Jak připojit kabel k televizoru

Jak připojit HDMI k televizoru

Přispěvatel(é): Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je autorka a redaktorka, která píše o technologiích pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s psaním technické dokumentace a vedením týmů technické podpory ve velkých společnostech zabývajících se webhostingem a vývojem softwaru. Získala magisterský titul v oboru tvůrčího psaní na Portlandské státní univerzitě a vyučuje kompozici, tvůrčí psaní a psaní fanzinů na různých akademických institucích.

připojit, kabel, televizoru

Počet zobrazení tohoto článku: 34 799.

V tomto článku se dozvíte, jak připojit různá video zařízení, jako jsou počítače, kamery a herní systémy, k portu HDMI televizoru. HDMI (High Definition Multimedia Interface) je populární rozhraní pro přenos digitálního zvuku a obrazu ve vysokém rozlišení mezi zařízeními. I když vaše zařízení nemá port HDMI, můžete připojení provést pomocí speciálního kabelu nebo adaptéru.

  • Typ C/Mini-HDMI: Tento typ konektoru HDMI se obvykle nachází na starších digitálních fotoaparátech a videokamerách. Má rozměry 10,42 mm x 2,42 mm, což je podstatně méně než konektor typu A. Pokud je vaše zařízení vybaveno tímto konektorem, budete potřebovat kabel Mini HDMI na HDMI.
  • Typ D/Micro-HDMI: ještě menší než typ C. Tento konektor 6,4 mm x 2,8 mm se běžně používá u malých záznamových zařízení, jako je GoPro a některé chytré telefony. Budete potřebovat kabel Micro HDMI na HDMI.
  • Konektory kabelu HDMI lze zasunout pouze jedním směrem. Nikdy se nepokoušejte zasunout konektor kabelu do slotu násilím, protože tím můžete poškodit nejen kabel, ale i samotné zařízení.

Připojte druhý konec kabelu k televizoru. Zapněte televizor a připojte kabel. Pokud má televizor více než jedno připojení HDMI, zapamatujte si číslo toho, které používáte.

  • Pokud máte počítač se systémem Windows, stiskněte tlačítko ⊞ Win P. Otevřete panel „Projekt“ a přepněte na promítání obrazu na televizoru. Pokud chcete zobrazit plochu, vyberte možnost „Duplikovat“.
  • Pokud máte Mac, obrazovka by se měla automaticky zobrazit na televizní obrazovce. Pokud obraz na televizoru nemá správné rozlišení, přejděte do nabídky Apple Předvolby systému Monitory Monitor a vyberte možnost „Výchozí pro monitor“. Pokud chcete použít konkrétní rozlišení, vyberte možnost „Zoom“ a vyberte vhodné rozlišení. [1] X
  • Mac: Přejděte do nabídky Předvolby systému Apple Výstup zvuku a jako výstupní zařízení vyberte televizor nebo port HDMI.
  • Windows: Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu hlasitosti na hlavním panelu (poblíž hodin), zvolte „Nastavení hlasitosti“ a v nabídce „Zvukové zařízení“ vyberte výchozí přehrávací zařízení. Obvykle by to měly být „Reproduktory“ (High Definition Audio).
  • Displayport: Po převodu na HDMI podporuje tento konektor digitální zvuk i video ve vysokém rozlišení. Hledejte porty s označením „DP“ nebo „DisplayPort“. Pokud je váš notebook nebo tablet vybaven portem DisplayPort, budete potřebovat kabel nebo adaptér DisplayPort-HDMI. [2] X
  • Některá zařízení, včetně zařízení Microsoft Surface, mají místo standardního konektoru DisplayPort konektor DisplayPort Mini. V tomto případě budete potřebovat kabel DisplayPort Mini-HDMI nebo adaptér.
  • Většina moderních televizorů má alespoň jeden konektor HDMI plné velikosti (typ A) o rozměrech 13,9 mm x 4,45 mm. Nejčastěji se používají kabely s konektorem HDMI na jedné straně a konektorem DVI, DisplayPort nebo VGA na straně druhé. Především se ujistěte, že velikost konektorů odpovídá zásuvkám vašeho zařízení.
  • Alternativní možností je zakoupení malého adaptéru. S adaptérem je třeba připojit standardní kabel HDMI ke konektoru HDMI a standardní kabel DVI, DisplayPort nebo VGA k odpovídajícímu konektoru na druhé straně. Jinými slovy, budete potřebovat dva různé typy kabelů připojené ke stejnému adaptéru.
  • Kabel HDMI musí být také dostatečně dlouhý, aby dosáhl k televizoru ze zařízení. Zvolte kabel o něco delší, než je nutné, aby se minimalizovalo namáhání kabelu mezi zařízeními.

Co potřebujete k připojení kabelu k anténě

Ke správnému připojení anténního kabelu k televizoru nepotřebujete mnoho položek:

  • Samotný anténní kabel. Ve výběru je mnoho jemností, o kterých stojí za to mluvit dále;
  • K tomu zástrčka;
  • Televizní anténa. Při nákupu je třeba zvážit mnoho nuancí, které jsou podrobněji popsány níže;
  • A televizor. Musí mít vestavěný speciální tuner schopný přenášet vysoce kvalitní HD obraz.

Tyto prvky by měly být dostatečné k tomu, aby uživateli zaručily normální a stabilní fungování systému. Vezměte také na vědomí, že k připojení kabelu k anténě bude uživatel potřebovat nářadí

Je to jednoduché: impregnovaný kabel je odolnější vůči drsným podmínkám prostředí v interiéru. Pokud by se na takový kabel vylila voda, nic by se mu nestalo a zůstal by pevný jako vždy, protože je zvenčí zapouzdřen.

připojit, kabel, televizoru

Toto jsou hlavní parametry: Typ signálu; jeho délka; tloušťka středového ocelového jádra; možnost rušení; materiál vnějšího pláště.

Pasivní anténa nepoužívá žádné pomocné napájení, není připojena k elektrické síti a přijímá signál až do vzdálenosti 15 km od věže. Aktivní anténa má speciální zesilovací box, dokáže sama zesílit signál a může být umístěna i dále než 15 km od věže.

Jak připojit kabelovou televizi k televizoru

Kabelová televize je nyní široce využívána pro přenos televizních kanálů. Všechny informace pocházejí z kabelové zásuvky, která je ve zdi, nikoli z antény. Do kabelové zásuvky je signál přenášen místním poskytovatelem televizního vysílání. V domácnosti můžete nainstalovat nebo přepojit kabel, abyste měli k dispozici různé možnosti služeb, včetně zajištění kanálů pro několik televizorů.

Postup připojení kabelové televize:

  • Prvním krokem je zjistit, zda je třeba do instalace kabelové televize nainstalovat modem. Tento produkt vám umožní připojit se k internetu pomocí sítě.
  • Zakoupení mezizesilovače. Zařízení můžete zakoupit v každém obchodě s elektrospotřebiči. Pokud má rozbočovač více než dva vývody nebo pokud plánujete v budoucnu zvětšit délku vodiče, bude zapotřebí zařízení.
  • Instalace mezilehlého zesilovače. Po dokončení kabeláže by zesilovač neměl být instalován a měl by být nenápadný. Měl by být ponechán s drátem na podlaze v prostoru, kde nikdo nechodí. Zařízení musí být v dosahu, aby bylo možné připojit vodič.
  • Dále připojte mezilehlý zesilovač. Připojte vodič od výstupu v domě ke vstupu zesilovače. To vyžaduje koaxiální kabel RG6 s konektory F na obou stranách kabelu. Lze jej zakoupit v obchodech s elektrospotřebiči.
  • Zakoupení rozbočovače signálu. V každém rozdělovači je 1 vstup a 2 nebo více výstupů. Vyberte rozbočovač s potřebným počtem kabelů pro připojení všech televizních zařízení a modemu.
  • Poté je třeba použít rozbočovač signálu, ale nepřipojujte jej. Rozdělovač může být případně instalován na místě, kde nebude viditelný. Pro připojení vodičů je nutné zajistit přístup k tomuto zařízení.
  • Poté připojte rozdělovač. Připojte vodič ze zásuvky zesilovače signálu ke vstupnímu portu splitteru.
  • Instalace modemu. Neměla by být na očích. Umístěte jej poblíž stolu, na kterém je umístěn domácí počítač používaný k přístupu na internet. Modem musí být v dosahu, protože může být nutné provést změny v nastavení zařízení.
  • Dále je třeba připojit modem. Připojte vodič od jednoho z pinů splitteru k portu modemu.
  • Připojení televizního zařízení. Připojte samostatné kabely od rozbočovače k televizoru, na kterém chcete sledovat kabelovou televizi.

Tip: Před zakoupením kabelů pro připojení kabelové televize je třeba promyslet umístění prvků televizního systému. Koaxiální kabely RG6 s již zasunutými konektory mohou mít různou délku. Při výběru délky vodiče mezi fyzickými prvky sítě je třeba dbát na přesnou volbu délky, aby nedocházelo k nadměrnému namotávání vodičů.

Pozornost byste měli věnovat také následujícím bodům:

  • Nepokládejte kabely na podlahu v místech, kde se budou pohybovat lidé. Kabel se může poškodit, pokud do něj náhodně narazíte, a také o něj můžete zakopnout.
  • Neinstalujte více než jeden rozbočovač, protože kabelový signál bude mnohem slabší. Vyberte si jeden rozbočovač se správným počtem pinů pro konkrétní účel, místo abyste připojovali více rozbočovačů najednou.

Více informací o instalaci kabelové televize u vás doma najdete zde

připojit, kabel, televizoru

Nastavení televizoru připojeného přes HDMI v systému Windows

Správné nastavení televizoru po připojení k počítači je nezbytné pro příjemné ovládání, hraní her a sledování filmů. Pouze správné rozlišení a kalibrace barev vám pomůže vychutnat si zážitek z filmu. Současný operační systém je Windows 10, ale jeho nastavení se příliš neliší od verze 8 a je velmi podobné manipulaci s „7“.

Po úspěšném nastavení signálu na televizoru přejděte k určení nastavení na počítači:

  • Na klávesnici stiskněte WinP (všechna písmena jsou uvedena v anglickém rozložení). Na monitoru se zobrazí postranní panel, pomocí kterého se ovládá režim monitoru.
  • Nejčastěji je nutné nastavit režim videa na jeden z vybraných displejů. Možnost „Opakované“ je vyžadována pro profesionální úkoly. Režim „Pouze obrazovka počítače“ automaticky vypne externí displej, což je důležité při používání notebooku.
  • Funkce režimu „Expand“ jsou vhodné pro některé aplikace. Například při otevření aplikace Photoshop se na druhé obrazovce zobrazí hotový obrázek bez panelů nástrojů.
  • Dále nastavte komfortní nastavení režimu obrazovky. Chcete-li tak učinit, klikněte pravým tlačítkem myši do volné oblasti plochy a zobrazí se položka „Nastavení obrazovky“.
  • Při nastavování verze systému 7 nebo 8 se název položky změní na „Rozlišení obrazovky“, čímž se získá přímý přístup k požadovanému nastavení.
  • V rozích obrazovek se zobrazují čísla, kde 1 je hlavní monitor a 2 je sekundární monitor. Televizor téměř vždy slouží jako sekundární displej. Zaškrtnutím políčka „Make primary“ pod ním si vyměníte role s monitorem počítače.
  • Ostatní nastavení jsou méně zajímavá. Orientace se například změní pouze při připojení monitorů umístěných ve svislé poloze. To je užitečné při čtení rozsáhlých článků nebo programování.

Položka „Rozšířená nastavení obrazovky“ obsahuje nastavení rozlišení. Můžete s ním experimentovat a zvolit nižší nebo vyšší hodnotu. Zvolte nastavení, které je pro vaše oči a daný úkol nejpohodlnější.

Při nastavování rozlišení je třeba vzít v úvahu grafický procesor nebo samostatnou grafickou kartu. Pokud máte například samostatnou grafickou kartu nejnovější generace, můžete nastavit maximální rozlišení, hrát hry a sledovat filmy. Pokud je grafický procesor vestavěný nebo „starobylý“, je nejlepší vybírat s ohledem na výkon/systémovou péči. Přehřátí a přílišná zátěž způsobí rychlé selhání slabé diskrétní karty a může způsobit poškození vestavěné čipové sady.

Jak připojit set-top box k novému nebo starému televizoru přes HDMI, Tulip-RCA, SCART

Připojte moderní televizor k televizoru pomocí konektoru HDMI:

    U moderních televizorů se připojení provádí pomocí konektoru HDMI umístěného na zadní straně televizoru. První konec kabelu HDMI musí být zasunut do této zásuvky.

Starý televizor

V předchozím návodu byl popsán postup připojení set-top boxu k novějšímu televizoru pomocí kabelu HDMI. Pokud připojujete digitální set-top box ke staršímu televizoru, měli byste věnovat pozornost konektoru, který použijete pro připojení set-top boxu k televizoru.

    Ve většině případů se připojuje pomocí konektoru RCA, který vypadá jako tři žluté, červené a bílé tulipánové konektory. Připojte první konec kabelu k televizoru a k set-top boxu. Ujistěte se, že barvy zástrček na set-top boxu nebo televizoru odpovídají barvám zástrček, které zapojujete. Pokud nejsou barvy na set-top boxu nebo televizoru označeny, zasouvejte zástrčky náhodně, dokud se neobjeví obraz nebo zvuk. Pokud zasunete zástrčku do špatné zásuvky, nic se nestane. je to naprosto bezpečné pro vás i pro spotřebič.

Jak připojit set-top box k televizoru Samsung. videonávod krok za krokem:

Možná také zjistíte, že váš set-top box má pouze výstup HDMI a váš starší televizor má pouze analogový výstup. V takovém případě byste si měli pořídit převodník, který převádí signál z digitálního na analogový. Některé takové převodníky mohou vyžadovat napájení přes USB, které lze získat připojením převodníku k portu USB na samotném set-top boxu.

Postup připojení digitálního set-top boxu k televizoru LG a nastavení kanálů:

Co potřebujete k připojení koaxiálního kabelu

Nejprve zjistěte, jaký koaxiální kabel používáte. To je obvykle uvedeno na izolaci. Standardní velikosti jsou RG-6 a RG-59.

Pak se musíte podívat, jaký konektor je v zařízení použit. Obvykle se nazývají F-konektory, ale existují i N-konektory. Při nákupu se ujistěte, že jste zvolili správnou velikost. K dispozici jsou také šroubovací a krimpovací zástrčky. Šroubové zástrčky se snadněji opravují, zatímco lisované zástrčky často poskytují lepší kvalitu signálu.

Připojení a instalace

Než vám řeknu, kam přesně kabel připojit, musíte ho správně zapojit. Pokud jste zvolili správný kabel, bude asi o 10-15 cm delší než vzdálenost od televizoru k reproduktorům. Jak jsem již řekl, „optika“ nesnese silné zalomení, protože úhel odrazu uvnitř bude příliš velký.

Takže nejprve spusťte kabel. Chcete-li nyní připojit televizor k optickému kabelu, musíte nejprve najít tento port na krabici. Obvykle se nazývají Optical Audio, Optical Digital Audio Out, SPDIF nebo Toslink. Vstup je obvykle zakryt plastovým krytem. Stačí mírně zatlačit na kabel a kryt se otevře. Pak připojte kabel k portu bez fanatismu, ale s důvěrou.

Nyní najděte stejný port na audiosystému a připojte druhý konec kabelu. Po připojení zapněte televizor a systém. V ideálním případě by měl zvukový signál po připojení směřovat přímo do tohoto portu. Pokud ne, zkontrolujte aktivní zvukové výstupy v nastavení. Pokud je slyšet zvuk, spojení je úspěšné. Pokud není slyšet žádný zvuk, zvyšte hlasitost reproduktorů a ujistěte se, že hlasitost televizoru není nulová. Jak vidíte, připojení optického kabelu k televizoru není tak obtížný úkol, jak se na první pohled zdá. Pokud máte nějaké potíže. napište o nich do komentářů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS