Jak připojit Apple TV k MacBooku

Jak připojit Mac k televizoru

Na tomto článku se podílel náš zkušený tým redaktorů a výzkumných pracovníků, kteří zkontrolovali jeho správnost a úplnost.

Tým správců obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zobrazení tohoto článku: 26 341.

V tomto článku se dozvíte, jak připojit notebook nebo stolní počítač Mac k televizoru. Takto se zobrazí obraz z počítače na televizoru. Můžete použít kabel HDMI nebo Apple TV s funkcí AirPlay.

 • Zásuvka HDMI se obvykle nachází na zadní nebo boční straně televizoru. Většina moderních televizorů HDTV má alespoň dvě připojení HDMI.
 • Pokud váš televizor nemá konektor HDMI, zjistěte, jaký typ video konektoru má váš televizor a počítač, a poté si kupte adaptér HDMI.
 • Thunderbolt 3: Oválný konektor (známý také jako USB/C) umístěný na zadní straně nejnovějších počítačů iMac a notebooků MacBook. Pokud je váš počítač vybaven tímto konektorem, kupte si kabel USB/C-HDMI.
 • Thunderbolt 2: Čtvercový konektor, kterým byly vybaveny starší modely Maců. Pokud je váš počítač vybaven kabelem Thunderbolt2-HDMI (nebo adaptérem Thunderbolt2-HDMI a kabelem HDMI).
 • HDMI: Tento konektor je k dispozici na starších noteboocích MacBook. V tomto případě použijte standardní kabel HDMI.
připojit, apple
 • Nestandardní kabely najdete ve specializovaných počítačových obchodech nebo v internetových obchodech.
 • Pokud potřebujete koupit adaptér, protože váš televizor nemá konektor HDMI, hledejte adaptér – (například adaptér USB/C-VGA nebo Thunderbolt2-VGA); nezapomeňte také koupit audiokabel (audio-RCA) pro přenos zvuku z počítače do televizoru.
 • Adaptér RCA pravděpodobně nenajdete.
 • Kabely HDMI, Thunderbolt 2 a Thunderbolt 3 (a jejich adaptéry) přenášejí obrazové i zvukové signály.
 • Pokud používáte kabel HDMI, zapojte do počítače jeden ze dvou konektorů.
 • Pokud používáte adaptér (bez HDMI), zapojte jeden konec audio kabelu do konektoru pro sluchátka (v počítači).
 • Pokud používáte nestandardní kabel (ne HDMI), připojte druhý konec kabelu ke konektoru pro video na televizoru a druhý konec audio kabelu připojte ke konektorům RCA (jsou označeny červeně a bíle).

Počkejte, až se na televizoru zobrazí obrazovka počítače. Pokud je počítač zapnutý, jeho obraz se během několika sekund objeví na televizní obrazovce. Pokud se obraz nezobrazuje, změňte nastavení obrazovky a zvuku v počítači.

Nastavení set-top boxu Apple TV. Chcete-li používat funkci AirPlay Mirroring, musí být Apple TV nastavena a připojena k televizoru.

 • Chcete-li zjistit název sítě, ke které je Apple TV připojena, otevřete v set-top boxu nabídku Nastavení, vyberte možnost Síť a vyhledejte název sítě v části „Wi-Fi“.
 • Pokud k Apple TV připojujete počítač iMac, měl by se počítač nacházet ve vzdálenosti do 10 metrů od set-top boxu.

Klikněte na Předvolby systému. Tato možnost se nachází v horní části nabídky. Otevře se okno Předvolby systému.

Vyberte Apple TV. Klepněte na název Apple TV v nabídce. Obraz z počítače se zobrazí na televizoru.

 • Nelze nastavit rozlišení, které přesahuje maximální rozlišení televizoru (např. Nelze vybrat rozlišení 4K, pokud je rozlišení televizoru 1080p nebo nižší).

Přiblížení obrazovky. Přetažením posuvníku „pinch-to-zoom“ v dolní části stránky doleva obraz oddálíte (televizor zobrazí větší obraz z počítače) nebo doprava přiblížíte. Tato funkce upraví obrazovku televizoru, pokud je příliš velká nebo příliš malá.

Otevřete pole Zvuk. Klikněte na „⋮⋮⋮⋮“ v levém horním rohu okna Předvolby systému a poté na „Zvuk“.

Stiskněte tlačítko Exit. Tato možnost se nachází v horní části okna Zvuk. Otevře se seznam dostupných zařízení pro přehrávání zvuku. v tomto seznamu najděte Apple TV.

Vyberte Apple TV. Klikněte na název Apple TV (nebo klikněte na možnost „Apple TV“). Zvuk z počítače se nyní bude přehrávat přes Apple TV.

Chcete-li zastavit streamování videa, stiskněte ovládací prvky přehrávání videa a vyberte možnost Vypnout otáčení.

Zrcadlení iPhonu, iPadu nebo iPodu

Pomocí zrcadlení obrazovky můžete na Apple TV nebo Smart TV kompatibilních s AirPlay a 2 zobrazit celou obrazovku svého zařízení se systémem iOS.

 • Připojte zařízení iOS ke stejné síti Wi-Fi, ke které je připojen Apple TV nebo Smart-TV kompatibilní s AirPlay a 2.
 • Otevřete Ovládací centrum:
připojit, apple
 • X nebo novější na iPhonu nebo iPadu s iOS 12 nebo novějším: Přejeďte z pravého horního rohu obrazovky dolů.
 • Na iPhonu 8 nebo starším nebo iOS 11 nebo starším: Přejeďte od spodního okraje libovolné obrazovky nahoru.

Televizor používá orientaci obrazovky a poměr stran zařízení iOS. Chcete-li obrazovku televizoru vyplnit zrcadlovou obrazovkou zařízení iOS, změňte poměr stran televizoru nebo upravte nastavení zoomu.

Chcete-li zastavit zrcadlení zařízení se systémem iOS, otevřete Ovládací centrum, klepněte na obrazovku Zrcadlení a potom klepněte na Zastavit zrcadlení. Nebo stiskněte tlačítko Menu na dálkovém ovladači Apple TV.

Opakování obrazovky iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Pomocí funkce Opakování obrazovky můžete na Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2 zobrazit celou obrazovku iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.

 • Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch ke stejné síti Wi-Fi jako Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2.
 • Otevřete Ovládací panely:
 • Na iPhonu X nebo novějším nebo iPadu se systémem iPadOS 13 nebo novějším přejeďte prstem od pravého horního okraje obrazovky směrem dolů.
 • Na iPhonu 8 nebo starším nebo v systému iOS 11 nebo novějším přejeďte od spodního okraje obrazovky nahoru.
 • Stiskněte tlačítko Opakování obrazovky.
 • Vyberte ze seznamu Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2. Potřebujete pomoc?
 • Pokud se na obrazovce televizoru zobrazí heslo AirPlay, zadejte je na zařízení iOS nebo iPadOS.

Obrazovka zařízení iOS nebo iPadOS se zobrazí na televizní obrazovce s aktuální orientací a nastavením poměru stran. Změna poměru stran nebo měřítka televizoru v nastavení televizoru, aby zcela vyplnil obrazovku.

Chcete-li zastavit opakování obrazovky zařízení se systémem iOS nebo iPadOS, otevřete ovládací panel, klepněte na položku „Opakování obrazovky“ a potom klepněte na položku „Zastavit opakování“. Nebo stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači Apple TV.

Připojení iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch k Apple TV

Apple TV umožňuje zobrazit obraz z libovolného iZařízení na obrazovce televizoru. Předpokladem je, že set-top box a zařízení iOS musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Chcete-li to provést, přejděte do Ovládacích panelů (přejeďte prstem od dolní části obrazovky nahoru), vyberte možnost „Opakování obrazovky“ a v zobrazeném seznamu zařízení zadejte Apple TV. Set-top box musí být samozřejmě zapnutý a připojený k síti Wi-Fi.

Na televizním displeji se pak zobrazí vše, co je na obrazovce iPhonu nebo iPadu. hry, filmy, hudba atd.Д. Integraci s Apple TV můžete povolit také v některých aplikacích, například ve službě YouTube.

Další články

Možné problémy

Co dělat, když je zobrazený obrázek příliš malý nebo se objeví černé pruhy?? Nejlepší možností je zvětšení obrazovky. Ne všechen obsah se automaticky roztáhne na celou obrazovku. Po nastavení připojení se tedy uživatel setká s tím, že se po stranách objeví černý rámeček.

Tyto problémy se objevují při streamování různých filmů a seriálů. Kvalita obrazu bude také neuspokojivá. Důvodem je nízké rozlišení. Pokud používáte přehrávače VLC nebo Quick Time, můžete to vyřešit přehráváním obsahu v rozlišení 1x nebo 2x. Pokud máte takové funkce k dispozici, obejdete se bez zvětšování obrazovky.

Pokud jste tak neučinili dříve, měli byste nejprve aktivovat možnost škálování obrazovky:

 • Otevřete nastavení operačního systému notebooku.
 • Přejděte na „Zpřístupnění“.
 • Přepnutí na kartu Zvětšení.
 • Aktivace funkcí zoomu.
 • Uložení změn.

Nezapomeňte zaškrtnout políčko „Vyhladit obrázek“. Tím se sníží nastavení pixelizace při přiblížení. Může však způsobit, že obraz bude příliš rozmazaný. Z tohoto důvodu je také nejlepší vyhnout se nadměrnému škálování. V opačném případě nebude obrázek vypadat přirozeně.

Chcete-li spustit přehrávání obsahu, spusťte přehrávač. Přesuňte kurzor myši do středu videa. Nyní můžete pomocí funkce zvětšení minimalizovat černé pruhy po stranách i nahoře a dole. Můžete to udělat také pomocí gest. Přejeďte prstem po klávese Control a poté změňte obrázek zvednutím dvou prstů nahoru nebo dolů. přiblížení nebo oddálení.

Kvalita streamovaného obrazu by se měla výrazně zlepšit. Problém nízkého rozlišení není možné vyřešit na 100 %. Zbavit se černých pruhů je však naprosto možné. V některých situacích může změna faktoru přiblížení v prohlížeči přinést výsledky i v případě, že je obsah přehráván online.

připojit, apple

Synchronizace notebooku Apple s televizorem není složitá. Pro nastavení vysílání obrázku je třeba postupovat podle navrhovaných pokynů. Dalšími kroky můžete odstranit problémy spojené s přehráváním zvuku a špatnou kvalitou obrazu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS