Jak přenášet informace s iPhone na iPhone. Co potřebujete vědět o nástroje migrace

Jak jít do iPhone 13 bez ztráty dat

Nový iPhone 13 řádek již na prodej. V tomto článku vám řekneme, jak jít do nového iPhone 13 bez ztráty dat. Také mi řekneme, co mám dělat uživatele s iOS 15.1 beta.

Tento rok IOS 15 vyšel o několik dní dříve než iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Kromě toho IOS 15 vyšel.1 beta 1. Řekneme o několika způsobech, jak jít do nového smartphonu, aniž bychom ztratili data.

Metody jsou relevantní a pro přechod na iPhone 12 nebo jiné modely.

Tři způsoby jsou k dispozici pro přenos dat ze starého iPhone do nového: ICloud, iTunes a funkce „Rychlé start“.

Prvním dvěma způsoby, jak vytvořit záložní kopii starého zařízení a zotavení již na novém zařízení. Rychlý start. nejlepší volba, protože nejrychlejší a nejvhodnější.

Metoda s ICloudem vyžaduje přístupný k rychlému Wi-Fi, ale i v této podmínce, proces může zpoždění. Metoda iTunes vyžaduje přístup k počítači. Navíc tyto dva způsoby leží ve skutečnosti, že nevyžadují přístup ke svému starému iPhone. Můžete zálohovat svůj starý iPhone před prodejem a obnovit z kopií po zakoupení iPhone 13 kdykoliv.

První zničit Apple Watch

Pokud je Apple hodinky vázány na váš starý iPhone, pak před převodem dat, které potřebujete k jejich.

To automaticky uloží zálohování inteligentních hodin. Apple Watch Copy je také automaticky uložena při každém uložení záloh přes iTunes nebo Icloud.

Konfigurace dvoufaktorové ověřování

Apple provedl dvou-faktor ověřování pro účet účtu. Váš iPhone je hlavní zařízení pro ověření. Doporučujeme vám vybrat jiné zařízení předem, takže můžete snadno potvrdit ID Apple, když nastavíte nový iPhone.

Co potřebujete vědět o funkci „Fast Start“

 • Chcete-li spustit proces přenosu dat, jednoduše přiveďte svůj starý iPhone do nového iPhone. Ujistěte se, že Bluetooth je na obou zařízeních.
 • Proces nastane bezdrátově, ale pokud si přejete, můžete použít bleskový kabel s vhodným adaptérem pro přenos dat zapojených.
 • Musíte mít stejné Apple ID na novém i starém iPhone.
 • Pokud máte spoustu dat, proces může trvat několik hodin.
 • Můžete převést nejen data, ale také nastavení systému.
 • Obdržíte oznámení s návrhem, abyste automaticky svázali Apple Watch na nový iPhone.
 • Všechny vaše aplikace budou stahovat z App Store, takže potřebujete spolehlivé připojení k internetu.
 • Váš starý a nový iPhone musí být instalována verze IOS 12.4 a novější.

Jak přenášet data do iPhone 13 přes rychlý start

Po zobrazení obrazovky nastavení na novém iPhone, přiveďte svůj starý iPhone. Na starém iPhone se zobrazí obrazovka „Rychlé start“. Klikněte na „Pokračovat“ a přihlaste se pomocí ID Touch ID nebo ID obličeje.

iOS14-iPhone8-QuickStart-Setup-New-Device

Chcete-li připojit smartphony, musíte skenovat obrazovku nového smartphonu starý. Pokud fotoaparát nefunguje na vašem starém smartphonu, můžete se přihlásit ručně.

Zadejte heslo ze starého iPhone na nový iPhone. Nakonfigurujte ID / touch ID na nový smartphone.

Nyní můžete své data převést ze starého iPhone nebo použít iCloud, aby se zotavil z kopie. Vedle obou možností bude čas, který bude půjčovat na dokončení procesu.

Vyberte možnost přenášet pomocí iPhone. Chcete-li použít přenos dat s kabelovou metodou, vyberte v dolní části obrazovky další možnosti.

Pokračujte v procesu konfigurace, po kterém začne proces přenosu dat. Může to trvat několik minut až hodinu nebo dva.

Neodstraňujte smartphony od sebe, dokud nebude proces dokončen.

Tato metoda má několik vážných nedostatků, protože to nevyhovuje všem. Zejména „rychlý start“ vyžaduje, aby nové zařízení bude resetováno na tovární nastavení. to znamená, že pokud budete chodit s novým telefonem pár dní, a pak se rozhodnete přenášet data ze starého, celý obsah vytvořený během Tentokrát bude muset ručně odstranit nebo stáhnout do mraku.

Kromě toho, jak již bylo uvedeno, okamžitě přenášíte veškerý obsah a nastavení. Může to být nepříjemné, pokud chcete zanechat část archivního fotografie a videa na starém zařízení a přenesete nové, například, pouze obrázky za poslední rok, takže máte více místa na disku. Také, s takovým převodem, riskujete ztrátu některého z obsahu. například zvukové soubory načtené do paměti smartphonu ne přes Apple Store.

Přenos dat přes ICLAD

Pokud máte zařízení s operačním systémem pod verzí 11, pak můžete překonat stará data do nového iPhone pomocí úložiště Cloud. Dejte nám podrobné informace:

 • Zapněte nové zařízení. Pokud jste se dříve pokusili konfigurovat, odstraňte všechny změny.
 • Před zobrazením obrazovky připojení na Wi-Fi. Postupujte podle tipů na obrazovce.
 • Zadejte síťová data a poté upravte nastavení v souladu s výzvami Průvodce.
 • Na obrazovce „Programy a Data“ vyberte „Obnovit z kopie“.
 • Poté se přihlaste do úložiště Cloud, zadejte data z účtu.
 • Vyberte jednu z záloh (orientovaných datem a velikostí). V případě potřeby aktualizujte verzi operačního systému.
 • Nakonfigurujte zařízení podle výzev na obrazovce. Nepřiporujte internetové připojení tak, aby byla konečně přesunuta všechna data.

Pokud jste provedli aplikace nebo zaplatili plat. Pomocí více účtů budete muset zadat hesla ze všech účtů.

Jak přenášet data do nového iPhone pomocí ICLAD

Pokud používáte cloud ukládání iCloud, můžete zjištěno zálohování a přenos všech dat bezdrátové sítě. Chcete-li začít, bude lépe začít ručně vytvořit zálohu na starém zařízení před instalací na nový iPhone. Bude to garant, který všechny nejnovější informace byly archivovány a přesunuty.

1: Vezměte svůj starý iPhone.

2: Zkontrolujte, zda je váš iPhone nebo iPad připojen k Wi-Fi. (Pokud je vybit, připojte jej k nabíjení.)

3: Jděte do starého iPhone v nastavení

5: Najít a přejděte na záložní položku

6: Klikněte na zálohu

7: Když je zálohování u konce, vypněte starý iPhone

8: Vyjměte SIM kartu ze starého iPhone

Před pokračováním počkejte na zálohu.

1: Nainstalujte kartu SIM v novém iPhone a zapněte ji.

2: Začněte jej nastavit, vyberte jazyk, připojte se k síti Wi-Fi.

3: Na stránce Nastavení iPhone vyberte možnost Obnovit z kopie ICLAD

4: Zadejte svůj účet iCloud. (Zadejte Apple ID a heslo.) a klepněte na tlačítko Další

5: Vyberte nejnovější zálohování ze seznamu a zadejte heslo iCloud (v případě potřeby)

V závislosti na tom, kolik dat budou načteny, včetně hudby a aplikací, bude trvat nějakou dobu. Zda v zóně Wi-Fi co nejvíce urychlit proces.

Váš iPhone v procesu může být velmi horký, jen během obnovy hodně baterie. Nedělejte si starosti, po zotavení bude teplota normální.

Přenos dat přímo z jednoho iPhone do jiného

Pro přímý přenos dat je nutné dodržovat důležitou podmínku. iOS 12 musí být instalována na obou zařízeních.4 a vyšší. Pokud tomu tak není, přeneste soubory pouze prostřednictvím obnovení zálohy z ICLAD nebo prostřednictvím iTunes. Podobně je situace s zakoupeným zařízením, která již byla aktivována.

Majitelé iPhone na IOS 12.4 mohou být přímo přeneseny dvěma způsoby:

První scénář je nejčastěji proveden, protože uživatel nemusí postarat o koupi dalšího kabelu. Ale přenos souborů na drátě vám umožní převést mnohem rychleji. Tak, aby se proces urychlil, doporučuje se zakoupit další blesk-USB 3 adaptér pro připojení fotoaparátu a kabelu blesku-USB.

Adaptér blesku-USB 3 musí být připojen k konektoru blesku starého zařízení přes napájecí adaptér o 12 W a vyšší, a blesk-USB k novému. Bez ohledu na zvolenou metodu přímého přenosu souborů (podle nebo bez drátu), majitel bude muset použít funkci migrace iPhone. O tom, jak to funguje, řekněte mi v další položce materiálu.

Jak přenášet data ze starého iPhone do nového prostřednictvím iTunes

Pokud máte Apple Watch, musíte před zahájením procesu rozepnout hodiny ze starého iPhone. Kromě toho, pokud je na starém iPhone povoleno dvě faktorové ověřování, musíte přidat další důvěryhodné zařízení. Takže můžete potvrdit ID Apple a zároveň nastavit nový iPhone.

 • Ujistěte se, že máte k dispozici nejnovější verze iTunes. Program můžete aktualizovat pomocí sekce „Aktualizovat software“ na Mac, nebo stáhnout z Apple.
 • Připojte svůj starý iPhone do počítače pomocí kabelu USB.
 • Spusťte program iTunes a poté v něm vyberte připojený iPhone kliknutím na ikonu v horní části okna.
 • V přehledu sekce naleznete v části S zálohováním, pak vyberte „Tento počítač“ a nezapomeňte zaškrtnout políčko vedle „Enchant bude kopírovat“.
 • Nyní vyberte „Vytvořit kopii nyní“ a uložte nové zálohování starého smartphonu. Dejte proces dokončení.
 • Nyní aktivujte nový iPhone a začněte jej nastavit, dokud nedosáhnete obrazovky programu a dat.
 • Vyberte možnost „Obnovit z kopií iTunes“ a poté připojte smartphone do počítače pomocí kabelu USB.
 • V okně iTunes se zobrazí obrazovka s nastavením nového smartphonu, klepněte na tlačítko „Obnovit z této kopie“ a vyberte nově uloženou kopii starého zařízení.
 • Začne proces obnovy, což může trvat nějaký čas v závislosti na tom, kolik dat máte. Pro každých 100 GB, přibližně hodinu.
 • Když je proces dokončen, dokončete konfiguraci nového iPhone, a pak je můžete začít používat.

Všechny vaše informace, zprávy, poznámky, fotky, videa, filmy, kontakty, data zdravotnictví, nastavení atd. bude úspěšně přenesena do nového iPhone 11 nebo iPhone 11 Pro.

Nezapomeňte použít šifrovanou kopii pro přenos dat zdravotních informací, uložených hesel a dalších důležitých dat. Pokud do této možnosti vloží zaškrtnutí, tato data budou muset znovu zadávat ručně.

Jak přenášet data ze starého iPhone do nového prostřednictvím iTunes

Pokud máte Apple Watch, musíte před zahájením procesu rozepnout hodiny ze starého iPhone. Kromě toho, pokud je na starém iPhone povoleno dvě faktorové ověřování, musíte přidat další důvěryhodné zařízení. Takže můžete potvrdit ID Apple a zároveň nastavit nový iPhone.

 • Ujistěte se, že máte k dispozici nejnovější verze iTunes. Program můžete aktualizovat pomocí sekce „Aktualizovat software“ na Mac, nebo stáhnout z Apple.
 • Připojte svůj starý iPhone do počítače pomocí kabelu USB.
 • Spusťte program iTunes a poté v něm vyberte připojený iPhone kliknutím na ikonu v horní části okna.
 • V přehledu sekce naleznete v části S zálohováním, pak vyberte „Tento počítač“ a nezapomeňte zaškrtnout políčko vedle „Enchant bude kopírovat“.
 • Nyní vyberte „Vytvořit kopii nyní“ a uložte nové zálohování starého smartphonu. Dejte proces dokončení.
 • Nyní aktivujte nový iPhone a začněte jej nastavit, dokud nedosáhnete obrazovky programu a dat.
 • Vyberte možnost „Obnovit z kopií iTunes“ a poté připojte smartphone do počítače pomocí kabelu USB.
 • V okně iTunes se zobrazí obrazovka s nastavením nového smartphonu, klepněte na tlačítko „Obnovit z této kopie“ a vyberte nově uloženou kopii starého zařízení.
 • Začne proces obnovy, což může trvat nějaký čas v závislosti na tom, kolik dat máte. Pro každých 100 GB, přibližně hodinu.
 • Když je proces dokončen, dokončete konfiguraci nového iPhone, a pak je můžete začít používat.

Všechny vaše informace, zprávy, poznámky, fotky, videa, filmy, kontakty, data zdravotnictví, nastavení atd. bude úspěšně přenesena do nového iPhone 11 nebo iPhone 11 Pro.

Nezapomeňte použít šifrovanou kopii pro přenos dat zdravotních informací, uložených hesel a dalších důležitých dat. Pokud do této možnosti vloží zaškrtnutí, tato data budou muset znovu zadávat ručně.

Prostřednictvím Imobie Anytrans

Program Anytrans od populárního vývojáře Imobie umožňuje obejít všechna omezení standardního nástroje Apple a přenos pouze potřebných typů dat. včetně na iPhone, na kterém jste již provedli nastavení a udržel obsah. Chcete-li jej použít, budete potřebovat pouze počítač v systému Windows nebo MacOS, pár smartphonů pro přenos, stejně jako bleskové kabely pro jejich připojení.

Stáhněte si Anytrans od oficiálního developerského webu. Nainstalujte program na PC a aktivujte licenci.

Připojte oba iPhone do počítače pomocí bleskovacích kabelů a provozujte Anytrans.

Otevřete kartu Switcher a klikněte na tlačítko Migrovat nyní v telefonu do telefonu.

Ujistěte se, že systém správně rozpoznal smartphony. V případě potřeby změňte jejich objednávku (vyberte zařízení, klikněte na klíště vpravo od jména). Klepněte na tlačítko NEXT.

Obrazovka se otevře se všemi dostupnými daty na zařízení. Zde si můžete vybrat pouze požadované kategorie nebo stisknout Vybrat vše pro přenos všeho. Doporučujeme také zacházet v blízkosti přeskakovacích duplikátů, takže systém nekopíruje data, která již existují na zařízení. Klepněte na tlačítko Další.

Při převodu může být požadováno z několika sekund do desítek minut, v závislosti na množství dat, jakož i šířku pásma USB portů počítače a použitý kabel. Neodpojujte smartphony z počítače do konce přenosu.

Připraven: Úspěšně jste přenesli soubory do nového iPhone 13, aniž byste museli zrušit na tovární nastavení, vyhnout se vytváření duplikátů a přijatých pouze požadovaných datových typů. Máte-li dotazy týkající se procesu, oficiální video tutorial bude schopen pomoci.

Ale funkce Anytrans nejsou omezeny na přenos souborů. V budoucnu může být program použit jako úplný správce dat pro smartphone: kombinovat chaty a kontakty whatsapp se dvěma zařízeními na jednom, pár kliknutí vytvářet zálohy, vytvořit si vlastní vyzvánění (například pokud je správná píseň Ne v iTunes nebo chcete vybrat její jiný fragment), rychle nainstalovat nebo odstranit více aplikací okamžitě. Na počítači bez vodičů je i funkce vysílání obrazovky.

Ačkoli standardní Apple Utility je vhodný pro většinu uživatelů, pro přesnější konfiguraci synchronizovaných dat bude užitečnější než AnyTrans. Program je intuitivní a podporuje všechny aktuální modely iPhone.

Existují dva minusy: nedostatek ruštiny (i když, na rozdíl od většiny takových programů, Anytrans není omezen na anglickou Inteeis. je zde také německá, francouzština, španělština, italština, japonština a arabština) a potřebu koupit licenci. Díky tomuto instrukci však můžete překonat jazykovou bariéru a licence může být nyní zakoupena slevou na 35% v závislosti na plánu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS