Jak připojit bezdrátový gamepad k počítači

Tři softwary, šest gamepadů a možnosti volby

Pohodlí gamepadu oproti klávesnici a myši je nepopiratelné. Mnoho her lze navíc ovládat pouze pomocí gamepadů. Teorie se sice může zdát jednoduchá: připojíte jej k USB, stisknete několik tlačítek a můžete začít pracovat, ale skutečnost je mnohem zajímavější.

V tomto článku se budeme zabývat softwarem, který můžete použít k nastavení a připojení, jaké gamepady lze připojit k počítači, co dělat s notebookem, jak jej správně nastavit a který gamepad je nakonec nejlepší.

Pokud plánujete používat gamepad pro své hry. tento článek je určen právě pro vás.

Pokud je joystick konzole Xbox One připojen kabelem, je připojení velmi snadné. Jednoduše zapojte kabel microUSB jedním koncem do ovladače a druhý konec připojte k portu v počítači. Systém Windows nainstaluje potřebné ovladače sám. Jakmile se rozsvítí tlačítko Xbox Guide, můžete začít pracovat.

Poznámka pro majitele systému Windows 10: V tomto systému můžete připojit až osm ovladačů Xbox One, zatímco v systémech Windows 7 a Windows 8 můžete připojit až osm ovladačů Xbox One. Pouze čtyři. V těchto systémech není podporován ani hlasový chat.

Všímejte si také kvality kabelu MicroUSB. Obvykle to není problém, ale někteří výrobci šetří na materiálech a vyrábějí kabely, které zařízení pouze nabíjejí. Pokud jste vzali kabel neznámého původu z vedlejšího stolu a gamepad s ním nefunguje, zkuste jiný.

Stručný přehled softwaru pro přizpůsobení joysticků pro PC

Soubor nástrojů SCP

Nejjednodušší software pro gamepad v systému Windows. Stažení a instalace aplikace. Nezapomeňte, že musíte mít nainstalované nejnovější ovladače.NET Framework a knihovny Visual C. Spuštění softwaru. Vyberte zařízení ze seznamu. Pro konfiguraci gamepadu pro PC přes kabel stačí zaškrtnout políčka DualShock 3 nebo DualShock 4. Připojte ovladač k počítači a počkejte na detekci. Otevřete rozevírací seznam vpravo, vyberte „Xbox 360 Controller Driver“ a najděte v něm svůj joystick. Zbývá jen kliknout na tlačítko Instalovat, aby aplikace nahradila ovladače.

Chcete-li joystick ovládat bezdrátově na počítači, musíte povolit funkci „Instalovat ovladač Bluetooth“. V systému Windows 10 budete také potřebovat zaškrtávací políčko „Vynutit instalaci ovladače“. Poté můžete joystick vyzkoušet na počítači ve hře nebo v ovládacím centru služby Steam. není nutná žádná další konfigurace.

Nástroj pro pohyb v joy gamepadu

Dokonalá aplikace pro PC gamepad, která vám umožní přizpůsobit si gamepad podle vašich preferencí. Po instalaci a spuštění je třeba připojit joystick pomocí kabelu USB. Pak jej vyberte ze seznamu zařízení na stránce Správce ovladačů. Vyberte typ ovladače. software rozpozná gamepady Playstation verze 1 až 4.

Karta „BluetoothPair“ umožňuje nainstalovat do počítače ovladač bezdrátového joysticku. Aby tato funkce fungovala, musí být povolen vestavěný komunikační modul nebo externí adaptér. Na stránce „Možnosti“ můžete vybrat příkazy pro jednotlivá tlačítka na ovladači a také nakonfigurovat automatické spouštění aplikace.

Joytokey

Tento software pro joystick pro PC se může zdát složitý, ale k pochopení všech funkcí postačí 15minutové seznámení. Po spuštění připojte gamepad k počítači přes USB. Vyberte profil v levé části okna a otevřete kartu „Možnosti“ vpravo. Stiskněte tlačítko „Configure“, aby aplikace rozpoznala miniaplikaci. Zadejte typ ovladače. počet páček (Stick) a křížů (POV).

Pak přejděte na kartu „Joystick 1“. Zobrazí se seznam dostupných příkazů. Jeho úpravou můžete gamepadu přiřadit funkce tlačítek klávesnice a myši. Několik minut věnujte konfiguraci nastavení a uložení profilu. Pro každou hru můžete vytvořit specifické vzory příkazů.

Xpadder

Aplikace je kompatibilní se všemi joysticky USB. Výjimečnost spočívá v tom, že nastavení gamepadu je velmi jednoduché a přímočaré. Po spuštění stiskněte tlačítko gamepadu vlevo nahoře a vyberte možnost „New“.

V části „Obrázek“ načtěte obrázek svého miniaplikace z knihovny. Pokud chcete, můžete na internetu najít odpovídající rozložení tlačítek. Nemusí se jednat o přesnou shodu. stačí, když je ovladač podobný.

Chcete-li v počítači povolit gamepad, projděte postupně položky „Sticks“, „Buttons“, „Crossbar“ a „Triggers“. Při otevírání těchto karet postupujte podle pokynů. Klepněte na tlačítka nebo pohybujte páčkami a poté přetáhněte kolečka a čtverečky, které se objeví, na odpovídající funkční prvek. Obvod regulátoru sestavíte jako stavebnici.

Po dokončení stiskněte tlačítko „Potvrdit“ a přejděte k další části. Zde si můžete vytvořit vlastní profil pro každou hru. Vyberte tlačítka a páčky na obrázku a přiřaďte je funkcím klávesnice a myši. Poté stačí joystick otestovat na počítači.

Co dělat, když hra nevidí joystick

Samozřejmě mluvíme o situaci, kdy počítač joystick vidí, systém Windows umožňuje jeho kalibraci a při testování fungují všechna tlačítka (viz „O joysticku“). Výše) a zde je samotná hra. Jen neví, že existuje (z nějakého důvodu). ). To se často stává u starších her, kde se používá pouze klávesnice.

Pokud se s něčím podobným setkáte, můžete problém vyřešit pomocí speciální funkce. Utility (jakési emulátory klávesnice). Osobně bych doporučil používat JoyToKey (má protějšky AutoHotkey a Xpadder, ale ve Windows 10/11 nejsou stabilní).

Joytokey

Webové stránky: https://joytokey.Ru.Uptodown.com/Windows

Malá bezplatná aplikace, která umožňuje emulovat stisky klávesnice pomocí joysticku. Funkce JoyToKey slouží k určení, která tlačítka joysticku odpovídají za jednotlivé klávesy na klávesnici.

Měl bych také zmínit, že aplikace umožňuje vytvořit profil pro každou konkrétní hru. Т.Е. S JoyToKey můžete hrát jakoukoli hru, kterou lze hrát na klávesnici s joystickem.

Pro mnoho prvních uživatelů je obtížné začít s JoyToKey (je k dispozici v angličtině a francouzštině).). Zde je příklad.

připojit, bezdrátový, gamepad, počítači

Po stažení archivu s aplikací jednoduše rozbalte všechny soubory do samostatné složky a spusťte spustitelný soubor JoyToKey.Exe (jako správce). Poté přejděte na „Options“ a klikněte na „Configure“.

Poté přejděte na kartu „Rozšířená nastavení“. „a vyberte joystick (vyberte zařízení). V mém příkladu je joystick „TGZ Controller (příklad na obrázku níže).

Pak stiskněte tlačítko „Obnovit“ a zkuste stisknout libovolné tlačítko joysticku.

Pak uvidíte, že nástroj zvýrazní stisknuté tlačítko žlutou barvou.

Stačí jen vybrat, kterému tlačítku joysticku chcete přiřadit určitou klávesu, dvakrát kliknout na řádek a vybrat požadovanou klávesu. Viz. Níže uvedené snímky obrazovky.

Stiskněte tlačítko joysticku a zobrazí se požadovaný řádek

Na obrázku níže jsem klávesu Q umístil na tlačítko 2 joysticku.

Tímto způsobem je vlastně nutné definovat všechna tlačítka joysticku. Je to poměrně rychlé.

Mimochodem, ujistěte se, že definovaná tlačítka joysticku fungují. Joytokey by měl být spuštěn před vstupem do hry! (a vyberte správný profil (v mém příkladu je to jediný, takže není relevantní)).

Jak mohu joystick otestovat a zkalibrovat?

Chcete-li otestovat, zda váš gamepad funguje správně, musíte jej připojit k počítači. Dále je třeba:

Pokud se váš gamepad v seznamu nezobrazí, zařízení nefunguje správně. Zkuste znovu připojit kabel nebo zkontrolovat nabíječku.

Ke kalibraci joysticku není třeba stahovat speciální software. V samotném systému Windows jsou zabudované nástroje. Přejděte do Ovládacích panelů, vyberte možnost Zařízení a tiskárny a najděte svůj gamepad. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Game Controller Settings“.

Otevře se nové okno, ve kterém musíte přejít na kartu „Vlastnosti“ a vybrat možnost „Nastavení“. Poté klikněte na tlačítko „Calibrate“ a otevře se aplikace „Device Calibration Wizard“.

Chcete-li zahájit nastavení, stiskněte tlačítko „Next“. Nezapomeňte nejprve nastavit levý joystick a poté pravý. Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete kalibraci.

Jak vybrat gamepad pro PC

Existuje milion gamepadů, ale jen jeden počítač. Jak si vybrat ten správný z celé řady produktů?? Poskytneme vám několik tipů a porovnáme hlavní modely:

  • Vybírejte gamepady, které podporují XInput. to je 99% záruka, že joystick bude fungovat dobře ve všech hrách. Pokud si vyberete gamepad s DInput, mohou se v některých hrách vyskytnout problémy;
  • Pokud hledáte univerzální gamepad, podívejte se, se kterými systémy je kompatibilní;
  • Rozhodněte se, jakým způsobem připojíte joystick k počítači: to rozhodne, zda zvolíte bezdrátový nebo kabelový gamepad. Ty první jsou dražší, ale mobilnější;
  • Zvolte gamepady se dvěma páčkami, příčkou, tlačítky ABXY, Menu a Start. Menší je nepohodlné, větší je zbytečné.

Zvenčí můžete zvolit libovolnou možnost, která nijak neovlivní hru.

Bezdrátové připojení

Tato možnost je vzhledem k povaze ovladače poněkud složitější. Jde o to, že k připojení dotyčného gamepadu přes Bluetooth je třeba použít samostatné příslušenství nazvané Xbox Wireless Adapter, které vypadá takto: Samozřejmě můžete joystick připojit i tak, jak je, prostřednictvím vestavěného přijímače v notebooku nebo pomocí zařízení třetí strany pro stolní počítače, ale v takovém případě nebude připojení náhlavní soupravy k zařízení fungovat. Pokud však chcete využívat bezdrátové funkce systému Windows 7 a 8, neobejdete se bez proprietárního adaptéru.

Postup připojení gamepadu pro Xbox One je jednoduchý, ale jeho možnosti se liší v závislosti na verzi používaného operačního systému i na typu připojení.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci s vaším problémem.

Kromě tohoto článku je k dispozici 12820 užitečných pokynů. Přidat Lumpics.Určitě vám budeme užiteční.

připojit, bezdrátový, gamepad, počítači

Popište, co u vás nefunguje. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Ahoj, dělám vše, jak je zde napsáno, ale počítač prostě nevidí gamepad, připojím se bezdrátově, gamepad podporuje vše. Gamepad restartován.

Dobrý den, Schumaf. Snažíte se jej připojit k počítači na 10? Pokud ano, můžete zkusit aktualizovat software mikroprocesoru gamepadu. Otevřete obchod Microsoft Store. musíte v něm najít a nainstalovat aplikaci „Příslušenství pro Xbox“. Po instalaci otevřete tuto aplikaci a připojte joystick k počítači pomocí kabelu USB. Pokud se zobrazí zpráva „Vyžaduje se aktualizace“, nainstalujte ji podle pokynů. Pokud se zpráva nezobrazí, přejděte do části „Podrobnosti o zařízení“ a nainstalujte aktualizace ručně.

Po připojení gamepadu přes Bluetooth bez adaptéru začnou hry hrozně lagovat a zamrzat. Proč a jak problém řešit? Gamepad 3 revize, notebook: i7-7700hq/8gb/gtx1060 6gb.

Dobrý den. Nemohu připojit gamepad, protože jsem vyzván k zadání kódu PIN. Podíval jsem se na všechna řešení, ale nic nepomáhá. Možná víte, jak pomoci?

Dobrý den, když připojím joystick k počítači přes kabel USB, joystick vibruje a nepřipojí se. Co dělat?

Mám bezdrátový gamepad z Xboxu One, ale není rozpoznán na mém notebooku s Windows7, když ho připojím, tlačítko nezbělá a gamepad se trochu chvěje a to je vše, pomozte mi vyřešit problém?

Co je to za nesmysl, co má černá a bílá společného s horní polovinou?? Existují různé revize gamepadů, autor si nejprve přečetl mate. A nepleťte si bezdrátové připojení s bezdrátovým připojením BT, Blueooth je jednofrekvenční standard, takže k němu NEPOTŘEBUJETE proprietární adaptér společnosti Microsoft (pouze samotný adaptér Bluetooth)

Pokud připojení Bluetooth nefunguje, zkuste jednoduše přidat nižší možnost zařízení. Na 10 windas to fungovalo a připojilo se správně s adaptérem bluetooth verze 1.0. Jsem v prdeli. Všechny hry vnímají gamepad jako nativní a to mě ohromilo dvojnásob. Na 7.8 8.1windows nepodporuje jen přes bluetooth, takže si buď kupte drahý adaptér, nebo dejte normální 10. ZIMA. Nezůstávejte na starých systémech

Jdi do prdele, Anonyme. V žádném případě nelze Win 10 označit za normální. Možnost uživatele upravovat osu pro sebe byla odebrána z ošklivého designu všech 10, což vás znechutí

Milý Anonyme. za prvé prokaž úctu ostatním uživatelům webu, kteří se (stejně jako ty) jen rozhodli vyjádřit svůj názor, a za druhé, proč jsi rozhodl, že operační systém, který je komerčním (placeným) produktem vyvinutým jednou z největších světových firem, by měl být z principu upravitelný, otevřený a striktně podle toho, jak to chceš jen ty? Měli byste být na Linuxu, tam si můžete všechno přizpůsobit ručně a je ještě snazší to rozbít.

Pojem krása nebo, jak říkáte, ošklivost designu je nesmírně subjektivní záležitost. Kromě toho vás nikdo nenutí používat Windows 10. Nelíbí se mi relativně moderní, atraktivní a uživatelsky přívětivý (to je samozřejmě také subjektivní, ale určitě mnohem častější názor), ale ne bez chyb rozhraní (v současné verzi OS lze najít fragmenty rozhraní z téměř každé verze Windows, počínaje, tuším, 3.1, vydaný před 30 lety; ale to je, pokud se sáhne tak hluboko, jak to preferují uživatelé, nikoli statistická většina, která si chce „osu“ přizpůsobit svým potřebám). přejděte na některou z předchozích, zastaralých, nepodporovaných, ale jak se domníváte, relativně vyspělejších verzí Windows.

připojit, bezdrátový, gamepad, počítači

Proč to neděláte?? Pravděpodobně proto, že se nechcete smířit se všemi omezeními, která z toho vyplývají. A pokud se podíváte na Linux, budete mít možnost experimentovat nejen s již zmíněnými možnostmi úprav a konfigurace, ale také s rozhraním, které může být jak jednoduché jako konzole, zdravící z 80.-90. Let, tak i docela krásné, moderní a, abychom vás citovali, ošklivé a téměř stejné jako jakýkoli jiný operační systém. Windows, MacOS, Android atd. Д. Neomezené pole pro nekonečné experimenty pro ty, kteří mají spoustu volného času.

Prosím, položte svůj dotaz nebo komentář Zrušit komentář

| Denial of responsibility | Contacts |RSS