Jak otevřít boot menu na Acer notebook. Seznam klíčů pro vstup do spouštěcího menu

Co je boot menu a jak jít na notebook nebo pc

Co je to boot menu Booth menu, proč je nutné, jak jít do menu. Ve skutečnosti, když vyberete zařízení pro menu stahování, které chcete použít to nejlepší.

Všechny více či méně zkušených uživatelů počítače jsou známy, že při instalaci operačního systému nebo použití nástroje z diskového nosiče nebo flash disku je nutné vytvořit prioritu těchto zařízení v bios, jednoduchých slovech. co bude být načten na prvním místě, když začne počítač. Pro to můžete použít.

Spouštěcí menu (spouštěcí menu). menu stahování je určena pro zjednodušení výběru zařízení, ze které lze naložit. Zapnete počítač, přejdete do zaváděcího menu pomocí speciálních tlačítek a poté vyberte vložení zařízení šipkami, například flash disk nebo pohonem. Zjednodušuje možnost mnoha akcí pro nezkušené uživatele.

Nyní se naučíme, jak jít do spouštěcí menu pomocí konvenční klávesové zkratky. Stejně jako to, jak to udělat na notebookech.

Obecné informace o vstupu v BIOS Boot Menu

Stejně jako pro vstup do nastavení systému BIOS (nebo UEFI) Pokud je počítač zapnutý, musíte stisknout konkrétní tlačítko, obvykle DEL nebo F2, také pro volání spouštěcí menu je podobný klíč. Ve většině případů je to F12, F11, ESC, ale existují další možnosti, pro které budu psát níže (někdy informace o tom, co chcete kliknout na zavolání nabídky, zobrazí se na obrazovce, když je počítač zapnutý, ale ne vždy).

A pokud je vše, co potřebujete, je nutné. je nutné změnit pořadí stahování a je nutné pro některou jednotnou akci (instalace systému Windows, kontrola virů), pak je lepší použít spouštěcí menu a neinstalovat, pro Příklad, stahování z jednotky flash v nastavení systému BIOS.

V nabídce zaváděcí nabídka uvidíte seznam všech zařízení připojených k počítači, se kterým je v tuto chvíli v okamžiku případné zatížení (pevné disky, disky flash, disky DVD a CD) a případně síťové zatížení počítače a Začněte obnovu notebooku nebo počítače z záložního oddílu.

Jak vstoupit do spouštěcí nabídky v systémech Windows 8 a 10

Pokud máte notebook a je nainstalován v systému Windows 7 včetně, pak se dostat do spouštěcího menu nebude zcela obtížné. Jak jsem řekl, to může být již provedeno kláves ESC, F11 nebo F12. Pokud jste však nainstalovali Windows 8, 8.1 nebo 10, pak se dostat do menu ke stažení nebude vždy pracovat rychle. Důvodem je skutečnost, že začínající systémem Windows 8, vypnutí nebo restartování není dokončeno. Takové vypnutí se podobá režimu spánku, tedy stisknutím kláves s horkými klávesami zodpovědnými za volání zaváděcí menu se může ukázat jako neúspěšné. Chcete-li počítač zcela vypnout v nových operačních systémech, můžete použít jednu cestu: 1. Když vypnete počítač, klepněte na klávesu Shift. 2. Vypněte rychlý start v systému „osmého“, jak je to možné: Přejděte na ovládací panel,

Vyberte sekci „Power“,

otevřít, boot, menu, acer, notebook, seznam

V levé části okna klikněte na položku Power Tlačítka.

Nacházíme položku „Povolit rychlý start“ a deaktivujte ji. Mimochodem, stejné akce mohou být provedeny na mobilním počítači (notebooky, netbooky).

Horké klávesy na počítači a notebook

Dobrý den všem!

Proč si zapamatovat, co není potřeba každý den? Stačí otevřít a číst informace, když je potřeba. hlavní věc je použít! Obvykle to udělám sám a tyto znaky s horkými klávesami nejsou výjimkou.

Tento článek je odkaz, obsahuje tlačítka pro zadání systému BIOS, volání spouštěcí nabídky (také se nazývá spouštěcí menu). Často jsou jednoduše „životně“ ​​potřebné, když se systém Windows přeinstalovat, při obnově počítače, konfigurace systému BIOS a T.D. Doufám, že budou informace relevantní a najdete vánoční klíč pro volání požadovaného menu.

 • Informace o stránce, čas od času budou doplněny a rozšiřovat;
 • Tlačítka pro zadávání systému BIOS lze zobrazit v tomto článku (stejně jako jak zadat BIOS obecně :)):

  Tabulka: Obnovení ze skryté sekce (pro notebooky)

  Ve většině moderních notebooků je vybudována speciální skrytá sekce s možností obnovení operačního systému Windows pomocí kláves „Pair“ (není třeba připravit spouštěcí flash disk, stáhnout ISO snímky z Windows a PR.).

  Zpráva pro spuštění funkce obnovy. Po zapnutí notebooku stačí stisknout jeden klíč (například F9, například na ASUS notebooky). Dále se zobrazí okno, ve kterém je třeba dodržovat pokyny Průvodce obnovením.

  Poznámka: Při obnovení informací je systémový disk „C: \“ často formátován a všechny informace jsou z něj odstraněny. Předem proveďte kopii důležitých dat.

  Laptop výrobce Kombinovaná tlačítka Poznámka
  Acer Altf10 Nejprve musíte zadat položku BIOS notebooku a povolit funkci obnovení D2D. Ve výchozím nastavení je heslo nastaveno: 000000 nebo AIM1R8.
  Asus F9
  Dell Inspiron Ctrl f11
  Fujitsu Siemens F8
  Hp F10, F11
  Lg F11
  Lenovo ThinkPad F11
  MSI F3
  Packard Bell F10
  Roverbook Alt
  Samsung F4
  Sony VAIO F10
  Toshiba F8, F11

  Tabulky budou doplněny (časem). Pro doplňky. Velký milosrdenství. Hodně štěstí všem!

  Každý počítačový notebook má svůj vlastní firmware (BIOS) a jeho vzhled a funkčnost závisí na výrobci, modelu a verzi zařízení (Release rok). Menu stahování je součástí systému BIOS a může vypadat jinak. Také z modelu zařízení závisí způsob volání spouštěcí menu, ale obvykle je konstantní (tak, že není přeskočit) stisknutí konkrétního tlačítka ihned po zapnutí počítače.

  Zvažte nejčastější užší klávesy stahování z různých výrobců notebooků a základních desek:

  Základní deska Klíč
  Asrock F11
  Asus F8
  Intel Esc
  Gigabajt F12
  MSI F11
  Notebook
  Acer F12
  Asus Esc
  Dell F12
  Hp ESC F9
  Lenovo F12
  Packard Bell F12
  Samsung Esc
  Sony VAIO F11
  Sony VAIO Pomoc
  Toshiba F12

  DŮLEŽITÉ: Software je neustále aktualizován, zlepšuje se a mění, takže výše uvedené informace se rychle stávají. Chtěl bych přidat asi některé modely Sony VAIO: Chcete-li zadat rozšířené menu v režimu OFF, stiskněte tlačítko „Assist“. Výrobce Lenovo také přidal speciální tlačítko s krouceným starším, což vám umožní dostat se do rozšířeného menu nebo obnovit zařízení na tovární nastavení.

  Jak jsem řekl dříve, vypadá to jako zaváděcí menu různými způsoby, ale logika je vždy jednoduchá:

  Obvykle volba, ze kterého se zvýšil klíče „nahoru“ a „dolů“ a konečnou volbou „Enter“.

  Nová okna 8 je nainstalována na nové počítače a notebooky a s ním výrobci „železa“ našli výměnu bios. Uefi. Vícejší firmware, který má inteeis, který může správně nazvat grafický a někdy i roztomilý. Ve výchozím nastavení tyto počítače zahrnovaly „Rychlé stahování“, ve většině případů, což neumožňuje obvyklý způsob, jak se dostat do menu stahování, a obecně, nastavení BIOS.

  Nejjednodušší volba. Vyřešte problém z operačního systému: musíte stisknout tlačítko „Shift“ a odešlete počítač restartovat. Měla by se zobrazit menu služby Windows 8.

  Mimochodem: Někdy je funkce Výchozí funkce spouštěcí nabídky vypnuta v systému BIOS. Vynikající příklad bude Sony VAIO notebooky: Chcete-li stáhnout z funkce Flash, musíte povolit speciální možnost v systému BIOS. „Externí zavádění zařízení“. Také při načítání z konvenčního flash pohonu někdy je definován jako pevný disk. To je normální

  Proč si zapamatovat, co není potřeba každý den? Dostatečně otevřít a číst informace, když je to nutné. Hlavní věc je použití! Obvykle to udělám sám a tyto znaky s horkými klávesami nejsou výjimkou.

  tento článek. Reference, obsahuje tlačítka pro vstup do systému BIOS, pro volání spouštěcího menu (to je také voláno spouštěcí menu). Často jsou jednoduše „životně“ ​​potřebné, když se systém Windows přeinstalovat, při obnově počítače, konfigurace systému BIOS a T.D. Doufám, že budou informace relevantní a najdete vánoční klíč pro volání požadovaného menu.

  Boot menu. co to je

  Co uživatelé obvykle provádí k přeinstalaci systému Windows? Zpravidla napište zaváděcí USB flash disk přes ultraiso. A poté proveďte nastavení systému BIOS ke stažení z blesku. V zásadě to není obtížné, ale je zde snadnější volání. Co je to?

  Boot menu (nebo menu Booth) je velmi užitečná možnost BIOS. S ním můžete rychle nakonfigurovat prioritu načítání zařízení. Jednoduše řečeno, spuštění spouštěcí menu způsobí malé okno, ve kterém můžete okamžitě nainstalovat flash disk (nebo DVD) na první místo a pevný disk je na druhé straně. Zároveň zadejte BIOS nebude potřebovat.

  Kromě toho změna nastavení v menu nemá vliv na parametry systému BIOS. To znamená, že tato volba je spuštěna jednou. jedna zařazení. A při restartování počítače bude systém Windows stažen z pevného disku (jako obvykle). Pokud potřebujete spustit instalaci systému Windows z jednotky Flash Drive. volání.

  Pokud si pamatujete, když změníte nastavení v systému BIOS, bylo nutné jej znovu zadat a změnit prioritu načítání zařízení zpět (t.E. Dejte na první místo pevný disk). A v případě tlačítka to nemusíte udělat.

  Jak otevřít zaváděcí menu? Velmi snadné. klikněte při zavádění systému Windows One. Který? Záleží na:

  To znamená, že situace je přesně stejná jako u bios. Chcete-li například zapnout BIOS na notebooku. Bylo nutné stisknout tlačítko DEL nebo F2 a poté otevřete spouštěcí menu, musíte kliknout na další.

  Nejčastěji je to ESC nebo F12. Ačkoliv, jak je uvedeno výše, na jiném PC se může tlačítko spouštěcí nabídka lišit.

  Proto se podíváme na to, jak spustit botu menu na populárních značkách notebooků a osobních počítačů.

  Jak se dostat do tlačítka menu na Acer notebooku

  Pokud jste vlastníkem notebooku z ACER, použijte klávesu F12 pro volání spouštěcí menu. Existuje však jeden bod: mnoho notebooků zakázáno možnost volání tlačítka menu v nastavení systému BIOS. To lze opravit: Když zapnete notebook, stiskněte klávesu F2, abyste se dostali do systému BIOS. Vraťte se zpět do hlavní části a aktivujte položku spouštěcí nabídky F12 (musí být v režimu povoleno).

  Poté uložíme nastavení stisknutím klávesy F10 a potvrďte. Nyní, když zapnete notebook Acer, stiskněte klávesu F12 a podívejte se na menu Stáhnout.

  Tabulka: Horké klávesy pro počítače

  Chcete-li použít tabulku. musíte vědět, jaká vaše základní deska máte, verzi BIOS. Můžete ho najít několika způsoby, dám nejrychlejší:

  Jednoduchý volný program, který bude o vaší žlázy hodně hodně. Můžete například zjistit informace o: Procesor (CPU), RAM (RAM), základní desce (základní deska), grafické karty (grafika), HDD, SSD (Storage) Drives atd. Kromě toho se můžete naučit a monitorovat online teplotu hlavních komponent: pevný disk, grafické karty, procesor.

  Screenshot tohoto utility je zobrazen v rýži. 2.

  Základní deska BIOS verze Horký klíč Které menu bude otevřeno
  Acer Del ZADEJTE NASTAVENÍ
  F12 Spouštěcí menu
  Asrock Ami F2 nebo del Spusťte nastavení
  F6 Instant Flash
  F11 Spouštěcí menu
  Tab Obrazovka přepínače
  Asus Phoenix-Award Del Nastavení systému BIOS
  Tab Zobrazení zprávy BIOS
  F8 Spouštěcí menu
  Alt F2 ASUS EZ FLASH 2
  F4 ASUS Core Unlocker
  Biostar Phoenix-Award F8 Povolit konfiguraci systému
  F9 Vyberte Zavedení zařízení Po odeslání
  Del ZADEJTE NASTAVENÍ
  Sakra Cena Del ZADEJTE NASTAVENÍ
  Altf2 Zadejte AwdFlash
  ECS (Elitgro) Ami Del ZADEJTE NASTAVENÍ
  F11 Bbs vyskakovací okno
  Foxconn (Winfast) Tab Po obrazovce
  Del Založit
  Esc Spouštěcí menu
  Gigabajt Cena Esc Přeskočit paměťový test
  Del Zadejte Nastavení / Q-Flash
  F9 Xpress Recovery Xpress Recovery 2
  F12 Spouštěcí menu
  Intel Ami F2 ZADEJTE NASTAVENÍ

  Změna pořadí

  Jak změnit pořadí spouštěcích záznamů (příkazy jsou nastaveny po BCDEDIT /):

  • ID všech operací OS jsou v bloku „Dispatcher“ v řádku: zobrazení;
  • Konkrétní ID a název OS se nachází v jednom z bloků „Stáhnout“ v řetězcích: popis (název OS) a identifikátor (ID);
  otevřít, boot, menu, acer, notebook, seznam
  • Druhý operační systém umístěte na prvním místě, jak je možné: zobrazení;
  • Přidat operaci na začátek (konec) vašeho seznamu bude možné: zobrazení / addfirst (AddLast).

  Důležité! Je to z příkazové konzole, která bude moci změnit pořadí dalších spouštěcích záznamů. Výchozí stahovatelné Windows však zůstanou na prvním místě. Kromě toho je nutné změnit pořadí v metru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS