Jak oříznout video v telefonu se systémem Android

oříznout, video, telefonu, systémem

Ořezávání videí v telefonu se systémem Android. 5 nejlepších aplikací

Používání telefonu se systémem Android nabízí různé výhody, z nichž mnohé jsou velmi užitečné. Ve skutečnosti nosíte v kapse neustále řadu digitálních nástrojů. Používání telefonu se systémem Android vám v dnešním světě pokročilých digitálních technologií poskytuje velkou flexibilitu.

Propracovaná videokamera je jednou z „povinných“ funkcí moderního chytrého telefonu. Z různých důvodů může být nutné provést některé změny v nahraných videoklipech pomocí zařízení se systémem Android. Ořezávání a ořezávání je považováno za jeden z nejčastějších požadavků. Podívejme se na několik metod, které můžete použít, abyste pochopili, jak oříznout video v mobilním telefonu se systémem Android.

Jak oříznout video v systému Android

Dnešní článek je rychlý a snadný způsob, jak stříhat videa na zařízeních se systémem Android.

Nebudeme se zabývat mnoha existujícími video aplikacemi pro systém Android, ale pouze jednou funkčně bohatou aplikací Fotky Google. Tato aplikace byla popsána již dříve v článku Průvodce aplikací Fotky Google a lze ji použít k: vytváření animací ze série fotografií, otáčení videa, vytváření koláží, úpravám fotografií a mnoha dalším funkcím. Fotky Google také uvolní místo v zařízení se systémem Android, všechny fotografie a videa můžete synchronizovat do cloudu bez ztráty kvality a poté je ze zařízení odstranit.

K používání aplikace je třeba mít účet Google. Fotky Google si můžete nainstalovat na Google Play.

Při prvním spuštění se zobrazí reklama s funkcemi této aplikace, klikněte na tlačítko „Start“.

Dalším krokem je povolení nebo zakázání funkce „Automatické nahrávání a synchronizace“. Pokud tuto možnost ponecháte jako výchozí, budou všechny nové fotografie odeslány do cloudu, jakmile se zařízení připojí k síti Wi-Fi. Také veškeré změny na fotografiích budou synchronizovány s cloudem. K fotografiím a videím máte přístup pouze vy pomocí účtu Google. Budete mít záložní kopii všech svých fotografií uloženou online a přístupnou kdykoli a z jakéhokoli zařízení.

Po kliknutí na tlačítko „Změnit nastavení“ můžete zvolit kvalitu fotografií a videí, které chcete do cloudu nahrát: vysoká kvalita (výchozí). fotografie se uloží ve vysoké kvalitě, ale velikost souboru se zmenší (můžete si ponechat neomezený počet souborů); původní velikost. fotografie se uloží v původní velikosti, ale velikost úložiště je pro tyto soubory omezena na 15 GB. V tomto okně můžete také povolit používání mobilního internetu pro synchronizaci s cloudem. Po provedení změn stiskněte tlačítko „Uložit“ a „Hotovo“

V dalším okně se zobrazí některé funkce aplikace Fotky Google a po jeho přečtení klikněte na zaškrtávací políčko vpravo dole.

Oříznutí videa pomocí aplikace Fotky Google.

Spusťte aplikaci Fotky Google a vyhledejte video, které chcete oříznout. Klikněte na tři rovnoběžné čáry vlevo nahoře.

Pod videem se nachází řádek pro trimr a na levé a pravé straně řádku jsou posuvníky, které je třeba přetáhnout levým tlačítkem myši na začátek a konec videa. To znamená, že stiskneme levé tlačítko myši na levém posuvníku a bez uvolnění tlačítka jej přetáhneme na pravou stranu, kde chceme, aby video začalo. Uvolněte tlačítko na požadovaném místě. Totéž proveďte s pravým posuvníkem. přetáhněte jej doleva, dokud nechcete video ukončit.

Jakmile vyberete požadovanou část videa, klikněte na „Uložit“ a ořízněte ji.

Oříznutí videa je tak snadné. nyní máte v zařízení nainstalovanou aplikaci Fotky Google a můžete s ní kdykoli a během několika sekund oříznout jakékoli video. To je pro dnešek vše, pokud máte nějaké doplňky nebo znáte jednodušší způsoby. pište do komentářů! Hodně štěstí

Používání aplikace Google photo

Protože se jedná o produkt společnosti Google, je předinstalován na většině zařízení se systémem Android. Pokud ji nemáte, můžete si ji zdarma nainstalovat na Play Marketu. Fotografie a videa se nyní automaticky nahrávají do cloudového úložiště, aby se uvolnilo místo ve smartphonu. Kromě mnoha vymožeností, které nabízí aplikace Fotky Google, bude možné upravovat videa přímo v aplikaci.

Otevřete aplikaci a klepněte na tři rovnoběžné čárky v levém horním rohu obrazovky. Otevře se úložiště, kde musíme vybrat požadovaný objekt. Pod ním se nyní zobrazí grafická nabídka možných akcí, vyberte nastavení a ihned pod klipem se zobrazí rozpis našeho videa po jednotlivých snímcích. Stejně jako v předchozím případě použijte boční ořezávací kleště k ořezání naší spony:

Používání hostingu videí na YouTube

Populární YouTube nabízí také nástroje pro zkrácení délky videa. Je to výhodné, pokud se chystáte nahrát svůj materiál na tento kanál, ale je to také výhodné, pokud si sestříhané video prostě uložíte do telefonu. Předpokladem pro použití editoru je účet a vytvoření vlastního kanálu. Video můžete upravovat online z telefonu i počítače a vše zvládnete snadno, zejména pokud již máte účet Google. Je výhodné, že pro tuto metodu nemusíte instalovat žádný speciální software a video můžete upravovat online z telefonu nebo počítače.

oříznout, video, telefonu, systémem

Přejděte na YouTube a klikněte na ikonu kamery na horní liště. Otevře se okno, ve kterém budete vyzváni k nahrání filmu, takže pokud jej chcete nahrát tam, vyberte možnost Galerie nebo jiné místo, kam jej chcete uložit. Video se otevře přímo v editoru, kde jej můžete oříznout pomocí posuvníků omezovače:

Kinemaster

Další bezplatná aplikace pro video v chytrých telefonech, jednoduchá a snadno použitelná, funguje také na tabletech a Chromeboocích. Mezi funkce patří přidávání a kombinování vrstev, speciální efekty, samolepky, ručně psaný a tištěný text, úprava barev, nahrávání videí na sociální sítě přímo z nástroje, přehrávání a překrývání hudby. Vestavěné nástroje umožňují stříhat nebo slučovat videa, ovládat rychlost přehrávání a přidávat efekt zpomaleného pohybu.

Plusem je animace klíčových snímků pro přidání pohybu do vrstev, export filmů v rozlišení 4K při 30 snímcích/s. Mínus. vodoznaky a blokování některých nástrojů ve verzi zdarma. Předplatné (249 měsíčně nebo 1490 ročně) odstraňuje omezení a umožňuje přístup ke všem položkám v zabudovaném obchodě KineMaster.

Jak zdarma oříznout video v telefonu se systémem Android pomocí aplikace WhatsApp

Ořezávání videa používají lidé většinou tehdy, když chtějí sdílet videa s přáteli, rodinou nebo kolegy. Zejména pro pohodlí uživatelů přidali vývojáři takovou funkci do zpráv, takže před odesláním videa jsou uživatelé vyzváni, aby video soubor nejprve upravili. Je zcela zdarma a oříznutí videa šetří šířku pásma (pokud jej posíláte přes mobilní připojení k internetu) a také umožňuje zachovat pouze důležité části a odstranit vše nadbytečné.

Chcete-li v aplikaci Messenger upravit video, postupujte takto

 • Otevřete aplikaci Messenger, přejděte do dialogu s uživatelem, kterému chcete video odeslat.
 • Klikněte na ikonu sponky a zobrazí se okno s náhledy, které můžete ke zprávě připojit. V seznamu vyberte možnost galerie (ikona obrázku).
 • Pak v galerii najděte požadované video a klikněte na něj.
 • Automaticky se zobrazí nastavitelná lišta, kde můžete pohybem posuvníků zkrátit video na začátku a na konci na požadovanou délku. Můžete také přidávat titulky, emotikony a text.
 • Pak počkejte, až se video nahraje do zprávy (zobrazí se pod textovým řádkem), a stiskněte tlačítko „odeslat“.

Tím se odešle upravené video. Video však nemůžete jednoduše oříznout v aplikaci WhatsApp a uložit do interní paměti bez sdílení. Pokud tedy uživatel nemá v plánu video sdílet, je lepší zvolit jiný způsob úpravy videosouborů.

Whatsapp má také další funkci automatické komprese videa, která šetří provoz a paměť. Pokud například video váží více než 50 MB, aplikace WhatsApp jej automaticky zkomprimuje a při nahrávání zabere méně místa (bohužel se však sníží jeho kvalita).

Pokud však uživatel patří mezi ty, kteří stříhají videa hlavně proto, aby je sdíleli s ostatními lidmi, jistě ho potěší, že kromě Watsapu mají stejnou funkci také Viber a Telegram. Oříznutí videa v nich probíhá naprosto stejným způsobem.

Jak oříznout video v telefonu se systémem Android

Samozřejmě můžete použít výchozí editační nástroj v systému Android a snadno oříznout zachycené video. Tato funkce platí pro všechna zařízení se systémem Android, včetně zařízení Samsung, Samsung Galaxy, LG, Sony, Huawei atd. Д. Vezměme si například Samsung Galaxy S7 pro stříhání videí v systému Android pomocí výchozí funkce stříhání videa.

 • 1. Otevřete galerii fotografií v telefonu Samsung Galaxy S7 a najděte složku s videem.
 • 2. Vyberte video, které chcete oříznout, ve složce videa a klepněte na něj.
 • 3. Klepněte na obrazovku, aniž byste stiskli tlačítko přehrávání, a v dolní části obrazovky najdete nástroj pro úpravy.
 • 4. Stiskněte tlačítko úprav a zobrazí se rámeček se dvěma posuvníky na obou koncích.
 • 5. Stisknutím prstu posuňte rámeček a vyberte počáteční a koncový bod podle svých potřeb.
 • 6. Po oříznutí klepněte na ikonu zaškrtnutí a uložte oříznuté video do systému Android.

Vidtrim. Editor videa a střihač trávy pro Android

Videotrim. Skvělý editor a organizátor videa pro Android, který nabízí mnoho funkcí, jako je stříhání, slučování, zachytávání snímků, efekty videa, konverze MP3, konverze a komprese MP4 a také přidávání textu k videím. Můžete stříhat videoklipy přímo v zařízení se systémem Android nebo sloučit více videoklipů do jednoho. Upravená videa můžete také sdílet s rodinou a přáteli přímo prostřednictvím aplikace.

Oříznutí videa. Snadné stříhání videí v systému Android

Trimování a ořezávání videí vám pomůže snadno ořezávat a stříhat videa a odstraňovat nežádoucí části v systému Android. Můžete jednoduše přetáhnout část videa, kterou chcete oříznout, rozmazat nebo zvolit interval oříznutí. Kromě ořezávání videí v galerii vám tato aplikace pomůže také ořezávat, stříhat a rozmazávat videa pro Instagram. Tato aplikace může být také konvertor a kompresor videa. Video můžete dokonce sdílet přímo na Instagramu s rozostřením bez ořezávání.

oříznout, video, telefonu, systémem

O tom, jak stříhat videa v systému Android, jsme mluvili v tomto příspěvku. Pokud chcete přímo upravovat a stříhat video v zařízeních se systémem Android nebo dáváte přednost stříhání zachyceného videa v počítači, můžete na této stránce snadno najít vhodnou aplikaci pro monitor videa. Zanechte nám zprávu, pokud máte ještě otázky.

Obtěžuje vás vodoznak na videu? Jednoduše odstraňte vodoznak z fotografie.

Najdete zde 5 nejlepších bezplatných rozdělovačů MP4 pro Windows 10/7/8 a Mac OX S (včetně MacOS Monterey) pro rozdělení videa MP4.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS