Jak připojit Apple Watch k systému Android

Fungování hodinek Apple Watch v systému Android a způsob jejich připojení

Mnoho z nás si kupuje gadgety od různých společností, ale každý výrobce se snaží vytvořit svůj vlastní ekosystém, abychom si kupovali pouze zařízení stejné značky. Z tohoto důvodu mají nováčci problém zjistit, jak připojit hodinky Apple Watch k telefonu se systémem Android, a často se této myšlenky jednoduše vzdají a jsou z nákupu frustrovaní. Nezoufejte však, protože teoreticky stále existuje možnost nastavit párování mezi zařízeními, která mají snímač Bluetooth.

Přestože jsou hodinky Apple Watch samostatné zařízení, pro přístup k celé řadě funkcí je třeba je spárovat s chytrým telefonem. Hodinky Apple Watch se například často používají ke čtení SMS a přijímání hovorů přijatých na telefonu.

Vše ale kazí skutečnost, že hodinky Apple Watch jsou součástí uzavřeného ekosystému společnosti Apple, který zahrnuje pouze používání gadgetů v rámci něj. To znamená, že neexistuje žádná oficiální aplikace pro Android, která by umožňovala spárování chytrých hodinek se systémem Android a chytrými hodinkami Apple. Zároveň existuje řada amatérských aplikací, které mohou tato omezení obejít.

Jaké funkce budou k dispozici

Před popisem párovacího algoritmu je důležité pochopit, zda základní funkce hodinek Apple Watch fungují i po připojení k systému Android. A zde musíme s politováním poznamenat, že hodinky Smartwatch nebudou plně funkční. Po úspěšném nastavení párování budete moci používat následující funkce:

V porovnání se standardními funkcemi hodinek je absence oznámení z aplikací třetích stran, ať už jde o Telegram nebo WhatsApp, okamžitě patrná. Pokud však potřebujete Apple Watch pouze k zobrazení hovorů, nebudete zklamáni.

Jak najít ikonu i na hodinkách Apple Watch?

Pokud jste hodinky Apple Watch spárovali nebo jste z nich vymazali data a nastavujete je ručně, hledejte v pravém dolním rohu obrazovky ikonu „i“. Chcete-li zobrazit název hodinek a ručně je spárovat, stiskněte ikonu „i“.

připojit, apple, watch, systému, android
 • Zapnutí a nasazení hodinek Apple Watch
 • Přiložení hodinek Apple Watch k iPhonu
 • Umístěte iPhone nad animaci.
 • Nastavte hodinky jako nové nebo obnovte jejich data ze zálohy.
 • Přihlášení pomocí Apple ID
 • Vyberte nastavení.
 • Vytvoření hesla.
 • Vybrané funkce a aplikace

Které hodinky Apple Watch mohou běžet bez iPhonu

Majitel zařízení nebude moci iPhone zcela přestat používat, protože bude nutné hodinky aktivovat, zvolit počáteční nastavení a také pravidelné aktualizace systému. Výrobce uvedl, že prakticky všechny procesy se provádějí v mobilním zařízení a poté se zobrazují na samotných hodinkách. Přesto lze zařízení používat i bez telefonu.

Hodinky řady 3 i 4 mohou plnit více různých funkcí, pokud nejsou připojeny k mobilní síti nebo pokud není mobilní zařízení v blízkosti. A pokud jsou hodinky připojeny k síti Wi-Fi, majitel bude mít přístup téměř ke všem programům, které mohou fungovat pomocí internetu.

Je třeba poznamenat, že hodinky sledují aktivitu uživatele i bez připojení k internetu. Konkrétně počítá počet kroků a uraženou vzdálenost, spálené kalorie a také stav srdečního tepu. Kromě toho bude moci uživatel poslouchat hudbu, prohlížet si fotografie z fotografického filmu a platit za nákupy pomocí Apple Wallet.

Jak připojit Apple Watch k systému Android

Pro připojení hodinek Apple Watch k zařízení se systémem Android je třeba provést následující kroky:

 • Uživatel si musí nejprve do svého mobilního telefonu nainstalovat aplikaci Aerlink: Wear Connect pro iOS z Google Play. Aplikace umožňuje uživateli přistupovat k zařízením Apple a zobrazovat všechna příchozí oznámení. Kromě toho umožňuje uživateli přehrávat různé soubory z fotofilmu iPhone;
 • Poté je třeba do hodinek nainstalovat aplikaci BLE Utility z obchodu App Store, která napodobí zařízení Apple a umožní vytvořit spojení mezi gadgety;
 • Dále je třeba spustit aplikaci ze zařízení se systémem Android a aktivovat v ní službu iOS. Doporučujeme vypnutí oznámení ignorovat, protože tato funkce se může později hodit;
 • Nyní je třeba otevřít program BLE Utility a přejít na kartu Periferie;
 • Pro dokončení je třeba znovu otevřít aplikaci Aerlink: Wear Connect pro iOS, která by se měla okamžitě otevřít s oznámením, že bylo zjištěno nové zařízení. Pokud se oznámení nezobrazí, doporučujeme zopakovat všechny kroky.

Existují další způsoby, jak spárovat hodinky Apple Watch se systémem Android?

Fungují hodinky Apple Watch se systémem Android? Bohužel ne. První metoda je jedinou stabilní a bezpečnou metodou synchronizace.

připojit, apple, watch, systému, android

Z alternativních způsobů připojení k hodinkám existuje způsob, jak gadget používat samostatně prostřednictvím jediného spárování s iPhonem. Po něm bude gadget vzdáleně přijímat oznámení, aniž byste měli iPhone u sebe. Nelze používat žádné jiné funkce než výstrahy.

Chcete-li získat pokročilejší funkce, připojte se k internetu. Za tímto účelem aktivujte E-SIM, virtuální SIM kartu, která není k dispozici v Rusku a zemích SNS, distribuujte internet prostřednictvím modemu Wi-Fi nebo hotspotu ve smartphonu. Nemůžeme ji označit za úplnou synchronizaci, ale poskytne miniaplikaci další funkce: poslech hudby, stahování aplikací z App Store atd.

Připojení zařízení?

Platforma Android Wear má spoustu chytrých hodinek, které konkurují hodinkám iWatch, ale všechny se tak či onak liší a záruku spárování lze dát modelům, jako jsou např:

V každém případě je však nevyhnutelné, že některé funkce hodinek, jako například „Through Time“, budou ztraceny. To však nebrání tomu, aby se hovořilo o tom, zda hodinky Apple Watch fungují se systémem Android a jaké kroky je třeba podniknout k jejich propojení.

Jsou hodinky Apple Watch kompatibilní se systémem Android?

Hodinky zpočátku spolupracují se smartphonem Apple a z řady důvodů nejsou kompatibilní s technikou se systémem Android:

 • Interní politika vývojářské společnosti je uzavřená pro konkurenty. Společnost si cení svého rozvoje a pověsti.
 • Základní programy v zařízení jsou navrženy speciálně pro iOS a nemohou fungovat na platformách třetích stran bez časově náročné optimalizace.
 • Produkty Apple mají design rozhraní, který nelze přizpůsobit v původní podobě. Ztratí svou specifičnost.
 • Dostupnost připojení hodinek Apple Watch k telefonům se systémem Android by mohla vést k poklesu prodeje chytrých telefonů Apple, protože.К. Jejich protějšky se systémem Android jsou cenově dostupnější a stejně dobré jako jejich výkon.

Design produktů Apple je velmi specifický.

Navzdory postoji výrobce poskytli vývojáři třetích stran způsob, jak propojit zařízení dvou různých platforem. Nezaručuje, že všechny funkce hodinek budou plně funkční, ale dává vám možnost používat základní funkce. Budou fungovat oznámení o aktuálních a zmeškaných příchozích hovorech, zobrazení SMS zpráv, stavu nabití smartphonu a všechny funkce hodinek, které nevyžadují připojení k telefonu. Provoz dalších funkcí závisí na modelu hodinek a specifikách vašeho smartphonu.

Možné problémy

Postup připojení hodinek Apple Watch k chytrému telefonu se systémem Android je poměrně složitý, takže není divu, že mnoho lidí má během operace problémy. Telefon nejčastěji nerozpozná hodinky Smartwatch prostřednictvím aplikace Aerlink: Wear Connect pro iOS.

Pokud se tento problém vyskytne, zkontrolujte připojení Bluetooth. Je to jediný způsob, jak připojit jeden gadget k druhému. Doporučuje se také zopakovat všechny kroky nastavení, a pokud nedojde k žádným pozitivním změnám, aplikace znovu nainstalovat.

připojit, apple, watch, systému, android

V každém případě byste si měli uvědomit, že připojení hodinek Apple Watch k systému Android je postup, který není podporován výrobci gadgetů. Proto se snažte používat kompatibilní zařízení a před nákupem si zkontrolujte všechny potřebné informace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS