Jak připojit notebook k televizoru bez kabelu.

Připojujeme notebook k televizoru přes kabel HDMI: Tipy a zvuky Nastavení

HDMI zkratka dešifrování jako multimediální rozhraní s vysokým rozlišením. To znamená, že multimediální inteeis vysoké rozlišení. Fyzicky tvořil dva připojené kabelové kabely. V našem případě jsou připojeni notebook a televize. Samozřejmě potřebujete oba, aby měli ports HDMI. Před zobrazením obrazovky notebooku do televizoru stojí za to vědět, že existuje několik verzí na sebe, a technologie se neustále rozvíjí. V závislosti na verzi se možnosti nettees mění z hlediska podporovaných povolení, šířky pásma a dalších parametrů. Poslední aktuální verze vydaná na začátku roku 2017 2.jeden.

Existuje tři hlavní faktor formy, ve kterém lze provádět kabel HDMI. První je jednoduchý typ A mít 19 kontaktů, aplikovaných v plné velikosti. počítače, televizory a konzoly. To je nejčastější zobrazení. Mini-HDMI typ C je kompaktnější konektor, který se používá v ne méně kompaktních zařízeních. smartphony, tablety, netbooky a někdy grafické karty. Je také vybaven 19 kontaktů a ve svých vlastnostech není nižší než jeho „senior“ bratr.

Různé konektor. Micro-HDMI typ D. nejmenší konektor v celé rodině. I přes rozměry obsahuje také 19 kontaktů a plně splňuje specifikace. Spolu s mini verzí, použitou v smartphones, tablety, videokamery a dalších přenosných zařízeních. Ve skutečnosti existují dva další typy. b a e. První je pouze v oficiální specifikaci a v reálných zařízeních nebyla nikdy aplikována, protože má 26 kontaktů a poměrně velkých velikostí. Druhá je poměrně vzácná. používá se v multimediálních systémech automobilů. Vybaveno 19 kontaktů a má další stínění pro ochranu před rušením v důsledku jiných automobilů. Existuje obrovský počet adaptérů a adaptérů na jiných typech připojení, které umožňují zobrazení z notebooku přes HDMI, pro zařízení, jako je stará televize nebo PC.

Jako notebook vybrat obrázek na televizor pomocí technologie DLNA

DLNA. relativně čerstvá technologie, která obsahuje sadu protokolů pro připojení kompatibilních zařízení do jedné sítě pro výměnu obsahu. Data mohou být přenášena jak kabelovými sítěmi, tak bezdrátovými.

Jak připojit TV-konzolu na notebooku se společným přístupovým bodem

TV-konzole. nedávno poměrně módní řešení. Dovolují vám implementovat přístup ke všem adresám Smart TV i na starých televizích. A samozřejmě, většina moderních modelů je dodávána s vestavěným modulem Wi-Fi. S ním můžete snadno a jednoduše spojit s jinými vnitřními zařízeními.

TV-konzoly. módní řešení modernity. A to znamená, že je možné pomocí různých technologií přenášet také data z notebooku přímo na televizní konzoli, a to zase. TV. Konzola musí samozřejmě udržovat režim připojení DLNA. Ve skutečnosti stačí distribuovat obsah z notebooku do sítě připojené k němu, a již se k němu připojit a konzole samotnou. Mnoho modelů, ale princip je vždy sám. v nastavení sítě, kterou potřebujete najít naši síť a poté se k němu připojit, s vědomím hesla z Wi-Fi. Všechno. Zůstane pouze najít sdílený obsah a běží na televizoru.

Jak přes notebook se připojit k televizoru přes Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct je nový způsob přenosu bezdrátových dat mezi zařízeními. Může být porovnán s Bluetooth. nevyžaduje další vybavení pro vytvoření připojení, například routeru. Výhodou Wi-Fi přímých je však v tom, že rychlost přenosu dat je stejná jako na Wi-Fi. Všechno ostatní, Direct může vázat nejen dvě zařízení, ale více, protože jeden z nich bude fungovat jako přístupový bod. Téměř všechny moderní televizory podporují Wi-Fi Direct.

Jak připojit Wi-Fi Direct na Windows 7

Ve skutečnosti, pod hlasitou zkratkou Wi-Fi přímo s ohledem na jakýkoli počítač nebo notebook, není to nic jiného než jednoduché připojení k zařízení s přímým, stejně jako router. Žádná jednotlivá nastavení a sítě nemusí vytvářet. Stojí za zmínku, že modul Wi-Fi v notebooku může pracovat nebo s přímým zařízením Wi-Fi nebo s routerem. Stojí za zmínku, že ne všechny bezdrátové adaptéry mohou podporovat Wi-Fi Direct. Proto před připojením notebooku k televizoru musíte se ujistit, že oba budou moci pracovat s technologií. Televizory jsou obvykle okamžitě označeny na krabici nebo specifikaci. Pro síťovou kartu PC se budete muset nejprve naučit její jméno a vidět příležitost podporovat Wi-Fi Direct.

Jak povolit Wi-Fi Direct na Windows 10

Ve skutečnosti rozdíl mezi přístupy v systému Windows 10 a 7 není. Princip zůstává stejný. aktivovat Wi-Fi Direct v televizoru a připojit se k televizoru jako obyčejný směrovač. Jediné plus Windows 10. to již má prakticky veškerý potřebný software a ovladače pro práci, zatímco v systému Windows 7 mohou být nepřítomnosti.

Miracast

Jedná se o speciální technologie, která umožňuje připojení počítače k ​​televizoru nebo jiným zařízením bez vodičů. Hlavní věc je, že obě gadgets podporují takovou funkci. Tato technologie je přítomna pouze u procesorů Intel od druhé generace a starší. Ale i jeho přítomnost zaručuje, že se všechno dopadne.

Faktem je, že systém Windows podporuje především takovou funkcí, což je důvod, proč se doporučuje zkontrolovat předem. Chcete-li to provést, proveďte následující:

 • Na televizoru přejděte na nastavení. Přejděte do sekce, která je spojena se sítí nebo internetem. Pokud je v seznamu Miracast Line, přístroj podporuje technologii, jinak se nepřipojuje k notebooku, nebude uvolněna.
 • Na notebooku musíte otevřít parametry. V nabídce na levé straně obrazovky přejděte do sekce projekce do počítače. Můžete jednoduše najít slovo Miracast a otevřít to, co potřebujete. Pokud počítač nepodporuje takovou technologii, bude červená zpráva, jeho nepřítomnost říká, že funkce je přítomna.

Pokud na jedné nebo bezprostředně dvě zařízení není pro tuto technologii žádná podpora, je docela možné zakoupit přijímač Miracast.

Připojení notebooku k televizi

Po kontrole můžete přistoupit k přímému připojení. Chcete-li připojit notebook k televizi bez vodičů, musíte:

 • Zapněte televizor a přejděte na nastavení.
 • Dále přejděte do sekce odpovědné za připojení k bezdrátových sítích a internetu.
 • Zde musíte spustit technologii Miracast, pro to je potřeba zvýraznit řetězec a kliknout na „OK“ na ovládacím panelu televizoru.
 • Počkejte na systémovou zprávu, která televizor je viditelná pro jiná zařízení.
 • Musíte se zapnout počítač a připojit se k síti, která vytvořila televizor.
 • Chcete-li to udělat, přejděte na parametry. Můžete jít přímo přes ovládací panel nebo najít požadované vyhledávání.
 • Když počítač poskytne seznam nalezených gadgetů, musíte kliknout na televizor. Poté se synchronizace začne a na konci televizní obrazovky se okamžitě zobrazí desktop desktop a celý jeho obsah bude k dispozici.

Tato metoda je nejvhodnější, protože není nutné předběžně stahovat obsah na televizoru. Miracast technologie, protože pokračuje na ploše počítače na televizní obrazovce, stejně jako všechny akce, zejména zvuk, video a t. D.

Následující video popisuje další 2 metody připojení televizoru na notebooku:

Výběr typu kabelového spojení závisí na tom, které konektory jsou k dispozici na televizoru a počítači nebo notebooku. Optimální Inteeis pro multimédia. HDMI. Umožňuje současně přenášet na video a zvuk s vysokým rozlišením televizoru. Konektor HDMI je k dispozici téměř všechny digitální televizory, dokonce dost starých, stejně jako notebooky. Systémy portů HDMI jsou méně časté. Více tradiční pro PC: DVI pro přenos digitálního videa a analogového konektoru VGA. Problém neslučitelnosti portů je však snadno řešen s adaptéry. Přenos signálu přes adaptéry však ne vždy pracuje správně, takže je vhodnější shoda přístavů.

Další typy údů jsou méně čijé nebo méně vhodné pro připojení počítače k ​​televizoru, takže je opustíme mimo tento článek. Je také nutné vzít v úvahu, že všechny možnosti kromě HDMI-HDMI a HDMI-RCA předpokládají video pouze video. Pro paralelní audio vysílání budete muset také používat kabel 3.5 Jack (počítač). RCA (TV).

Zvažte připojení na příkladu oken. Připojte kabel, když jsou zařízení vypnuta, tak, aby nebyla vypálena porty. Na výměně televizoru stiskněte vstup nebo zdroj. V menu „Seznam vstupů“ nebo „Zdroj“ vyberte příslušný port (v tomto případě HDMI).

V počítači musíte kliknout na pravé tlačítko myši na ploše a vyberte „Rozlišení obrazovky“ otevřením nastavení obrazovky. Pokud není připojená televize automaticky určena, použijte tlačítko „Najít“. Po zobrazení televizoru se zobrazí jako druhá obrazovka, můžete jej vybrat v podstatě a změnit rozlišení.

Kombinace kláves WinP je aktivována speciálním menu, ve které můžete vybrat možnost výběru obrázku na obrazovku televizoru. Pokud vyberete možnost „Pouze počítač“, obrázek bude pouze v počítači, pokud „pouze projektor“ je pouze v televizi. Můžete také rozšiřovat nebo duplikovat obraz. Pokud je rozlišení televizoru výrazně vyšší než u monitoru, v režimu „Duplicate“ na obrazovce televizoru bude fuzzy. Režim „Expand“ umožní například současně přehrávat video v televizoru a na počítači se zapojit do jiných úkolů.

S Wi-Fi

Bezdrátové připojení lze použít pro stolní počítače s Wi-Fi a laptopovou kartu. Metoda připojení závisí na technologii podporované televizním modelu. Existuje několik možností, jak to udělat. Musíte povolit všechna zařízení, zadejte hesla a spusťte připojení.

Před volbou jednoho z těchto cest potřebujete změnit router silnější. Chcete-li vysílat video signál, doporučuje se také zvýraznit samostatný kanál v rámci televize tak, aby jiná domácí zařízení nemohla být přerušena a žádné interference.

Další název této technologie. Wi-Fi Direct. Chcete-li konfigurovat, přejděte do nabídky TV a vyberte Vybavení. Nebudeme vám poskytnout krok za krokem přechod na tuto možnost, protože jeho umístění v menu závisí na modelu televizoru. Po zobrazení seznamu nalezených Wi-Fi zařízení vyberte notebook / počítač, obrázek, který chcete zobrazit. DLNA vstup je připojen k adaptéru, který ukazuje signál, to je nejjednodušší a nejrychlejší metoda směsi PC a televize bezdrátové.

V případě Intel Wireless Display, aplikace WIDI umožňuje připojení notebooku a počítače s kartou Wi-Fi na TV. Otevřete jej na zařízení, vyberte parametr „Připojit“ a vyberte televizor, ke kterému chcete poslat obrázek. Při prvním připojení tohoto typu musíte zadat kód PIN. Po sloučení máte dvě možnosti: „Duplicate“ a „Extend“. První zobrazí celý snímek z počítače, druhý. pouze okno, které jste vybrali.

V tomto případě musí notebook mít inteeis Wi-Fi. S dostupností Wi-Fi přímých technologií bude televizor detekovat hardware. stačí zvolit jeho jméno ze seznamu. V případě takového připojení umístění filmů do knihovny Windows Media Player.

HDMI Wi-Fi

To klonuje obraz ze zařízení a odešlete jej do televizoru. Poskytuje taková zařízení jako Google CHROMECAST, která se připojuje k vstupu HDMI v televizoru a pak nakonfiguruje parametry na počítači nebo notebooku. pro to potřebujete prohlížeč chrome.

Na poznámku!

Počítač by neměl mít kartu Wi-Fi. ale musí být připojen k směrovači, který odešle bezdrátový signál. Shromecast lze také připojit k projektoru.

Chromecast a streamování je alternativou k televizorům, které nemají podporu Wi-Fi. Chromecast, velmi inteligentní a malé zařízení, poskytuje televizní obraz přes vestavěný modul Wi-Fi. Obecně vypadá jako mírně větší pendrive, pouze místo USB konektoru byl používán HDMI. Stačí připojit CHROMECAST k televizoru a poté jej nakonfigurujte, abyste zobrazili YouTube video, záložky prohlížeče, přehrávání hudby atd. D.

Přenosné připojení Základy pro televizi

Mezi uživateli počítače je otázka velmi běžná, jak připojit televizor jako monitor přes Wi-Fi. Idea vysílání obraz z malé obrazovky na širokém televizoru Diagonal přitahuje kinomany a hráče. Samozřejmě, koupit specializovaný širokoúhlý monitor pro zobrazení stažených filmů, her nebo poslechu hudby. je to zbytečně drahé. Vzhledem k tomu, že téměř každý apartmán má plazmovou televizi, lze snadno používat místo monitoru. Na širokém diagonálu vypadá obraz realističtější a divák dostane několikrát více emocí od prohlížení. Nicméně, po ruce, neexistují žádné speciální systémové kabely HDMI pro připojení a osobní počítač může být umístěn příliš daleko od monitoru. Kabelové spojení je zastaralé, takže vysvětlíme, jak připojit notebook na televizi přes Wi-Fi. Můžete také prozkoumat náš článek o tom, jak je možné zjistit heslo z Wi-Fi, pokud jste zapomněli.

Chytrá televize

Smart TV je aktivní digitální monitory, které aktivně získávají popularitu, jehož hlavním principem je připojení k internetu. Připojit notebook na Smart TV přes Wi-Fi je snadné, protože každý z nich je vybaven výkonným modulem Wi-Fi. Je třeba si pamatovat: Pro párování a počítače musí být připojen k jednomu směrovači (jedna síť). Principy připojení obrazovky k Wi-Fi se liší v závislosti na značce výrobce. Náš článek poskytuje pokyny pro inteligentní televizi z takových světoznámých a populárních společností, jako je Samsung, LG a Sony, stejně jako funkce připojení systému Windows 10 OS (obrázek 2).

Visual Inteeis Smart TV a notebook s Windows 10

Samsung Connection Future

Pro připojení Samsung TV na notebook přes Wi-Fi, měli byste používat speciální programy: například Samsung AllShare PC (Obrázek 3). Akční algoritmus pro připojení notebooku k televizoru Samsung přes Wi-Fi následující:

 • V nastavení jdeme do „menu“, vyberte sekci „Síť“, pak „Síťová nastavení“, kde kliknete na tlačítko „Start“. Po zobrazení seznamu možných připojení vyberte síť a zadejte heslo zabezpečení (pokud je nainstalováno);
 • V nastavení PC nebo notebooku přejděte do části „Síť“ a připojte se ke stejné síti jako televizor;
 • Z osobního počítače se obracíme k prohlížeči na oficiálních stránkách výrobce, vyberte si model a stáhněte rozšíření AllShare PC pro něj. Pak by měl být program instalován a pokračovat do nastavení. Pokud jsou obě zařízení připojena k jednomu směrovači, zobrazí se v nabídce Program. Měli byste kombinovat zařízení tím, že vložíte příslušnou zaškrtávací značku;
 • PC vytvoří a je zadán ve složce „Seznam zařízení“, soubory, ze kterých budou vysílány na obrazovce plazmy;
 • Na televizoru Jděte na standardní program AllShare Play. V levém bočním menu vyberte typ multimediálního souboru, který musí být spuštěn (například „Hudba“ nebo „Video“). Program zobrazí dostupné složky a obsah složek.

Poznámka: Jak jsme viděli, připojte televizor Samsung k počítači přes Wi-Fi je naprosto snadné.

Okno služby AllShare Play pro Samsung TV

Vlastnosti připojení Sony

Pro připojení notebooku Sony TV přes Wi-Fi byste měli používat speciální přímý program Wi-Fi. Sloučenina je následující:

 • Na počítači Přejít na „Explorer“ a vyberte možnost „Síť“. Po deklarování „Detekce sítě a sdílení souborů jsou zakázány“, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Povolit“. Bude otevřen přístup k multimediálním souborům v počítači. Poté se zobrazí v zobrazené zprávě, vyberte možnost „Vytvořit soukromou síť“;
 • Přepínáme nastavení hodnotu sítě „Domů“;
 • Aktivujte přímý program Wi-Fi v nastavení televizoru kliknutím na kartu „Home“. Kliknutím na kartu označenou ikonou kufru se přihlaste do sekce „Síť“. Měli byste aktivovat „vestavěné Wi-Fi“ a Wi-Fi přímé režimy;
 • Přejděte do nabídky TV nabídky „Wi-Fi Direct Settings“, kde vyberete potřebný objekt z dostupného pro párování;
 • Připojte zařízení.

Poznámka: Všechny chytré televize od výrobce Sony je vybaven tímto programem.

Výhodou Wi-Fi Direct je, že pro připojení plazmy na notebook / smartphone, tablet nevyžaduje internet. Díky vestavěnému softwaru připojte notebook k televizoru Sony přes Wi-Fi je velmi jednoduchý.

Vlastnosti připojení LG

Smart TV od výrobce LG má vestavěný obrazový vysílatelný program s PC / notebookem na televizoru. LG Smart Share. Chcete-li připojit notebook k televizoru LG přes Wi-Fi, použijte následující algoritmus:

 • Stáhneme si bezplatnou aplikaci LG Smart Share z oficiálních stránek;
 • Po dokončení instalace a spuštění programu se zobrazí okno, ve kterém budou označeny různé kategorie multimediálních souborů („Hudba“, „Video“, „Foto“). Vyberte jednu z kategorií. Ihned po tom bude provedeno automatické vyhledávání všech video souborů v počítači;
 • Vytvořte samostatné složky, aby bylo snadnější najít potřebné soubory a otevřený sdílení;
 • Na televizoru přejděte do menu a vyberte možnost „Smart Share“;
 • Přejděte na kartu „Připojená zařízení“ a vyberte název sítě, ke kterému je připojen počítač;
 • Po připojení zařízení přejděte na „Všechny složky“ a vyberte multimediální soubor zájmu.

Konfigurace vysílání s PC / notebookem na obrazovce od výrobce LG je velmi jednoduchý a nevyžaduje dlouhou studii pokynů. Všimněte si, že LG Smart Sdílet také pracuje na Smart TV popsané výše výrobci. Sony a Samsung. Princip práce zůstává nezměněn. Pomocí této aplikace budete výrazně ušetřit jak váš čas, tak peníze, které by mohly utratit za koupi kabelu HDMI.

Drátové připojení

Notebooky typicky splňují následující možnosti pro kabelové Interteees:

 • VGA. Tam je jen na starých modelech.
 • HDMI. Lze nalézt v nových generačních zařízeních a v přechodných možnostech.
 • DVI. Aktivně používán v éře po VGA, ale před HDMI.

USB a LAN porty přímo s displejemi neunikují. V prvním případě potřebujete speciální přechodové zařízení a ve druhé uspořádáte místní síť, na které lze obrazovku vysílat. Takové situace zvažujeme odděleně.

V televizoru najdete následující porty:

 • RCA. Jsou uloženy na mnoha ještě moderních televizních modelech. pro zpětnou kompatibilitu s různými zařízeními.
 • Scart. Dosud vyšlo z každého, ale lze nalézt na mnoha pracovních televizích.
 • VGA. Zastaralý Inteeis, byl použit pro připojení televizoru jako monitor na PC.
 • DVI. Používá se v televizních modelech v přechodném období po VGA.
 • Scart. Objemný zastaralý konektor.
 • HDMI. Moderní digitální Inteeis.

Podobně jako notebooky, v moderních televizorech najdete USB a LAN-ports.

Zvažte typické kombinace kabelových spojů a jejich výhod / nevýhody.

Nejjednodušší a nejvýhodnější metoda připojení. Složený algoritmus je velmi jednoduchý:

 • Kabel HDMI se připojuje k odpovídajícímu konektoru notebooku.
 • Druhý konec se připojí k televizoru.
 • V nastavení televizoru je zdroj signálu vybrán pomocí vybraného portu HDMI.
 • V nastavení notebooku je vybrána zobrazení druhé obrazovky a reprodukční zvukové zařízení. Jako víkend můžete přiřadit reproduktory zabudované do notebooku nebo reproduktorů.

Výhody kabelu HDMI

připojit, notebook, televizoru, kabelu
 • Široký inteeis nalezený na většině multimediálních zařízení.
 • Podporuje vysoké rychlosti přenosu dat a je nejvhodnější pro získání obrazu s vysokým rozlišením. až 10K formát.
 • Pracuje s vícekanálovým zvukem, a proto nepotřebují samostatný kabel.
 • Zařízení automaticky synchronizují přátele.
 • Připojení lze provést na pracovních zařízeních, před připojením se nemusí vypnout.
 • Můžete použít kabel s aktivním výkonem až 100 metrů dlouhý.
 • Dostupná cena.
 • Konektor svázaný na stranu otáčení.
 • Dostatečně objemný.
 • Komplex v zařízení.
 • Velký počet kontaktů negativně ovlivňuje provozní charakteristiky (odhadovaná doba provozu níže, účinek „chrastkling“ kontakt a t.P.).
 • Klasické kabely bez aktivní výživy jsou omezeny. Digitální signál rychle mizí.

Adaptéry s HDMI

Zajímavou možností je adaptéry s konektory RG-45, které vám umožní provést rozšíření s vlastními rukama až 30 metrů dlouhou (pro kvalitu plné HD ne více než 5 metrů). O připojení k místní síti zde nejdou.

Může existovat takový konektor jako na notebooku (i když se zřídka nachází) a na televizi. Proces připojení vypadá standard:

Pro spolehlivější fixaci můžete otočit šrouby.

Výhody DVI

 • Pracuje s digitálními signály.
 • Umožňuje přenášet snímek ve vysoké kvalitě.
 • V procesu připojení zařízení se nemůžete vypnout.
 • Podporuje přenos zvuku (tato funkce může být omezena na výrobce).

Adaptéry s DVI

Standard je snadno kombinován s HDMI, jsou zde připravené adaptéry, dokonce i zvukový přenos je podporován. Další možnosti jsou možné, s přístupem k:

Scart

Na noteboocích není nalezen, ale v televizi často používal. Chcete-li se připojit, určitě budete potřebovat adaptér nebo speciální převodník. Možné jsou následující možnosti:

 • VGA-SCAR (vhodný pro notebooky s takovým konektorem);
 • Dvi-scarr (podobně);
 • HDMI-SCARS (pouze přes konvertor, poměrně drahé řešení).

Výhody SCART

 • Je možné pracovat jak s digitálním, tak s analogovými signály.
 • Široké na mediálních zařízeních předchozí generace.
 • Povoleno připojení různých externích zařízení k televizoru.
 • Zastaralé a nebyl nalezen na nových modelech.
 • Objemný.
 • Použití téměř nemožné bez speciálních měničů a adaptérů.

VGA výstup

Tento Inteeis byl najednou velmi častý, takže najdete televizi a notebook, který bude k dispozici v tomto vstupu a výstupu. V tomto případě spojení nebude způsobit problémy:

 • Jeden konec kabelu. na notebook.
 • Druhý na TV.
 • Rozdělené šrouby.
 • Přepněte televizor na požadovaný zdroj obrázku.
 • V případě potřeby nakonfigurujte provoz druhého monitoru na notebooku.

Výhody VGA

Adaptéry s VGA

Pokud není na televizoru žádný konektor, můžete použít adaptéry s výstupy:

 • DVI. Je vhodný pouze pro modifikace provozu s analogovým signálem.
 • RCA.
 • Scart.

Připojení Apple MacBook Pro a Air notebooky k televizi

Mini DisplayPort Adaptéry v Apple Store

Apple notebooky jsou vybaveny výstupem typu Mini DisplayPort. Chcete-li se připojit k televizoru, budete muset zakoupit vhodný adaptér, v závislosti na tom, které vstupy jsou k dispozici na televizoru. Pro prodej v Apple Store (najdete také na dalších místech)

Připojení sama intuitivní. Vše, co je potřeba, připojte vodiče a vyberte požadovaný zdroj obrázku na televizoru.

Přehrávání filmů z počítače na televizoru na Wi-Fi (DLNA)

Pro toto je nejčastější způsob připojení bezdrátové televize, kromě přítomnosti modulu Wi-Fi, je také nutné, aby televizor byl připojen ke stejnému směrovači (t.E. Do stejné sítě), že počítač nebo notebook, na kterém video a jiné materiály jsou uloženy (pro televizory s Wi-Fi Direct, můžete bez routeru udělat bez směrovače, jednoduše připojit k síti vytvořené televizorem). Doufám, že je to již tam, ale žádné individuální pokyny nejsou potřeba. připojení pochází z odpovídající nabídky televizoru stejným způsobem jako připojení k Wi-Fi jakékoli jiné zařízení. Cm. Samostatné pokyny: Jak nakonfigurovat DLNA v systému Windows 10.

Dalším bodem je konfigurace serveru DLNA serveru v počítači nebo, jasnější, poskytnout na něm sdílení složek. Obvykle je to dostačující, takže „domácí“ (soukromý) je instalován v parametrech aktuální sítě. Ve výchozím nastavení jsou veřejně dostupné složky „Video“, „hudba“, „obrázky“ a „dokumenty“ složky.

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak povolit sdílení. otevřete Průzkumník Windows, vyberte možnost „Síť“ a pokud se zobrazí zpráva „Detekce sítě a sdílení souborů jsou zakázány“, klikněte na něj a postupujte podle pokynů.

Pokud tato zpráva nesleduje, a místo toho se zobrazí počítače na síťových a multimediálních serverech, pak s největší pravděpodobností máte vše nakonfigurováno (je to docela pravděpodobné). Pokud to nefungovalo, pak je podrobné pokyny pro konfiguraci serveru DLNA v systému Windows 7 a 8.

Po zapnutí DLNA otevřete položku nabídky pro televizor pro zobrazení obsahu připojených zařízení. Na Sony BRAVIA můžete přejít přes tlačítko domů a poté vyberte sekci. filmy, hudbu nebo obrázky a zobrazit příslušný obsah z počítače (také na Sony má program homestream, který zjednodušuje všechno, co jsem napsal). Na LG TVS. SmartShare Položka, tam budete také potřebovat zobrazit obsah sdílených složek, i když nemáte program SmartShare na počítači. Pro televizní značky jsou vyžadovány přibližně podobné akce (a mají také své vlastní programy).

Kromě toho, s aktivním připojením DLNA kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor videa v aplikaci Explorer (to se provádí v počítači), můžete vybrat položku menu „Přehrát na názvi_tetelevizor“. Pokud je tato položka vybrána, začne bezdrátové vysílání video streamu z počítače v televizoru.

Poznámka: I když televizor podporuje filmy MKV, nepracuje pro tyto soubory na „Přehrát“ v systému Windows 7 a 8 a v nabídce televizoru se nezobrazí. Práce ve většině případů je řešení jednoduché přejmenovat tyto soubory v AVI v počítači.

Metody pro připojení počítačového televizního panelu bez vodičů

Wi-Fi připojení

Wi-Fi připojení. pravděpodobně nejběžnější způsob připojení bezdrátového připojení k PC. Hlavní podmínkou sloučenin tohoto typu. v televizoru musí být Wi-Fi přijímač. Většina moderních modelů se prodává již vestavěný přijímač. V tomto případě připojení televize na notebook nebo stacionární počítač nebude obtížné. stačí nakonfigurovat síťové připojení v systému Windows a otevřít přístup k souborům zobrazit na obrazovce.

Pokud není přijímač Wi-Fi v panelu televizoru, pak si můžete zakoupit externí zařízení, které je vloženo do konektoru USB televizoru.

Počítačové připojení s TV s Wi-Fi má řadu výhod:

 • stabilní signál;
 • Schopnost přímo připojit televizi jako samostatné zařízení pro router;
 • Můžete dálkově ovládat televizor pomocí speciálního softwaru;
 • Povolit televizor ve společné lokální síti prostřednictvím technologie DLNA.

Zároveň má bezdrátová metoda připojení k Wi-Fi nedostatky:

 • Při připojování televizního panelu do místní sítě PC budou na obrazovce dostupné pouze tyto soubory, které podporují konkrétní model televizoru;
 • Internet vidět není k dispozici.

Wi-Fi Direct a Miracast

Wi-Fi-Direct a Miracast. typ připojení pomocí Wi-Fi, ale s více příležitostmi než jednoduché síťové připojení. Princip operace je odeslána z překladatele USB z počítače je přenášen na televizní obrazovku pomocí rádiového signálu. Přijímá přijímač s intel video procesorem, který je připojen k televizoru televizoru přes konektor HDMI. Na obrazovce televizoru se zároveň zrcadlí osobní počítačový displej.

Poznámka!

Zařízení se systémem Windows z 8. verzi a starší synchronizovány s takovými překladateli automaticky.

 • Automatické synchronizace zařízení se systémem Windows;
 • Schopnost plně využít televizor jako monitor;
 • Internetový prohlížeč na obrazovce televizoru;
 • Moderní televizory mohou být vybaveny integrovanou technikou Intel videa a udržovat Wi-Fi-Direct a Miracast Technology.

Nevýhody: Přijímač Wi-Fi-přímého přijímače pracuje ze sítě, to znamená, že je to dodatečná zásuvka.

Bezdrátový adaptér HDMI

Bezdrátový adaptér HDMI. se skládá ze dvou částí: USB-překladatel, který je vložen do počítače, přenáší snímek pracovního zobrazení z monitoru PC a přijímač HDMI pro televizní panel. Připojení zařízení podobně pro technologii Wi-Fi-Direct.

 • Dodává se se šitým softwarem (prohlížeč Google Chrome a T. P.);
 • Můžete připojit nejen PC, ale tablety a smartphony;
 • Schopnost ovládat televizor z obrazovky smartphonu pomocí mobilních aplikací.

Mediální centrum

Media Center. zařízení vybavené pevným diskem pro ukládání a přehrávání mediálních souborů, s vestavěným plnohodnotným internetovým prohlížečem, podporou klientů torrentu a populární online streaming video služby. Připojení k PC přes Wi-Fi a TV přes konektor HDMI. Ve skutečnosti je analogem Smart-TV s funkcí úložiště dat.

 • Rychlý přístup k mediálním souborům;
 • plnohodnotný internetový prohlížeč na obrazovce televizoru;
 • Podporovat klienty torrentu;
 • Podpora populárních online video hostitelů (YouTube a T. P.);
 • Vestavěný pevný disk pro ukládání dat;
 • Multiformity, to znamená, že zařízení může reprodukovat většinu známých video formátů.

Jak vidíte z recenze, metody bezdrátového připojení televize s osobním počítačem nebo notebookem je dostačující k výběru dostupné ceny / poměr kvality a zastavit zmatené v drátech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS