete udělat a jste si jisti svými znalostmi, je třeba provést další manipulaci a získat práva superuživatele. V našem samostatném článku autor zvážil několik efektivních možností, jak tento úkol provést. Pokyny jsou univerzální, takže budou fungovat i s mobilními zařízeními Samsung.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci s vaším problémem.

Kromě tohoto článku je na webu k dispozici 12820 užitečných pokynů. Přidejte webové stránky společnosti Lumpics.(CTRLD) a určitě vám budeme opět k užitku.

Popište, co se vám nepodařilo. Náš tým vám odpoví co nejdříve.

Na toto téma:

Položit otázku nebo zanechat svůj názor Zrušit komentář

| Denial of responsibility | Contacts |RSS