Jak přidat ID obličeje na iPhone. Jak zakázat identifikaci obličeje

Stanovisko: ID tváře. nejlepší identifikační systém. Dokonce i v pandemii

Longrid o přirozenosti systému autentizace iPhone.

Prezentovali jsme, jak může iPhone vypadat bez „Monobroga“.

Slavný insider Min-Chi Kuo řekl, že v roce 2022, iPhone ztratí své „monobrous“. Namísto ní společnost půjde pryč směrem na holdý displej podle typu, který se používá v moderních Samsung Smartphone, Xiaomi, Realme a jiní jako je.

Min-Chi Kuo: iPhone SE plus nebude, iPhone 14 ztratí „monobroy“ a skládací iPhone bude vydán v roce 2023

Ilya Kichayev

Novinky tvořily lidi. Klíčová myšlenka byla takto: Konečně, Apple odmítne tento strašný výřez s zastaralým technologií ID obličeje. To, aby ho mírně, odrazoval: to znamená, že jeden z nejmodernějších uživatelských identifikačních technologií je zastaralé?

Dobře, předpokládejme, že je to opravdu takto: ID tváře je zastaralé. Ale co nabízejí na oplátku? Ukazuje se, že většina uživatelů hovoří o skeneru otisků prstů na obrazovce.

Poté jsem odradil ještě více: Scanner otisků prstů nemůže být dokonalými ID obličeje. V žádném případě.

Nejdříve by však měl být vysvětlen, jak fungují všechna autentizační technika.

Jak znamená tvář

ID obličeje není přední fotoaparát, jedná se o samostatný systém truédů. Snímače jsou promítnuty na tváři více než 30 000 bodů, díky které strukturní mapa osoby a obraz v infračerveném spektru je sestavena. Odemkněte zařízení může i ve tmě.

Technologie tváře ID pro odemknutí zařízení, přístroj se spustí, když vezmete gadget ve svých rukou nebo odemknete dotykem obrazovky, stejně jako po obdržení oznámení. Doba odezvy, zejména v zařízeních 2018 (iPhone XS, XS Max, iPad Pro), téměř okamžitě, ale malé zpoždění stále má. Nicméně, když je použit, je to téměř neviditelné a nezpůsobuje nepohodlí.

ID obličeje se přizpůsobuje změnám ve vzhledu, je to make-up nebo žhavost. Ona bude také rozpoznat majitele, pokud má sluneční brýle, Sha, klobouk nebo čočky na něm. Ačkoli pokud jste „nahráli obličej s dlouhým vousem, a rozhodl se o oholit, pak iPhone nebo iPad vás požádá o zadání hesla, aby potvrdil osobu. Pokud je heslo správné, systém aktualizuje data a budete přístrojem i nadále odemknout jako dříve.

Chcete-li zaplatit za nákupy pomocí Apple Pay a Face ID, musíte dvakrát kliknout na boční tlačítko. Scanner tváře se začne. Po úspěšné pasáži připojte zařízení k terminálu, abyste provedli platbu. Jak vidíte, proces není odlišný od platby pomocí touch id.

Jak přidat druhou tvář pro identifikaci obličeje

V IOS 12 je nová funkce „Alternativní vzhled“. Je navržen tak, aby přidali svůj alternativní vzhled. Například jeho tvář s vousem. Funkce však nefunguje, pokud přidáte zcela jinou tvář.

Zde je, jak přidat druhou tvář k ověřovacím obličeji ID:

Přejděte na nastavení na vašem iPhone X s iOS 12.

Vyberte ID obličeje a heslo.

Zadejte heslo.

Klepněte na tlačítko Přizpůsobit alternativní vzhled.

Obyčejná obrazovka s nastavením obličeje se otevře. Klepněte na tlačítko Start.

Chcete-li přidat obličej, postupujte podle pokynů.

Znovu prohlédněte si obličej a klepněte na tlačítko Dokončit.

Druhá osoba byla přidána pro ID obličeje. Nyní bude váš partner nebo člen rodiny schopen odemknout váš iPhone s tváří a nebudou muset pokaždé zadávat heslo.

Jak spravovat Focus funkce pro ID obličeje

Výchozí trueDepthová kamera určí, zda se opravdu podíváte na váš iPhone při pokusu o odemknutí ID obličeje a váš telefon není odemčen, pokud ne. Ale tyto funkce, které jsou zaměřeny, také přesahují odemknutí telefonu.

Zadejte svůj přístupový kód.

Klikněte na přepínač vedle pozornosti vědomí funkce na zapnutí nebo vypnutí v závislosti na vašich preferencích. Ve výchozím nastavení je tato funkce povolena.

Když je povolena „Upozornění na informace“, truePth fotoaparát zkontroluje, zda jste na svém iPhone, než snižuje jas displeje nebo sníží výstup varování.

Jak nastavit ID obličeje pro jinou osobu

Touch ID by mohlo rozpoznat až deset prstů, ne nutně patřící ke stejné osobě. ID tváře vám umožňuje používat pouze jednu osobu. Pokud tedy chcete přenášet svůj iPhone do jiného člena rodiny nebo si přejdete svou tvář, musíte jít do nastavení.

V nastavení otevřete sekci „ID obličeje a heslo“.

Klikněte na „Obnovit ID obličeje“.

Poté opakujte výše popsané nastavení, znovu.

Jak odemknout iPhone pomocí ID obličeje

Teď jsme se dostali k nejdůležitější věci. odstranění zámku smartphonu. Takže ID tváře bylo úspěšně zaregistrováno a vlastník gadgetu se nemusí starat o bezpečnost osobních údajů. Ale jak jsou věci s uznáním?

Chcete-li odstranit zámek, musíte vzít iPhone ve svislé poloze a přivést ji do obličeje ve vzdálenosti 15-20 centimetrů. Zároveň byste se měli podívat přímo do komory, ne allothing vzhled.

S úspěšným uznáním v horní části obrazovky se rozsvítí bílý smajlík, po kterém vlastník zařízení bude pouze přejeďte pouze z dna nahoru.

Podobný algoritmus se aplikuje v jiných situacích, kde je požadována identifikace uživatele. Například při zadávání banky. Zpočátku, odemknutí na ID obličeje se zdá být něco nepohodlného, ​​ale v průběhu času se na tuto metodu ochrany dat používá jakýkoli vlastník iPhone.

Konečně, pokud odemknutí selhalo, člověk má stále šanci dostat se na hlavní obrazovku. Chcete-li to provést, musíte zadat heslo hesel. Který je vytvořen s ID obličeje.

Jak nainstalujete ID obličeje?

Nastavení ID obličeje je podobné konfiguraci touch id, pouze jednodušší. iOS navrhne nakonfigurovat ID obličeje jako součást počátečního nastavení iPhone. Ale můžete také nainstalovat ID obličeje. a resetovat ji. kdykoliv.

přidat, obličeje, iphone, identifikaci
  • Spusťte nastavení z domovské obrazovky.
  • Klepněte na tlačítko ID přístupu.
  • Zadejte svůj přístupový kód.
  • Klepněte na tlačítko Instalovat ID obličeje.

Nyní můžete začít používat ID obličeje na vašem novém iPhone!

přidat, obličeje, iphone, identifikaci

Jak používat ID obličeje v masce

Chcete-li přizpůsobit funkci, nemusíte nosit masku. Bohužel je k dispozici pouze na iPhone 12 a novějším.

  • Instalace IOS 15.4, zobrazí se obrazovka s popisem a konfigurací ID obličeje v masce na iPhone 12 a 13.
  • Pokud stisknete tlačítko „Nastavit později“, pak budete muset jít do „Nastavení“ „Faceids Code hesla“ „POUŽITÍFACEID MASK“.
  • Sledujte pokyny na obrazovce a nakonfigurujte použití ID obličeje v masce.
  • Pokud když nejprve skenujete, budete v brýlích, IOS vás požádá, abyste je odstranili na druhou.

Odemknout pomocí ID obličeje v masce funguje poměrně přesně a rychle. Je mnohem rychlejší než odemknutí iPhone pomocí Apple Watch.

Pokud odpojíte funkci odemknutí v masce, a pak se chcete znovu zapnout, není nutné tuto funkci znovu nakonfigurovat. Funkce slunečních brýlí nepodporuje.

Mám dotek a neexistují žádné takové problémy!

Skener otisků prstů je mnohem snazší odemknout smartphone, ale pandemie skončí v každém případě, ale studené zimy, kdy odemknout pomocí dotykové ID, musíte si vzít rukavice, opakovat každý rok.

Dokonce i teď, pokud jste vybráni do obchodu v latexových rukavicích (a proto je třeba udělat), touch ID nerozpozná otisk prstu a musí zadat heslo.

Obecně nevidím žádný důkladný důvod k výuku iPhone s ID obličeje, abyste vás rozpoznali v masce: Nejprve, v dobrém způsobu, musíte nosit respirátor a jak jsem řekl, v něm se obličeje neví vy.

Příklad, když mě poznal ID obličeje, a kdy. ne

Za druhé, pokud jste odpovědný občan a sedíte doma, vyberte pouze v nejbližším obchodě, smartphone nemůže mít vůbec.

Zatřetí, pokud jste s vámi stále urpat smartphone a použijte jej k zaplacení, můžete zadat heslo hesel. jen dočasně nahraďte šestimístný kód na čtyřmístné, takže můžete telefon rychleji odemknout.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS