Jak připojit notebook k televizoru Smart TV

Jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi

Dnes se pokusíme poodhalit roušku tajemství a odpovědět na otázku: jak připojit notebook k televizoru pomocí místní sítě Wi-Fi?

Nejjednodušší způsob připojení notebooku k televizoru je pomocí kabelu HDMI. Každý model počítače a modré obrazovky je dnes dodáván s nezbytným připojením HDMI. Existují však situace, kdy je problematické a nepohodlné připojit notebook kabelem. Například pokud je počítač nebo notebook umístěn v jiné místnosti a není možné jej přemístit. V tomto případě je jediným optimálním řešením použití Wi-Fi.

Připojení notebooku k televizoru Smart TV pomocí Wi-Fi

NEZAPOMEŇTE! Televizor i notebook musí být připojeny ke stejné bezdrátové síti LAN. Pokud nastavujete doma, ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena ke stejnému směrovači.

Nyní k samotnému nastavení. Nejprve je třeba připojit televizor k místní síti podle pokynů k vašemu modelu. Připojení notebooku poté. Další nastavení pro zobrazení informací na velkém displeji se provádí pomocí jedinečného pomocníka. speciální aplikace. Veškerá práce padne na mohutná ramena elektronického asistenta, který ponese těžké břemeno komunikace.

Jako asistenta můžete použít standardní nástroj Windows Media Center Extender. V mnoha počítačích a noteboocích je nainstalován z výroby. Pokud jej nemáte, můžete si stáhnout a nainstalovat libovolný mediální server.

Rozšiřující modul Media Center

DŮLEŽITÉ! Media Center Extender je integrovaný pro Windows 7 a 8.

Mechanismus otevírání ve Windows 7: na řádku Start do vyhledávacího pole zadejte název programu. Otevřít ve výsledcích vyhledávání. Otevírací mechanismus pro osmičku: přesuňte kurzor do horního rohu na pravé straně, objeví se nabídka a vy budete muset spustit vyhledávání. Poté otevřete zdroj ve výsledcích vyhledávání.

NEZAPOMEŇTE! Pokud máte nainstalovaný správný typ operačního systému, ale přesto jste nenašli potřebnou možnost, budete si ji muset nainstalovat sami. Navštivte oficiální webové stránky a nainstalujte požadované aktualizace.

Po instalaci přejděte k nastavení. V nabídce vyberte položku „Media appliance“. V otevřené nabídce otevřete „Nastavení set-top boxu médií“. Na obrázku níže vidíte, jak instalace vypadá.

Media Centre Extender se používá poměrně snadno a nevyžaduje žádné odborné znalosti. Hlavní je správně postupovat podle pokynů zobrazených na obrazovce. Po úspěšném dokončení spojení mezi notebookem a televizorem odešlete požadované soubory do multimediální konzole, tj. Do televizoru. Na velké úhlopříčce pak získáte požadovaný obrázek.

Programy připojení třetích stran

Pro zobrazení informací z notebooku nebo počítače na televizoru je k dispozici řada speciálních aplikací. Abyste se však v tak velkém množství neztratili, je lepší zvolit osvědčené možnosti:

Třetí služba má jednodušší rozhraní a bohaté funkce. Ale, bohužel, je to výsada majitelé televizorů jihokorejského výrobce Samsung. Při připojení k zařízením jiných značek nefunguje správně a může vést k poruchám.

Pokud hledáte službu „vše v jednom“, je pro vás domácí mediální server ideální. Kromě toho se takový server vyznačuje stabilitou a vysokou použitelností.

 • Instalace aplikace je zdarma, což je skvělé. Podívejme se na mechanismus použití aplikací třetích stran pro připojení notebooku k televizoru Smart TV prostřednictvím místní sítě Wi-Fi na příkladu této konkrétní aplikace.Stažení serveru Home Media Server. Nainstalujte jej a spusťte. Pokud jste si stáhli Media Server ve formátu EXE, postupujte podle pokynů ve vyskakovacím okně. Pokud jste si stáhli verzi ve formátu ZIP, musíte archiv rozbalit a nainstalovat pomocí nástroje Setup.Exe. Na obrázku vidíte, jak se instalace provádí.Tento proces nevyžaduje žádné odborné znalosti a dovednosti IT specialisty, zvládne ho i školák.
 • Nyní přiřaďte televizor, který budeme používat jako velký displej pro zobrazení obsahu z notebooku. Postupujte takto: Po zobrazení tabulky se seznamem typů zařízení vyberte model televizoru. Jak vidíte na obrázku níže, máme televizor Sony 1280720. Po výběru klikněte na tlačítko „Další“.
 • Server nás laskavě vyzve, abychom rozšířili stávající složky a otevřeli ty, které již byly vytvořeny na vašem notebooku nebo počítači. Vypadá to takto:No, není vhodné tento návrh odmítnout, tím spíš, že soubory jsou pohřbeny v hlubinách paměti RAM.
 • Stiskneme znaménko plus a zadáme umístění potřebných souborů. Potvrďte kliknutím na tlačítko „OK“.
 • Vychutnejte si ostrý, barevný a vysoce kvalitní obraz na velké televizní obrazovce.

Jak připojit počítač k televizoru LG Smart TV

Přispěvatel(é): Jack Lloyd. Jack Lloyd je autor a redaktor, který píše o technologiích pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s psaním a editací článků na technická témata. Technologický nadšenec a učitel angličtiny.

Počet zobrazení tohoto článku: 81 758.

V tomto článku se dozvíte, jak zobrazit obraz z počítače na televizoru LG Smart TV. Chcete-li přehrávat video a zvuk na televizoru, použijte předinstalovanou aplikaci SmartShare, technologii bezdrátového přenosu Miracast nebo připojte počítač k televizoru pomocí kabelu HDMI.

připojit, notebook, televizoru, smart
 • Doporučujeme připojit počítač k televizoru pomocí ethernetového kabelu, protože přenos signálu přes bezdrátovou síť může způsobit zpoždění nebo špatnou kvalitu obrazu a/nebo zvuku.

Zapnutí televizoru LG Smart TV. Tímto postupem přidáte televizor do systému počítače jako důvěryhodné zařízení.

Zadejte možnosti streamování médií. Najdete zde možnost Možnosti streamování médií, která se obvykle nachází na ovládacím panelu.

Klikněte na položku Nastavení médií. Tato možnost se nachází v horní části nabídky Start. Otevře se stejnojmenné okno.

Klikněte na tlačítko OK. Jedná se o tlačítko v dolní části okna. Nyní bude počítač schopen streamovat multimediální obsah do televizoru LG, pokud jsou obě zařízení připojena ke stejné síti.

Vyberte možnost SmartShare. Posuňte se doprava nebo doleva a najděte ikonu SmartShare, která vypadá jako čtyři barevné koule (červená, žlutá, zelená a modrá), vyberte ji kurzorem a stiskněte tlačítko „OK“. [2] X

Vysílání do TV pomocí aplikace Tubio

Tubio je speciální program, který umožňuje streamovat video soubory z počítače nebo chytrého telefonu na televizní obrazovku, sledovat videa z internetových stránek a přehrávat uložené zvukové nahrávky. Abyste mohli aplikaci plně využívat, musíte mobilní zařízení a televizor připojit ke stejné síti Wi-Fi.Televizor musí být vybaven technologií DLNA a musí podporovat technologii DLNA.

 • Aplikace je zdarma (ale můžete si koupit prémiový účet);
 • Nejsou potřeba žádné kabely;
 • Může pracovat s dálkovým ovládáním;
 • Je k dispozici ovládání hlasitosti
 • Přehrává téměř jakýkoli obsah z YouTube
 • Připojený chytrý telefon nebo počítač můžete během přehrávání mediálních souborů na televizoru používat k jiným úkolům.
 • Není možnost přetáčet videa;
 • Někdy se přehrávání přeruší;
 • V aplikaci jsou reklamy;
 • Aplikace nepřehrává videa ze všech webů.

V tomto článku jsme uvedli příklady hlavních způsobů streamování videa do televizoru. V době bezdrátového internetu je přehrávání multimediálních souborů přes síť Wi-Fi považováno za nejpohodlnější. Aplikace Tubio je pro tento účel ideální.

Napište prosím svůj názor na aktuální téma článku. Děkujeme vám za vaše komentáře, odběry, sympatie a antipatie, zpětnou vazbu!

Připojení k televizoru přes Wi-Fi Direct

Tato funkce dobře funguje na moderních televizorech od 5. Generace, kde již výrobci implementovali jednotné ovladače pro přímé bezdrátové připojení. Jedná se o t.Н. Připojení druhého bezdrátového monitoru, kdy televizor funguje jako externí zobrazovací zařízení pro vše, co se odehrává na obrazovce vašeho mobilního zařízení, například notebooku nebo chytrého telefonu.

V prvním případě budete potřebovat systém Windows 7, 8 nebo 10. Není nutná domácí síť a ověření a připojení se provádí prostřednictvím požadavku na připojení na obrazovce televizoru.

Toto připojení je výhodné, protože na velké obrazovce vidíte vše, co se děje na obrazovce počítače nebo notebooku, včetně práce v prohlížeči, prohlížení fotografií nebo videa a také průběhu hry. Jedinou nevýhodou je mírné zpoždění při zobrazování obsahu na televizoru a o něco nižší počet barev než na displeji počítače.

Připojení Wi-Fi Direct je poměrně snadné. Za tímto účelem zapněte televizor a notebook. Obě zařízení musí mít zapnuté adaptéry Wi-Fi.

Nyní na svém notebooku se systémem Windows 10 přejděte na „Start. Nastavení. Systém. Displej“ a v části „Více displejů“ na pravé straně klikněte na „Připojit k bezdrátovému displeji“.

připojit, notebook, televizoru, smart

Na pravé straně se zobrazí svislý závěs s nabídkou „připojit“ a seznamem zjištěných zařízení. V našem případě se jedná o řadu Samsung 6. Stiskněte na vybraném modelu, poté na samotném televizoru odsouhlasíte požadavek na připojení.

Je třeba poznamenat, že připojení nemusí být úspěšné na první nebo dokonce ani na druhý pokus.К. Počítač potřebuje čas na přenos šifrovacích klíčů TV. Jakmile je však televizor připojen k notebooku přes Wi-Fi, můžete streamovat video z jakékoli jiné místnosti.

Chcete-li vypnout bezdrátový přenos obrazu do televizoru, klikněte znovu na „Připojit k bezdrátovému displeji“ a klikněte na „Odpojit“ na pravém panelu nabídky.

Přes VGA

VGA je analogový standard, který se v novějších noteboocích vyskytuje jen zřídka. Přenáší video s rozlišením až 1600 × 1200 pixelů.

VGA vysílá pouze video, bez zvuku.

Zvuk lze vyvést prostřednictvím:

Konektor VGA je obvykle lakován černě nebo modře. Může být také podepsán jako „D-Sub“.

připojit, notebook, televizoru, smart

Připojte přenosný počítač k televizoru prostřednictvím rozhraní VGA:

 • Připojte oba konce vodiče k zařízením.
 • Stiskněte tlačítko „SOURCE“ na dálkovém ovladači televizoru. Výběr zdroje VGA.
 • Obrázek se automaticky zobrazí na obrazovce.

Bezdrátové připojení k televizoru. Wi-Fi

Bezdrátové připojení je pohodlné a je trendem na dnešním trhu s elektronikou. Nejprve se tedy podívejme na možnosti připojení notebooku k televizoru pomocí technologie Wi-Fi: DLNA (můžete také použít směrovač), Wi-Fi Direct, Wi-Di, Miracast a Chromecast. V tomto případě musí být televizor vybaven technologií Smart TV podporující tyto technologie (v opačném případě je nutné zakoupit set-top box) a notebook musí mít operační systém Windows 7, 8 nebo 10.

Wi-Fi Direct, Wi-Di, Miracast. Umožňuje duplikovat monitor notebooku na televizor a zapnout režim sledování médií.

Přímé připojení

Pro připojení pomocí Wi-Fi Direct je nutné provést následující kroky:

 • Povolení adaptérů Wi-Fi na obou zařízeních.
 • Na televizoru vyberte položku „Home“ (může se nazývat „Menu“, „Settings“).
 • Poté přejděte na „Síť“ („Network“), u různých modelů televizorů to může být „Device Connector“, „SmartShare“, karta „Source“ a aktivujte Wi-Fi Direct.

Mezi nevýhody přímého připojení patří. Nízké zpoždění signálu, krátká přenosová vzdálenost mezi zařízeními.

Technologie Wi-Di

Bezdrátový displej Intel. Vyvinutý společností Intel bezdrátově přenáší obsah z notebooků, ultrabooků a tabletů do Smart TV a umožňuje přehrávání videa v rozlišení HD 1080p a 5 000 Hz.1 prostorový zvuk na kompatibilních monitorech.

Obě zařízení musí být kompatibilní s Wi-Di, aby bylo možné připojit televizor k notebooku prostřednictvím Wi-Di. K vytvoření tohoto spojení je třeba provést několik kroků:

připojit, notebook, televizoru, smart
 • Vstupte do „Menu“ (Domů) televizoru.
 • Poté přejděte na kartu „Síť.
 • V otevřeném okně vyberte režim párování „ScreenShare“. Duplikace monitoru nebo „sdílení obsahu“. Vysílání obsahu.
 • Poté se nabídnou možnosti připojení. Aktivace technologie Wi-Di (může být označována jako „Intel Wi-Di“).

Připojení pomocí technologie Miracast

Jeden z nejoblíbenějších způsobů. Chcete-li se připojit prostřednictvím technologie Miracast, musí televizor tuto technologii podporovat nebo můžete použít samostatný adaptér. Druhým předpokladem je, že televizor a notebook musí být ve stejné bezdrátové síti LAN. V počítači musí být také nainstalován software Miracast, např. Ezcast. Pak je třeba provést následující kroky:

 • Zapnutí funkce Miracast na televizoru.
 • Spusťte aplikaci Miracast v notebooku.
 • Klikněte na tlačítko „Hledat zařízení“ v prohlížeči.

Párování s Chromecastem

Mezi technologiemi bezdrátového připojení je Chromecast neprávem opomíjen. Je to dobrý způsob, jak používat televizor bez Smart TV. S Chromecastem však můžete streamovat pouze fotografie, videa, hudbu a procházení.

Toto připojení vyžaduje router připojený k notebooku a nástavec Chromecast připojený k televizoru. Nemusíte provádět žádná složitá nastavení, stačí provést následující kroky:

 • Spusťte Chrome v počítači.
 • Otevřete nabídku v pravém horním rohu obrazovky.
 • Vyberte možnost „Broadcast“.
 • Zobrazí se okno pro výběr názvu televizoru a vysílání.

Připojení pomocí DLNA

DLNA nabízí pouze přehrávání multimediálního obsahu z pevného disku nebo SSD, bez duplikace nebo rozšíření monitoru. Notebook a televizor musí být ve stejné síti. Připojení přes DLNA vyžaduje následující kroky:

 • Stáhněte a nainstalujte multimediální server do notebooku a nakonfigurujte jeho nastavení (pokyny ke konfiguraci naleznete na internetu).
 • Vytvořte si v počítači složku pro uložení souborů (nejlépe pojmenovanou latinkou).
 • Najeďte kurzorem na novou složku, otevřete kontextovou nabídku, přejděte na Vlastnosti. Přístup. Rozšířená nastavení a zaškrtněte políčko povolující sdílení složky. Uložení nastavení.

Poté v televizoru vyhledejte položku „Media Server“ (v některých televizorech se může název lišit). Tuto složku naleznete v závislosti na modelu televizoru pod položkami „Vstupy“, „Sítě“, „Nastavení“ nebo „Fotografie a videa“. Nyní můžete přistupovat ke složce vytvořené v notebooku a prohlížet nebo poslouchat její obsah. fotografie, videa, hudbu. prostřednictvím televizoru.

Kabel USB, Bluetooth, Wi-Fi

Kabelové připojení nebo Wi-Fi. jak nejlépe připojit telefon k televizoru

Jak připojit telefon k televizoru a sledovat film: kabel USB, Bluetooth, Wi-Fi

Kabel nebo Wi-Fi. jaký je nejlepší způsob připojení telefonu k televizoru

Je možné připojit telefon k televizoru a sledovat film, jaký je nejlepší způsob, které metody jsou vhodné pro iPhone, Samsung, Xiaomi a další? RIA Novosti, 16.09.2021

MOSKVA, 16. Září. RIA Novosti. Jak připojit telefon k televizoru a sledovat film, jak to udělat nejlépe, které metody budou vhodné pro smartphony iPhone, Samsung, Xiaomi a Honor. v článku RIA Novosti.Jak připojit telefon k televizoruTéměř všechny nejnovější modely televizorů známých značek jsou vybaveny funkcí pro připojení mobilního zařízení. Nabízí skvělé možnosti: sledování filmu staženého do mobilního zařízení na velké obrazovce, hraní mobilních her na televizoru, snadné vyhledávání informací na široké obrazovce.Obrazovky mobilního telefonu a televizoru můžete synchronizovat pomocí různých adaptérů nebo prostřednictvím sítě Wi-Fi pomocí speciálních aplikací.Nejlepší možnostPřipojení smartphonu k televizoru lze provést několika způsoby. Některé možnosti jsou však nejvhodnější pro konkrétní model telefonu: iOS a Android. Podívejme se na každou z nich.V případě iPhonů lze iPhony připojit k televizoru pomocí adaptérů, jako je kabel USB a systém HDMI. Můžete zkusit použít HTML-kabel a dokonce i speciální aplikace z Apple Store (jednou z nejoblíbenějších je iMediaShare). Osvědčený a nejspolehlivější způsob synchronizace obrazovek televizoru a telefonu se systémem iOS je však prostřednictvím Wi-Fi.Pro AndroidSmartphony se nejsnadněji připojují pomocí speciálních adaptérů, protože jejich konektory jsou vhodnější než konektory telefonů Apple. A pokud televizor podporuje funkci Wi-Fi Direct nebo DLNA, lze jej snadno připojit bez kabelu.Obrazovky můžete synchronizovat s jakýmkoli smartphonem se systémem Android.Samsungnejlepší způsob připojení telefonů Samsung k televizoru je prostřednictvím zdroje zrcadlení obrazovky nebo technologie Miracast. Bylo také vyvinuto speciální příslušenství „Dex Station“, které funguje prostřednictvím kabelu HDMI a umožňuje připojit telefony Samsung Galaxy k libovolnému televizoru.Xiaomiredmi Note 3 Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 5 a další novější verze se k televizoru připojují pomocí kabelu HDMI a USB. Existují také aplikace třetích stran pro Xiaomi, například BubbleUPnP, Wireless Display.Smartphony Honor a Huawei lze k televizoru nejsnáze připojit pomocí kabelu USB. Pokud používáte Smart TV-Box, můžete použít rozhraní HDMI.Bezdrátové připojeníZpůsob připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu není vždy nejjednodušší, protože konektory často neodpovídají a speciální adaptéry nejsou po ruce. V takovém případě je nejlepší použít bezdrátové připojení.Přes Wi-Fi DirectTato možnost je považována za nejlepší, pokud obě elektronická zařízení podporují možnost Wi-Fi Direct.Pro připojení je nutné: v telefonu vstoupit do „Nastavení“, v celé nabídce vybrat sekci Wi-Fi Direct a kliknout na „připojit„; téměř stejnou operaci provést v nastavení druhého zařízení (najít položku „Síť“ a povolit Wi-Fi). Televizor začne vyhledávat mobilní zařízení a poté se na obou obrazovkách zobrazí aktivní okno s tlačítkem „Připojit„.DLNADLNA je soubor standardů, které umožňují sdílení různých druhů mediálního obsahu (fotografií, hudby, filmů atd.) mezi kompatibilními zařízeními. Д.) Toto připojení bude fungovat přes váš směrovač. Telefon musí mít operační systém Android a televizor musí podporovat DLNA.K připojení potřebujete:Přes AirPlayJedním z nejjednodušších způsobů připojení zařízení Apple je AirPlay. Kromě chytrého telefonu a televizoru však budete potřebovat také set-top box Apple TV, který je s iPhonem plně kompatibilní a nabízí uživateli rovnou všechny funkce navíc.K připojení budete potřebovat:Přes MiracastMiracast je technologie, která umožňuje bezdrátový přenos obrazu. Vhodné pro telefony se systémem Android, funguje pouze na moderních chytrých televizorech a probíhá přes Wi-Fi.Budete potřebovat:Přes ChromecastChromecast je zařízení vyvinuté společností Google, které streamuje média do televizoru. Tato možnost připojení je k dispozici pro smartphony se systémem Android.K připojení je třeba:Přes zrcadlení obrazovkyTato možnost připojení je k dispozici pro modely televizorů Samsung.K připojení budete potřebovat:K televizoru SamsungKromě zrcadlení obrazovky, aplikace Smart View a technologie Miracast existuje také bezdrátový způsob připojení telefonu k televizoru Samsung. pomocí funkce „YouTube streaming“.K připojení telefonu k televizoru budete potřebovat:Kabelové připojeníPokud není k dispozici instalační program aplikace, můžete telefon k televizoru připojit pomocí kabelového připojení.Kabel USBPři připojení přes kabel USB funguje mobilní zařízení jako flash disk: nedochází k duplikaci činnosti na obrazovce smartphonu, ale můžete přehrávat multimediální soubory.Připojení vyžaduje:Přes kabel HDMIVětšina chytrých telefonů má konektor mini HDMI pro přímé připojení k televizoru. Pokud jej nemáte, budete potřebovat adaptér micro USB na HDMI nebo adaptér.K připojení potřebujete:Přes MHLMHL v současné době nepodporují všechny chytré telefony. Telefony Samsung (před rokem 2015) a některá zařízení Sony, Meizu, Huawei, HTC jsou vhodné pro tento starší způsob připojení.Pro připojení je třeba připojit adaptér MHL k televizoru pomocí HDMI, k telefonu pomocí micro USB.Přes SlimPotSlimPot je další adaptér pro synchronizaci obrazovek telefonu a televizoru. Vhodné pro chytré telefony se systémem Android, například LG G2, G3, G4, Nexus 4 a Nexus 5. Připojení k televizoru přes HDMI.Přes adaptér Lightning Didgital AVPomocí tohoto adaptéru můžete připojit mobilní zařízení iOS k televizoru. V tomto případě se smartphone připojuje ke konektoru Lightning.Užitečné radyPřed připojením mobilního telefonu k televizoru si přečtěte tyto odborné tipy:

Nastavení obrazu po připojení

Režim externího displeje lze nastavit pomocí „Displej“ (v „Nastavení“ systému Windows). Zde můžete zadat rozlišení, obnovovací frekvenci. A také nastavit režim zobrazení: duplicitní obrazovka, zobrazení pouze na připojeném displeji, použití externí obrazovky k rozšíření plochy.

Upozorňujeme, že při připojení přes Scart, RCA, S-Video nebudou k dispozici všechna nastavení (např. Nelze zvolit obnovovací frekvenci).

Stručně řečeno, existuje mnoho způsobů, jak propojit přenosný počítač a televizor. Nejčastěji se používá k výstupu obrazu a zvuku ze systému Windows na velkou obrazovku. Pokud však televizor podporuje funkce Smart, je lepší jej připojit k počítači prostřednictvím směrovače. V tomto případě se televizor používá jako síťové zařízení. A to uživateli otevírá téměř neomezené možnosti!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS