Jak přeinstalovat systém Windows na notebooku Asus

Jak nainstalovat systém Windows 10 do notebooku?

Nedávno jsem nainstaloval systém Windows 10 na nový notebook Acer, vyfotil instalaci krok za krokem a rozhodl se napsat podrobné pokyny. Tato příručka je vhodná pro všechny notebooky: Asus, HP, DEL, Lenovo, Samsung atd. Д. Rozdíly oproti tomu, co jsem udělal já, budou minimální. Určitě o nich napíšu a vše vysvětlím.

Windows 10 jsem do notebooku instaloval z USB flash disku. V mém notebooku Acer jsem prostě neměl mechaniku CD/DVD. To je nyní normální. Stále méně notebooků je vybaveno jednotkou CD. Na netboocích určitě neexistují. Samotná instalace z paměti USB je v podstatě stejná jako instalace operačního systému z disku DVD. To znamená, že nezáleží na tom, jakého máte výrobce, nezáleží na tom, zda máte nový nebo dříve nainstalovaný operační systém, nezáleží na tom, z jakého disku instalujete. podle mých pokynů to bude fungovat. Budeme se zabývat procesem od zápisu bitové kopie systému Windows 10 na disk nebo jednotku USB flash až po vzhled pracovní plochy.

Vytvoření zaváděcí vyměnitelné jednotky ( )

Je třeba rovnou říci, že operační systém můžete přeinstalovat různými způsoby. V minulosti bylo populární instalovat z disku, protože paměť USB nebyla k dispozici. Bezprostředně po uvedení na trh mnoho základních desek tato zařízení nepodporovalo. Postupem času však bylo možné provádět postup z USB flash disku. V dnešní době je to často jediná možnost, protože mnoho modelů prostě nemá vhodný pohon.

Podíváme se na možnost bez jednotky, pouze s kompaktní vyměnitelnou pamětí:

Vyhledání správného obrazu operačního systému. Obvykle se systém Windows 7 stahuje z různých torrentových sledovačů.

Instalace aplikace UltraISO. Protože je program placený, klikneme na „Trial period“. pro naše účely to bude stačit.

Přejděte na „Soubor“ a potom na „Otevřít.

Přidání dříve stažené bitové kopie systému.

Přejděte na „Boot“ a po „Write image“ přejděte na „Boot“. Otevře se nové okno, ve kterém vyberte „USB HDD“ a poté „Format“. Potvrzení akce.

Nakonec nás zajímá „Write“.

Další způsob obnovy systému notebooku Asus ze skrytého oddílu

Otevřete „Ovládací panely“ ve Windows 7, přejděte na „Systém a zabezpečení“, klikněte na „Správa“ a klikněte na „Správa diskových oddílů“.

Zobrazí se okno. Zobrazí se seznam oddílů pevného disku. Klikněte pravým tlačítkem myši na „OBNOVA“ a vyberte „aby oddíl aktivní“.

Notebook Asus se restartuje a proces obnovy systému Windows 7 se spustí ze skrytého oddílu.

Jediným problémem je, že ne každý má „RECOVERY“ CD pro obnovu. mnoho lidí kupuje notebooky Asus. čisté, a nainstalovat operační systémy sami (přátelé, specializovaná centra nebo dokonce prodejci).

V takových případech je vhodné okamžitě zakoupit externí pevný disk a uložit na něj obraz operačního systému.

To vám umožní kdykoli rychle obnovit systém notebooku do původního funkčního stavu. Hodně štěstí.

Jak přeinstalovat systém Windows na notebooku bez oddílu pro obnovení

Nejdříve potřebujeme distribuci se správnou verzí operačního systému. CD nebo flash disk s ním. Pokud již nějaký máte, je to skvělé, pokud ne, ale máte obraz (soubor ISO) systému Windows. můžete jej vypálit na disk nebo vytvořit bootovací USB flash disk (podrobné pokyny naleznete zde). Samotný proces instalace systému Windows do notebooku se nijak zvlášť neliší od instalace do běžného počítače. Příklad najdete v článku o nastavení systému Windows, který platí pro Windows 7 i Windows 8.

Ovladače z oficiálních webových stránek výrobce notebooku

Po dokončení instalace je třeba nainstalovat všechny potřebné ovladače pro notebook. V tomto případě doporučuji nepoužívat různé automatické instalátory ovladačů. Nejlepším způsobem je stáhnout si ovladače pro svůj notebook z webových stránek výrobce. Pokud máte notebook Samsung, přejděte na stránku Samsung.com, pokud Acer. pak na Acer.com atd.Д. Poté vyhledejte položku „Podpora“ nebo „Ke stažení“, stáhněte potřebné soubory ovladačů a jeden po druhém je nainstalujte. U některých notebooků je důležité pořadí instalace ovladačů (např. Sony Vaio) a mohou se vyskytnout další potíže, se kterými se budete muset vypořádat.

Po instalaci všech potřebných ovladačů můžete říci, že jste na notebooku přeinstalovali systém Windows. Nicméně opět platí, že nejlepší je použít oddíl pro obnovení, a pokud není k dispozici, nainstalovat „čistý“ systém Windows, který není nijak „sestaven“.

Načítání disku

Projděme si postup vytvoření zaváděcího disku s daným operačním systémem. Tento scénář používá většina uživatelů. Mnoho lidí je zvyklých spouštět instalaci operačního systému spíše z disku než z paměti flash.

Postupujte takto:

 • Spuštění IMGBurn.
 • Stáhněte si do počítače instalační program „Windows 10“.
 • Vložení disku DVD do disketové jednotky.
 • V nabídce výše uvedeného nástroje klikněte na „Vytvořit“. „.
 • Do pole Zdroj zadejte cestu ke staženému instalačnímu programu.
 • Klikněte na tlačítko s listem papíru.

Dokončení! Během několika minut uživatel získá instalační disk se systémem Windows 10. Může být také vytvořen pomocí Alcohol 120%. Uživatelé mají nyní k dispozici celou řadu nástrojů pro „vypalování“ disků. Všechny jsou vhodné pro vytvoření zaváděcího souboru operačního systému.

Instalace systému Windows 8 do notebooků Lenovo

Veškeré informace o instalaci systému Windows 8 do notebooku Lenovo, seznam podporovaných modelů a další užitečné informace najdete na oficiálních stránkách výrobce http://download.Lenovo.Lenovo/content/windows8/upgrade/ideapad/index_ru.html

Na webu najdete samostatné informace o tom, jak přejít na systém Windows 8 s některými uloženými programy a jak provést čistou instalaci systému Windows 8 na notebooku. Mimochodem, je výslovně uvedeno, že pro Lenovo IdeaPad je třeba zvolit čistou instalaci, nikoli aktualizaci operačního systému.

Jak přeinstalovat systém Windows 7 na notebooku, obnovení systému

Většina uživatelů notebooků se ocitne v situaci, kdy potřebuje přeinstalovat operační systém, a často potřebují mít licencovaný systém Windows. Tato publikace popisuje několik způsobů přeinstalace systému Windows 7 na notebooku a nuance procesu instalace operačního systému na noteboocích různých výrobců.

Obnovení systému pomocí zálohy systému Windows 7

Většina výrobců mobilních počítačů vytváří záložní úložiště pro 7 nebo jiné distribuce OS. Chcete-li z těchto paměťových oblastí znovu nainstalovat systém Windows 7 do notebooku, použijte vestavěné nástroje.

Chcete-li zahájit přeinstalaci, restartujte notebook a stiskněte tlačítko

 • Pro Windows na notebooku HP na F11;
 • Na noteboocích Asus na F9 ihned po spuštění systému;
 • V případě systému Windows 7 na noteboocích Lenovo stiskněte klávesu F11;
 • Na notebooku Acer pomocí kombinace kláves Alt F10;
 • V případě systému Windows 7 na notebooku Samsung stiskněte klávesu F4.

Stisknutím správné klávesy se místo standardního spuštění systému Windows 7 otevře rozhraní pro obnovení:

Po spuštění spotřebiče postupujte podle pokynů k obnovení systému Windows.

Mějte však na paměti, že se obnoví všechna systémová nastavení a data z předchozí kopie mohou být smazána.

Přeinstalace z disku

Při opětovné instalaci z disku nezapomeňte, že pro obnovení licence musíte použít přesně stejnou distribuci operačního systému, jakou jste měli předtím. Verzi nainstalovaného systému najdete na nálepce, která se obvykle nachází na zadní straně notebooku. Mimochodem, licenční klíč pro vaši kopii systému Windows je také umístěn tam.

Upozorňujeme, že přeinstalováním z disku dojde k odinstalování nového operačního systému, a abyste se vyhnuli problémům v budoucnu, bude vhodné odstranit předchozí data systému Windows.

K tomu slouží formátování systémového oddílu, proto se předem ujistěte, že jste z vybraného svazku pevného disku přenesli všechna potřebná data pro instalaci systému Windows. Migrace nainstalovaných aplikací se nedoporučuje, protože se tím ztratí kontakt s registrem a mnohé z nich se nemusí spustit. Nebuďte líní a nainstalujte je znovu po výměně operačního systému.

Instalační disk neobsahuje ovladače pro všechny notebooky, proto si ovladače pro své zařízení stáhněte předem z oficiálních webových stránek výrobce. Pokud tak neučiníte, mohou po instalaci nastat následující problémy

Pokud přeinstalujete operační systém bez toho, abyste vyřešili problémy se síťovým hardwarem, budete muset stáhnout distribuci ovladačů pomocí jiného počítače a přenést je pomocí vyměnitelného média, takže před přeinstalací nezapomeňte stáhnout ovladače pro síťovou kartu a modul Wi-Fi.

Chcete-li zahájit proces instalace, vložte disk do jednotky a restartujte notebook. Po spuštění počítače otevřete spouštěcí nabídku, kde byste měli vybrat spouštění z disku DVD.

Na většině notebooků se vyvolá stisknutím klávesy F12, ale na zařízeních HP se používá kombinace F9 Esc.

Starší počítače tuto funkci často nemají, takže je třeba otevřít systém BIOS a upravit prioritu spouštění systému. Výrobci používají následující klávesy pro přepnutí do systému BIOS ve svých noteboocích:

Pokud vaše zařízení není v seznamu, zjistěte v okně, které se zobrazí při spuštění počítače, skutečný klíč, který je třeba pro vaše zařízení použít.

Rozhraní BIOS různých výrobců si nejsou vzhledově podobná, ale posloupnost akcí pro změnu priority spouštění je téměř totožná. Procházejte okny systému BIOS ve všech verzích pomocí kláves se šipkami na klávesnici a kláves Enter, Esc,

Pořadí operací pro rozhraní BIOS AMI:

 • V horní části obrazovky vyberte kartu „Boot“.
 • V seznamu níže vyberte možnost „Boot Device Priority“.
 • Pomocí kláves se šipkami na klávesnici přesuňte položku „CDROM“ na začátek seznamu spouštěcích zařízení.
 • Stiskněte klávesu F10 a uložte změny výběrem možnosti „OK“.

Pořadí operací systému Phoenix-Award BIOS:

 • Vyberte položku „Advanced BIOS Features“ a stiskněte klávesu Enter.
 • V poli „First Boot Device“ vyberte možnost „CDROM“.
 • Stiskněte klávesu F10 a potvrďte změny.

Po provedení změn v systému BIOS a restartu se zobrazí dialogové okno se zprávou: „Stisknutím libovolné klávesy spustíte systém z CD nebo DVD“.

přeinstalovat, systém, windows, notebooku

Další instalace systému Windows 7 není obtížná, postupujte podle následujících kroků:

 • Stiskněte libovolnou klávesu na klávesnici.
 • Počkejte na dokončení rozbalování, zobrazí se obrazovka s nápisem „Windows načítá soubory“.
 • V dialogovém okně „Instalace systému Windows“ vyberte jazyk a klikněte na tlačítko Další.
 • V zobrazeném okně stiskněte velké tlačítko Instalovat.
 • Vyberte verzi systému, kterou chcete nainstalovat a pro kterou máte licenční kód. Po přeinstalování systému Windows 7 je třeba zadat.
 • Souhlas s licenčními podmínkami.
 • Vyberte způsob instalace. „Kompletní instalace“.
 • Vyberte svazek jednotky, na který se chystáte nainstalovat operační systém, a připravte jej kliknutím na tlačítko „Disk Setup“.Někdy je v seznamu uveden rezervovaný oddíl, nezapomeňte vybrat jiný svazek.Pokud máte více než 250 GB místa na disku, doporučujeme jej rozdělit na oddíly. Obvykle instalujte systém na oddíl o velikosti až 100 GB.
 • Formátování vybraného diskového oddílu. Budete upozorněni, že všechny informace na něm budou smazány. Potvrzení souhlasu, protože jste předtím uložili všechny potřebné údaje. Počkejte na dokončení instalace a klikněte na tlačítko Další.
 • Vyčkejte na dokončení instalace, v průměru patnáct až dvacet pět minut v závislosti na konfiguraci notebooku.
 • Vyplňte uživatelské jméno a název počítače do příslušných polí.
 • Chraňte svůj účet heslem nebo můžete tento krok přeskočit.
 • Zadejte klíč převzatý ze samolepky na notebooku.
 • Výběr nastavení zabezpečení.
 • Nastavení data a času.
 • V případě síťového připojení uveďte typ připojení.

Jak obnovit tovární nastavení notebooku Asus s heslem nebo bez něj

Asus je jméno pro bezpečnost, lepší uživatelský zážitek a skvělou značku v technologickém průmyslu. Notebooky Asus jsou velmi stylové a mezi uživateli známé svou kvalitou. Systém zabezpečení je pokročilý, takže pokud někdy zapomenete heslo k notebooku Asus, bude vás bolet hlava.Nemějte však obavy, protože tento článek vám rychle ukáže, jak obnovit notebook Asus Windows 7/8/10 do továrního nastavení bez CD. Podle jednoduchých pokynů a postupu krok za krokem budete schopni pochopit. Jak obnovit výchozí tovární nastavení systému Windows 7/8/10 pro notebooky Asus s heslem nebo bez něj. Nejde o nic složitého, protože tyto tři metody jsou dostatečně popsány, což znamená, že můžete kdykoli obnovit tovární nastavení notebooku Asus.

Obnovení továrního nastavení notebooku Asus pomocí hesla

Pokud již máte heslo k notebooku Asus, nemusíte se ničeho obávat.Tovární nastavení notebooku Asus v systému Windows 7/8/10 můžete snadno obnovit podle následujících kroků. Zde je návod, jak to můžete udělat:

přeinstalovat, systém, windows, notebooku

Nejprve se musíte přihlásit k notebooku Asus a přejít na možnost „Nastavení“. Pak vyberte „Aktualizace a zabezpečení“ a přejděte na „Obnovit“. V části „Resetovat tento počítač“ vyberte možnost „Začít“.

Na další obrazovce se zobrazí „Choose an option“, musíte kliknout na „Restore factory settings“.“

Nyní pokračujte výběrem příslušných možností podle svých potřeb na obrazovce počítače. Pokračujte v jejich výběru, počínaje následující obrazovkou.

Na poslední obrazovce klikněte na možnost „Obnovit“. Zahájení obnovy továrního nastavení notebooku Asus. Ujistěte se, že je notebook zapojen do sítě, aby bylo zajištěno správné napájení. Na dokončení procesu je také třeba chvíli počkat.

Bez hesla? Obnovení továrního nastavení notebooku Asus z přihlašovací obrazovky

Pokud nemáte heslo pro přihlášení, je pro vás tato metoda vhodná.Notebook Asus můžete snadno obnovit do výchozího továrního nastavení v systému Windows 7/8/10 z přihlašovací obrazovky. Heslo nepotřebujete, protože se k notebooku Asus nebudete muset přihlašovat, abyste mohli tento proces provést. Zde je návod, jak to udělat:

Nejprve musíte přejít na přihlašovací obrazovku a stisknout tlačítko Napájení v pravém dolním rohu. Poté klikněte na možnost „Restartovat“. Současným stisknutím a podržením klávesy Shift.

Zobrazí se obrazovka „Vyberte možnost“. A je třeba vybrat možnost „Troubleshoot“. Pak stiskněte tlačítko „Resetovat tento počítač“ a vyberte možnost „Smazat vše“.“

Po restartování notebooku Asus musíte podle svého přání zvolit možnost „Just delete my files“ nebo „Erase the complete drive“.

Nakonec je třeba stisknout tlačítko „Resetovat“. Abyste zahájili proces obnovy továrního nastavení. To může nějakou dobu trvat, takže musíte být trpěliví a počkat na dokončení procesu. Notebook Asus musíte mít připojený k síti, protože během tohoto procesu potřebuje řádné napájení.

Obnovení továrního nastavení notebooku Asus se systémem Windows 7/8/10 bez hesla pomocí sekce obnovení

Pomocí této metody obnovení továrního nastavení notebooku Asus Windows 10/8/7 bez hesla můžete obnovit tovární nastavení notebooku Asus. Je však důležité si uvědomit, že při použití metody obnovení oddílu budou všechna data na disku ztracena. Proto se tato metoda nedoporučuje těm, kteří nemohou zálohovat své soubory. Níže naleznete kroky, které je třeba dodržet při tomto procesu.

Nejprve restartujte nebo zapněte notebook Asus. Poté stiskněte tlačítko F9, dokud se na obrazovce neobjeví logo Asus Inc.

Když se na obrazovce zobrazí logo Asus Inc., zobrazí se nové okno s výzvou, abyste ze seznamu vybrali preferované spouštěcí zařízení.

Poté vyberte možnost „Správce spouštění systému Windows“. Poté je třeba vybrat preferovaný jazyk z nabízených možností a kliknout na tlačítko Další.

Vyberte jednu možnost ze zobrazeného výchozího průvodce před spuštěním systému, který se zobrazí. K dispozici jsou následující možnosti: „Obnovit systém Windows na celý pevný disk“, „Obnovit systém Windows pouze na první oddíl“ nebo „Obnovit systém Windows na celý pevný disk se dvěma oddíly“.

Zvolte „Další“ a poté postupujte podle pokynů k úspěšnému obnovení továrního nastavení notebooku Asus.

 • Obnovení systému Windows na první oddíl odstraní první oddíl a ostatní oddíly ponechá nedotčené.
 • Na druhé straně obnovení systému Windows na celý pevný disk se dvěma oddíly a obnovení systému Windows na celý pevný disk vymaže celý pevný disk včetně systémového oddílu a datových oddílů.

Žádné heslo? Nejprve resetujte heslo notebooku Asus

Není pochyb o tom, že nejvhodnějším způsobem, jak obnovit tovární nastavení notebooku Asus bez hesla, je použití nástroje pro obnovení. Pro tento návod doporučujeme použít nástroj Obnovení hesel systému Windows.Níže jsou uvedeny kroky, které můžete provést:

 • Dokáže obnovit zapomenuté heslo pro všechny systémy Windows během několika minut.
 • Lze snadno vytvořit nový účet správce bez přihlášení.
 • Dokáže vytvořit USB disk nebo disk CD/DVD.
 • Podporuje Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP, 2000, NT.
 • Podpora systémů Windows Server 2016, 2012, 2008 (R2), 2003 (R2), 2000, NT.

Nejprve si stáhněte a nainstalujte program Windows Password Recovery do počítače a poté jej spusťte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS