Jak připojit Internet k počítači přes vodič. Barevné schéma lisování RJ-45 počítač – rozbočovač pro internet

Jak připojit Internet z routeru do počítače (notebook) přes síťový kabel?

Mnoho článků již bylo napsáno na internetovém připojení k Internetu v bezdrátové síti. Pokyny pro připojení, řešení různých problémů, chyb a t. D. A v tomto článku zvážíme připojení směrovače k ​​počítači pomocí síťového kabelu, který obvykle dodává s routerem. S kabelovým připojením je vše mnohem jednodušší než s Wi-Fi. Ale i přes to, někdy existují otázky s připojením k routeru pomocí síťového kabelu (LAN).

V podstatě, samozřejmě, s pomocí kabelu k internetu, stacionární počítače jsou připojeny, ve kterém není vestavěný přijímač Wi-Fi. A pokud si můžete koupit speciální adaptér Wi-Fi pro počítač, pak můžete vodiče odmítnout. Vždycky vám doporučuji připojit směrovač na kabelu, abyste jej nakonfigurovali, dobře a aktualizace firmwaru jsou. Existují různé případy, může Wi-Fi nefunguje na notebooku a budete se připojit k Internetu nebo rychlost bezdrátové sítě je nízká, síťový kabel je pro nás užitečný. Kabelové připojení vždy funguje stabilnější než vzduchem.

Vše, co potřebujeme, je to síťový kabel sám, který připojit počítač k routeru. Jedná se o obyčejný kroucený pár s konektory RJ-45 na obou stranách. Takový kabel musí být kompletní s routerem. Je pravda, že je to krátká (závisí na výrobci routeru). Pokud potřebujete dlouhý kabel, můžete to udělat v úložišti počítače. Můžete také sami, ale existuje speciální nástroj. Pokyny jsou na internetu plné.

Zpravidla můžete připojit 4 síťová kabelová zařízení k routeru. Je to 4 konektor LAN, který budete s největší pravděpodobností najít na vašem směrovači. V některých případech může být konektor LAN 1 nebo 8. Bez ohledu na to, jaká verze systému Windows nainstalovaných v počítači. Instrukce vhodná pro Windows 7, Windows 8 a Windows 10. V systému Windows XP je vše připojeno stejným způsobem, ale nastavení IP bude mírně odlišná.

Ethernet: připojení k internetu v systému Windows 10 přes síťový kabel (router, modem)

Nejdříve zvážit nejjednodušší spojení. Pokud máte poskytovatele internetu jednoduše připravený síťový kabel do domu, a poskytovatel neposkytl přihlašovací jméno a heslo pro připojení k Internetu. Pak máte společné připojení pomocí technologie Ethernet.

Chcete-li takové připojení konfigurovat, stačí připojit síťový kabel od poskytovatele (router nebo ADSL modem) do počítače (notebook). V konektoru síťové karty:

Pokud se s nastavením Ethernet v počítači, vše je dobré (nikdo je nezměnil). Pak by měl internet okamžitě vydělat (budete rozumět stavem připojení na panelu Oznámení). Pokud síťový síťový kabel nefunguje, počítač jednoduše nereaguje na připojení kabelu, zobrazí tento článek. Já sám jsem s takovým problémem setkal.

Pokud se objeví spojení, ale stav je omezen nebo neidentifikovaný síť a internet nefunguje, pak musíte zkontrolovat ethernetové parametry adaptéru.

V systému Windows 10 se to dělá takto:

Klikněte na Stav připojení k Internetu na panelu Oznámení a vyberte síťové a sdílené přístupové centrum. Dále klikněte na nové okno pro změnu parametrů adaptéru.

Stiskněte pravé tlačítko myši na ethernetový adaptér a vyberte příkaz Vlastnosti. Vyberte IP verzi 4 (TCP / IPv4) v seznamu. Pokud není zaškrtnutí v blízkosti tohoto bodu nainstalována, pak jej nainstalujte, jinak nebude internet fungovat. Tak přidělené „IP verze 4 (TCP / IPv4)“ a stiskněte tlačítko Vlastnosti.

V novém okně zkontrolujte, zda bude nastavena automatická nastavení pro získání adres IP a DNS a klepněte na tlačítko OK.

Internet by již měl fungovat. Pokud ne, restartujte počítač. Pokud se nikdy nestane navázat spojení, pak zkontrolujte připojení kabelu, existuje nějaké problémy na straně Poskytovatele, zda je směrovač spuštěn normálně, nebo modem ADSL, kterým jste připojeni (pokud se přímo nepřipojujete Poskytovatel).

Pokud se pokoušíte konfigurovat připojení Ethernet přímo z poskytovatele a nechcete pracovat na internetu, pak zjistit svůj poskytovatele, učiní odkaz na adresu MAC. Pokud ano, musíte sdělit poskytovatele počítače počítače MAC. Bude to napsat do jeho nastavení a internet bude fungovat. Několik poskytovatelů používá taková vazba, ale to se stane. Jak zjistit adresu MAC v systému Windows 10 zde.

Vše, s tímto typem připojení, pak máme vysokorychlostní připojení.

Typy připojení. L2TP a PPPoE

L2TP a PPPoE jsou dva tunelované protokoly, které zajišťují bezpečnost osobních údajů uživatele a regulovat nastavení připojení k Internetu.

L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol). Channel nebo Tunneled Level Protocol 2. Umožňuje vytvořit VPN se specifikovaným prioritami přístupu a je bezpečný pro použití a přenos dat. Tento typ připojení je k dispozici v moderním operačním systému a je snadné jej konfigurovat, ale budete muset překonfigurovat router.

Bod na bodový protokol přes Ethernet) běží na základě vestavěného ověřovacího postupu, který sleduje dodací lhůtu a platbu síťových služeb. Při uzavírání smlouvy poskytuje Poskytovatel účet na novém účastníka a činí jej v databázi.

Oba protokoly vyžadují přihlášení a heslo autorizovat v síti. Tato data jsou poskytována poskytovatelem poskytovatelem kabelového internetu.

Zjistěte, které typ připojení se používá ve vašem případě, můžete poskytovatele sám. Zavolejte technickou podporu společnosti, poskytněte data, kterou potřebujete, a zjistěte, které typ připojení používá společnost.

Pokud počítač rozpozná síť, je možné zobrazit nastavení adaptéru:

Otevřete sekci „Síť a společné přístupové centrum“

Otevřete sekci „Změnit parametry adaptéru“

Takže, protože v rozloze našeho obrovského rodiště, sedmi-světové kroky jsou neomezené vysokorychlostní internet, připojení přes modem, který je nakonfigurován v režimu routeru, bude považováno za součást této publikace.

Po připojení počítače k ​​správně nakonfigurované modemu s kabelem bude menší. Stačí konfigurovat síťovou kartu. Je to velmi jednoduché, nebudou žádné problémy.

V budoucnu se vše zobrazí na příkladu výhra 10, i když se vše provádí v předchozích verzích tohoto operačního systému analogicky. Tak pokračujte. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a potom vyberte sekci „Síťová připojení“:

Okno se otevře, ve kterém potřebujete vybrat kabelové připojení, protože jsme připojeni přes kabel. Obvykle se nazývá „Ethernet“ nebo „připojení přes lokální síť“:

Nyní jej stiskněte s pravým tlačítkem myši a přejděte na „Vlastnosti“. V dalším kroku musíte vybrat položku „IP verze 4“ a stiskněte tlačítko „Vlastnosti“ v dolní části:

Dále byste měli aktivovat položku „Použít další IP adresu“ a v úvodních sloupcích pro zadání správných parametrů:

 • IP adresa: Při použití dynamické IP je to libovolná hodnota v rozsahu od 192.168.jeden.2 až 192.168.jeden.254. Pokud existuje trvalá adresa IP, měli byste ji určit;
 • Maska podsítě: Stanovena automaticky, nedotýkejte se nic;
 • Hlavní brána: Měli byste zadat IP adresu modemu, která distribuuje přes počítačový kabel.

Poté přejděte na „Použít následující adresy serverů DNS“. Zde musíte určit hodnoty, které konkrétní poskytovatel doporučuje. V případě, že je neznáte, můžete použít univerzální. Zde jsou:

V tomto okamžiku je důležité pochopit skutečnost, že je díky těmto adresám, že stránky se otevírají v prohlížeči počítače. Proto, s jejich pomocí, můžete zablokovat určité zdroje. Podívejte se na třetí řádek tabulky výše.

Stručně řečeno, po všech manipulacích stiskněte tlačítko „OK“ a začněte si vychutnat práci Internetu. Pokud najednou se stránky stále nejsou načteny, doporučuje se znovu zkontrolovat nastavení a naučit se tento článek:

A na tomto článku o konfiguraci Internetu v počítači přes Kabel se přiblížil. Pokud existují otázky, určitě se jich zeptejte v komentářích. A na konci vypadají zajímavé video o ruských lidí online.

Jak nakonfigurovat Internet na počítači přes LAN kabel bez routeru

Mnoho aktivních uživatelů globální sítě má síťové zařízení v domě, ale v některých případech je nutné nakonfigurovat internet v počítači přes kabel LAN obejít router. To znamená, že když je kabel poskytovatele internetu přímo vložen do síťové karty počítače. Ve stejné době, pokud jste připojeni k poskytovateli přes modem nakonfigurovaný v režimu transparentního můstku (most), budete také vhodné pro přímé připojení počítače se systémem Windows 10 na internet.

Počítače pracující na základě oken (7 a 8) předchozích generací jsou konfigurovány stejným způsobem. Podmíněný přístup k globálním poskytovatelům sítě lze rozdělit na dynamické a statické spojení. V prvním případě, přijímání „IP adresy“, „Maska podsítě“ a „hlavní bránu“ se provádí automaticky a ve druhé je nutné se zaregistrovat v příslušných polích přístupových parametrů zadaných vaším poskytovatelem smlouva s tím uzavřenou.

Mnoho společností poskytuje dynamický a statický přístup, ale existují také velké hráče (Rostelecom, TTK, MTS) pomocí PPPoE připojení s zadáním uživatelského jména a hesla. Mnoho poskytovatelů pro konfiguraci Internetu v počítači jsou odeslány do klienta průvodce, který provede všechny potřebné akce. Nicméně, ne všichni poskytovatelé jsou okamžitě zpracovávány aplikace, a ne všichni mistři jsou ve spěchu volání, a ne čekat na hodiny, a někdy dny, můžete nakonfigurovat připojení k Internetu.

Dynamické a statické připojení k internetu na počítači.

Chcete-li konfigurovat přímý přístup k Internetu v počítači, stačí vložit dříve stisknutý kabel poskytovatele LAN Internetu pro vidlice RJ-45 v Ethernet Port PC. Po klepnutí pravým tlačítkem myši na ikonu „Start“ a vyberte položku Síťová připojení v kontextovém menu.

V novém otevřeném okně musíte vybrat adaptér „Ethernet“ (jak se připojit přes kabel), klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte položku „Vlastnosti“ v rozevírací nabídce.

Dále potřebujete zvýraznit protokol „IP verze 4 (TCP / IPv4)“ a klikněte na tlačítko „Vlastnosti“. V dalším okně nakonfigurujeme parametry IP.

Dynamická IP. Už jsem již zmínil, že pokud váš internetový poskytovatel poskytuje dynamický přístup do globální sítě, pak všechny potřebné parametry pro Internetu obdržíte automaticky. Chcete-li připojit připojení k, potřebujete adresu IP a adresu serveru DNS Stand v režimu. automaticky se dostanete. Ve výchozím nastavení jsou tyto parametry vykazovány tímto způsobem a není třeba se zde měnit nic.

Statická IP adresa. Nastavení tohoto typu připojení zahrnuje ruční nastavení parametrů uvedených v smlouvě poskytovatele. To znamená, že je třeba zaregistrovat vybranou „IP adresu“, „Maska podsítě“, „hlavní bránu“ a „preferované a alternativní server DNS“. Například vyplnění pole může vypadat takto:

 • IP adresa: Zadejte trvalou adresu IP;
 • Maska podsítě: Stanovena automaticky (255.255.255.0);
 • Hlavní brána: specifikovaná ve smlouvě. Při připojování je přes modem předepsán svou IP adresu (obvykle 192.168.jeden.jeden).
 • Použijte následující adresy serverů DNS: Určujeme doporučený poskytovatele. Pokud nejsou poskytnuty, můžete použít univerzální. Každý řádek je například první preferovaný a druhé alternativní servery DNS jsou uvedeny.

Google Public DNS: 8.osm.osm.8 a 8.osm.4.4; Yandex DNS (antivirový, bezpečný): 77.88.88.88 a 77.88.osm.2; Yandex DNS (bez pornografie, rodina): 77.88.osm.7 a 77.88.osm.3;

Jak pochopíte, je to server DNS, který ovlivňuje přístup k určitému webu. Pokud je to nutné, můžete při určování odpovídajících serverů blokovat přístup k místům pro dospělé. Po provedení všech potřebných parametrů klikněte na tlačítko „OK“. Poté bude aktivní ikona v zásobníku „Internetový přístup“ a můžete jít do globální sítě.

Konfigurace připojení k Internetu (PPPoE) v počítači s Windows 10.

Pokud je port počítače přímo vložen do ethernetového portu počítače a kabelu poskytovatele a připojte se k Internetu, musíte zadat přihlašovací jméno a heslo, měli byste vytvořit připojení PPPOE. Konfigurace musíte jít na „Start“. „Možnosti“. „Síť a internet“. „Ethernet“. „Síť a Common Access Center Center“. Klikněte na „Vytvoření a nastavení nového připojení nebo sítě“.

Dále je třeba vybrat první položku odpovědnou za nastavení širokopásmového připojení nebo přepínání připojení k Internetu a klikněte na tlačítko „Další“.

V dalším okně musíte vybrat typ připojení. Protože nakonfigurujeme internet na počítači přímo s poskytovatelem internetu (bez účasti síťových zařízení), pak zvolíme „vysokorychlostní (s PPPoE)“, a pokud jsme nastavili internet, například přes 3G / 4G modem, museli bychom zvolit „přepínat“.

V posledním okně zadejte heslo a přihlášení vydané vám poskytovatelem služeb a zadejte název vytvořeného připojení. Pokud zaškrtnete políčko před „Povolit toto připojení k ostatním uživatelům“, otevřete přístup k globální síti na jiné účty, pokud máte samozřejmě.

Bezdrátový internet

Použití kabelového internetu není vždy pohodlný: počítač nebo notebook je „svázaný“ na pracovišti s dráty a převést ji do jiné místnosti, musíte zkusit tvrdě. Mnohem logičtější pro připojení zařízení k bezdrátové síti; V notebooku již existuje vše, co potřebujete, a pro PC budete muset zakoupit speciální adaptér. vestavěný nebo ve formě flash disku.

Chcete-li nastavit Wi-Fi domácí sítě, bude to trvat, stejně jako při připojení kabelu internetu, strávit drát od poskytovatele v bytě, ale teď to nestačí připojit ho k počítači, ale na routeru. aniž byste zapomněli na to, aby se ve výběru zapnuli a pak:

 • Zadejte své přihlašovací jméno a heslo v příslušných polích (ve výchozím nastavení je nejčastěji admin / admin), přihlášen v „Nastavení“ a pokračujte s informacemi o stránce Hlavní menu.
 • Na nové stránce vyberte v rozevírací seznamy své země, město, poskytovatele a připojení, po kterém použije tlačítko se stejným názvem.
 • V upravitelných polích zadejte uživatelské jméno (můžete použít libovolné), nastavit přihlášení a heslo zprostředkovatele a vyberte typ adresy IP: statický nebo dynamický.
 • Nainstalujte oblast používání směrovače, přijít s bezdrátovým názvem sítě, nakonfigurujte typ ochrany přenášených dat, hesla, režimu, šířky a počtu kanálů.
 • Zadání přihlašovacího a hesla obdrží uživatel přístup do globální sítě; Ujistěte se, že je k dispozici internet, věnovat pozornost ikoně: Nyní by mělo být trpasličí vlny bez dalších znaků.

DŮLEŽITÉ: Obvykle s cílem připojit bezdrátový internet na počítači nebo notebooku, dostatek „rychlých nastavení“. Pokud po všech manipulacích spojení jsou stále ne, je nutné restartovat PC a router a opakovat celou sekvenci akcí.

USB modem

Chcete-li připojit bezdrátový internet prostřednictvím modemu USB připojeného k portu, stačí vložit zařízení do konektoru, nastavit speciální software nebo jít, jako v příkladu s routerem, podle IP adresy určené výrobcem a Zadejte své uživatelské jméno a heslo a klepněte na ikonu „Access“ na Internet „umístěn v pravém dolním rohu obrazovky a vyberte síť. Sledování akce se prakticky neliší od připojení směrovače a nedává smysl odděleně.

Pokud je to žádoucí, uživatel se může přesunout na jemné nastavení megafonového modemu, MTS nebo jiného operátora. placení o něco o něco déle, bude moci optimalizovat dobu odezvy a zlepšit zabezpečení internetového připojení.

Z smartphonu

Můžete poskytnout stabilní připojení k internetu na stacionárním počítači nebo notebooku as smartphone. Pokud Wi-Fi se nezapne telefon, vlastník zařízení se stále zapne přenos mobilních dat; Tak proč ho nepoužívat a zajistit práci PC?

 • Nyní se musíte opakovat na počítači nebo notebooku přesně stejné akce, které byly popsány ve dvou předchozích oddílech: Najít vytvořený přístupový bod a připojit se k němu zadáním dříve zadaného hesla. Až k navázání připojení, oddíl „Připojená zařízení“ na smartphonu zůstane prázdná.
 • Práce v režimu přístupového bodu vede k rychlému vybití telefonní baterie. Abyste předešli problémům, potřebujete stisknutím tří vertikálních bodů v pravém horním rohu obrazovky.

DŮLEŽITÉ: Do seznamu můžete přidat tolik zařízení; Je důležité si uvědomit, že zatímco tato volba je povolena, žádná technika „nedůvěryhodná“ nebude moci připojit k distribuovanému signálu.

Jak nakonfigurovat Internet v počítači přes kabel

Internet se stal neustálým společníkem v našich životech. Přečtěte si libovolnou knihu, viz jakýkoli film, poslouchat jakoukoliv hudbu, hrát libovolnou hru (pokud váš počítač přistupuje k požadavkům systému, samozřejmě). všechny tyto funkce vám poskytnou celosvětový web. A co je nejdůležitější, můžete komunikovat s osobou, která je přinejmenším na druhém okraji planety, a vaše zprávy se dostanou do sebe na sekundu. A to nemluví o video odkazu, že možnost Skype poskytuje, nesouhlasí a další podobné programy. Jakmile se zdálo, že utopie a fikce, ale dnes je to realita.

Jak nakonfigurovat Internet v počítači přes kabel

Internet v našem životě je nepostradatelný, ale nejprve je třeba připojit a nakonfigurovat. A to není nejjednodušší úkol, zejména pro ty, kteří tuto poprvé dělají. Z tohoto důvodu většina poskytovatelů internetu splňuje své zákazníky a poskytuje služby připojení k Internetu pro penny. Tento proces se vyskytuje následovně: Uzavřete smlouvu s Poskytovatelem, pak k vám přichází mistr, spojuje vše a nastaví, a můžete si vychutnat život s internetem. Ale pokud jste tuto službu odmítl nebo jste měli nějaké problémy, pak budete muset připojit a nakonfigurovat Internet sám. A tento článek vám pomůže.

Připojení Internetu do počítače přes kabel pomocí statické a dynamické IP

Aby bylo možné připojit internetový kabel k počítači, jak víte, musí být uložen v portu Ethernet na zadní straně. To vytváří přímé připojení poskytovatele internetu s kartou počítačové sítě. Dále budete muset konfigurovat připojení v operačním systému.

Pro takovou konfiguraci internetu by měly být v počítači přijata následující kroky:

Jak nainstalovat a konfigurovat Internet na nový počítač přes kabel

Jak nainstalovat a konfigurovat Internet na nový počítač přes kabel

Jak nainstalovat a konfigurovat Internet na nový počítač přes kabel

 • Dostanete se do složky, kde jsou k dispozici všechny vaše připojení k Internetu (je-li k dispozici, jak vytvořit nové připojení, podívejme se níže). Klepněte pravým tlačítkem myši na připojení Ethernet a v okně Otevření. na „Vlastnosti“.

Jak nainstalovat a konfigurovat Internet na nový počítač přes kabel

 • Dalším krokem bude alokace protokolu „IP verze 4“ (TCP / IPv4) (TCP / IPv4) protokolu z navrhovaného seznamu. Zvýrazňujeme to a klikněte na „Vlastnosti“.

Jak nainstalovat a konfigurovat Internet na nový počítač přes kabel

 • Teď zůstal, jak říkají, poslední čárový kód. Pokud chcete mít připojení k internetu se statickou IP, pak budete muset vyplnit pole v novém okně, jak je znázorněno na snímku obrazovky. Ukazujeme standardní nastavení. Nastavení pro poskytovatele internetu se může mírně lišit. Nejlépe ho zavoláte a zeptejte se, jaká nastavení nabízí vaše poskytovatele.

Jak nainstalovat a konfigurovat Internet na nový počítač přes kabel

 • Pokud se chcete připojit k Internetu s dynamickou IP, nedotýkáte se nic v novém okně, které se otevře. Všechna nastavení budou instalována automaticky. Stačí kliknout na „OK“ a konfigurace připojení k Internetu k počítači lze považovat za.

Jak nainstalovat a konfigurovat Internet na nový počítač přes kabel

Jak se připojit, konfigurace a použití?

Všechny nejjednodušší. Dostatek pro připojení ethernetového adaptéru do USB portu notebooku. Ve většině případů systém automaticky rozpozná zařízení a nainstaluje ovladače. Problémy s Windows 10 by neměly být. S výjimkou nějakého starého adaptéru.

I když systém Windows nemůže automaticky nainstalovat ovladače, mohou být instalovány buď z disku (který je součástí dodávky, ale ne vždy). nebo z místa výrobce. V extrémním případě můžete najít ovladač řidiče zařízení. Napsal jsem o tom v článku, jaký je řidič potřebný pro síťovou kartu (Ethernet Controller).

Po instalaci ovladače a adaptér se zobrazí ve Správci zařízení, můžete se připojit k adaptéru napájecího kabelu z routeru nebo přímo z poskytovatele internetu.

Další práce a konfigurace (v případě potřeby) Žádné od stacionárního počítače nebo notebooku s vestavěnou síťovou kartou.

Použití adaptéru není tak pohodlné jako jednoduché připojení síťového kabelu v LAN-port na notebooku, ale v této situaci (když notebook bez konektoru pod internetovým kabelem může být připojen k Internetu Přes Wi-Fi nebo prostřednictvím externího síťového adaptéru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS