Jak připojit fitness náramek k telefonu

připojit, fitness, náramek, telefonu

Jak připojit fitness náramek k telefonu. Pokyny pro náramky Xiaomi, Honor, Huawei, Samsung atd.Д.

První otázka, která se objeví po zakoupení nového trackeru, je, jak připojit fitness náramek k telefonu? Koneckonců, většina zařízení tohoto typu bez spárování se smartphonem nebo tabletem není nic víc než pouhá dekorace na ruce. Bez připojení nelze nastavit čas ani upravit vzhled. K zobrazení statistik budete opět potřebovat značkovou mobilní aplikaci.

V tomto návodu se pokusíme co nejpodrobněji a krok za krokem popsat proces připojení fitness náramku ke smartphonu na příkladu některých nejoblíbenějších modelů od výrobců, jako jsou Xiaomi, Honor, Huawei, Samsung atd.Д. Mimochodem, proces připojení chytrých hodinek se příliš neliší od párování fitness trackeru.

V závislosti na modelu a výrobci fitness náramku se může postup připojení fitness náramku k telefonu lišit, ale princip připojení je stejný:

 • Stáhněte si a nainstalujte mobilní aplikaci.
 • Spusťte ji a v případě potřeby se zaregistrujte a přihlaste.
 • Připojení fitness náramku k telefonu a synchronizace dat.

Pokyny krok za krokem pro připojení. Fitness náramek

Nejdříve je třeba vyjmout náramek a nabíječku z obalu, vzájemně je propojit a připojit k portu USB počítače (/ napájecí jednotky). Za prvé, během dlouhé přepravy mohlo dojít k vybití baterie; za druhé, některá zařízení se bez nabíječky nezapnou (/ nenastaví)!

Následně náramek zapněte a aktivujte stisknutím „kulatého“ tlačítka na jeho těle. Poznámka: na obrazovce náramku by se měla zobrazit zpráva, že je třeba nainstalovat aplikaci „Zdraví“ a přidat náramek do seznamu spárovaných zařízení. Viz. Obrázek níže.

připojit, fitness, náramek, telefonu

Připojení nabíječky k náramku a počítači. Zapnutí náramku (Honor Band 5)

U některých náramků (chytrých hodinek) je třeba v nabídce nastavení aktivovat funkci „Připojit mobilní telefon“. (neplatí pro pásmo Honor Band 5).

Pokud náramek není nový a byl již dříve připojen k zařízení. Obnovit. Chcete-li to provést, klepněte na obrazovku náramku a přejděte do jeho nabídky nastavení. pak se musíte dostat na další kartu: „Více“.- Více na.- Nastavení.- Obnovení nastavení“.

Další funkce

Můžete také připojit funkci detekce, pokud jste náramek sundali z ruky a nemůžete ho najít. Klikněte na Locate Band: poté uslyšíte vibrace zařízení. Možnost Vibrace pro příchozí hovory je zodpovědná za upozornění na telefonní hovory. Bude k dispozici pouze v případě, že fitness náramek a chytrý telefon jsou synchronizovány přes Bluetooth.

Můžete nastavit budík. Budík pro ranní ptáčata je zodpovědný za „měkké“ probuzení. Pokud si fitness tracker nasadíte na zápěstí během spánku, bude snímat vaše životní funkce a analyzovat kvalitu spánku. Přibližně 30 minut před probuzením vypočítá, v kolik hodin je pro vás probuzení nejpohodlnější.

V nabídce spánku můžete zjistit, kolik času jste spali. Můžete si také zobrazit dobu trvání hlubokého a lehkého spánku a dobu usínání a probouzení. Všechny informace jsou uvedeny v grafech. Pokud chcete zobrazit celkové statistiky za všechny dny, klikněte na ikonu lišty v levém horním rohu.

Jak vidíte, připojit fitness náramek k telefonu není problém ani pro člověka bez zkušeností s chytrými technologiemi. Tracker vám pomůže sledovat vaše zdraví a denní aktivitu.

Instalace a konfigurace aplikace Huawei Health

Pro všechny smartphony prodávané s EMUI 8.0 a vyšší, nemusíte ji stahovat a instalovat z Google Play nebo 4PDA nebo jiného zdroje. Uživatelé musí pouze aktualizovat na nejnovější verzi a používat ji podle svého určení. Návod k použití je poměrně jednoduchý, protože všechny funkce jsou intuitivní. Níže se dozvíte, jak aplikaci používat a jak provést nastavení.

Stáhněte si z Google Play nebo App Store

Nejprve je třeba stáhnout aplikaci z Google Play, AppGallery nebo App Store v závislosti na zařízení. Appgallery je oficiální obchod s aplikacemi společnosti Huawei, který vznikl v reakci na sankce americké vlády. Majitelé chytrých telefonů se nemusí obávat, sankce se jich nijak nedotknou. S novými telefony Mate 30 a Mate 30 Pro mohou nastat drobné potíže, ale již nyní na ně můžete nainstalovat všechny služby Google nebo počkat, až se aplikace objeví v AppGallery.

Bude vyžadována instalace systému Zdraví:

 • Spuštění obchodu s aplikacemi v zařízení.
 • Do vyhledávacího řádku zadejte název aplikace „Huawei Health“ nebo „Huawei Health“.
 • Otevřete kartu aplikace.
 • Stiskněte tlačítko „Instalovat“.
 • Počkejte na instalaci a přizpůsobte si aplikaci podle svých představ.

Snímky obrazovky pořízené na smartphonu Huawei P20 Pro v AppGallery. Pokyny pro instalaci v tomto obchodě se nijak neliší od pořadí jakéhokoli jiného. Vzhledem k tomu, že smartphone byl při koupi vybaven systémem EMUI verze 8.0, program je předinstalován, takže místo tlačítka „Instalovat“ je tlačítko „Otevřít“.

Zaregistrujte se a přihlaste se ke svému účtu

Při prvním spuštění aplikace musí uživatel přijmout licenční smlouvu, potvrdit oblast bydliště a zaregistrovat profil. Registrace účtu je stejná pro všechny typy zařízení, včetně majitelů zařízení Honor a Huawei. Program nemá žádnou „explicitní“ registraci účtu, stačí vybrat zemi bydliště a zadat osobní údaje.

V části „Můj profil“ můžete nastavit pohlaví, věk, hmotnost a výšku majitele smartphonu. Aplikace vypočítá váš kalorický výdej během fyzické aktivity. Je obtížné přenést data aplikace ze starého smartphonu do nového, protože takovou funkci vývojáři z nějakého důvodu nevytvořili.

Existuje několik možností přenosu dat:

 • Synchronizace se službou Google Fit, která umožňuje uložit všechny informace a používat je i po aktualizaci nebo změně telefonu. V tomto případě je problematické používat aplikaci Zdraví.
 • Přenos dat prostřednictvím přihlášení k účtu. Chcete-li to provést, vyberte při prvním spuštění libovolnou oblast jinou než Rusko nebo Ukrajina. Pokud vyberete jinou oblast, zobrazí se „Přihlášení k účtu“. Po přihlášení k účtu Huawei by se data měla zobrazit tak, jak jsou uložena v cloudu.
 • Přenos dat zálohováním telefonu a přenesením všech informací do nového zařízení. Provedeno pomocí předinstalovaného klonu telefonu. Pokyny k používání programu najdete na oficiálních stránkách společnosti Huawei.

Neexistuje přesná metoda migrace, každá může obsahovat chyby a omyly. Aplikaci lze zcela resetovat.

Počáteční nastavení aplikace

Další pokyny v ruštině naleznete v příloze obchod. Při prvním spuštění aplikace musí uživatel vybrat oblast a přijmout licenční smlouvu.

Na domovské obrazovce aplikace se zobrazují informace o

 • Aktivity můžete přidávat pomocí následujících příkazů: Aktivity Záznamy ikona označená „Přidat“ Vyberte typ aktivity Délka trvání aktivity Vzdálenost Datum Čas začátku Klikněte na ikonu „✓“ a uložte svůj výběr.
 • Tepová frekvence uživatele, kterou najdete na kartě „tepová frekvence“. Po kliknutí na kartu se zobrazí statistiky monitoru srdečního tepu. Chcete-li nastavit údaje, stiskněte ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu.
 • Graf spánku, který najdete na kartě „Spánek“.
 • Hmotnost uživatele. Údaje lze zadávat ručně pomocí ikony „Vytvořit záznam“ nebo automaticky prostřednictvím synchronizace s inteligentními váhami. Pro rychlé připojení váhy k aplikaci stiskněte ikonu „Měření“ na kartě „Hmotnost“. Zobrazí se upozornění, že nejsou k dispozici žádná připojená zařízení, a budete vyzváni k připojení. Kliknutím na tlačítko „OK“ se dostanete do seznamu vah, které lze s aplikací propojit.

V dolní části obrazovky je malý navigační panel, který zobrazuje položky „Zdraví“, „Cvičení“, „Zařízení“ a „Já“. Karta „Já“ obsahuje základní informace o uživateli a také informace o verzi zařízení v řádku „Podrobnosti“, v případě potřeby aktualizace se zobrazí oznámení. Na této kartě můžete také nastavit plány, získat přehledy o činnosti za určité období a zobrazit své úspěchy. O nastavení karty cvičení si můžete přečíst zde.

Připojení miniaplikací k telefonu

Aplikace se používá pro zařízení se systémem Android a iOS. K aplikaci lze připojit nositelná zařízení, jako jsou hodinky, měřiče srdečního tepu atd. Chcete-li se připojit, použijte kartu „Zařízení“ v dolní části navigačního panelu.

Chcete-li připojit další miniaplikace, musíte:

 • Spuštění aplikace.
 • V dolní části obrazovky vyberte kartu „Zařízení“.
 • Klikněte na velké tlačítko „Přidat“.
 • Vyberte typ miniaplikace a otevřete příslušnou položku nabídky.
 • Vyberte požadované zařízení.
 • Synchronizace smartphonu a například náramku.

Pokud jste našli fitness náramek, koupili použitý nebo jej chcete připojit k jinému telefonu

Pozor! Některé fitness náramky zaznamenávají profil majitele. Bez připojeného telefonu jej nelze vymazat. Fitness náramek nelze připojit ani k jinému profilu. Zvláště tento „hřích“ Xiaomi Mi Band různých generací.

Obnovení továrního nastavení tohoto náramku je tedy lepší provést přímo z telefonu. Otevřete doprovodnou aplikaci, vyberte možnost Nastavení a vyhledejte možnost, která se může jmenovat Odstranit zařízení nebo podobně (záleží na verzi firmwaru). Potvrďte své přání. Nositelné zařízení se resetuje a může být připojeno k jinému telefonu.

Proč modul nemusí fungovat a jak jej opravit

Důvodů je opravdu mnoho. Mnohé z nich můžete opravit sami. Podívejme se, jaké jsou:

Řešení příčiny
Chytrý náramek je zcela vybitý Řešení je jednoduché. je třeba připojit zařízení k nabíječce. Pokud se během prvních několika minut nezapne, chvíli počkejte, protože je pravděpodobně „hluboce“ vybitá. Po několika minutách jej zkuste znovu zapnout.
Selhání aplikace Restartování smartphonu a fitness trackeru.
Nainstalovaná verze softwaru je zastaralá Aktualizované verze chytrých náramků vydávají společnosti každých šest měsíců. Pokud budete provádět včasné aktualizace, dosáhnete nejstabilnějšího provozu modulu Bluetooth.
Nekompatibilita Před zakoupením zařízení se ujistěte, že je kompatibilní s vaším mobilním zařízením. Zkontrolujte verzi Bluetooth a operačního systému.
Obě zařízení jsou příliš daleko od sebe Kvůli vzdálenosti mezi fitness náramkem a telefonem může dojít k poruchám. Optimální vzdálenost je 10 metrů nebo méně. Chcete-li obnovit funkčnost hodinek, musíte je co nejvíce přiblížit ke smartphonu. Připojení se provede ve výchozím nastavení.

Možné problémy a jejich řešení

Pokud se náramek nepřipojí k telefonu a vy jej nemůžete připojit okamžitě, musíte provést řadu kontrol. Nejčastěji je to způsobeno vypnutým rozhraním Bluetooth. Na obrazovce náramku by se měla objevit zpráva o této skutečnosti. Pro odstranění problému je třeba jej zapnout (různé modely mohou mít vlastní způsob aktivace).

Někdy se stane, že modul Bluetooth smartphonu selže, aniž by si toho majitel včas všiml. Chcete-li to zkontrolovat, zkuste telefon spárovat s jiným zařízením než s náramkem. Pokud se stále nemůžete připojit, zkuste telefon resetovat.

připojit, fitness, náramek, telefonu

Nedostatečná komunikace může být způsobena silným zdrojem rušení, například fungující mikrovlnnou troubou. vzdálte se od ní a zkontrolujte ji znovu. Někdy se připojení nepodaří, protože obě zařízení mají různé verze Bluetooth. V nejhorším případě se obraťte na servisní středisko.

S jakými dalšími problémy se může uživatel setkat:

 • Pokud má náramek neautorizovaný firmware, nebude možné se připojit. Stejný efekt se projeví i při předčasných nebo neúspěšných aktualizacích softwaru ve smartphonu. Proto je velmi důležité kontrolovat, zda je software pravidelně aktualizován.
 • Pokud během používání dojde ke ztrátě spojení, může to být způsobeno vybitím baterií nebo příliš velkou vzdáleností mezi náramkem a telefonem.
 • Někdy je příčinou softwarová nekonzistence mezi oběma zařízeními. V takovém případě můžete zkusit obnovit tovární nastavení nebo přeinstalovat software.

K mnoha poruchám dochází kvůli zjevné závadě. To se děje proto, že na trhu je mnoho padělků, které je obtížné odlišit od autorizovaných značek. Při výběru takového zařízení musíte být velmi opatrní. V opačném případě si můžete koupit náramek, vyrobený s porušením výrobní technologie (s nekvalitními komponenty a spoustou softwarových chyb).

Vlastnictví kvalitního fitness trackeru přinese majiteli mnoho výhod a potěšení. Hlavním úkolem je nastavit potřebné funkce a synchronizovat jej se smartphonem. Při správném používání se toto zařízení stane nepostradatelným pomocníkem v každodenním životě.

Pozor na padělky

Jak odpojit hodinky od jednoho telefonu a připojit je k jinému telefonu

Předpokládejme, že vyměníte svůj smartphone za nové zařízení, ale stále používáte starý fitness náramek. V takovém případě je třeba znovu nastavit synchronizaci.

Nejdříve musíte odpojit hodinky nebo náramek od starého telefonu. K tomu je třeba spustit aplikaci (v našem případě Mi Fit) a ujistit se, že jsou zařízení vzájemně propojena. Pak musíte přejít do svého profilu, vybrat sledovací zařízení a kliknout na „Odpojit“.

Nyní, když starý telefon již náramek nevidí, můžete příslušenství připojit k novému zařízení. K tomuto účelu se doporučuje použít pokyny uvedené dříve v článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS