Jak připojit iPad k televizoru Philips

Jak připojit iPad k televizoru: přenesení obrazovky tabletu na televizní obrazovku přes AirPlay, Wi-Fi, HDMI, USB

Airplay je technologie rychlého bezdrátového přenosu, kterou používá společnost Apple.

Od roku 2018 někteří výrobci televizorů zavedli AirPlay ve svých zařízeních. To je velká výhoda, protože dříve bylo možné synchronizovat iPad s televizním přijímačem pouze vzduchem prostřednictvím externího Apple TV Boxu. Pokud televizor podporuje AirPlay, můžete nyní obraz z iPadu vyvést několika kliknutími.

Kontrola AirPlay

Ověřte si, zda televizor funguje s technologií AirPlay, a zkontrolujte specifikace zařízení.

Jak se připojit přes AirPlay

Televizor a tablet musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Zde je návod na použití iPhonu 11 Pro jako příkladu. Algoritmus a názvy položek jsou na novém tabletu iOS stejné jako na iPadu.

Zcela duplikujte obrazovku iPadu s televizorem:

Chcete-li dabing vypnout, přejděte do funkce a klikněte na „Zastavit přehrávání“.

Jak streamovat konkrétní video z iPadu do Smart TV:

 • Přehrávání videa, které chcete zobrazit na televizoru, na iPadu.
 • Pokud je prohlížení prováděno prostřednictvím standardního přehrávače v systému iOS (nebo iPadOS), bude mezi ovládacími prvky přehrávání duplicitní tlačítko. Označuje se ikonou monitoru se šipkou dole.
 • Po kliknutí na ikonu vysílání vyberte výstupní zařízení, tj. Televizor.

Duplikace je ukončena stejným způsobem. V seznamu zařízení pro vysílání je však vybrán iPad.

Chcete-li zobrazit obrázky na televizoru, přejděte do aplikace Fotky. Otevřete obrázek, klikněte na ikonu „Sdílet“. Poté vyberte možnost dabingu AirPlay. To může být užitečné pro odesílání filmů a videí na televizní obrazovku, pokud se používá aplikace třetí strany pro přehrávání.

Nuance pro starší iPady

V ovládacím centru pod závěsem se tato možnost jmenuje.

připojit, ipad, televizoru, philips

Tato možnost se zobrazí pouze v případě, že je ve stejné síti alespoň jedno zařízení kompatibilní s AirPlay.

Po výběru televizního přijímače se obrazovka neopakuje. Zařízení se vzájemně synchronizují, takže veškerý obsah se automaticky přenáší do televizoru. Abyste však mohli zrcadlit celou obrazovku, musíte po připojení přepnout přepínač Opakování videa na aktivní.

Připojení iPadu k televizoru pomocí Apple TV nebo AirPlay

Malý set-top box Apple vám umožní přístup k iTunes a dalšímu obsahu na televizoru. Kromě spouštění aplikací můžete streamovat video, hudbu nebo zrcadlit celou obrazovku iPadu na televizoru.

Používá vlastní technologii AirPlay společnosti Apple. Pokud jsou Apple TV a iPad ve stejné síti Wi-Fi, můžete se připojit přímo přes Screen Repeat. Pomocí kabelu HDMI přenáší Apple TV veškerý obsah přímo do televizoru. Je pravda, že vzhledem k ceně (přes 10 000) nejnovějšího set-top boxu Apple TV 4K to není nejlevnější způsob přenosu obsahu z iPadu do televizoru. Je pravda, že můžete najít mnoho použitých zařízení nebo předchůdců za poměrně rozumné ceny. Ty obvykle fungují stejně dobře.

Pokud váš televizor podporuje AirPlay, nebudete potřebovat Apple TV box. S touto technologií pracuje mnoho chytrých televizorů. například nejnovější modely společnosti LG s operačním systémem WebOS a Samsung s operačním systémem Tizen. Iphone nebo iPad můžete k televizoru se systémem Android připojit také pomocí speciální aplikace. například AllCast.

HDMI: Připojení iPadu k televizoru pomocí kabelu

Případně můžete iPad připojit k televizoru přímo kabelem. Obraz i zvuk jsou přenášeny přes HDMI. Potřebujete jen správný adaptér pro iPad.

Takový adaptér Lightning-HDMI stojí asi 4000 od společnosti Apple, starší iPady vyžadují 30pinový adaptér HDMI. oficiálně již nejsou k dispozici, ale na internetu lze najít levné repliky. V internetových obchodech najdete také srovnatelné ekvivalenty adaptérů Lightning za přibližně 1000-1500 EUR.

Nejnovější iPad Pro je nyní vybaven portem USB-C. Apple nabízí víceportový digitální AV adaptér USB-C za 6 000 Kč. Případně můžete použít neznačkový kabel HDMI na USB-C, který stojí přibližně 1500 Kč. Pokud máte starší televizor a nemá port HDMI, budete potřebovat adaptér Lightning-VGA.

Po připojení vyberte tablet jako zdroj obrazu v nastavení televizního vstupu, aby se obrazovka iPadu zrcadlila na televizoru.

Jak připojit tablet prostřednictvím služby Google Chomecast

Jednou z možností připojení smartphonu nebo tabletu je doplněk Google Chomecast TV. Tento adaptér vypadá jako běžný flash disk nebo USB flash disk. K televizoru se připojuje přes rozhraní HDMI.

Postup připojení tabletu iPad k televizoru pomocí adaptéru Google Chomecast:

 • Po připojení adaptéru k televizoru jej zapněte. Nastavte jej podle pokynů.
 • Stáhněte si aplikaci Google Chomecast do svého zařízení přes Apple Store.
 • Přejděte do nastavení připojení Wi-Fi a najděte Chomecast jako zdroj signálu.

Po připojení tabletu k televizoru můžete streamovat fotografie a videa. Přenos probíhá prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi. Kvalita obrazu je omezena na rozlišení Full HD nebo HD. Nový formát 4K není podporován. Nejnovější verze adaptéru stojí přibližně 3000

Připojení USB

Možnost „USB“ není vhodná, pokud chcete duplikovat obrazovku.

Po připojení se na obrazovce televizoru zobrazí adresáře „iPad“. To znamená, že můžete otevřít pouze obsah předem nahraný v paměti tabletu. I když jste s touto metodou spokojeni, nezapomeňte, že televizor je omezen na podporované formáty souborů. Moderní Smart TV podporují většinu běžných formátů. Problémy však mohou nastat kvůli nepodporovaným kodekům. Někdy tedy dochází k situacím, kdy se video přehrává, ale zvuk není slyšet.

Princip je stejný, potřebujete vhodný adaptér nebo multimediální kabel pro konektor iPadu.

 • Kabel USB-C/USB značky Apple
 • Kabel USB-C na USB-A od třetí strany
 • Kabel USB na Lightning značky Apple
 • Adaptér s dalšími porty Type-C a HDMI (nebo VGA)

Samotné spojení probíhá známým způsobem:

Jak sledovat na televizoru iPad pomocí Chromecastu nebo funkce Mirror

Chromecast je malé zařízení, které vypadá jako karta flash. Přehrává zvukové a video klipy.

Jak zrcadlit displej iPadu na televizoru pomocí Chromecastu:

 • Připojte zařízení k televizoru, zapněte televizor a přepněte na příslušný kanál.
 • Stažení aplikace Chromecast z App Store předem. Zařízení musí být připojena ke stejné síti Wi-Fi.
 • Otevřete aplikaci, která okamžitě rozpozná iPad a připojí se k němu.
 • Klikněte na ikonu Chromecast a promítněte obrazovku tabletu na televizor.

Zrcadlo funguje jako router Wi-Fi. Funguje se softwarem iOS 11. Ipad a Smart TV sdílejí stejnou síť Wi-Fi.

 • Stáhněte si (za poplatek) a nainstalujte aplikaci Mirror for LG TV z obchodu App Store.
 • Otevření nástroje.
 • V seznamu se objeví název televizního přijímače, na který klikněte.
 • Pomocí dálkového ovládání povolte připojení zařízení a přidejte ikonu aplikace do tabletu.

Připojení iPadu k televizoru Samsung prostřednictvím Smart TV

Funkce chytrého televizoru spočívají v přístupu k celosvětové síti Internet. Zdarma nebo za symbolický poplatek si můžete přečíst zprávy, nainstalovat hry, stáhnout filmy.

Společnost Samsung byla průkopníkem v oboru. Televizní přijímače jihokorejské značky jsou vybaveny systémem Smart TV. Tizen OS. Uživatelé ji považují za pohodlnou. Mnozí se ptají, jak připojit iPad k novým televizorům Samsung. Vhodné metody: rozhraní USB, kabel HDMI a Wi-Fi.

Připojení iPadu k televizoru LG prostřednictvím Smart TV

Další korejský televizor LG dostal od výrobce nikoli systém, ale webovou aplikaci WebOS. Nazývá se operační systém založený na prohlížeči. Vysoká kvalita obrazu zpříjemňuje sledování iPadu. Za tímto účelem se tablet připojuje ke společnosti LG kabelem a bezdrátově.

Důležité! HDMI je považováno za nejlepší připojení, pokud máte AV adaptér.

Připojení iPadu k televizoru Bravia prostřednictvím funkce Smart TV

Špičkový televizor značky Bravia je známý svou přirozenou reprodukcí barev. Je lepší integrovat obraz tabletu s prémiovým zařízením prostřednictvím Wi-Fi. Kromě toho budete potřebovat nástroj Flipps. V takovém případě bude mít majitel zařízení Apple přístup k online obsahu, hrám, videím.

Připojení iPadu k televizoru Sony prostřednictvím Smart TV

Řada možností televizorů Sony je dostupná pro mnoho zákazníků. Není to nejdražší televizor se skvělou kvalitou obrazu.

Způsob sledování filmů a zábavního obsahu na televizoru Sony nebo Philips závisí na spotřebiteli. Existuje mnoho možností výstupu obrazu: přes Chromecast, kabel USB, kabel HDMI.

V tabletech iPad je uloženo mnoho zajímavých fotografií, videí a hudebního obsahu. Když chcete vše přenést na velkou obrazovku, obě zařízení se propojí. Vhodné metody: bezdrátově Wi-Fi a přes kabel. USB, HDMI, VGA. Kupují adaptéry, stahují aplikace.

Možnosti bezdrátového připojení

Připojení bez kabelů je mnohem pohodlnější a úspornější, ale musíte si stáhnout a nainstalovat pomocné aplikace, abyste ho mohli realizovat. Ze všech způsobů připojení iPadu PRO k televizoru je nejoblíbenější připojení přes Wi-Fi. Pokud používáte bezdrátovou síť, jsou tyto možnosti k dispozici:

Přes sdílenou síť Wi-Fi

Propojení iPadu s televizorem přes domácí síť Wi-Fi nevyžaduje mnoho úsilí. Pokud nemáte set-top box Apple TV, můžete se připojit pomocí speciálního softwaru staženého z Apple Store, např. Belkin MediaPlay.

Podívejme se na podrobné nastavení pomocí této aplikace:

 • Konfigurace panelu televizoru pro přístup k domácí síti Wi-Fi.
 • Spusťte staženou aplikaci v zařízení.
 • Přejít do nastavení.
 • Zaškrtněte políčko „Zobrazit nebo skrýt vizuální indikátory na okraji obrazovky“.
 • Pomocí softwaru otevřete webovou stránku, ze které se má vysílat.
 • V nabídce „Zobrazovací zařízení“ vyberte televizor.
 • Minimalizujte všechna okna a klepněte na tlačítko Beam, které se zobrazí. Pokud se nezobrazí, restartujte webovou stránku a počkejte několik sekund, než se video začne vysílat.

Prostřednictvím ekosystému Apple TV a AirPlay

Nejoblíbenější připojení k televizoru je přes Apple TV. Významnou a pravděpodobně jedinou nevýhodou této metody je však značná cena samotného set-top boxu. Všechny set-top boxy Apple TV podporují AirPlay a umožňují streamovat obsah z tabletu vzduchem na velkou obrazovku. Po synchronizaci obou zařízení můžete nejen sledovat filmy a fotografie, ale také spouštět různé programy a aplikace, hrát videohry a komunikovat na sociálních sítích. Hlavní výhodou této metody je zachování vysoké kvality obrazu. Chcete-li iPad připojit k televizoru, musíte provést následující kroky:

připojit, ipad, televizoru, philips
 • Konfigurace tabletu, set-top boxu a televizního panelu ve stejné síti Wi-Fi.
 • Propojení set-top boxu a televizního panelu pomocí kabelu HDMI.
 • Aktivace technologie AirPlay.
 • Na panelu AirPlay vyberte model televizoru.
 • V nastavení přijímače vyberte zdroj signálu HDMI.
 • Aktivace funkce „Opakování videa“ na tabletu.

Používání služby Google Chromecast

Google Chromecast je skvělou alternativou pro připojení iPadu k televizoru. Google Chromecast vypadá jako flash disk. Synchronizaci provedete následujícím způsobem:

připojit, ipad, televizoru, philips
 • Připojte kabel k obrazovce televizoru přes port HDMI.
 • Připojte adaptér k elektrické síti.
 • Instalace aplikace GoogleHome do zařízení iPad.
 • Stiskněte tlačítko „Start“ a „Configure“.
 • Připojení zařízení Google Chromecast k účtu.
 • Aktivace Bluetooth pro nastavení vysílacího zařízení.
 • Aplikace pro iPad najde adaptér a vyzve k připojení, stiskněte tlačítko „Potvrdit“.
 • Navažte spojení a zadejte kód z obrazovky televizoru.
 • Uživatelé ve svých recenzích hovoří o nestabilitě tohoto programu a častých ztrátách sítě Wi-Fi.
 • Obrázky můžete streamovat pouze ve formátu 720p. Ty jsou podstatně nižší než AV adaptér, takže nezískáte dobrý obraz.

Útěk z vězení

Útěk z vězení zahrnuje proces nabourání se do firmwaru iPadu a umožňuje přenášet a prohlížet soubory na jiných zařízeních. Tím se výrazně zlepšuje používání rozhraní USB. Postup hackování je však nezákonný a zastavuje platnost záručního servisu.

 • Můžete instalovat aplikace, které nejsou oficiálně povoleny v obchodě App Store, ale umožňují výrazně rozšířit možnosti vašeho miniaplikačního zařízení;
 • Placené aplikace je možné instalovat zdarma;
 • Odemkne gadget pro použití libovolné SIM karty, ale to je možné pouze u starších modelů.

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů a všechny se liší nejen cenou, ale i technickými možnostmi. Odborníci tvrdí, že nejpřijatelnější možností je použití set-top boxu Apple TV, protože kromě televizoru k němu lze připojit další zařízení.

SOCKET

Opouštíte oficiální webové stránky společnosti Philips Healthcare („Philips„). Veškeré odkazy na webové stránky třetích stran, které mohou být na těchto stránkách uvedeny, slouží pouze pro vaše pohodlí. Společnost Philips neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně webových stránek třetích stran nebo informací, které obsahují.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS