Jak otevřít BIOS na Packard Bell Laptop. Jak obnovit Windows 7 na Acer notebooku?

Jak jít do BIOS na Packard Bell Laptop. Vstup ne pro cizí: Jak vstoupit do systému BIOS v notebooku

Mnoho problémů na notebooku lze vyřešit, pokud resetujete nastavení systému BIOS do továrny (někdy se také nazývají optimální nebo bezpečné).

Obecně se to dělá docela snadno, bude to obtížnější, pokud vložíte heslo na systému BIOS a když zapnete notebook, požádá o nejvíce hesla. Tady bez demontáže nemůže notebook udělat.

V tomto článku jsem chtěl zvážit oba možnosti.

jeden. Obnovit nastavení přenosného počítače BIOS

Pro přihlášení do nastavení systému BIOS se obvykle používají klávesy F2 nebo Delete (někdy klávesou F10). Záleží na modelu vašeho notebooku.

Naučte se, které tlačítko pro stisknutí tlačítka je poměrně snadné: restartujte notebook (nebo zapněte jej) a zobrazte první okno pozdrav (vždy označuje přihlašovací tlačítko v nastavení systému BIOS). Můžete také použít dokumentaci, která šla spolu s notebookem při nákupu.

A tak se domníváme, že v nastavení systému BIOS. Dále se zajímáme o kartu Exit. Mimochodem, v notebookech různých značek (ASUS, Acer, HP, Samsung, Lenovo) je název sekcí BIOS téměř stejný, takže do každého modelu nemá žádné screenshots.

Konfigurace systému BIOS na Acer Packard Bell Laptop.

Dále v sekci Exit vyberte řádek nastavení výchozího nastavení „(t.E. Načítání výchozích nastavení (nebo výchozí nastavení)). Pak v rozbalovacím okně bude muset potvrdit, že chcete obnovit nastavení.

A bude ponecháno pouze k ukončení systému BIOS se zachováním nastavení: Vyberte možnost Konec Ukládání změn (první steh, cm. Screenshot níže).

otevřít, bios, packard, bell, laptop, obnovit

Výchozí nastavení nastavení zatížení. Načíst základní nastavení. Acer Packard Bell.

Mimochodem, v 99% případů s resetováním nastavení, notebook bude načten normálně. Ale někdy malá chyba a notebook nemohou najít, kde si ji stáhnout (t.E. ze kterého zařízení: Flash disky, HDD a PR.).

Chcete-li ji opravit, přejděte znovu do systému BIOS a přejděte do sekce Boot.

Zde musíte změnit záložku zaváděcího režimu: UEFI Edit na Legacy. Poté ukončete BIOS při ukládání nastavení. Po restartu. Laptop musí být načten normálně z pevného disku.

Jak obnovit nastavení systému BIOS, pokud to vyžaduje heslo?

Nyní si představte vážnější situaci: Stalo se to, že vložíte heslo na BIOS, a teď ho zapomněli (dobře, sestra, bratr, přítele dát heslo a vyzývá vás k pomoci. ).

Zahrňte notebook (v příkladu Acerova notebooku) a uvidíte následující.

Acer. BIOS požádá o zadání hesla do práce s notebookem.

Na všechny pokusy o vrtání. Notebook reaguje s chybou a přes několik nesprávných zadaných hesel jednoduše vypne.

V tomto případě neudělejte, aniž byste odstranili zadní kryt notebooku.

 • Zakázat notebook ze všech zařízení a obecně odstraňte všechny kabely, které jsou připojeny k ní (sluchátka, napájecí kabel, myš atd.);
 • Vyjměte baterii;
 • Vyjměte kryt chránící RAM a pevný disk notebooku (design všech notebooků je jiný, může být někdy nutné odstranit zadní kryt).

Invertovaný notebook na stole. Je třeba odstranit: baterie, kryt hdd a beran.

Notebook bez baterie, pevný disk a beran.

Pod rampy RAM existují dva kontakty (jsou stále podepsány JCMOS). potřebují je. Nyní postupujte takto:

 • Uzavření těchto kontaktů pomocí šroubováku (a nerozostřujte, dokud nevypnete notebook. Zde potřebujete trpělivost a přesnost);
 • Připojte napájecí kabel na notebook;
 • Zahrňte notebook a počkejte na přibližně sekundu. 20-30;
 • Vypnout notebook.
otevřít, bios, packard, bell, laptop, obnovit

Nyní můžete připojit RAM, pevný disk a baterii.

Kontakty, které musí být uzavřeny pro resetování nastavení systému BIOS. Obvykle tyto kontakty jsou podepsány slovem CMOS.

Musíte říct pár slov o „úskalí“:

 • Neexistují žádné dva kontakty ve všech notebookech, v některých třech z nich a pro reset je nutné překonat propojku z jedné polohy na druhou a počkejte několik minut;
 • Místo propojek může být nulové tlačítko: Stačí jej stiskněte s tužkou nebo rukojeť a počkat několik sekund;
 • BIOS můžete také resetovat, pokud si vyberete baterii s funkcí notebooku (baterie podle tabletu, malých).

To je dnes. Nezapomeňte na hesla!

Takže máte potřebu zavést z jednotky flash nebo jiné zařízení, například pro instalaci operačního systému nebo kontroly virového systému. Pro vyřešení tohoto problému existují dvě možnosti. Pro první metodu musíte nejprve jít do systému BIOS, pak přejděte do spouštěcího menu (spouštěcí menu), nastavte zařízení, ze kterého chcete stáhnout počítač. Pro druhou metodu nemusíte zadávat BIOS, stačí zavolat pouze nabídku spouštění, to se provádí stisknutím tlačítek, když počítač začne.

Typicky klávesy v nabídce BIOS a spouštěcí menu (poštovní klíč) jsou zadány v počáteční fázi počítačového načítání, na snímku obrazovky jsou klíče uvedeny v dolní části obrazovky.

V našem případě, abyste se dostali do menu download, musíte stisknout klávesu. A aby se dostali do systému BIOS, musíte stisknout klíč.

Vstupní klíče v systému BIOS pro notebooky a PC

Acer (Altos 600 Server). nebo Acer (aspire, výkon, veriton, extensa, Ferrari, Travelmate, Altos). nebo Acer (starší PC). nebo

AMI (American Megatrends Amibios, Ami Bios). AMI (American Megatrends Amibios, Ami Bios). stará verze. nebo

Packard Bell Jak se přihlásit do systému BIOS?

iOS, přeloženo z anglického základního vstupního / výstupního systému, znamená „základní I / O systém“. BIOS se provádí ve formě firmwaru. programy zaznamenaných na integrovaném čipu instalovaném na základní desce. BIOS je nutný pro přístup k operačnímu systému na všechny notebooky nebo počítačová zařízení, včetně připojených zařízení. například tiskárny nebo skeneru.

Obyčejný uživatel zřídka potřebuje znalosti o tom, jak zadat BIOS.

Obvykle jsou zapotřebí při instalaci operačního systému (OS) pro volbu správné sekvence (požadované zařízení) zátěže, například jednotka optické jednotky (DVD-ROM) nebo externí pevný disk. Také pravidelně existuje potřeba pevného deaktivace / připojení některých zařízení a „přetaktování“ parametrů notebooku (počítače).

Bohužel, za posledních 7 let, výrobci notebooků, na rozdíl od výrobců základní desky pro stacionární počítače, začali omezit možnosti systému BIOS, aby snížili riziko výstupu přenosného zařízení uživatelem.

Chcete-li zadat BIOS, v době spuštění notebooku (ihned po zapnutí) stiskněte konkrétní kombinaci klíčů, obvykle odlišná pro různé modely notebooků, které jsou spojeny s různými mikroprogramy bios na nich instalovány na nich. Seznam nejčastějších kombinací je uveden níže.

Tabulka 1: Klíčové kombinace pro vstup do systému BIOS od výrobců samotného firmwaru

BIOSKLAVISHI Výrobce
ALR Pokročilý logický výzkum, Inc. F2, Ctrlaltsc
AMD (Advanced Micro Devices, Inc.) BIOS F1
AMI (American Megatrends, Inc.) BIOS Del
Ocenění BIOS Del, Ctrlaltsc
DTK (Dalatech Enterprises Co.) BIOS Esc
Phoenix bios Ctrlaltscc, Ctrlalts, Ctrllaltins

Tabulka 2: Klíčové kombinace pro přihlášení v systému BIOS od výrobců notebooků

Výrobce laptopklavishi
Acer F1, F2, CtrlaltCh
AST CtrlaltCh, Ctrlaltdel
Compaq F10
Compusa Del
CyberMax Esc
Dell 400 F3, F1
Dell dimenze F2, DEL
Dell Inspiron F2
Dell Latitude F2, FNF1
Dell OptiPlex Del, f2
Precision Dell F2
Trupina Del
Brána F1, F2
HP (Hewlett-Packard) F1, F2
IBM F1
IBM E-Pro notebook F2
IBM PS / 2 Ctrllaltins, Ctrlaltdel
IBM ThinkPad Z systému Windows: Programy ThinkPad CFG
Intel tangent Del
Mikron F1, F2 nebo DEL
Packard Bell F1, F2 nebo DEL
Sony VAIO F2, F3
Tiget Del
Toshiba ESC, F1

Pokud jdete do systému BIOS, podařilo se vám použít další pokyny k tomu, jak a co je nutné upravit.

Ale co dělat, když není BIOS načten nebo nemůžete jej zadat?

Někdy se stává, že kolik nad výše uvedenými kombinacemi, BIOS není načtena. Níže jsou uvedeny jedním z možností pro řešení tohoto problému na příkladu laptopu Roverbook Nautilus Z550, ve kterém není součástí systému BIOS.

Úkolem je následující: Obnovení systému BIOS (vrátit tovární nastavení) vypnutím mikroprogramu ze záložního napájení, který je vyroben buď jako baterie (na časných modelech), nebo ve formě supercapacitor. ionistor. Okamžitě si všimněte, že tato metoda není vhodná, pokud je problém volání BIOS spojen s neúspěšným pokusem o firmware nebo jej nahradit. V tomto případě bez účasti odborníků servisního centra Kvatron nemůžete udělat.

V tomto modelu je notebook dostat do záložního napájení BIOS je poměrně jednoduchý: musíte jen odstranit klávesnici, vypnout pár smyček a odebrat poplatek telefonu televizního tuneru. Klávesnice je odstraněna odšroubováním dvou šroubů ze zadní strany pouzdra (jejich přibližná lokalita na fotografii je označeno červenými kruhy) a zmírnění háčků na místech označených šipkami. Chcete-li konečně odstranit klávesnici, musíte od něj odpojit smyčku.

Dále vypneme smyčku procházející přes televizní tuner a drát připojený k němu. Po tom odstraňte tuner.

Pod tunerovou karet vidíme malé kulaté BIOS záložní baterie. V našem případě je pájena na základní desku.

Chcete-li začít, zkontrolujte výkon této baterie BIOS. Napětí na něm by mělo být od 3,5 (pro nové modely) a až 5 voltů (starší notebooky).

V našem případě je baterie opotřebovaná. To znamená, že chceme, aby hardware resetoval nastavení systému BIOS, budeme muset zmizet jeden z jeho konců. Poté nastartovat notebook a čekání, dokud se self-test vypne. Dále je baterie pájena a spustí notebook. BIOS pracuje. Je tu další, ne přesně správná volba. Stačí zavřít kontakty ionistoru po dobu 30. 60 sekund. (Je lepší, aby to tak neučinilo, není to bezpečné).

P.S. Pokud byla baterie vyměnitelná. stačilo to nejprve vytáhnout a pak vložit na místo.

Jak jít do BIOS na Packard Bell Laptop: Otevření BIOS bez problémů

Notebooky společnosti PAKKARD BELL je již dlouho na trhu, takže se uživatelé podařilo vyhodnotit jejich kvalitu. Nicméně, na starých modelech instalovaných Windows 7 a dokonce XP, což významně snižuje schopnost notebooku. Změna okna a změna nastavení systému musíte zadat BIOS v Packard Bell.

Pakkard Bell stále existuje?

Zastavil své aktivity ve Spojených státech v roce 2000 po 14letém hrůzu na spotřebitelském trhu. Ale to není všechno. Historie Packard Bell. brilantní marketingová mrtvice.

 • Otevřete nastavení. „Nastavení“ naleznete v menu „Start“ v levém dolním rohu.
 • Vyberte možnost „Aktualizace a zabezpečení“. „.
 • Na kartě Obnovení vyberte možnost Restartovat nyní. „.
 • Vyberte „Odstraňování problémů. „.
 • Klikněte na „Rozšířené možnosti“.
 • Vyberte „Nastavení firmwaru UEFI“. „

Jak si vybrat stahování z blesku na MSI?

Po zobrazení obrazovky s logem MSI začněte stisknutím klávesy F11 pro zobrazení menu Stáhnout. Vyberte jednotku USB připojené v nabídce a stiskněte klávesu Enter. (Příklad s jednotkou USB je zobrazen na obrázku. Pokud chcete zavést z instalačního disku, v tomto menu vyberte možnost Optická jednotka).

Pro instalaci stahování z jednotky Flash v AMI BIOS:

 • V horní menu stisknutím tlačítka „Right“ vyberte možnost „Boot“.
 • Poté vyberte jednotky PUNT disk (pevné disky) a v zobrazené nabídce, stiskněte klávesu ENTER na „1. Drive“ (první disk)

Jak otevřít zaváděcí menu na notebooku Toshiba?

Vstup do BIOS Laptop Toshiba Satellite L755

Pokud se stále rozhodnete vstoupit do systému BIOS a nastavit stahování ze sítě Toshiba Satellite L7555-16W Flash Drive, pak zapněte notebook a stiskněte klávesu „F2“. Zde uvidíte: CPU charakteristiky, model pevného disku.

Je možné zapnout notebook bez pevného disku?

Spustit počítač bez pevného disku, můžete použít obvyklou jednotku USB flash. Ale pro to musíte nainstalovat okna na něj. Podrobněji budeme analyzovat, jak to udělat: přejděte na položku „Tento počítač“, klepněte pravým tlačítkem myši na pravým tlačítkem myši na položku Flash Drive a vyberte položku „Formát“.

Po zobrazení obrazovky s logem MSI začněte stisknutím klávesy F11 pro zobrazení menu Stáhnout. Vyberte jednotku USB připojené v nabídce a stiskněte klávesu Enter. (Příklad s jednotkou USB je zobrazen na obrázku. Pokud chcete zavést z instalačního disku, v tomto menu vyberte možnost Optická jednotka).

Jak jít do nouzového režimu na Packard Bell Laptop?

Chcete-li stáhnout, otevřete, zavolat, nainstalovat, nainstalovat, získat, přeložit, vybrat, restartovat nebo přepnout do režimu zabezpečeného režimu. Stiskněte možnost Restartovat a ihned po zapnutí (zatím není žádné logo systému Windows) Klepněte na tlačítko F8. Ve vzácných případech budete možná muset stisknout jiný klíč: od F1 až F12.

 • Vyberte obnovení (obnovení)
 • Vyberte „Kompletní obnovení“ (úplné obnovení)
 • Vyberte Počítač Počáteční obnovení stavu (tovární tinktura)
 • Odpověď „Ano“ Chcete-li restartovat počítač restartovat, po restartu, postupujte podle pokynů systému.

Nastavení a výstup

Jít do systému BIOS, uživatel vidí buď modrou obrazovku s anglickými nápisy bez obvyklého kurzoru myši, nebo panel nastavení vypadá jako widget starých oken. První verze je viditelná pro majitele standardního systému BIOS a druhý se objeví od uživatelů UEFI.

Rozdíly mezi BIOS z UEFI hodně, protože druhý systém je vytvořen později, proto splňuje moderní požadavky. Hlavní rozdíly:

 • rychlejší zatížení;
 • Více paměti na tuhém disku a paměti RAM;
 • Zrychlené přenos dat;
 • nové systémy šifrování a ochrany;
 • Pohodlné, vymazat menu nastavení.

Typ BIOS na laptopu Packard Bell závisí na operačním systému, stejně jako grafické karty. Reset Systém I / O může stavět pouze železo z počítače. BIOS je malý čip na základní desce, a jeho náhrada (možná, spolu s deskou) umožňuje změnit typ systému.

Vzhledem k tomu, že v Inteeis není žádná kontrola kurzoru myši, můžete přepínat pouze mezi tlačítky a panely pomocí klávesnice. Tlačítka přepínačů jsou napsány dole. Mezi nimi musí být dva pro pohyb mezi kartami (strana nahoru dolů, page up), dva pro volbu nastavení uvnitř karty jednotlivé (nahoru a dolů), jeden pro potvrzení výběru (obvykle enter), jeden pro otevření připojeného seznamu (klíč „vlevo“ nebo „vpravo“).

Nastavení systému BIOS jsou rozděleny do základních a pokročilých. První jsou parametry, které řídí nejčastěji používanými funkcemi:

 • datum systému, čas;
 • Postup pro stahování počítačových komponent;
 • optimalizace paměti;
 • Organizace tuhých disků;
 • Pomocí pohonů.

Pracovat s bios, průměrná znalost anglického jazyka (úroveň A2-B1 a vyšší), ale článek obsahuje překlad všech tlačítek.

Důležité! Po každé operaci musíte stisknout tlačítko „Enter“ pro uložení nastavení.

Změna vestavěného času dojde v kartě „Hlavní“ (Home). Musíte vybrat „Systémový čas“ a změnit čas na požadované. Pokud není parametr „System Time“, měli byste hledat „Čas“ na další kartě („Standart CMOS funkce“). V blízkosti by mělo být nastavení data (datum systému „a“ Datum „), resp.

Změna obrysu načítání pevného disku nastane v záložce „Hlavní“. Na hlavní obrazovce naleznete seznam slov: „IDE kanál 0/1 master“ a „IDE kanál 0/1 Slave“. „Channel 0“ je zodpovědný za prioritní zatížení a „Chanel 1“. pro sekundární. Musíte vybrat jeden z položek a klepněte na tlačítko „Enter“ a vyberte jeden z navrhovaných disků (jejich názvy lze zobrazit na balíčku nebo na webových stránkách vývojáře). V tomto případě může nesprávně zadaný disk, nesprávně zadaná priorita způsobit chyby při načítání počítače. Pokud je obtížné zvolit si prioritu sami, můžete změnit nastavení „IDE HDD Auto-Detection“, takže „povolit“ štítek.

V záložce Standart CMOS CMOS můžete změnit základní nastavení, jako jsou diskové jednotky, zpracování chyb.

Jsou navrženy dva pohony: s názvem „A“ a „B“. Pokud není jednotka zabudována do notebooku, vedle obou grafů, které potřebujete k instalaci „Žádný“. V opačném případě se doporučuje zvolit prioritu práce pohonu. Zdá se, že není název pohonu, ale jeho technické vlastnosti (musí být čteny v pokynech).

Pro zabezpečení počítače z virů je k dispozici program nouzového výstupu: „zastavit“. Pokud funkce rozpozná, že zařízení ohrožuje nebezpečí nebo chyby jsou zjištěny na něm, přestane načítání a vypne notebook.

Obvykle na Packard Bell je notebooky zpočátku instalovány tato nastavení, v takovém případě se nic nebude muset změnit.

Před opuštěním systému musíte sledovat, že všechna nastavení jsou uložena, nainstalována. Poté by se měl nacházet v dolním panelu „Uložit a Ukončit“ („Uložit a Konec“).

 • 1 Tabulka: Horké klávesy pro počítače
 • 2 Tabulka: Horké klávesy (BIOS / Boot Menu a PR.) Pro notebooky
 • 3 Tabulka: Obnovení ze skryté sekce (pro notebooky)

Při instalaci systému Windows (například) je často nutné vybrat zaváděcí médium jiné než pevný disk. Můžete to udělat dvěma způsoby:

otevřít, bios, packard, bell, laptop, obnovit

1) Přejděte na BIOS a změňte frontu stahování (t.E. Vložte do stahovací fronty Flash Drive před HDD. tedy PC nejprve zkontroluje flash disk pro spouštěcí záznamy a pouze pak pevný disk);

2) Nabídka zavolání zavolejte a v tuto chvíli vyberte konkrétní média pro stahování. Podle mého názoru je tato možnost ještě lepší než první: rychlejší a není třeba tam jít a tady v BIOS změní frontu ke stažení.

Pro vstup do nabídky BIOS (Call Boot Boot) se používají klávesy: F2, DEL, ESC, F12 (v závislosti na výrobce zařízení). Po zapnutí počítače klikněte na tlačítko Klikněte na tlačítko Click (nelze nechat ujít požadovaný okamžik.

Mimochodem, pokud se podíváte na první obrazovku, která je viditelná ihned po zapnutí počítače, často napíšete tlačítko pro přihlášení k požadovaným nastavením (volání nabídky). Příklad na obrazovkách níže.

Jak povolit funkci obnovení D2D?

Přenosný přenosný překlad, okamžitě při načítání současně klikněte na tlačítka ALT F10. Vstupujeme do menu programu z továrního obnovení Acer Erecovery Management. Vyberte „Obnovení nastavení továrního operačního systému“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS