Jak připojit Apple TV k počítači imac

Jak připojit Mac k televizoru

Na tvorbě tohoto článku se podílel náš zkušený tým redaktorů a výzkumných pracovníků, kteří zkontrolovali jeho správnost a úplnost.

Tým správy obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zobrazení tohoto článku: 26 341.

V tomto článku se dozvíte, jak připojit notebook nebo stolní počítač Mac k televizoru. Takto se obraz z počítače zobrazí na televizoru. Můžete použít kabel HDMI nebo Apple TV s funkcí AirPlay.

 • Konektor HDMI se obvykle nachází na zadní nebo boční straně televizoru. Většina moderních televizorů HDTV má alespoň dvě připojení HDMI.
 • Pokud váš televizor nemá konektor HDMI, zjistěte, jaký video konektor má váš televizor a počítač, a poté si zakupte příslušný adaptér.
 • Thunderbolt 3: Oválný konektor (známý také jako USB/C), který se nachází na zadní straně nejnovějších počítačů iMac a notebooků MacBook. Pokud je váš počítač takovým kabelem vybaven, zakupte si kabel USB/C-HDMI.
 • Thunderbolt 2: Čtvercový konektor, který se nachází ve starších modelech Maců. Pokud má váš počítač tento konektor, budete potřebovat kabel Thunderbolt2-HDMI (nebo adaptér Thunderbolt2-HDMI a kabel HDMI).
 • HDMI: Jedná se o konektor, který se nachází na starších noteboocích MacBook. V tomto případě použijte standardní kabel HDMI.
 • Vlastní kabely lze nalézt ve specializovaných počítačových obchodech nebo na internetu.
 • Pokud potřebujete koupit adaptér, protože váš televizor nemá zásuvku HDMI, hledejte adaptér [počítačová videozásuvka]-[televizní videozásuvka] (například adaptér USB/C-VGA nebo Thunderbolt2-VGA); nezapomeňte také koupit audiokabel (audio-RCA) pro přenos zvuku z počítače do televizoru.
 • S největší pravděpodobností nebudete moci najít adaptér RCA.
 • Kabely HDMI, Thunderbolt 2 a Thunderbolt 3 (a jejich adaptéry) přenášejí obrazové i zvukové signály.
 • Pokud používáte kabel HDMI, zapojte do počítače jeden ze dvou konektorů kabelu.
 • Pokud používáte adaptér (bez HDMI), připojte jeden konec audiokabelu ke konektoru pro sluchátka (v počítači).
 • Pokud používáte nestandardní kabel (ne HDMI), připojte druhý konec do video konektoru na televizoru a druhý konec audio kabelu zapojte do konektorů RCA (jsou označeny červeně a bíle).

Počkejte, dokud se na obrazovce televizoru neobjeví obraz z počítače. Pokud je počítač zapnutý, jeho obraz se během několika sekund objeví na obrazovce televizoru. Pokud se obraz nezobrazuje, změňte nastavení obrazovky a zvuku v počítači.

Nastavení set-top boxu Apple TV. Chcete-li používat funkci AirPlay Mirroring, musí být Apple TV nastavena a připojena k televizoru.

 • Chcete-li zjistit název sítě, ke které je Apple TV připojena, otevřete v set-top boxu nabídku Nastavení, vyberte možnost Síť a vyhledejte název sítě v části Wi-Fi.
 • Pokud připojujete iMac k Apple TV, musí být počítač od set-top boxu vzdálen do 10 metrů.

Klikněte na Předvolby systému. Tato možnost se nachází v horní části nabídky. Zobrazí se okno Předvolby systému.

Vyberte Apple TV. Klepněte na název Apple TV v nabídce. Obraz z počítače se zobrazí na obrazovce televizoru.

 • Nelze nastavit rozlišení vyšší, než je maximální rozlišení televizoru (například nelze vybrat rozlišení 4K, pokud je rozlišení televizoru 1080p nebo nižší).

Přiblížení obrazovky. Přetažením posuvníku „pinch-to-zoom“ v dolní části stránky doleva oddálíte (na televizoru se zobrazí větší obraz z počítače) nebo doprava přiblížíte. Tato funkce upraví obraz na televizoru, pokud je příliš velký nebo příliš malý.

Otevřete pole Zvuk. Klikněte na „⋮⋮⋮⋮“ v levém horním rohu okna Předvolby systému a poté na „Zvuk“.

Klikněte na tlačítko Exit. Tato možnost se nachází v horní části pole Zvuk. Zobrazí se seznam dostupných přehrávacích zařízení. v tomto seznamu vyhledejte Apple TV.

Vyberte Apple TV. Klikněte na název Apple TV (nebo klikněte na možnost „Apple TV“). Zvuk z počítače se nyní bude přehrávat přes Apple TV.

Proč se můj Mac nemůže připojit k Apple TV?

Ujistěte se, že jsou obě zařízení ve stejné síti (Nastavení systému Síť na Macu a Nastavení Obecné Síť na Apple TV). Restartování Apple TV (Nastavení Obecné Restartovat). Restartujte Apple TV odpojením VŠECH kabelů na 30 sekund. Restartujte počítač.

Zařízení Apple TV nelze připojit přímo k počítači iMac, ale iMac můžete k Apple TV připojit prostřednictvím domácí sítě. Imac je plnohodnotný počítač, nikoli televizor nebo monitor, takže nemá vhodné vstupy pro použití jako monitor Apple TV.

Jak bezdrátově připojit MacBook k televizoru?

Jak bezdrátově připojit Mac ke Smart TV. S novými Macy a Apple TV je zrcadlení obrazovky neuvěřitelně snadné. Jednoduše zapněte televizor a Apple TV, pak na Macu přejděte přes logo Apple, poté přes Předvolby systému, klikněte na položku Zobrazení a na hlavním panelu vyberte možnost TV „AirPlay Display“.

Apple TV můžete snadno sledovat na počítači se systémem Windows po přihlášení na webové stránky Apple TV Pomocí aplikace iTunes v počítači můžete také sledovat všechny pořady nebo filmy Apple TV, které jste si stáhli na svůj účet Apple.

Opakování obrazovek iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Pomocí funkce Opakování obrazovky můžete na Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2 zobrazit celou obrazovku iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.

 • Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch ke stejné síti Wi-Fi jako Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2.
 • Otevřete položku Ovládací prvky:
 • Na iPhonu X nebo novějším nebo iPadu se systémem iPadOS 13 nebo novějším přejeďte prstem od pravého horního okraje obrazovky směrem dolů.
 • V zařízení iPhone 8 nebo starším nebo v systému iOS 11 nebo starším přejeďte od spodního okraje obrazovky nahoru.
 • Stiskněte tlačítko Opakování obrazovky.
 • V seznamu vyberte Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2. Potřebujete pomoc??
 • Pokud se na obrazovce televizoru zobrazí heslo AirPlay, zadejte je na zařízení iOS nebo iPadOS.

Obrazovka zařízení iOS nebo iPadOS se zobrazí na televizní obrazovce s aktuální orientací a nastavením poměru stran. Chcete-li zcela zaplnit obrazovku televizoru, změňte poměr stran nebo měřítko v nastavení televizoru.

Chcete-li zastavit opakování obrazovky zařízení iOS nebo iPadOS, otevřete položku Ovládací prvky, klepněte na položku „Opakování obrazovky“ a potom klepněte na položku „Zastavit opakování“. Nebo stiskněte tlačítko Menu na dálkovém ovladači Apple TV.

Připojení Apple TV k televizoru

Apple TV se k televizoru připojuje pomocí kabelu HDMI, který není součástí balení.

 • Abyste mohli zařízení připojit, musíte jej připojit k televizoru a poté jej zapojit.
 • Nyní zapněte televizor v nastavení, vyberte zdroj HDMI.
 • Pak vezměte dálkový ovladač a začněte nastavovat Siri. Horní část dálkového ovladače je vybavena dotykovým panelem.
 • Přejetím prstem po panelu dálkového ovládání vyberte jazyk a oblast.
 • Poté budete vyzváni k aktivaci služby Siri.
 • Nyní je třeba do Apple TV přidat nastavení sítě Wi-Fi. Budete potřebovat iPhone nebo iPad.
 • Na Apple TV vyberte možnost „Nastavit zařízení.
 • Nyní odemkněte zařízení iOS a přeneste je k Apple TV. Dále postupujte podle pokynů na obrazovce iOS a Apple TV.
připojit, apple, počítači, imac

Vaše zařízení je nyní připraveno k použití.

Připojení iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch k Apple TV

Apple TV umožňuje zobrazit obraz z libovolného iZařízení na televizoru. Hlavní podmínkou je, že set-top box a zařízení iOS musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Chcete-li tak učinit, přejděte do Ovládacích panelů (přejeďte prstem od dolní části obrazovky nahoru), vyberte možnost „Opakovat obrazovku“ a v zobrazeném seznamu zařízení zadejte Apple TV. Set-top box musí být samozřejmě zapnutý a připojený k síti Wi-Fi.

Pak se vše, co vidíte na iPhonu nebo iPadu. hry, filmy, hudba atd zobrazí na obrazovce televizoru.Д. Integraci s Apple TV můžete aktivovat také v některých aplikacích, např. V YouTube.

Jak připojit Mac k běžnému televizoru

Připojení MacBooku k monitoru Apple Thunderbolt Display je snadné. stačí si pořídit správný kabel. Co když ale chcete Mac spárovat s televizorem?? Můžete samozřejmě použít speciální set-top box Apple TV, ale jiné způsoby připojení mají určité výhody.

Hádáte správně, mluvíme o kabelu HDMI. Je to skutečně nejlepší nástroj pro přenesení displeje MacBooku, iMacu nebo dokonce Macu mini na obrazovku televizoru. Airplay to samozřejmě umožňuje i přes Apple TV, ale HDMI je stále jasným vítězem. Nejenže je levnější, ale také dokáže přenášet obraz ve vysoké kvalitě, zatímco AirPlay je zcela závislý na internetovém připojení.

Mnoho počítačů Apple je vybaveno portem HDMI, takže připojení zařízení není o nic složitější než u rozhraní Thunderbolt. Macbook Air ani notebooky z předchozích let se jím však nemohou pochlubit, takže se podíváme na několik alternativ.

 • Mac s portem Mini-Display, Mini-DVI nebo Thunderbolt
 • Adaptér Mini-DisplayPort/Thunderbolt na HDMI s podporou zvuku
 • Kabel HDMI
 • Televizor s rozhraním HDMI
 • Pár tisíc na nákup tohoto zařízení (v Rusku) nebo 500 (přes eBay nebo Amazon)

Předpokládám, že téměř každý ví, jak vypadá kabel HDMI, ale zde je adaptér Thunderbolt na HDMI:

Za předpokladu, že jsme úspěšně dokončili nákup hardwaru, přejděme k samotnému připojení počítače k televizoru. Existuje určitá posloupnost operací, kterou se doporučuje neporušovat.

 • Připojení adaptéru Thunderbolt na HDMI k počítači Mac
 • Pak k němu připojíme kabel HDMI a druhou stranou ho připojíme k televizoru
 • Připojte počítač
 • Zapněte televizor a jako rozhraní pro přenos obrazu vyberte HDMI (obvykle pomocí tlačítka na dálkovém ovladači)
připojit, apple, počítači, imac

Váš Mac se okamžitě „spřátelí“ s televizorem a po všech výše uvedených operacích bude vypadat přibližně takto:

Ve výchozím nastavení Mac detekuje televizor jako externí displej, takže se obraz přenáší na obě obrazovky. Pokud však například sledujete filmy nebo hrajete hry, druhou obrazovku (na počítači) jednoduše nepotřebujete. Chcete-li to provést, přejděte do nastavení systému, vyberte kartu „Monitory“ a zakažte zrcadlení videa.

Chcete-li nastavit zvukový výstup HDMI, vyberte v předvolbách systému položku Zvuk a klikněte na kartu Výstup.

Systém OS X má klávesové zkratky pro zvětšení obrazovky. Tento seznam se hodí při sledování filmů a můžete si ho prohlédnout v části „Univerzální přístup“ v nastavení systému.

Ujistěte se, že máte dobrý přehrávač videa, zejména pro filmy Blu-ray. Ne každá aplikace je schopna zpracovat soubor o velikosti více než 50 gigabajtů. Doporučil bych XBMC a Plex, ačkoli MPlayerX mi zatím nezpůsobil žádné větší stížnosti.

Jak připojit Mac k televizoru

Připojení MacBooku k Thunderbolt displeji Apple by nemělo být obtížné, stačí si pořídit správný kabel. Co dělat, když se rozhodnete propojit Mac a televizor?? Vše vám prozradíme v tomto tipu.

Jednou z možností, a tou nejjednodušší, je použít speciální set-top box Apple TV. Existují však i jiné způsoby připojení, které mají některé výhody.

Jedná se o kabel HDMI. Je to nejlepší způsob, jak přenést displej MacBooku, iMacu nebo dokonce Macu mini na obrazovku televizoru. Tato metoda je poměrně levná a dokáže také zajistit vysokou kvalitu přenášeného obrazu, zatímco AirPlay je zcela závislý na internetovém připojení.

připojit, apple, počítači, imac

Mnoho počítačů Apple je vybaveno portem HDMI, takže připojení zařízení není o nic složitější než u rozhraní Thunderbolt. Stejný MacBook Air nebo starší modely „jablečných“ notebooků však tento port na palubě nemají, takže vám řekneme několik alternativních způsobů.

K tomu budeme potřebovat:

Počítač Mac s portem Mini-Display, Mini-DVI nebo Thunderbolt Adaptér z portu Mini-DisplayPort/Thunderbolt na HDMI s podporou zvuku Kabel HDMI TV s portem HDMI

Takto vypadá adaptér Thunderbolt na HDMI:

Nyní, když máme všechno výše uvedené vybavení, je čas přejít přímo k připojení počítače k televizoru. Existuje zde určitá posloupnost činností, kterou důrazně doporučujeme neporušovat.

Připojte adaptér Thunderbolt na HDMI k počítači Mac, pak k němu připojte kabel HDMI a druhou stranu připojte k televizoru Zapněte počítač Zapněte televizor a jako rozhraní pro přenos obrazu vyberte HDMI (obvykle tlačítkem na dálkovém ovladači)

Mac se „spáruje“ s televizorem a po provedení výše uvedených kroků bude vypadat přibližně takto:

Ve výchozím nastavení Mac detekuje televizor jako externí displej, takže se obraz přenáší na obě obrazovky. Pokud však sledujete filmy nebo hrajete hry, druhou obrazovku nepotřebujete. Chcete-li to provést, přejděte do Předvoleb systému, vyberte kartu „Monitory“ a zakažte zrcadlení videa.

Chcete-li nastavit výstup zvuku přes HDMI, musíte v předvolbách systému vybrat položku „Zvuk“ a kliknout na kartu „Výstup“.

Systém OS X nabízí klávesové zkratky pro přiblížení obrazovky. Tento seznam se hodí při sledování filmů a lze jej prozkoumat v části „Univerzální přístup“ v předvolbách systému.

Ujistěte se, že máte dobrý přehrávač videa, zejména pro filmy Blu-ray. Ne každá aplikace je schopna zpracovat soubor větší než 50 gigabajtů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS