Jak otevřít inženýrskou nabídku v systému Android

Jak vstoupit do technické nabídky systému Android

Málokdo to ví, ale systém Androidnabídku pokročilých nastavení, tzv. „Inženýrské menu“. A pokud o něm někdo slyšel, možná neví, jak do této nabídky v systému Android vstoupit. Právě v tomto článku vám chci říct, jak se do této sekce můžete dostat.

Pro vstup do této nabídky v systému Android 4 musíte zadat speciální kombinaci kláves, tzv. Kód, každý výrobce má obvykle jinou kombinaci. Musíte tedy zadat číselník a vytočit číslo:

 • Samsung. ##4636## nebo ##8255##
 • HTC. ##3424### nebo ##4636## nebo ##8255##
 • Sony. ##7378423#
 • Huawei. ##2846579## nebo ##2846579159##
 • MTC. ##54298## nebo ##3646633#
 • Fly, Philips, Alcatel. ##3646633##

Po zadání kódu by se měla okamžitě otevřít nabídka „Engineer“, pokud ne, stiskněte tlačítko volání.

Jak získat práva ROOT

Nyní se podíváme, jak obnovit nastavení prostřednictvím inženýrské nabídky Android 4. Toho lze dosáhnout několika způsoby:

 • Nejprve stiskněte určitou kombinaci kláves. Kombinace, kterou je třeba lisovat, se může u jednotlivých výrobců lišit. Tam vyberte „Backup“ nebo „Wipe“. První z nich je pouze obnovení. Pouze pro tuto operaci potřebujete paměťovou kartu s uloženou kopií firmwaru. Druhou možností je obnovení výchozího továrního nastavení a možností.
 • Druhou možností je použít „mobilního strýčka“. Je nutné vstoupit do hlavní nabídky a vybrat možnost „Restartovat v režimu obnovení“. Poté se zobrazí panel, kde můžete vybrat požadovanou položku. Chcete-li obnovit, stiskněte stejně jako v prvním případě tlačítko „Zálohovat“.

Jak vstoupit do inženýrské nabídky systému Android?

Chytré telefony a tablety se systémem Android mají tzv. Inženýrskou nabídku, kde jsou skryta další nastavení. Nastavení jsou obvykle vyhrazena odborníkům. Může je však použít i obyčejný uživatel, pokud si přeje například zesílit zvuk na svém smartphonu.

Jak vstoupit do technické nabídky? Ukažme si příklad na chytrém telefonu s procesorem MTK (MediaTek).

Vytočte následující kombinaci. ##3646633##. Na obrázku níže chybí symbol na konci, protože zadáním celé kombinace se okamžitě otevře nabídka inženýrství. Pokud se nic neotevře, zkuste stisknout tlačítko volání.

Zde se zobrazí mnoho různých možností a nastavení, z nichž mnohé můžete upravit.

Nastavení měňte pouze v případě, že přesně víte, co děláte. Pokud to nevíte, raději se v nabídce inženýrství vůbec ničeho nedotýkejte. vyhnete se tak problémům.

Můžete si také stáhnout aplikaci pro MTK. Na Google Play zadejte do vyhledávání příkaz mtk engineering mode a zobrazí se vám spousta aplikací, které inženýrské menu podporují. Aplikace funguje pouze pro zařízení s procesorem MediaTek.

V zařízení Samsung Galaxy se nabídka inženýrství otevře vytočením čísla #0011#. Uvidíte to přímo před sebou:

Chcete-li ji použít, stiskněte na smartphonu tlačítko „Menu“ a vyberte možnost Zpět.

Příklady

Podívejme se na několik příkladů užitečných akcí, které můžete provádět pouze v aplikaci tajný systém.

 • Jak zvýšit hlasitost ve smartphonu se systémem Android prostřednictvím nabídky Technika: Přejděte na kartu Harware a vyberte možnost Zvuk. Vyberte režim, jehož hodnoty chcete změnit: přidání hlasitosti reproduktoru systému Android při hovoru. Normální režim, hlasitý reproduktor. Hlasitý reproduktor, ve sluchátkách. Sluchátka. Přejděte do režimu Pásmo, změňte typ funkce: Vyzvánění. volání, Sip. volání přes internetový kanál, Media. přehrávání hudby, Mic. mikrofon. Každá funkce má 7 úrovní zvuku od 0 do 6. Vyberte postupně všechny a nastavte hodnoty v poli Hodnota, na konci nezapomeňte kliknout na tlačítko Nastavit. jinak se parametr neuloží.
 • Vypnutí frekvencí pro úsporu spotřeby baterie: Přejděte do režimu pásma. V seznamu frekvencí ponechte ty, které se používají ve vaší zemi; pro Rusko jsou to frekvence 900 a 1800 MHz. Zrušte zaškrtnutí zbývajících položek a stiskněte Set, aby zařízení neplýtvalo energií při skenování nepodporovaných pásem. Pokud má váš smartphone 2 SIM karty, musíte vypnout frekvence pro každou SIM kartu. v takovém případě se v nabídce zobrazí podpoložky SIM1 a SIM2.
 • Zlepšení kvality obrazu. Otevřete fotoaparát, upravte formát fotografie. můžete nastavit formát RAW místo standardního JPEG, velikost a rychlost snímků, hodnotu ISO.

Jak vstoupit do inženýrské nabídky v systému Android

Přístup k nabídce je možný z jakéhokoli telefonu se systémem Android. Do technické nabídky lze vstoupit několika způsoby. Níže jsou popsány jednotlivé metody, počínaje nejklasičtější a nejjednodušší.

Příkazy USSD

Standardní možností vstupu do inženýrské nabídky systému Android je použití systémových tajných kódů.

Kódy inženýrských nabídek systému Android označují kombinace čísel a symbolů, které je třeba zadat do okna pro vytáčení a poté stisknout logo volání. Žádný hovor se však neuskuteční a vy vstoupíte do technické nabídky.

Tajné kódy systému Android pro vstup do inženýrské nabídky jsou různé. Každá značka chytrého telefonu nebo tabletu má jiné kombinace.

Seznam technických kódů jednotlivých výrobců:

 • Sony. ##7378423###, ##3646633###, ##3649547###;
 • Philips. ##3338613##, ##13411##;
 • ZTE, Motorola. ##4636##;
 • HTC. ##3424##, ##4636##, ##8255##;
 • Samsung. ##197328640##; ##4636##; ##8255##;
 • Prestigio. ##3646633##;
 • LG. 3845#855#;
 • Huawei. ##2846579##, ##14789632##;
 • Alcatel, Fly, Texet. ##3646633##;
 • Zařízení s čipovou sadou MediaTek (většina moderních gadgetů čínské značky). ##54298##; ##3646633#;
 • Acer. ##2237332846633##;
 • BQ. ##83781##;
 • Pixel (smartphony Google se standardními příkazy USSD). ##3646633###, #15963#, ##4636###.

Výše uvedené kombinace čísel a symbolů slouží právě ke spuštění technické nabídky systému Android, kde můžete konfigurovat mobilní komunikaci, kalibrovat snímač, nastavit hlasitost a mnoho dalšího.

Kromě testování nastavení smartphonu prostřednictvím technické nabídky je možné použít samostatné příkazy USSD, které fungují na všech modelech Androidu bez ohledu na značku.

V některých případech je lepší je použít, pokud je požadovaný parametr k dispozici v samostatných příkazech.

 • Bezdrátová adresa MAC. ##232338##;;
 • Údaje o používané bezdrátové síti (ip, maska podsítě, adresa hostitele atd.).Д.). ##232339##;
 • Android GPS test. ##1472365###; ##1575##;
 • Typ připojení Bluetooth. ##232331##;
 • Adresa MAC Bluetooth. ##232337##;
 • Test zpětné smyčky. ##0283##;
 • Údaje o dotykovém displeji. ##2663##
 • Test dotykové obrazovky. ##2664##;
 • Test snímače pohybu. ##0588##;
 • Test zobrazení. ##0##
 • Testování podsvícení a vibrací během příchozího hovoru. ##0842####;
 • Test vyzvánění. ##0673##;;
 • Typ paměti RAM. ##3264##.

Inženýrské menu MTK

Pokud není možné přistupovat k technickým nastavením menu pomocí příkazů USSD, je možné použít speciální aplikace.

Jeden z nejoblíbenějších se nazývá „MTK Engineer Menu“ a, jak už název napovídá, je určen výhradně pro mobilní zařízení s čipovou sadou MediaTek. Právě v těchto zařízeních se nejčastěji objevuje problém s tím, jak povolit technické úpravy.

Software je uživatelsky velmi přívětivý a má všechny informativní funkce inženýrské nabídky systému Android.

otevřít, inženýrskou, nabídku, systému, android

Je také lehký (váží pouze 25 kB), při minimalizaci nezabírá místo v paměti RAM, neobsahuje žádné reklamy a nevyžaduje žádná zbytečná oprávnění (pouze přístup k datům zařízení).

Někteří uživatelé po vypnutí nebo restartování zařízení resetují všechny změny parametrů ve skryté nabídce systému Android prostřednictvím této aplikace.

Na zařízeních Huawei nemusí aplikace fungovat, protože zobrazování dat a testování je na úrovni systému blokováno. Pokud ano, můžete ji odemknout pomocí práv superuživatele a teprve poté aplikaci používat.

Aplikace je zdarma a je distribuována přes Play Market.

Skrytá nastavení

Další aplikace, která funguje nejen na mobilních zařízeních s čipovou sadou MediaTek, ale i na zařízeních s jinými procesory. Program se jmenuje „Hidden Settings“ a je k dispozici na Play Marketu zdarma.

Aplikace nevyžaduje práva ROOT a je velmi přehledná. Stačí ji spustit a změnit nastavení. Z věcí, které zde můžete nastavit, jsou to všechny funkce nabídky zobrazované pomocí příkazu USSD.

Mistr zkratek

Stejnojmenná aplikace zpracovává zástupce a skryté funkce operačního systému. Není tak praktický jako předchozí program, ale má o něco více funkcí.

V aplikaci není přímý přístup k inženýrskému modulu, ale je k dispozici seznam příkazů speciálně pro vaše zařízení. Kliknutím na příkaz jej můžete automaticky zapsat do sady čísel a spustit.

Aplikaci Shortcut Master si můžete zdarma stáhnout z Play Marketu. K dispozici je placená verze, kterou lze stáhnout samostatně.

Nastavení synchronizace a oznámení push

Při instalaci některých aplikací se nemusíte starat o push oznámení ani o jiná oprávnění. Časem tyto aplikace začnou spamovat nepotřebnými informacemi. Trpí tím zejména hry, ale může jít i o zcela běžné aplikace. Oznámení lze naštěstí vypnout.

Chcete-li tak učinit, otevřete „Nastavení. Aplikace. Vše“, najděte viníka a vyberte položku „Oznámení“. Zde můžete buď zakázat všechna oznámení najednou („Blokovat vše“), nebo povolit pouze „rychlá oznámení“ („Krátká oznámení“) atd.П.

Jak vstoupit do režimu inženýrství

Do technického režimu lze vstoupit několika způsoby. Podprogram Intace pro hloubkové nastavení systému Android se nazývá příkaz USSD, který se skládá z kombinace čísel a symbolů, kromě toho se pro vstup na území vývojáře používají také speciální aplikace. Podívejme se podrobněji, jak otevřít nabídku služeb pomocí systémových nástrojů nebo softwaru třetích stran.

Použití požadavku USSD

Chcete-li získat přístup k nabídce služeb systému Android, postupujte podle následujících kroků:

 • Přejděte na číselník telefonu a zadejte příkaz ##3646633### (to je jeden z těch dotazů, které často fungují, ale v závislosti na zařízení mohou být použity jiné, vyvolejte technické menu s kódem vhodným pro váš model);
 • Po zadání kombinace se okamžitě dostanete do nabídky, obvykle nemusíte stisknout tlačítko volání, ale v některých případech to může být nutné;
 • Jakmile se vám podaří vstoupit do nabídky inženýrství systému Android, přejděte na příslušnou kartu a nakonfigurujte nastavení (v závislosti na úloze). Rozhraní programu se skládá ze šesti záložek, z nichž každá obsahuje sekce s dostupnými funkcemi.

Mnoho uživatelů na tematických fórech píše: „Nemohu se dostat do skrytých nastavení, vytáčím různé kombinace a nedostanu se do nabídky, po zadání příkazu USSD se nic nestane.“. Pokud univerzální kombinace nevyhovují, je vhodné vyhledat v tabulce vhodné kódy pro váš model zařízení, často existuje několik variant.

Nabídka nemusí na některých zařízeních se systémem Android fungovat, například ve firmwaru Cyanogen Mod není k dispozici přístup k pokročilým nastavením, vstup do režimu prostřednictvím příkazu USSD není možný ani na mnoha zařízeních s procesory Qualcomm Snapdragon, Intel nebo Tegra. Případně můžete použít „Režim pro vývojáře“, který umožňuje konfigurovat některá nastavení a je dostupný po 7-8 klepnutích na „Číslo sestavení“ v sekci „O telefonu“ v nastavení smartphonu, po kterých se zobrazí sekce „Pro vývojáře“.

Dalším způsobem vstupu je použití aplikací třetích stran, které lze stáhnout z Google Play.

Prostřednictvím aplikace

Speciální software vám umožní pracovat s inženýrským režimem bez použití kódu. V některých případech je třeba v telefonu předem aktivovat inženýrský režim. Kromě toho na těch zařízeních, jejichž výrobci zakazují přístup do servisního menu, lze nástroj používat pouze po udělení přístupu ROOT.

Vývojářský režim

Na velkém počtu zařízení můžete místo inženýrské nabídky použít režim pro vývojáře. Ten má také sadu pokročilých funkcí, které se však liší od funkcí nabízených v inženýrském režimu. Důvodem je skutečnost, že při používání režimu inženýra existuje vysoké riziko problémů se zařízením, zejména u nezkušených uživatelů. V režimu Vývojář je riziko minimalizováno.

Chcete-li tento režim aktivovat, postupujte takto

  Otevřete nastavení zařízení pomocí horního menu nebo ikony aplikace.

Nabídka Vývojář poskytuje širokou škálu funkcí, včetně zálohování a ladění USB. Mnohé z nich mohou být užitečné, nicméně než některou z nich použijete, ujistěte se, že je to nezbytné.

otevřít, inženýrskou, nabídku, systému, android

Vývojářský režim

Na mnoha zařízeních můžete chtít použít režim pro vývojáře místo režimu pro inženýry. Ten má také řadu pokročilých funkcí, které se však liší od funkcí nabízených v inženýrském režimu. Důvodem je skutečnost, že při používání technického režimu existuje vysoké riziko problémů se zařízením, zejména u nezkušených uživatelů. V režimu pro vývojáře je toto riziko minimalizováno.

Chcete-li tento režim aktivovat, postupujte takto

  Otevřete nastavení zařízení pomocí horního menu nebo ikony aplikace.

otevřít, inženýrskou, nabídku, systému, android

Nabídka pro vývojáře obsahuje velké množství dostupných funkcí, včetně zálohování a ladění USB. Mnohé z nich mohou být užitečné, nicméně než některou z nich použijete, ujistěte se, že je to nezbytné.

Jsem rád, že jsme mohli pomoci.

Kromě tohoto článku je na webu k dispozici 12820 dalších užitečných pokynů. Přidat webové stránky Lumpics.Záložku (CTRLD) a určitě vám budeme stále k užitku.

Popište, co nemůžete dělat. Náš tým se vám pokusí co nejrychleji odpovědět.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS