Jak připojit druhý počítač k internetu

Jak připojit druhý počítač k internetu pomocí směrovače?

Pokud potřebujete připojit druhý počítač k internetu prostřednictvím směrovače, máte již jeden počítač připojený k celosvětové síti, již vás navštívil specialista poskytovatele internetového připojení (nebo jste si sami nastavili místní síť tak, že jste získali nastavení z kanceláře poskytovatele) a máte doma směrovač.

Moderní směrovače obvykle kombinují funkce směrovače Wi-Fi a „drátového“ směrovače.Е. Počítač můžete připojit k internetu pomocí kabelu nebo „přes rádio“. Notebooky mají adaptéry Wi-Fi i kabelovou zásuvku Ethernet (ultrabooky nemusí mít možnost kabelového připojení).

Většina uživatelů notebooků používá připojení Wi-Fi, aby se nemuseli zaplétat do kabelů a byli „mobilní“ v rámci bytu. Pokud však používáte vysokorychlostní internet (více než 10 megabitů za sekundu), kabelové připojení vám umožní plně využít jeho rychlost (Wi-Fi může být úzkým hrdlem).

Stolní počítač obvykle nemá adaptér Wi-Fi a k připojení ke směrovači potřebuje speciální síťový kabel. Pokud máte rádi doma dokonalý pořádek a krásu, a navíc. pokud je třeba stolní počítač instalovat v jiné místnosti, můžete si pořídit USB Wi-Fi adaptér, který sníží počet kabelů v bytě o jeden.

Další informace o tom, jak připojit druhý počítač k internetu přes první, najdete v článku Jak připojit dva počítače k internetu jedním kabelem

Možná, ale nepravděpodobná je i opačná situace, kdy je z nějakého důvodu vyžadován kabel a počítač není vybaven portem Ethernet (např. Je rozbitý). Na pomoc opět přicházejí rozhraní USB. můžete si zakoupit externí adaptér Ethernetu připojený do portu USB. Naprostá většina moderních základních desek má však integrovaný adaptér Ethernet 1 Gb/s.

Následující obrázek ukazuje možnosti připojení několika počítačů k Internetu prostřednictvím jednoho směrovače:

Jak připojit dva počítače k internetu jedním kabelem

Mnoho lidí se ptá, jak připojit dva počítače k internetu jedním kabelem. Propojení dvou počítačů je obecně jednoduchým alternativním řešením, které lze provést bez pomoci profesionála. Stává se, že dům, kancelář nebo finanční instituce má určité množství počítačů, ale existuje pouze jedna jediná síť.

Pro správné připojení kabelu k oběma počítačům je třeba do každého z nich vložit síťovou kartu a připojit je přes přepínač.

připojit, druhý, počítač, internetu

Dávejte pozor! Obě zařízení jsou zpravidla připojena síťovým kabelem. Pro tento úkol lze použít kabel řady RJ45.

Po přihlášení do ústředny vytvoříte síť LAN mezi počítači. Zvolte možnost „Síť a internet“, která vám umožní přístup do sekce „Správa sítě a sdílení“. Poté je třeba vybrat požadované síťové připojení a otevřít jeho vlastnosti. Po zadání správné IP adresy je nutné se připojit k síti prostřednictvím „Computer Internet Protocol TCP/IPv4“.

Někteří uživatelé chtějí mít přístup k internetu z obou počítačů, aniž by museli vytvářet dva nové účty. To znamená, že budete muset vybrat počítač, který bude fungovat jako směrovač. K tomuto zařízení je připojen propojovací kabel s internetem. Po úspěšném dokončení jsou vlastnosti nakonfigurovány podle požadavků poskytovatele internetových služeb.

Další krok. na prvním počítači je třeba otevřít nastavení protokolu TCP/IPv4 místní sítě mezi počítači a vyplnit sloupec „IP-adresa“ čísly 192 a 192.168.0.1.

Jak připojit internetový kabel ke dvěma počítačům

Přechod na internet s více počítači není obtížný úkol. Uživatelé jsou vyzváni k výběru modemu nebo Wi-Fi. Dále je třeba nainstalovat síťovou kartu a ovladač. V nabídce vyberte položku „Správce zařízení“, kde najdete možnost „Síťové desky“. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu nového adaptéru a zobrazte kontextovou nabídku a vyberte položku „Vlastnosti“.

Důležité! Oba počítače lze připojit pomocí křížového kabelu s konektory RG-45 připojenými křížem na obou koncích. Můžete použít napájecí lištu. Proveďte tuto akci, abyste zajistili přenos signálu. Připojte kabel ke konektoru síťové karty v obou počítačích. Když kontrolka bliká, znamená to, že jednotka pracuje správně.

Připojení dvou počítačů síťovým kabelem

Jedná se o nejjednodušší krok. Oba konce síťového kabelu je třeba zapojit do slotů pro síťové karty v obou počítačích. Ihned po připojení kabelu k oběma počítačům by se měla rozsvítit kontrolka LED uvnitř konektorů, která signalizuje, že síťové karty začaly komunikovat.

Pokud po připojení kabelu nesvítí žádné světlo, znamená to, že se síťové karty navzájem nevidí. S největší pravděpodobností máte buď vypnutou jednu z vašich síťových karet, nebo vadnou síťovou kartu. Před pokračováním v dalším kroku tento problém opravte.

Jak připojit 2 počítače k Internetu pomocí směrovače

Pokud máte směrovač, není problém být online z různých zařízení najednou. Může se jednat o osobní počítač, včetně stolního počítače, telefonu, tabletu. V každém zařízení je třeba přejít do nastavení Wi-Fi a aktivovat vyhledávání. Poté vybrat řádek pro trimmer s odpovídajícím názvem, zadat přihlašovací jméno a bezpečnostní kód zadaný poskytovatelem internetu.

V současné době všechny směrovače podporují bezdrátový typ připojení

Existuje však situace, kdy jsou všechny počítače stolní a nemají funkci Wi-Fi. Jak v tomto případě připojit druhý počítač k internetu prostřednictvím směrovače:

 • Připojení internetového kabelu ke směrovači.
 • Vložte do portu Lan další kabel pro připojení externího adaptéru a stolního počítače.
 • Připojení jiného zařízení (netbook/notebook) k celosvětové síti prostřednictvím Wi-Fi.

Poznámka! Ve smlouvě o poskytování služeb některých poskytovatelů, například Rostelecom, Omsk Cable Networks, je předem stanoven počet připojovaných zařízení, obvykle ne více než 2 jednotky. Rozšířený balíček s možností připojení až 3-4 zařízení k webu je k dispozici samostatně.

Jak připojit počítač k síti

Přispěvatel(é): Jack Lloyd. Jack Lloyd je autor a redaktor píšící o technologiích pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s psaním a editací článků na technická témata. Nadšenec do všeho, co souvisí s technologiemi, a učitel angličtiny.

Počet zobrazení tohoto článku: 9987.

V tomto článku se dozvíte, jak připojit počítač se systémem Windows k internetu. Počítač můžete připojit k bezdrátové síti pomocí příslušné volby v počítači nebo se připojit přímo k modemu či směrovači pomocí ethernetového kabelu. Mějte na paměti, že připojení k síti se liší od nastavení kabelové počítačové sítě (např. V kanceláři).

 • Některé modemy mají vestavěný směrovač.
 • Chcete-li zkontrolovat stav připojení k internetu, podívejte se na příslušné indikátory na modemu a/nebo směrovači. Pokud je vaše připojení k internetu nestabilní, použijte ethernetový kabel, nikoli bezdrátovou síť.

Povolení modulu bezdrátové sítě, pokud je to nutné. Pokud se v horní části vyskakovacího menu zobrazí „Wi-Fi off“, klikněte na ikonu „Wi-Fi“ v levém dolním rohu vyskakovacího menu.

 • Pokud název vaší sítě není v seznamu, přesuňte počítač blíže ke směrovači/modemu.
 • Název sítě bude pravděpodobně obsahovat název vašeho směrovače/modemu, jeho model a/nebo název jeho výrobce.
připojit, druhý, počítač, internetu
 • Pokud jste výchozí heslo nezměnili, najdete ho na nálepce na spodní nebo zadní straně routeru (nebo modemu s routerem).
 • Pokud není k síti zadáno heslo, stačí stisknout tlačítko „Připojit“ a připojit se k síti.

Počkejte, až se počítač připojí k síti. Jakmile se tak stane, pod názvem sítě se zobrazí nápis „Připojeno“. Nyní můžete na počítači surfovat po internetu.

 • Některé modemy mají vestavěný směrovač.
 • Pokud nechcete, aby se vaše mobilní zařízení nebo jiní uživatelé připojovali k internetu, router nepotřebujete. v takovém případě připojte počítač přímo k modemu.
 • Kupte si dostatečně dlouhý kabel, abyste jej mohli prodloužit od routeru nebo modemu k počítači, zejména pokud jej nemůžete přemístit.
 • Délka ethernetového kabelu nesmí překročit 100 metrů a maximální efektivní délka je obvykle 90 metrů. [1] X Zdroj informací
 • Na modemu je obvykle pouze jeden ethernetový port, který je označen slovem „Internet“. Směrovač je připojen k tomuto portu.
 • Pokud připojujete počítač přímo k modemu, nejprve odpojte router od ethernetového portu modemu.

Nastavení počítače pro připojení přes internet

Chcete-li se připojit k počítači přes internet pomocí aplikace TeamViewer, musíte nejprve nainstalovat aplikaci TeamViewer na oba počítače a provést minimální nastavení. Přejděte na webové stránky a stáhněte si instalační program.

Poté spusťte stažený soubor EXE, vyberte možnost „Install“, poté „Personal/non-commercial use“ a klikněte na tlačítko „Accept. Complete“.

Tím se do počítače nainstaluje aplikace TeamViewer a zobrazí se následující okno.

K připojení k počítači přes Internet v zásadě stačí nainstalovat aplikaci TeamViewer. V tomto případě však budete muset při každém spuštění TeamVieweru zjistit své přístupové heslo. Pokud se tedy plánujete k tomuto počítači připojovat pravidelně, je nejlepší nastavit trvalé heslo. Za tímto účelem otevřete nabídku „Připojit“ a vyberte položku „Nastavení neřízeného přístupu“.

Tím se otevře Průvodce nastavením neřízeného přístupu. Na první obrazovce klikněte na tlačítko „Další“.

Poté zadejte název počítače a heslo, které se použije při připojení k počítači přes Internet.

Poté potvrďte nové heslo.

V posledním kroku vás software požádá o vytvoření účtu v aplikaci TeamViewer. Tento krok můžete přeskočit výběrem možnosti „Nechci si vytvořit účet“.

Software pak zobrazí ID tohoto počítače. Toto ID si poznamenejte, protože ho budete potřebovat pro připojení k tomuto počítači.

Kliknutím na tlačítko „Dokončit“ dokončete konfiguraci. To je vše, tento počítač je nyní nastaven na připojení z Internetu.

Fungovalo to? Poraďte svým přátelům!

Viz první způsob. Vše je podrobně popsáno a opatřeno diagramy.

Pomoc pro hlupáky, prosím. Mít notebook a tablet. Android aktualizován na verzi 5.0.1 a internet v tabletu přes kabel USB je nefunkční (vše ostatní funguje). Jak jsem přišel na verzi 5 sám tablet funguje jako router. A ve 4 by mohl fungovat jako modem a já bych mohl snadno dostat internet z mého notebooku do tabletu přes kabel. Nemám wi-fi. Lze to nějak obejít? Předem děkuji!

Dobrý den. Je možné, že výrobce tuto funkci v novém softwaru odstranil. Kontaktujte technickou podporu výrobce.

Dobrý den.Problém je následující. Dva počítače jsou připojeny kabely ke směrovači.Jeden má internet, druhý je připojen, ale nemá přístup k síti. Při pokusu o automatické přiřazení adres a ruční bodování je výsledek stejný. Síťové karty jsou v pořádku, i bez vypnutí směrovače a počítačů, stačí odpojit kabel od směrovače a druhý se objeví na internetu, ale zmizí na prvním.

Ponechání získávání adres v automatickém režimu. Zkontrolujte nastavení seskupení portů na směrovači.

Pokusil se připojit druhý notebook Nevím, jak se zaregistrovat. Píše se v něm, že přístup je zajištěn.Vyžaduje heslo. První z nich byl připojen ke směrovači zástupcem ISP. Jaké heslo je vyžadováno?-?

Jak připojit dva počítače k internetu: Nastavení sítě

Fyzickou vrstvu a vrstvu datového spoje máme za sebou, nyní si povíme něco o složitostech připojení druhého počítače k Internetu prostřednictvím místní sítě: t.Е. O ovladačích a nastaveních síťového protokolu. Směrovač je obvykle nastaven do režimu DHCP, tj.Е. Směrovač automaticky přiřadí počítači síťovou adresu a po zadání hesla Wi-Fi nebo připojení směrovače k počítači síťovým kabelem „vše funguje samo“.

V tomto případě je zadání hesla Wi-Fi a připojení kabelu rovnocenné. Pokud neznáte heslo k síti Wi-Fi. můžete? Je v papírech od poskytovatele internetu (kromě toho můžete heslo Wi-Fi zjistit z počítače připojeného ke směrovači).

V případě připojení Wi-Fi i kabelového připojení mezi druhým počítačem a směrovačem vás systém Windows v oznamovací oblasti informuje o tom, že připojení bylo navázáno. Poté můžete spustit prohlížeč a zkontrolovat internet. Pokud nefunguje „sám“, je třeba zkontrolovat, zda jsou správně nainstalovány ovladače síťového adaptéru a zda je správně nastavena síť:

Zda jsou ovladače síťového adaptéru správně nainstalovány? Spusťte Ovládací panely systému Windows (pomoci vám mohou další články na našich stránkách), poté najděte a spusťte správce zařízení a zkontrolujte, zda u ikony Síťový adaptér nejsou červené vlajky, jako na obrázku.2.

Pokud jsou na něm křížky nebo otazníky, je třeba ovladač znovu nainstalovat:

 • Možnost 1. Klikněte pravým tlačítkem myši na zařízení a poté příkazem aktualizovat ovladač.
 • Možnost 2. Klikněte pravým tlačítkem myši na zařízení a poté na příkazy. „odebrat zařízení“ a poté „aktualizovat konfiguraci hardwaru“. Pokud to nepomůže, zkuste najít ovladač na internetu nebo jej nainstalovat z disku (pokud je k dispozici).

Pokud je se zařízeními vše v pořádku, ale na druhém počítači stále není připojení k internetu přes směrovač, je třeba porovnat nastavení sítě na prvním počítači, který je již připojen k internetu, s druhým počítačem. Je možné, že se dynamické přidělování IP nepoužívá a adresa se musí nastavit ručně. V tomto případě je pro připojení druhého počítače k internetu nutné nastavit stejná nastavení ručně. Nejrychlejším a nejprofesionálnějším způsobem kontroly konfigurace sítě je spuštění příkazu ipconfig. Nejdříve je třeba spustit shell (starý je ms dos session) a zadat na výzvu „execute“ cmd.(přečtěte si, jak získat všechny IP adresy v místní síti). V tomto okně zadejte příkaz ipconfig. To by mělo být provedeno na obou počítačích.

Základní informace, které ipconfig poskytuje, jsou IP adresa, maska podsítě a brána. Mimochodem, brána je váš směrovač.IP adresa : 192.168.1.100maska podsítě. : 255.255.255.0výchozí brána. : 192.168.1.1

připojit, druhý, počítač, internetu

Důležité! Poslední číslice IP adresy druhého počítače se nesmí shodovat s adresou prvního počítače, jinak dojde ke konfliktu adres v síti. Maska podsítě a adresa brány musí být na obou počítačích stejné.

IP adresu nakonfigurujete v okně vlastností protokolu TCP IP:

V našem příkladu má první stroj 100, druhý 101. Číslo 100 je příklad, může to být libovolné číslo od 2 do 253. Pokud je tento požadavek splněn, měl by internet fungovat, pokud ne. restartujte počítač a znovu zkontrolujte a porovnejte nastavení sítě.

Všimněte si, že pokud jsou dva počítače připojeny ke stejnému směrovači, mohou se kromě internetu „vidět“ navzájem, tj.Е. Můžete kopírovat soubory z jednoho počítače do druhého nebo jednoduše sledovat filmy, fotografie či poslouchat hudbu přes web a používat jeden počítač jako domácí server.

Kabelové připojení nebo připojení Wi-Fi. na tom nezáleží. Nastavení přístupu k síti lze provést spuštěním průvodce domácí sítí. Mimochodem, filmy z disku počítače připojeného k síti lze sledovat i na zařízení se systémem Android, pokud si do něj nainstalujete správce souborů s podporou sítě LAN.

Jeden z nejlepších článků na webu o tom, jak připojit druhý počítač k internetu pomocí routeru. Koneckonců, většina lidí v dnešním světě spoustu různých spotřebičů, které potřebují přístup k internetu pro relevanci (aktualizace), dobře, aby potěšila svého majitele všechny jeho funkce.

Chtěl bych však materiál doplnit o některé podrobnosti týkající se konfigurace routeru při připojení dvou počítačů k internetu (v článku se o tom moc nepíše)

Účelem našeho příběhu je rozptýlit všechny fámy a pochybnosti a naučit vás konfigurovat směrovač, abyste k němu mohli připojit různá zařízení. K rozdělení internetu mezi 2 počítače pomocí routeru nepotřebujete mnoho času (ani ničí další pomoc). stačí postupovat podle našich pokynů.

Doufejme, že jste se již rozhodli! Podívejme se na nastavení routeru při připojení 2 počítačů k internetu na příkladu modelu, který si dnes instaluje téměř každá domácnost. DIR-400 od společnosti Dlink.

Nejprve je třeba zadat údaje od poskytovatele a adresu MAC, kterou lze nalézt na síťové kartě. Možná budete mít potíže s jeho nalezením, ale existuje řešení, které vám může pomoci:

 • 1. Přejděte do nabídky „Start“ a stiskněte „Spustit“ (nebo zástupce WinR);
 • 2. Otevře se malé okno se vstupním polem, do kterého musíte zadat „cmd“ bez uvozovek a stisknout Enter;
 • 3. Zobrazí se příkazový řádek, hlavní konzola, kde máte přístup k většině nastavení počítače. Nyní stačí zadat „ipconfig /all“. bez uvozovek;
 • 4. V textu vyhledejte „Fyzickou adresu“. to bude ta, kterou hledáte.

Nyní nakonfigurujme nastavení bezdrátového připojení. Zaškrtněte políčko, které povoluje používání sítě Wi-Fi. Dále je třeba zadat název budoucí sítě (jinými slovy SSID) a vybrat automatický kanál.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS