Jak připojit fotoaparát k počítači přes telefon. Jak to funguje?

Smartphone jako webkamera k počítači: Jak se připojit

Funkčnost moderních smartphonů je obrovská, a někteří z nich mohou překvapit. Uživatelé, kteří nemají samostatnou webovou kameru, a chtěli by videohovory v neposílatelích, mohou pro tento účel použít pouze své mobilní zařízení.

Funkčnost moderních smartphonů je obrovská, a někteří z nich mohou překvapit. Uživatelé, kteří nemají samostatnou webovou kameru, a chtěli by videohovory v neposílatelích, mohou pro tento účel použít pouze své mobilní zařízení.

Android jako webkamera přes USB

Od operačního systému Symbian mohou být smartphony použity jako webkamera. Přirozeně má operační systém Android také takovou příležitost. V tomto materiálu se naučíte používat smartphone Android jako webkamery připojením k tomu, co USB nebo Wi-Fi.

Instalace aplikace Wireless Wireless Wireless DridCAM na Smartphone Android.

Chcete-li použít smartphone Android jako webkamery přes USB, musíte nainstalovat speciální aplikaci. Nyní existuje mnoho aplikací, které implementují takovou příležitost. V tomto článku budeme používat bezdrátovou webovou kameru Droidcam, protože tato aplikace je zdarma a velmi jednoduchá.

Nainstalujte klientský program na počítači.

Dále musíme jít na stránku http: // www.Dev47apps.KOM /, stáhněte klientský program a nainstalujte jej do počítače. Tento program obdrží obrázek a zvuk ze smartphonu a zpracovávat je.

Zapněte ladění USB na smartphonu.

Pokud chcete, aby byl obrázek přenášen z smartphonu do počítače přes USB, musíte povolit funkci „USB ladění“. To lze provést v nastavení smartphonu v části „Nastavení vývojáře“. Můžete si přečíst více o tom v jednom z našich článků.

Pokud plánujete přenášet obraz ne USB, ale Wi-Fi, pak může být tento krok přeskočen.

Spusťte aplikaci Droidcam Wireless Webcam na smartphonu.

Po zapnutí ladění USB můžete spustit aplikaci Droidcam Wireless Webcam. V této fázi, vše, co musíte udělat, je spustit aplikaci. Není nutná žádná akce.

Smartphone připojujeme pomocí kabelu USB a spusťte klientský program v počítači.

Dále připojte smartphone pomocí kabelu USB a spusťte klienta v počítači. Poté, co počítač by měl být otevřen o tomto okně jako ve snímku níže. Zde je třeba vybrat režim provozu přes USB (druhé tlačítko v horním řádku), povolte video a zvuk (zaškrtnutí videa a zvuku) a klikněte na tlačítko „Start“.

Poté se zobrazí obraz z kamer Smartphone v okně programu.

Na tomto nastavení je dokončeno. Nyní můžete použít Android jako webkameru přes USB. Aby se ujistil, že vše funguje, můžete otevřít nastavení Skype.

Pokud chcete připojit smartphone do počítače, který není přes USB přes USB, ale přes Wi-Fi, pak při spuštění klientského programu musíte zvolit režim Wi-Fi a zadat IP adresu smartphonu (můžete najít v Droidcam Wireless Webcam aplikace na smartphonu).

Je třeba také poznamenat, že existuje placená verze této aplikace. V placené verzi aplikace můžete řídit obrázek (změnit jas, kontrast a t.D.) a použít rozlišení videa 720p.

Jak zapnout telefon v webové komoře za 5 minut: 3 jednoduché způsoby

Moderní člověk byl dlouho zvyklý na skutečnost, že smartphone je multifunkční zařízení, se kterým můžete vyřešit nejširší rozsah úkolů. Ale uživatel nemusí ani hádat o některých možnostech jejich mobilního gadgetu. Například v situaci, kdy je požadována webová kamera pro video odkazy, může být nahrazen telefonem fotoaparátem na Android.

Transformace telefonu v webové kameru bude užitečná v případě potřeby:

 • Udělejte urgentní videohovory na Skype, ale v ruce není žádná standardní fotoaparát, nebo je rozbitá;
 • Nainstalujte další webovou kameru pro vysílání internetu;
 • Vytvořte vzdálené pozorování pomocí telefonu.

Telefon jako webová kamera

Jako webová kamera můžete dokonce použít telefon, který má obrazovku. Hlavní věc je, že v pracovním stavu byl přední nebo hlavní komorní modul. Pro různé způsoby připojení telefonu budete potřebovat:

Jak používat telefon jako webkameru přes USB

Připojte smartphone jako webkameru k počítači nebo notebook může být přes běžný USB kabel. Pro konfiguraci odkazu videa budete potřebovat určitý software. Nejoblíbenější a nejpohodlnější je Android aplikace Droidcam Wireless Webcam, kterou lze zdarma stáhnout ve službě Google Play Digital Store. Musíte také nainstalovat program Droidcam na PC.

Tento software bude fungovat v balíčku: Aplikace Android bude konfigurovat telefon jako webová kamera a program PC bude přijímat a zpracovává signál z mobilního zařízení.

Zvažte krok za krokem Setup telefonu:

 • Nainstalujte aplikaci Dridcam Wireless Webcam na smartphonu;
 • Otevřete stránku http: // www v prohlížeči.Dev47apps.com /, stáhnout distribuci a instalaci do počítače nebo notebooku;
 • Zapněte telefon pro vývojáře. Jak to udělat, můžete si přečíst v našem článku „10 nejužitečnější skryté funkce Androidu“;
 • Spusťte funkci „USB debug“. Chcete-li to provést, v nastavení telefonu vyberte položku menu „pro vývojáře“ a klepněte na tlačítko v odpovídajícím odstavci.
 • Spusťte aplikaci Dridcam Wireless Webcam;
 • Připojte smartphone do počítače přes USB kabel;
 • Spusťte klienta Dridcam v počítači;
 • Stiskněte tlačítko připojení přes USB;
 • Zaškrtněte políčko v políčkách audio a videa;
 • Klikněte na tlačítko Start.

Na obrazovce klienta se zobrazí obraz z telefonních kamer. V nastavení aplikace Dridcam Wireless Webcam můžete vybrat přední fotoaparát jako hlavní pro připojení, stejně jako přiřadit mikrofonní telefon pro zachycení zvuku.

Jak používat telefon jako webová kamera přes Wi-Fi

Droidcam Wireless Webcam umožňuje konfigurovat telefon jako webová kamera přes připojení Wi-Fi. Chcete-li to provést, postupujte podle odstavců 1 a 2 z výše uvedených pokynů. Pak projděte následující kroky:

 • Spustit Wi-Fi v telefonu;
 • Otevřete aplikaci Wireless Wireless Webcam Dridcam;
 • Otevřete program Droidcam na PC;
 • Stiskněte tlačítko Wi-Fi připojení;
 • V řádku IP přístroje vezměte číslo, které se zobrazí na hlavní obrazovce aplikace Android v položce Wi-Fi IP;
 • Zaškrtněte políčko v políčkách audio a videa;
 • Klikněte na SRART.

Poté aplikace bude zachytit video signál z telefonu telefonu a dá ji klientem do počítače. Bezplatná verze aplikace připojuje pouze telefon a PC a také obsahuje reklamy. Droidcam Placená aplikace nevykazuje reklamní bannery a umožňuje nastavit kontrast a jas, změnit rozlišení a tak dále.

Poznámka!Na internetu najdete mnoho doporučení pro aplikace, které vám umožní používat telefon jako webkameru. Druhým nejoblíbenějším programem je Aplikace Android USB webová kamera. Musí fungovat podobně jako nástroj DroidCam, to znamená, že je třeba stáhnout aplikaci do smartphonu a programu PC z oficiálních webových stránek. Problém je v tom, že alespoň aplikace je stále k dispozici ve službě Google Play, klientský offsite přestal existovat a stáhnout distribuci se zdrojem třetích stran je plný nebezpečného viru v počítači.

Smartphone otočíme do IP kamery pro dálkové video dohled

Tato metoda bude vyhovovat těm, kteří nechtějí omezit délku kabelu USB nebo přijímací plochy signálu Wi-Fi. Vytvořit smartphone webkameru, zatímco současně alespoň na druhém konci města, s pomocí android aplikace IP webkamery, která je stažena zdarma z obchodu Google play. Chcete-li zobrazit video signál z telefonu na PC nebo v Skype, budete potřebovat speciální adaptér, který stahuje z oficiálních stránek.

IP kamera lite

IP kamera Lite vyniká na pozadí jiných aplikací tím, že bezplatná verze neomezuje uživatele v funkčnosti. Kromě toho je podpořena celá spousta služeb pro komunikaci, a je také možné použít nejen smartphone fotoaparát pro video odkazy, ale také jeho mikrofon, který je často více kvalitativní pro skutečnost, že jsou instalovány v notebookech a obyčejném webová kamera. Ve volné verzi budete mít vodoznak na obrazovce, která je odstraněna za malý poplatek. A po zaplacení dostanete možnost nahrát vysílání na FTP a několik dalších funkcí, bez které můžete udělat.

Ještě zajímavější materiály najdete na naší stránce v Yandexu.Dzen. Jsou pravidelně unikátní články, které nejsou na místě. Přidej se teď!

Jak používat Android pro dálkové video dohled

Ve skutečnosti můžete vytvořit webovou kameru ze smartphonu a bez pomoci stacionární počítače. Například, pokud potřebujete pravidelně sledovat video dohled doma. Vše, co potřebujeme, je přímo telefon sám a speciální sledovací program.

Alfred. ale z nejlepších aplikací, nejjednodušší a srozumitelnější. Stačí jej načíst na zařízení a ponechat dům v této poloze tak, aby přední nebo hlavní fotoaparát neblokoval. Určete svá data (hlavně adresa EL. pošta) a jít na podnikání.

Program opraví vše, co se děje kolem, ale jakmile bude hnutí určí. okamžitě zasílají oznámení uživateli. Buď zapněte konstantní video dohled, abyste sledovali například pro dítě nebo starší osobu.

Mohu smartphone připojit k počítači jako webkameru

Ano, je možné jej implementovat. Je třeba mít na paměti, že telefonní kamera bude neustále zapnuta. Takže nabíjení baterie je dostačující po určitou dobu. Pokud musí webkamera provádět roli sledování videa, je nutné připojit smartphone do sítě 220V nebo přenosný akumulátor Power Bank.

Také se postarejte o stabilní držák smartphonu. Bude to velmi užitečné, pokud máte konferenci v zoomu nebo skype.

Připojení pomocí Wi-Fi

Chcete-li nahradit mobilní telefon webkamery přes připojení Wi-Fi, použije se program Wireless Wireless Webcam DroidCAM.

Chcete-li to provést, musíte nainstalovat aplikaci do smartphonu a stáhnout program do počítače.

Po instalaci programů na zařízení budete muset projít následujícími kroky:

 • Povolit Wi-Fi na telefonu;
 • Zahájit mobilní aplikaci;
 • Otevřete program v počítači a v okně, které se otevře, vyberte připojení Wi-Fi;
 • V řetězci IP zařízení musíte zadat číslo. Najdete ji v mobilní aplikaci v odstavci Wi-Fi IP;
 • V blízkosti nápisy zvuku a videa zkontrolujte klíšťata, pokud nejsou automaticky doručeny;
 • Klikněte na tlačítko „SRART“.

Po provedení všech výše popsaných akcí bude aplikace zachytit video signál ze smartphonu fotoaparátu a zobrazí jej na obrazovce počítače.

Bezplatná verze umožňuje připojení mobilního zařízení a počítače, zatímco obsahuje reklamu.

V placené verzi chybí reklamní bannery a je možné konfigurovat požadovaný kontrast, jas a změnit rozlišení obrazu.

Připojení pomocí Wi-Fi

Chcete-li nahradit mobilní telefon webkamery přes připojení Wi-Fi, použije se program Wireless Wireless Webcam DroidCAM.

Chcete-li to provést, musíte nainstalovat aplikaci do smartphonu a stáhnout program do počítače.

Po instalaci programů na zařízení budete muset projít následujícími kroky:

 • Povolit Wi-Fi na telefonu;
 • Zahájit mobilní aplikaci;
 • Otevřete program v počítači a v okně, které se otevře, vyberte připojení Wi-Fi;
 • V řetězci IP zařízení musíte zadat číslo. Najdete ji v mobilní aplikaci v odstavci Wi-Fi IP;
 • V blízkosti nápisy zvuku a videa zkontrolujte klíšťata, pokud nejsou automaticky doručeny;
 • Klikněte na tlačítko „SRART“.

Po provedení všech výše popsaných akcí bude aplikace zachytit video signál ze smartphonu fotoaparátu a zobrazí jej na obrazovce počítače.

Bezplatná verze umožňuje připojení mobilního zařízení a počítače, zatímco obsahuje reklamu.

V placené verzi chybí reklamní bannery a je možné konfigurovat požadovaný kontrast, jas a změnit rozlišení obrazu.

IP Webcam

IP Webkamera. další dobrá aplikace se stejnými schopnostmi. Chcete-li používat telefon Android jako webová kamera s touto aplikací, postupujte takto:

 • Nainstalujte webovou kameru IP v telefonu a spusťte aplikaci, aplikační stránku na přehrávání Market. HTTPS: // Play.Google.COM / Store / Aplikace / Podrobnosti?ID = com.PAS.Webová kamera
 • V aplikaci Po spuštění se obrazovka nastavení okamžitě otevře. Posouvejte jej dolů a klikněte na „Run“.
 • Na obrazovce telefonu se zobrazí adresa, na kterou můžete přistupovat k fotoaparátu. Zadejte jej do panelu Adresa prohlížeče v počítači připojeném ke stejné síti jako telefon. Stránka by měla být otevřena jako v obrázku níže.
 • V menu této stránky vyberte „Ovladače Chatu“. „Adaptér IP kamery“ a stáhněte ovladače do počítače odkazem na následující stránce. Nainstalujte jej do počítače. Můžete také stáhnout ovladač webkamery na stránce https: // IP-webkameru.Appspot.com /
 • Po instalaci spusťte nástroj Konfigurace adaptéru IP kamery a zadejte adresu IP zadané na obrazovce telefonu, s přidáním / Video na konci, například http: // 192.168.jeden.168: 8080 / video a klepněte na tlačítko OK.
 • Připravený. Nyní, Stejně jako v případě předchozí aplikace můžete spustit libovolný messenger nebo jiný program, kde potřebujete webovou kameru, řekněme, Skype, vyberte v nastavení kamery MJPEG fotoaparátu a použijte telefon jako webová kamera.

Opět platí, že to všechno funguje ve většině, ale ne ve všech aplikacích. Zapamatujte si také důvěrná nastavení v systému Windows 10, kde lze zapnout zákaz přístupu k fotoaparátu, více: Co dělat, pokud webová kamera nefunguje v systému Windows 10.

Android jako webkamera. Video instrukce

A končící, pokud můžete nabídnout vlastní řešení pro dotčený úkol, bylo by zajímavé číst o nich v komentářích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS