Jak připojit dva počítače jedním kabelem

Jak propojit dva počítače pomocí kabelu USB

Přispěvatel(é): Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je autorka a redaktorka píšící o technologiích pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s psaním technické dokumentace a vedením týmů technické podpory pro velké společnosti zabývající se webhostingem a vývojem softwaru. Získala magisterský titul v oboru tvůrčího psaní na Portlandské státní univerzitě a vyučuje kompozici, tvůrčí psaní a psaní fanzinů na různých akademických institucích.

Počet zobrazení tohoto článku: 36 586.

Dva počítače s porty USB lze vzájemně propojit pomocí speciálního kabelu USB, který se nazývá USB kabel a slouží k propojení (link, connect) dvou počítačů. Dva počítače Mac můžete připojit také přes porty USB, ale budete potřebovat adaptér USB-Ethernet a ethernetový kabel. Pokud počítače vzájemně propojíte, můžete rychle přenášet soubory z jednoho počítače do druhého.

Vezměte si speciální kabel USB-USB. [1] X Zdroj Je důležité použít správný kabel USB-USB, protože existuje několik typů kabelů. Propojte oba počítače pomocí speciálního kabelu USB-USB s řadičem (čipem) uprostřed a konektory USB na obou koncích.

  • Pokud je kabel dodáván bez softwaru, otevřete webovou stránku výrobce kabelu a přejděte na „Software“ nebo „Drivers“. Stáhněte a nainstalujte software do obou počítačů.
  • Pokud lze v softwaru zvolit režim, vyberte „link“, „bridge“ nebo „transfer“.

Zapojte kabel USB do portů USB v obou počítačích. Netahejte za kabel. raději umístěte počítače blíže k sobě.

Spusťte nainstalovaný software v obou počítačích. Najdete ho tak, že otevřete nabídku Start, vyberete položku Všechny programy nebo Všechny aplikace a kliknete na nainstalovaný program. Nyní můžete přenášet soubory pouze u jednoho počítače.

Zobrazení souborů uložených v jednom počítači z druhého počítače. Všimněte si, že nainstalovaný software vypadá jako správce souborů se dvěma okny (jedno okno pro každý počítač). V okně „Místní“ se zobrazují soubory, které jsou v počítači, v němž sedíte, a v okně „Vzdálený“ soubory v jiném počítači.

Kopírování souborů. Chcete-li zkopírovat soubory ze vzdáleného počítače do místního počítače (tj. Toho, u kterého sedíte), přetáhněte požadované soubory z okna „Vzdálený“ do příslušné složky v okně „Místní“. Podobně lze soubory v místním počítači přetahovat do vzdáleného počítače.

  • Adaptér USB-Ethernet: Jedná se o univerzální adaptér, tj. Vhodný pro všechny počítače. Na jedné straně takového adaptéru je konektor USB a na druhé straně konektor RJ-45 pro kabel Ethernet.
  • Ethernetový kabel 10/100BASE-T: jedná se o standardní ethernetový kabel s konektory RJ-45 na obou koncích. Takový kabel najdete ve všech obchodech s elektronikou.
  • Na internetu hledejte jednodušší způsoby přenosu souborů mezi dvěma počítači Mac.

Připojte adaptér k portu USB prvního počítače. Pokud je portem Ethernet vybaven pouze jeden počítač, připojte adaptér k druhému počítači. V opačném případě připojte adaptér k libovolnému počítači.

Zapojte jeden konec kabelu Ethernet do konektoru RJ-45 na druhém počítači. Tento konektor se nachází na boku nebo na zadní straně počítače.

Dělené krimpování

Předpokládejme, že máme v kanceláři pouze jeden kabel a potřebujeme připojit k internetu dva počítače. Ke směrovači je připojen kabel od poskytovatele internetu. Typický kroucený kabel má uvnitř 4 páry nebo 8 vodičů.

Pokud použijeme 2 páry (4 dráty), můžeme je již připojit k routeru nebo switchi (který má internet). Můžeme použít 2 páry jednoho kabelu pro jeden počítač a další 2 páry pro druhý.

Tyto spoje musíme pouze správně krimpovat. Na jedné straně budou dva konektory připojené k routeru a na druhé straně dva konektory připojené k počítačům. Níže je uveden příklad schématu zapojení.

Protože použijeme pouze dva páry, krimpujeme takto. Všimněte si, že v konektoru používáme pouze 1., 2., 3. A 6. Krimpovací pár.

Takto zmačkejte obě strany drátu. Na směrovači používáme také dva porty LAN. Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o určitou berličku. Pokud potřebujete, aby byly oba počítače od sebe vzdálené, ale nemáte dostatek kabelů, můžete kabel prodloužit. podrobné informace o tom najdete zde.

Jak připojit dva počítače k internetu

Mnoho uživatelů se ptá, zda je možné správně připojit dva počítače k jednomu internetovému kabelu bez pomoci odborníků? Aby bylo možné počítače sloučit do pracovní skupiny, je třeba jim přidělit odpovídající přihlašovací jména. Pomocí pravého tlačítka myši vyvoláte kontextovou nabídku. Chcete-li to provést, musíte kliknout na ikonu „Můj počítač“ a vybrat možnost „Vlastnosti“. Dále vyberte kartu „Název počítače„. Pojmenujte každý počítač. Chcete-li potvrdit své akce, klikněte na možnost OK. Po provedení tohoto úkonu je třeba restartovat počítač.

Důležité! Poté je třeba přejít na „Síťová připojení“ pro oba počítače výběrem záložky „Obecné“ pro „Internetový protokol (TCR/IP)“. Dalším krokem je automatické získání IP adresy.

Na kartě „Ovládací panely“ v počítači se směrovačem vyberte možnost „Síťová připojení“. Po výběru možnosti „Vlastnosti“ vás systém vyzve, abyste se přesunuli na kartu „Doplňky“. Zaškrtnutím určitých políček na obrazovce musíte se systémem souhlasit. DHCP pak přidělí síťové kartě IP adresu 192.168.0.1.

Otevřete prohlížeč na druhém počítači a přejděte do sekce Servis, kde se zobrazí karta „Možnosti internetu“. Poté klikněte na tlačítko „Instalovat“. Nová možnost „Průvodce novým připojením“ vás přenese na „Další“. Zde byste měli zaškrtnout záložku „Připojení k internetu“ a stisknout tlačítko „Další“.

Jak připojit dva počítače jedním kabelem (jednou zásuvkou)?

V tomto videu se podíváme, jak krimpovat kroucenou dvojlinku (RJ45). Účelem tohoto videa však není jen říci, jaké schéma byste měli použít pro krimpování krouceného páru, ale jak krimpovat síťový kabel, abyste mohli připojit dvě síťová zařízení k jednomu kabelu!

Na úvod bych chtěl říci, že budu přezkoumávat zavedení tohoto systému pro 3 situace:

A to vše můžeme provést pouhou změnou schématu zapojení, respektive krimpováním síťových konektorů podle nového schématu.

Budeme postupovat od jednoduchého ke složitému, takže začneme od základů, konkrétně od domácí sítě.

připojit, počítače, jedním, kabelem

Jak snad víte, síťový kabel se krimpuje podle dvou standardů, standardu A a standardu B, drtivá většina používá standard B, já osobně jsem se pouze jednou setkal s krimpováním podle standardu A, ale o tom později. Toto schéma znázorňuje krimpování kabelu standardu B a používá se k připojení počítače k síťovému zařízení.

Schéma krimpování síťového kabelu pro domácí síť

Abychom mohli propojit dva počítače, musíme zkřížit 2 kabely a připojit je k zařízením. Obvykle se však nikomu nechce provádět instalaci a natahovat další kabely, a tak v této situaci můžeme jednoduše přeplést stávající kabel a připojit k síti dvě zařízení.

připojit, počítače, jedním, kabelem

Skutečnost, že v sítích s rychlostí až 100 megabitů se používají pouze 4 vodiče pro přenos signálů, které jsou 1-2-3 a 6, takže máme 4 nevyužité, je to oni, a budeme používat k dosažení úkolu. Jednoduše připojíme 4 nepoužívaná jádra k druhému konektoru, výsledek by měl vypadat takto! Mimochodem, ve videokurzu „Jak se stát správcem systému“ jsem vám řekl, jak obnovit síť pomocí stejného principu, pokud byl některý z drátů přerušen!

Pokud jste doma kabeloví specialisté ISP, pak s největší pravděpodobností namontovali kabel se 4 vodiči, protože tento kabel je levnější a v této situaci náš systém nepomůže, protože potřebujete kabel s 8 vodiči.

Na obou stranách zamačkejte konektory podle tohoto schématu a připojte je k počítačům a přepínači (routeru). Mimochodem, je pravděpodobné, že zařízení nebudou blízko sebe, takže budete muset kabel buď více zkrátit, nebo zkroutit, i když se to nedoporučuje.

Krimpování malého kancelářského síťového kabelu

Zde krimpujeme kabel na straně spínače, jak je znázorněno v prvním příkladu, a na straně zásuvky krimpujeme konektor, který bude připojen k zásuvce tak, aby z něj vycházely 2 kabely, jak je znázorněno zde. Dráty jsou malé, protože jsem již vytvořil propojovací kabel pro připojení mezi patch panelem a přepínačem, ale myšlenka je stejná. Měli byste také znát přibližnou délku kabelu, který potřebujete pro připojení.

Mimochodem, při přípravě kabelu je vhodné nepoužité žíly ihned odříznout na obou stranách, aby nedošlo k pozdějšímu zmatení zapojení.

Krimpování síťového kabelu pro velkou společnost

Zde použiji příklad síťování, který jsme provedli ve videokurzu „Jak se stát správcem systému 2“.0″

Logika je zde naprosto stejná, ale zde potřebujeme 2 propojovací kabely, jeden se také připojí k počítačům a zásuvce a druhý mezi patch panelem a přepínačem.

Joyner a propojovací kabel: zásuvné spoje

Joyner je jedním z nejběžnějších nástrojů pro zájemce o prodlužování kroucených párů nebo jejich opravy. Tuto technologii nejčastěji používají instalatéři a montážní firmy spolupracující s poskytovateli internetových služeb.

V podstatě se jedná o konektor LAN, který vypadá jako malá krabička obdélníkového tvaru, na obou stranách vybavená konektory Rj45. V konektoru je kroucený pár krimpován na obou stranách. Poté se vloží do rozdělovače.

Často se pro stejnou konstrukci používá název splitter. Ale to není úplně správný přístup. Rozdělovač má dva výstupy a jeden vstup. Tento typ zařízení slouží k propojení dvou počítačů jedním osmižilovým kabelem, přičemž každý z nich používá 4 vodiče. Existuje také rozdělovač, který má přibližně stejný princip.

Patch kabely jsou názvem jednoho z nejběžnějších prvků pro budování strukturované sítě. Je to jako kus vícežilového kabelu, na obou koncích zalisovaný speciálními konektory. Jeho hlavním úkolem je propojit různá zařízení do jednoho systému. Pro větší pohodlí jsou k dispozici opravné šňůry v různých barvách, aby bylo snazší najít problémové oblasti, když se objeví.

Důležité! Nevýhodou tohoto typu zařízení jsou často dodatečné náklady. Nezáleží na tom, jak se jmenuje.

Test připojení

Správnost vzájemného připojení počítačů můžete zkontrolovat pomocí příkazu ping, např. Pomocí počítače s IP adresou 192.168.0.2.

Stiskněte tlačítko „WinR“, napište „cmd“ a stiskněte „OK“.

Zadejte do okna: ping 192.168.0.1 a stiskněte klávesu „Enter“ na klávesnici. Zobrazí se řádky začínající slovy „Odpovědět od“. (Objeví se řádky „Odpovědět od“.). To znamená, že počítač „vidí“ druhý počítač a je navázáno spojení.

Zadejte ping „ping 192.168.0.Stiskněte tlačítko „1“ a potom stiskněte tlačítko „Enter“

Pokud se zobrazí zpráva „Request timed out“, znamená to, že spojení mezi počítačem a serverem není možné. (Pokud se zobrazí zpráva „Request timed out“, spojení mezi počítači neexistuje. V této situaci je třeba překontrolovat všechna výše uvedená nastavení.

Poznámka! Síťové připojení může být také blokováno bránou Windows Firewall nebo antivirovým softwarem nainstalovaným v počítači. Kromě toho může být vadný ethernetový kabel nebo síťové karty počítače.

Síťové propojení počítačů pro přenos internetu

Jedním z důvodů pro zřízení domácí sítě je distribuce internetu. Pokud je například jeden počítač připojen k internetu a je třeba jej sdílet s dalšími zařízeními.

Nejprve je třeba nastavit spojení mezi počítači podle výše uvedených pokynů, poté v okně síťových připojení otevřete vlastnosti sítě a na kartě „Přístup“ zaškrtněte políčko:

Všimněte si, že pokud jste nenastavili jiné síťové připojení, nebude karta „Přístup“ k dispozici. Řešení je jednoduché, ale existují i další možnosti. Můžete například vytvořit další větev kabelu. K tomu je třeba, abyste si ji sami zkrimpovali, použijte podrobný návod:

Sdílení internetu tímto způsobem je možné, ale není to pohodlné. Počítač musí mít alespoň 2 síťové karty pro připojení dvou sítí (domácí a internetové). Kromě toho musíte počítač zapnout pokaždé, když chcete přistupovat k celosvětové síti.

Nastavení domácí sítě a propojení dvou počítačů není obtížné. Připojení pomocí směrovače je jednodušší, protože se nemusíte zabývat nastavením a přidáváním adres. Pokud však takové zařízení nemáte, problém vyřeší běžný kabel LAN, který se prodává ve všech počítačových obchodech a je levný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS