Jak připojit kartu Smart k televizoru

Jak připojit a nastavit Smart TV. průvodce

Dnešní chytré televizory umožňují nejen přístup ke všem světovým televizním kanálům, ale také k většině internetových zdrojů (v závislosti na modelu). Než si takový televizor koupíte, musíte zjistit, jak Smart TV připojit a nakonfigurovat a jak se připojit k internetu.

Toto je nejjednodušší způsob připojení televizoru Smart TV k webu. Šetří peníze. nemusíte kupovat další vybavení. Majitelé těchto televizorů kladně hodnotí kabelové připojení, protože poskytuje stabilní signál.

Zde je tedy podrobný návod na připojení k síti LAN:

 • Je vhodné mít po ruce krimpovací kleště. K upnutí vodičů krouceného páru budete potřebovat tento nástroj. Můžete to udělat i běžným šroubovákem, ale je to problematičtější. Pro připojení k externímu modemu použijte kroucenou dvojlinku.
 • Připojení internetového kabelu k rozbočovači. Pokud budete internet používat pouze prostřednictvím televizoru, nemusíte jej používat. V tomto případě připojte kabel přímo k internetovému portu na televizoru.
 • Poté systém Smart v televizoru sám nastaví síťová nastavení.

Pokud se automatické nastavení z nějakého důvodu nezdaří, viz „ruční nastavení“.

Jak připojit televizor Smart TV k internetu?

Pokud je váš televizor vybaven platformou Smart, je proces připojení velmi snadný. Taková zařízení jsou již vybavena všemi potřebnými funkcemi.

Přes kabel

Hlavní výhodou této metody je, že nedochází ke zpoždění provozu a že se nemusíte starat o kvalitu signálu. Před připojením internetového kabelu k televizoru je třeba připravit dostatečně dlouhý kroucený kabel a zkontrolovat, zda je televizor vybaven konektorem LAN. Někteří poskytovatelé nepodporují přímé připojení k zařízení a vyžadují použití směrovačů nebo modemů. Při připojování k internetu by měli mistři varovat.

Jak připojit televizor Smart TV k internetu pomocí kabelu:

 • Připojte jeden konec krouceného kabelu (nezáleží na tom, který konec) k mediálnímu konvertoru, modemu nebo směrovači. „Cvaknutí“ znamená, že kabel byl úspěšně zapojen.
 • Snažte se co nejplynuleji spojit s interiérem vedením kabelu k televizoru.
 • Najděte na televizoru příslušný vstup RG45 a zasuňte zástrčku.
 • Zapněte televizor a přejděte do nastavení pomocí tlačítka Nastavení.
 • Vyhledejte záložku „Síť“ nebo „Internet“, vyberte možnost „Kabelové připojení“. Nastavení by se mělo vytáhnout automaticky. Snažte se vyhnout ručnímu zadávání IP, DNS atd. П.

Použití směrovače Wi-Fi

Tato metoda je zajímavá tím, že ji lze použít k nastavení připojení bez drátu, tj. Pokud máte router, celý postup spočívá v konfiguraci nastavení sítě. Musíte se ujistit, že je televizor v dosahu směrovače. Podrobně se podíváme na to, jak připojit televizor k internetu přes Wi-Fi u několika oblíbených výrobců televizorů.

Samsung je příkladem připojení televizoru k internetu prostřednictvím směrovače:

Připojení televizoru LG k internetu prostřednictvím Wi-Fi:

 • Otevřete nastavení televizoru a vyberte možnost „Rozšířená nastavení“.
 • Přejděte na kartu „Síť“ a klikněte na „Připojit k síti Wi-Fi“.
 • Budete potřebovat čas na výběr domácí sítě a zadání hesla k síti.

Princip je stejný i u televizorů jiných výrobců, názvy jednotlivých sekcí se však mohou lišit.

Používání chytrého telefonu nebo počítače

Kombinuje se zde několik metod. První z nich je připojení přes chytrý telefon. Zvláštností tohoto řešení je, že se uživatel připojí k internetu 4G nebo Wi-Fi na chytrém telefonu a do televizoru odešle pouze obraz. V takovém případě sice trpí kvalita, ale zvyšuje se rychlost vyhledávání obsahu i počet funkcí: můžete spouštět video v prohlížeči, vysílat hry atd. П. K tomu potřebujeme televizor s technologií Miracast nebo podobnou technologií. Toto je jediný způsob, jak připojit televizor k internetu prostřednictvím telefonu, protože jeho použití jako modemu pravděpodobně nebude fungovat.

Jak sledovat televizní video z internetu prostřednictvím smartphonu:

 • Otevřete nastavení televizoru a v části „Síť“ vyhledejte položku „Miracast“. Můžete se také připojit jako bezdrátový monitor v samostatné aplikaci na domovské obrazovce.
 • Vezměte smartphone a rozložte závěs oznámení tak, aby se zobrazily všechny ikony. Zde vyberte možnost „Bezdrátový monitor.
 • Chvíli počkejte, než telefon rozpozná televizor, a zadejte heslo z obrazovky televizoru do aplikace ve smartphonu.

Další možností je připojit televizor k počítači přes HDMI a nastavit počítač tak, aby používal televizor jako druhou obrazovku.

Kanály pro přenos dat

Připojení přes Bluetooth

Bezdrátová sluchátka nezabírají místo, nemají žádné kabely a jsou kdykoli připravena k použití. Bezdrátové modely vám dávají maximální svobodu při oblíbených činnostech, jako je poslech hudby nebo chatování s přáteli.

Bezdrátový adaptér Bluetooth umožňuje používat bezdrátová sluchátka na velké obrazovce televizoru. Musí být připojen k televizoru s podporou technologie Bluetooth. Pokud váš televizor není vybaven touto zástrčkou, můžete použít kabel USB nebo adaptér.

Poté je třeba vybrat „Režim připojení sluchátek“ a postupovat podle pokynů. Na obrazovce televizoru se zobrazí oznámení o stavu připojení a ikona sluchátek ergo. V tomto okamžiku můžete použít sluchátka. Pokud vaše sluchátka nemají vestavěnou funkci Bluetooth, budete potřebovat adaptér Bluetooth.

Funkce připojení Bluetooth pro bezdrátová sluchátka:

 • Pokud váš televizor není vybaven funkcí Smart TV, ale má vestavěnou technologii Bluetooth, je třeba použít adaptér Bluetooth s technologií Bluetooth 4.0 nebo vyšší.
 • Pokud váš televizor přehrává pouze video soubory, potřebujete k použití funkce sluchátek Bluetooth další přehrávač, který tuto funkci podporuje.
 • Aby bylo možné sluchátka správně připojit, musí být v nastavení televizoru a přehrávače povolena funkce Bluetooth.
 • Před použitím bezdrátových sluchátek se ujistěte, že je v televizoru povolena funkce Bluetooth.

Připojení přes infračervený port

Přenos dat pomocí infračerveného záření je nejrychlejší metodou přenosu informací. Například bezdrátová sluchátka Airpods se synchronizují s chytrou domácností během několika sekund, zatímco přenos z počítače do televizoru trvá několik sekund. K realizaci této technologie se používají speciální zařízení nazývaná „infračervené vysílače“.

Navazují komunikaci mezi kompatibilními zařízeními, která spolu mohou komunikovat, jako je televizor.

Vysílač je vysílač; vysílá informace až do vzdálenosti 10 metrů a všechna vysílací a přijímací zařízení musí být v dosahu příjmu. Infračervená technologie je nejjednodušší způsob komunikace, protože nevyžaduje žádný další hardware ani software.

To umožňuje přenos dat na krátké vzdálenosti. Bezdrátová náhlavní souprava může pracovat s jakýmkoli televizorem, který využívá infračervenou technologii. V závislosti na výrobci jsou některé modely již vybaveny adaptéry pro bezdrátová sluchátka.

Chcete-li připojit sluchátka k televizoru, postupujte podle následujících pokynů:

 • Na televizoru musí být zapnuta funkce infračerveného adaptéru.
 • Aktivace podpory IR v nastavení televizoru.
 • Nastavení připojení Bluetooth mezi televizorem a náhlavní soupravou.
 • Bezdrátová sluchátka musí být zapnutá.
 • Na dálkovém ovladači televizoru musí být stisknuto tlačítko IR bezdrátového připojení.
 • Přejděte do nastavení bezdrátového připojení televizoru a vyberte náhlavní soupravu.
 • Pokud se zobrazí výzva, klikněte na tlačítko „Další“.
 • Pokud se nabídka „Wireless headset“ nezobrazí, stiskněte na dálkovém ovladači funkci „Network setting“ a postupujte podle pokynů systému.
 • Zkontrolujte, zda je zapnutá infračervená funkce televizoru.
 • Dokončení nastavení. Nyní můžete používat bezdrátová sluchátka: jsou připojena k televizoru a připravena k použití.

Rádiová sluchátka

Mnoho lidí používá sluchátka k poslechu hudby a sledování filmů. Nejčastěji se vyskytují u reproduktorů, televizorů a dalších zařízení.

Sluchátka umožňují bezdrátový poslech hudby a sledování filmů. Rádiová sluchátka lze připojit k televizoru pomocí televizního rozbočovače.

Je k dostání ve specializovaných obchodech. Pomáhá propojit několik zařízení a poslouchat rádio nebo televizi.

Princip je velmi jednoduchý. Umožňuje propojit všechny hlavní jednotky s reproduktory do jednoho zvukového kanálu. To však můžete provést pouze v případě, že váš hlavní zesilovač má více vstupů pro připojení více zařízení. Televizní rozbočovače mají další funkci.

Liší se přítomností různých vstupů pro sluchátka. Pokud má vaše hlavní jednotka jeden vstup, rozbočovač má dva výstupy. Pokud jsou tři, může být vstup pouze jeden. Rozdělovače se navíc mohou lišit způsobem připojení. Některé se připojují do vstupu hlavního zesilovače, jiné do AV zásuvky na televizoru. To může způsobit problémy při připojování zařízení.

Při nesprávném připojení nemusí hlavní jednotky fungovat. Mějte také na paměti, že rozbočovač nemusí být vhodný pro váš model televizoru. Nejlepší je ověřit si v prodejně, zda to bude fungovat s vaším televizorem.

Připojení přes Wi-Fi

Potřebujete pouze směrovač a váš smartphone nebo tablet musí podporovat bezdrátové připojení Wi-Fi.

 • Připojte sluchátka ke směrovači a zkontrolujte, zda směrovač podporuje technologii Wi-Fi, kterou potřebujete pro bezdrátové připojení. Ne všechny bezdrátové směrovače jsou kompatibilní s bezdrátovými sluchátky. Mnoho zařízení nepodporuje funkci WPS (Wi-Fi Protected Setup).
 • Pokud váš router podporuje WPS, můžete bezdrátová sluchátka připojit pouhým stisknutím tohoto tlačítka na routeru. Tlačítka jsou umístěna na směrovači nebo v jeho blízkosti. U novějších modelů může mít toto tlačítko jiný název.
 • Pokud připojíte sluchátka k televizoru přes Wi-Fi pomocí routeru, musíte si do smartphonu nebo tabletu nainstalovat bezplatnou aplikaci, která bude do sluchátek streamovat zvuk z vašeho smartphonu. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít aplikaci „AirPlay“.
 • Stáhněte si aplikaci „AirPlay“ do chytrého telefonu se systémem Android nebo iOS. Pak přejděte do nastavení a povolte AirPlay, pokud ho máte povolený.
 • Poté klikněte na tlačítko AirPlay na smartphonu (v dolní části obrazovky) a počkejte, až se na televizoru objeví ikona AirPlay.
 • Vyberte sluchátka a stiskněte tlačítko „Home“ na dálkovém ovladači.
 • Pokud je vše provedeno správně, zvuk ze sluchátek se přenáší do televizoru. Pokud máte k televizoru připojeno více sluchátek, měli byste použít model s nejlepší kvalitou zvuku.

Jak se připojit pomocí televizního set-top boxu

Pokud váš televizor nemá speciální slot pro kartu, musíte použít set-top box od poskytovatele, který si musíte koupit nebo pronajmout zvlášť.

připojit, kartu, smart, televizoru

Pro připojení karty je třeba použít stejný systém jako v předchozí možnosti. Musí však být vložen do zakoupeného nebo pronajatého přijímače.

Jedná se o malou krabičku o rozměrech 10 × 15 cm s konektory pro kabely HDMI.

Zařízení je umístěno v blízkosti televizoru. Spolu se set-top boxem by měl být dodáván dálkový ovladač pro nastavení a přepínání kanálů.

Je důležité vzít v úvahu, že pokud si zakoupíte zařízení od ruských poskytovatelů, bude konzole okamžitě přeflashována. To znamená, že plastová karta s čipem nemusí být instalována v zařízení.

Materiály a nástroje potřebné pro připojení

Pokud se rozhodnete nastavit přenos signálu z videokamery do televizoru, budete potřebovat následující materiály

 • Napájení;
 • Propojovací kabely pro připojení DVR, případně s dalšími adaptéry, pokud se konektory na televizoru a kameře liší.

Aby kamera fungovala, potřebuje napájení. Výstupní napětí zdroje musí být usměrněné a stabilizované v rozmezí 9 až 15 V (nejběžnější zdroj je 12 V). Maximální proud alespoň 0,1 A (lépe 0,7-1 A).

Každý fotoaparát má své vlastní požadavky na napájení, proto je třeba přizpůsobit napájení označení, např. Nejčastější označení je: 9-15V DC/0.1A. Budete tedy potřebovat napájecí zdroj 9-15 V s proudem 0,1 A nebo více.

Pokud bude ke stejnému napájecímu zdroji připojen více než jeden rekordér, přidá se druhý parametr: dvě kamery musí mít proud 0,2 A a tři kamery 0,3 A atd.Д. Napětí zůstává stejné. 9 až 15 V.

Pro připojení videokamery k televizoru můžete použít pět typů kabelů:

Kabel S-video není příliš rozšířený, ale je vynikající pro přenos digitálních snímků bez ztráty kvality. SCART je poměrně běžný evropský formát konektoru pro televizní přístroje, který nelze zaměnit s ničím jiným: jeho konektor je kovová krabička s 21 kolíky.

Za lídra všech digitálních technologií je považován kabel HDMI. Dokáže přenášet video signály a vícekanálový zvuk v digitální podobě bez konverze.

Nejoblíbenějším kabelem pro připojení videokamery k televizoru je AV RCA, kde na jednom konci je AV konektor 3,5 mm a na opačném konci jsou tři výstupní konektory. tulipán. Efektivita přenosu obrazu je velmi závislá na kvalitě propojovacích kabelů.

Jak nastavit digitální pozemní televizi?

Než přejdeme k samotnému nastavení digitální pozemní televize, věnujme se přípravám. V první řadě budete potřebovat samotnou anténu, kterou byste si měli koupit nebo nainstalovat (pokud máte vlastní). Anténu můžete také dimenzovat, abyste se vyhnuli problémům s délkou kabelu. A samozřejmě televizor s podporou digitálních kanálů. Tomuto aspektu je třeba věnovat pozornost, protože ne všechny televizory jsou schopny je přijímat.

Pokud je odpověď na tyto dvě otázky kladná, tj. Máte anténu i televizor, který umí přijímat digitální kanály (má zabudovaný speciální přijímač), můžete pokračovat dál. Pokud jde o přijímač, pečlivě si přečtěte návod k použití Smart TV. Tyto informace v něm musí být uvedeny.

Univerzální metoda

Níže uvedená metoda není univerzální, ale spíše obecná. To znamená, že posloupnost operací bude podobná jako u ostatních, ale některé položky nabídky nebo názvy tlačítek se budou lišit. Můžete si tedy vyzkoušet své logické a analytické schopnosti a vytvořit analogii s vlastním zařízením. Pokud pochybujete nebo si nechcete komplikovat život, jednoduše si níže vyhledejte pokyny pro svůj televizor (uvažovány jsou televizory Samsung, LG a Philips). Každopádně pokračujme dál:

 • Připojte anténu k televizoru pomocí speciálního konektoru.
 • Nyní uchopte dálkový ovladač televizoru a stiskněte tlačítko „Menu“. Toto tlačítko je obvykle největší a je na přístupném a viditelném místě.
 • Dále je třeba najít možnosti nebo nastavení, u kterých potřebujeme, aby byly automatické.
 • V případě potřeby můžete zadat zdroj signálu (samozřejmě se jedná o kabel) a poté vybrat digitální kanály. Pokaždé, když je volba kladná, klikněte na tlačítko OK nebo „Další“.
 • Zadejte, že chcete prohledat celý kanál. Zde se také může zobrazit pole pro vyplnění údajů. V tomto případě zadejte následující údaje (upozorňujeme, že pokud je zapnuto vyhledávání v síti, nemusíte tyto údaje zadávat):
 • Nastavte frekvenci na 314 MHz.
 • Pro přenosovou rychlost 6875 KS/s
 • A modulace je 256
 • Stiskněte dlouho očekávané tlačítko „Start“ nebo „Start“. Počkejte, až bude proces dokončen, a pak si můžete vychutnat sledování televizních kanálů ve vyšší kvalitě, protože váš televizor může přijímat DTTV.

Televizor Samsung

 • Stejně jako v předchozím návodu nejprve připojte anténu k televizoru Samsung.
 • Pomocí speciálního tlačítka na dálkovém ovladači vstupte do nastavení zařízení.
 • V seznamu, který se objeví, potřebujeme kartu s vysíláním (nebo jiný název, kde je nakreslena ikona antény), kde je položka „Anténa“, v ní je třeba zadat, že připojení je provedeno kabelem.
 • Poté přejděte na položku nabídky „Země“. Zde vybereme možnost „Other“.
 • Nyní by se mělo zobrazit okno s výzvou k zadání speciálního kódu PIN. Pokud jste ji sami nezměnili, je výchozí hodnota 0000.
 • Pokud budete vyzváni k uvedení zdroje signálu, neváhejte a zvolte kabel.
 • Dále nastavte následující nastavení vyhledávání: rychlý režim, automatický výběr sítě. Nezapomeňte vyplnit i tyto údaje:
 • Nastavte frekvenci na 314 MHz.
 • Pro přenosovou rychlost 6875 KS/s.
 • A modulace je 256.
 • Jak se často říká na internetu „Zapněte režim Hatiko“ a počkejte na dokončení procesu. Pokud je proces úspěšný, budete moci k televizoru připojit digitální kanály.

Televizory LG

 • Nyní je řada na LG Smart TV. Pro případ, že bychom museli opakovat první krok. připojení antény k televizoru.
 • Poté otevřete nastavení zařízení pomocí tlačítka na dálkovém ovladači.
 • Musíme zjistit parametry země, kde si musíte vybrat Finsko nebo Německo.
 • Dalším krokem je automatické vyhledávání kanálů. Bez problémů ji najdete také na kartě nabídky s nakreslenou anténou.
 • Dále je třeba zadat typ připojení. Jak víte, jedná se o kabel. Zde je tedy volba jasná a neměli byste o ní dlouho přemýšlet.
 • Poté vstoupíme do speciálního nastavení, kde zadáme známé údaje (pokud jste četli předchozí položky). Pokud tomu tak není, sledujte:
 • Pro frekvenci použijte hodnotu 314 MHz.
 • Přenosová rychlost je 6875 KS/s.
 • Modulace. 256.
 • Čekání na konec hledání digitálních kanálů. Pokud vše proběhlo v pořádku, můžete se potěšit sledováním nějakého programu v digitální kvalitě.

Za zmínku stojí automatická aktualizace kanálů v televizorech LG. Tuto funkci nemají všechny modely. V takovém případě nemusíte provádět nové vyhledávání, protože televizor vše udělá za vás. Toto nastavení je nastavitelné, takže pokud chcete, aby bylo v nastavení zakázáno.

Televizory Philips

Jak bylo uvedeno výše, metoda je prakticky stejná jako předchozí, s výjimkou názvů položek nabídky a některých záložek. A je to tady:

 • Připojte anténu k televizoru a pomocí dálkového ovladače přejděte na kartu „Instalace“ v nabídce konfigurace.
 • Před vámi se zobrazí seznam s parametry. Potřebujeme položku „Nastavení kanálu“.
 • Poté zadejte automatickou instalaci, při které vás systém upozorní, že seznam kanálů byl aktualizován. Nelekneme se a neklikneme na tlačítko „Začít“.
 • Nyní je třeba kliknout na tlačítko pro obnovení kanálů a poté vybrat jako zemi Německo nebo Finsko.
 • Po všech těchto manipulacích je třeba nastavit typ připojení. „Kabel“.
 • Je čas nastavit některé parametry pomocí položky „Nastavení“. Zde by měla být rychlost 314.
 • Po mnoha manipulacích s nastavením a hledání potřebných položek jsme se dostali do cíle stisknutím tlačítka „Start“ a čekáním na dokončení procesu. Jakmile ji najdete, vaše práce je hotová.

Možnosti připojení k internetu

Přímo k linkovému kabelu. V tomto případě je třeba zjistit adresu MAC síťové karty televizoru. To se provádí prostřednictvím nastavení. Televizory LG to mají takto:

Pak si ji zapište, zavolejte na technickou podporu poskytovatele a požádejte ho o změnu nastavení internetového kanálu. Spusťte postup připojení k síti a televizor během několika sekund rozpozná internetový přepínač.

Připojení přes přepínač. Co dělat, když kromě televize potřebujete připojit k internetu i počítač v jiné místnosti?? Nejlevnější možností je zakoupit přepínač. Přepínač. Přepínač). Je to krabička, která přepíná internetový kanál mezi spotřebiteli. Nejedná se o sdílení, ale o přepínání, podobně jako u relé. Buď na televizi, nebo na počítači. Stojí jen 7 dolarů, a pokud není potřeba sedět v obou Smart TV a notebooku najednou. Možnost je v pořádku. Pokud však potřebujete vše najednou, budete se muset podívat na třetí možnost.

Připojení přes směrovač. Směrovač vám umožní rovnoměrně rozdělit rychlost internetu mezi vaše spotřebitele a hlavně nemusíte obtěžovat poskytovatele internetu žádostmi o změnu adresy MAC. Automaticky přiřadí potřebné parametry.

Stačí zapojit kabel do zásuvky LAN a televizor se během několika sekund automaticky připojí k internetu. Mínus tato možnost. Vysoká cena směrovače. Ale pokud jste již našli 500 dolarů na nákup Smart TV, určitě budete moci najít dalších 30 dolarů na router. Televizory často ručně vyhledají router Wi-Fi a připojí se k internetu. Nyní je třeba vyřešit problém s DHCP, aby všechna zařízení (notebook, tablet) mohla automaticky přistupovat k internetu. Například můžete rezervovat IP adresu pro každé zařízení ve směrovači podle MAC adresy. Tímto způsobem se vyhnete konfliktům ve službě DHCP a všechna zařízení dostanou při každém připojení stejnou IP adresu.

Vše, co je zde popsáno, se týká především chytrých televizorů LG, které se kupují nejčastěji, ale ani ostatní výrobci se od nich příliš neliší.

Podrobnější informace naleznete v uživatelských příručkách zabudovaných v nabídkách všech těchto televizorů. Zde jsou některé funkce různých výrobců televizorů.

Další způsoby

Digital Living Network Alliance je zkratka pro Digital Living Network Alliance. Tato technologie propojuje domácí počítače, chytré telefony, televizory a další zařízení podporující DLNA do jedné skupiny pro sdílení filmů, hudby a fotografií. Pro připojení je nutný směrovač.

Chromecast

Tento typ připojení vyžaduje set-top box Chromecast, který se k televizoru připojuje kabelem HDMI. Jeden z nejlepších způsobů synchronizace zařízení. Umožňuje procházet multimediální obsah z paměti smartphonu ve vysokém rozlišení a otevírat aplikace.

Airplay

Tento způsob připojení je určen pouze pro iPhone. K synchronizaci potřebujete set-top box Apple TV. Po připojení se obrazovka smartphonu plně zrcadlí na televizoru. Budete moci spouštět aplikace, prohlížet fotografie, sledovat videa, hrát hry.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS