Jak připojit notebook k televizoru Wi-Fi. Pokyny pro připojení k počítači přes Wi-Fi TV s SMART televizor

Jak připojit televizor k počítači přes Wi-Fi

Nejjednodušší způsob připojení. Jedná se o bezdrátové připojení k internetu. Není třeba přesunout položky interiéru nebo být zaměňován v drátech. Připojení televizoru k počítači přes Wi-Fi vám poskytne možnost zobrazit fotografie a video obsah.Pro synchronizaci nemusíte být specialistou, aby mohl někdo uživatel. Žádná zvláštní potíže v tom, hlavní věc je dodržovat sadu pravidel instalace. Po úspěšném dokončení bude obrazový výstup z PC v televizoru příležitost zobrazit filmy, video nebo televizní pořady.

Jako notebook vybrat obrázek na televizor pomocí technologie DLNA

DLNA. relativně čerstvá technologie, která obsahuje sadu protokolů pro připojení kompatibilních zařízení do jedné sítě pro výměnu obsahu. Data mohou být přenášena jak kabelovými sítěmi, tak bezdrátovými.

Jak připojit TV-konzolu na notebooku se společným přístupovým bodem

TV-konzole. nedávno poměrně módní řešení. Dovolují vám implementovat přístup ke všem adresám Smart TV i na starých televizích. A samozřejmě, většina moderních modelů je dodávána s vestavěným modulem Wi-Fi. S ním můžete snadno a jednoduše spojit s jinými vnitřními zařízeními.

TV-konzoly. módní řešení modernity. A to znamená, že je možné pomocí různých technologií přenášet také data z notebooku přímo na televizní konzoli, a to zase. TV. Konzola musí samozřejmě udržovat režim připojení DLNA. Ve skutečnosti stačí distribuovat obsah z notebooku do sítě připojené k němu, a již se k němu připojit a konzole samotnou. Mnoho modelů, ale princip je vždy sám. v nastavení sítě, kterou potřebujete najít naši síť a poté se k němu připojit, s vědomím hesla z Wi-Fi. Všechno. Zůstane pouze najít sdílený obsah a běží na televizoru.

Jak přes notebook se připojit k televizoru přes Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct je nový způsob přenosu bezdrátových dat mezi zařízeními. Může být porovnán s Bluetooth. nevyžaduje další vybavení pro vytvoření připojení, například routeru. Výhodou Wi-Fi přímých je však v tom, že rychlost přenosu dat je stejná jako na Wi-Fi. Všechno ostatní, Direct může vázat nejen dvě zařízení, ale více, protože jeden z nich bude fungovat jako přístupový bod. Téměř všechny moderní televizory podporují Wi-Fi Direct.

Jak připojit Wi-Fi Direct na Windows 7

Ve skutečnosti, pod hlasitou zkratkou Wi-Fi přímo s ohledem na jakýkoli počítač nebo notebook, není to nic jiného než jednoduché připojení k zařízení s přímým, stejně jako router. Žádná jednotlivá nastavení a sítě nemusí vytvářet. Stojí za zmínku, že modul Wi-Fi v notebooku může pracovat nebo s přímým zařízením Wi-Fi nebo s routerem. Stojí za zmínku, že ne všechny bezdrátové adaptéry mohou podporovat Wi-Fi Direct. Proto před připojením notebooku k televizoru musíte se ujistit, že oba budou moci pracovat s technologií. Televizory jsou obvykle okamžitě označeny na krabici nebo specifikaci. Pro síťovou kartu PC se budete muset nejprve naučit její jméno a vidět příležitost podporovat Wi-Fi Direct.

Jak povolit Wi-Fi Direct na Windows 10

Ve skutečnosti rozdíl mezi přístupy v systému Windows 10 a 7 není. Princip zůstává stejný. aktivovat Wi-Fi Direct v televizoru a připojit se k televizoru jako obyčejný směrovač. Jediné plus Windows 10. to již má prakticky veškerý potřebný software a ovladače pro práci, zatímco v systému Windows 7 mohou být nepřítomnosti.

Připojte se jako monitor

Použití televize jako monitor dává několik výhod. Práce s internetem, kancelářskými dokumenty nebo zobrazení obrazů mnohem pohodlnější pro velkou úhlopříčku televizoru. Podobné televizní spojení může být užitečné v kanceláři. Prezentace, společná práce a tak dále.

Chcete-li uspořádat takové připojení, používají se dvě nejoblíbenější bezdrátové technologie, jejichž podpora je v současné době přítomna v nejširším spektru televizních modelů. Patří mezi ně technologie Widi a Miracast. Jejich výhodou je, že připojení počítačového vybavení k televizoru může dokonce bez wi-fi-routeru. Samotná televize se bude moci stát zdrojem Wi-Fi signálu, organizovat bod přístupu, ke kterému můžete připojit notebook a používat značkový nástroj nainstalovaný v počítači, odešlete obrázek z displeje na velké obrazovce.

Připojení dochází docela jednoduché. Stačí, abyste aktivovali funkci WIDI nebo Miracast v nastavení televizoru, spusťte software pro práci s těmito technologiemi v počítači a vyhledejte dostupné zařízení. Po výběru přístupového bodu, který byl vytvořen TV, můžete spustit vysílání snímků s počítačem na velké obrazovce.

Plnohodnotná práce s Intel Widi nebo Miracast je schopna chlubit téměř jakoukoliv LG, Toshiba nebo Philips TV, vyrobené po roce 2013 a vlastnit inteligentní televizní funkce. Chcete-li spárovat s notebookem nebo připojením k počítači, měl by být aplikován specializovaný software, ale PC samotný musí mít také v likvidaci těchto protokolů připojení nebo je vybaven speciálním adaptérem. Intel Widi je přítomna v přenosných modelech, které pracují na procesoru Intel třetí nebo více nové generace, které mají síťový adaptér Intel a grafický čip Intel HD Graphication. Pro připojení přes WIDI nastavte nástroj Intel Wireless Display Utility na PC od oficiální webové stránky Intel.

Pokud váš televizor není vybaven některým z těchto technologií, můžete najít speciální kompaktní adaptéry HDMI, připojení, které můžete aktivovat Widi nebo Miracast. Všimněte si, že připojení přes Intel Widi verze 3.5 nebo novější lze provádět zařízení s podporou Miracast. V podstatě se společnost Widi stala absolutně univerzální technologií.

Jak připojit počítač s televizorem přes Wi-Fi

Tato volba je určena pouze pro zařízení s technologií SMART TV. Pro toto spojení je několik možností, z nichž každý má své výhody a nevýhody na konkrétních místech. Stojí za to zvážit, jak nejjednodušší, tak poměrně komplikovaní.

DLNA technologie

První a nejjednodušší způsob, jak je používat DLNA. To je taková norma, která umožňuje spouštět všechny soubory ve vzdálenosti. Před odesláním souborů s DLNA. Uživatel stojí za kontrolu několika bodů:

připojit, notebook, televizoru, wi-fi, pokyny
 • Na přístroji musí být podpora pro tento formát. Pokud televizor nepodporuje tento formát, pak byste jej neměli používat a dokonce zkusit;
 • Připojte televizor a počítač do standardu routeru. Router by měl být stejný;
 • Služby DLNA jsou závazné a spravovány pomocí softwaru. Proto by měl počítač mít také program, který se může s tímto úkolem pokračovat. Na internetu je dost takových programů, je snadné vidět ten správný;
 • Také je třeba konfigurovat server.

Pokud vezmeme v úvahu obecně, jaký proces nastavení vypadá, stojí za to následující:

 • Nejprve musíte připojit televizor, počítač do stejného přístupového bodu;
 • Po tom, v počítači stojí za otevírání přístupu k mediálním souborům. To se provádí pomocí ovládacího panelu;
 • Stáhnout programy z Internetu, které budou navrženy tak, aby konfigurovaly server. Může to být program „Home Media Server“ a další;
 • Spustíme software a nakonfigurujeme jej, zadejte cestu, která také zobrazí a v televizním přijímači;
 • Nyní v programu programu najdeme model televize, taable na tlačítko, které bude zodpovědný za spuštění. Musí splňovat program konkrétně;
 • Zkontrolujte výsledek. Pokud se vše provádí správně, pak na televizoru zobrazuje vše, co by mělo být přehráno.
připojit, notebook, televizoru, wi-fi, pokyny

Widi nebo miracast

Dalším zajímavým způsobem, jak se připojit, je využití technologie zvané Widi. Zamyně si vybere její miracast, i když ve skutečnosti je to stejné. To vám umožní synchronizovat zařízení pomocí sdílení složek nebo nastavení obecného přístupu. To dává takovou příležitost kontrolovat pomocí bezdrátového kanálu.

Pokud chce uživatel zobrazit obrázek pomocí Internetu a zadanou metodou, bude nutné samostatný počítač, který má centrální procesor Intel, stejně jako nainstalovaný systém Windows 8.1 a výše. Uživatel také potřebuje diskrétní grafickou kartu, bezdrátový adaptér z Intel.

Před pokračováním s hlavním nastavením stojí za stahování ovladačů pro bezdrátový displej. Můžete to udělat s pomocí návštěvy webu. firemní portál. Důležitý moment je, že televizor může podporovat technologii. Stará zařízení nemají takovou podporu, takže potřebujete koupit další adaptér. Takže se to nestane, musíte zkontrolovat všechno předem. Pokud je vše připraveno, televize podporuje technologii, může být synchronizována, pak to stojí:

Poté je třeba provést některé akce v počítači:

 • Zadáme předem stanovený program. Nazývá se „Intel Wireless Display“. Je zodpovědný za zajištění vysoce kvalitně propojit televizor k počítači;
 • Nyní musí zobrazit všechna tato zařízení, která jsou k dispozici pro připojení;
 • Vyberte bod „TV“ a klepněte na tlačítko „Připojení“. Nachází se vedle samotného televizoru;
 • Systém může navíc požadovat kód PIN. V této situaci je nutné zavést standardní kombinace. To může být jak 0000, tak 1111. To vše záleží na tom, jaký počítač a verzi programu. Poté stojí za to, že se pohybuje na dokončení spojení;
 • Otevřete řetězec Charms a projděte sekcí;
 • Nyní nasazujeme záložku „Zařízení“, zvolte potřebnou položku nazvanou projektor;
 • Přidejte televizní obrazovku, se kterou bude počítač později synchronizován;
 • Uživatel ukončil spojení a může se na výsledek podívat.

Pokud z nějakého důvodu zařízení není uvedeno, pak byste se měli pokusit aktualizovat Internet nebo stáhnout nový ovladač z oficiálního portálu. To je poměrně složitý způsob, ale stojí za to, takže se tímto způsobem připojením bude poměrně stabilní a jasné. Problémy s ním nebudou vzniknout.

Chromecast

Pokud uživatel nemá žádný adaptér pro poskytnutí bezdrátového připojení, může použít další vybavení. Tento problém je relevantní, pokud má uživatel poměrně staré techniky. Pro připojení tohoto způsobu je uživatel správně potřebný kabel HDMI, ale bude také nutné synchronizovat. Speciální miniaplikace mu pomohou například Google Chromecast.

Co dává připojení notebooku na televizi přes Wi-Fi

Lidé spojují počítače na televizory za poměrně srozumitelné důvody: pěknější a pohodlnější sledování videa, filmy, fotky; Hrát hry, zapojit se do Systomu na internetu na širokoúhlém monitoru (TV) s vysokou kvalitou než na relativně malém přenosném počítači. Velký diagonál dělá obraz realističtější a divák dostane mnohem více emocí z prohlížení a her.

Mnohem pohodlnější sledovat film nebo hrát hru na velké obrazovce, takže uživatelé často připojují notebooky na televizi

Kabelové připojení přenosného počítače s plazmovým televizorem Je možné na úkor speciálního kabelu zvaného HDMI. Po připojení televizoru začne hrát roli druhého monitoru, který opakuje obraz zobrazený na obrazovce přenosného počítače.

Připojte notebook k plazmovému televizoru pomocí kabelu HDMI

Více moderní metoda. připojení přes Wi-Fi. Eliminuje uživatele z potřeby získání kabelu HDMI a přesunout notebook blíže k televizoru tak, aby kabel trvá do zařízení. Navíc nedostatek drátů esteticky pěkně pěkně. Mínus Wired je také to, že pokud háčaníte kabel, budete muset znovu připojit.

Můžete připojit notebook a televizor pomocí Wi-Fi Home Sítě: nemusíte současně zakoupit kabel HDMI

Přehrávání filmů z počítače na televizoru na Wi-Fi (DLNA)

Pro toto je nejčastější způsob připojení bezdrátové televize, kromě přítomnosti modulu Wi-Fi, je také nutné, aby televizor byl připojen ke stejnému směrovači (t.E. Do stejné sítě), že počítač nebo notebook, na kterém video a jiné materiály jsou uloženy (pro televizory s Wi-Fi Direct, můžete bez routeru udělat bez směrovače, jednoduše připojit k síti vytvořené televizorem). Doufám, že je to již tam, ale žádné individuální pokyny nejsou potřeba. připojení pochází z odpovídající nabídky televizoru stejným způsobem jako připojení k Wi-Fi jakékoli jiné zařízení. Cm. Samostatné pokyny: Jak nakonfigurovat DLNA v systému Windows 10.

Dalším bodem je konfigurace serveru DLNA serveru v počítači nebo, jasnější, poskytnout na něm sdílení složek. Obvykle je to dostačující, takže „domácí“ (soukromý) je instalován v parametrech aktuální sítě. Ve výchozím nastavení jsou veřejně dostupné složky „Video“, „hudba“, „obrázky“ a „dokumenty“ složky.

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak povolit sdílení. otevřete Průzkumník Windows, vyberte možnost „Síť“ a pokud se zobrazí zpráva „Detekce sítě a sdílení souborů jsou zakázány“, klikněte na něj a postupujte podle pokynů.

Pokud tato zpráva nesleduje, a místo toho se zobrazí počítače na síťových a multimediálních serverech, pak s největší pravděpodobností máte vše nakonfigurováno (je to docela pravděpodobné). Pokud to nefungovalo, pak je podrobné pokyny pro konfiguraci serveru DLNA v systému Windows 7 a 8.

připojit, notebook, televizoru, wi-fi, pokyny

Po zapnutí DLNA otevřete položku nabídky pro televizor pro zobrazení obsahu připojených zařízení. Na Sony BRAVIA můžete přejít přes tlačítko domů a poté vyberte sekci. filmy, hudbu nebo obrázky a zobrazit příslušný obsah z počítače (také na Sony má program homestream, který zjednodušuje všechno, co jsem napsal). Na LG TVS. SmartShare Položka, tam budete také potřebovat zobrazit obsah sdílených složek, i když nemáte program SmartShare na počítači. Pro televizní značky jsou vyžadovány přibližně podobné akce (a mají také své vlastní programy).

Kromě toho, s aktivním připojením DLNA kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor videa v aplikaci Explorer (to se provádí v počítači), můžete vybrat položku menu „Přehrát na názvi_tetelevizor“. Pokud je tato položka vybrána, začne bezdrátové vysílání video streamu z počítače v televizoru.

Poznámka: I když televizor podporuje filmy MKV, nepracuje pro tyto soubory na „Přehrát“ v systému Windows 7 a 8 a v nabídce televizoru se nezobrazí. Práce ve většině případů je řešení jednoduché přejmenovat tyto soubory v AVI v počítači.

Požadované synchronizační nástroje

 • Vnitřní: namontováno přímo do systémové jednotky. Vybaven speciálním vybavením a anténou, spojuje slot PCI. Se liší ve zvýšeném přenosu dat a nižší ceně (ve srovnání s předchozím příkladem). Na rozdíl od externího adaptéru nezabírá slot. Jediná nevýhoda takového zařízení je složitost instalace (musíte tento případ demontovat a vložit adaptér do specifického slotu). Pro osobu, která nerozumí techniku, bude takový úkol neproveditelný.
 • Vytvoření lokální sítě routeru. Tato metoda umožňuje zobrazovat obsah na teleexu.
 • Duplikace monitoru PC, technologie Widi nebo Miracast z Intel Cigging.
 • Nastavení routeru. Zapněte router, je důležité, aby fungoval v režimu DHCP. Nezapomeňte na zabezpečení: před připojením nastavte heslo LAN.
 • Domácí připojení k televizoru. Přes konzoli otevřete hlavní menu. Jdeme do sekce „Síť“, pak „Nastavení sítě“. V okně Emerging aktivujte možnost „Bezdrátové připojení“. Na obrazovce se otevře seznam přijatelných připojení, musíte vybrat sekci „Domácí síť“. Začne kontrolu připojení, musíte trochu počkat, zadejte zadané heslo.
 • Pokud je směrovač vybaven technologií WPS, pak se rána popsaná proces projde mnohem snazší. Zvolte typ připojení WPS / PBC. Najít tlačítko WPS na routeru (hlavně je na zadním panelu), hush to, dokud nebude synchronizace dokončena.
 • Nainstalovat mediální službu do počítače. Vytvořte si dvojici složek na PC, budou uchovávány obsah: filmy, karikatury, video, hudební stopy, fotky. Zůstane otevřít sdílení, všechna domácí síťová zařízení.
 • Sledujte video online.
 • Hrát počítačové hry.
 • Zobrazit prezentace.
 • Použijte různé online služby (Rutube, YouTube a T.D.).

Jak připojit notebook k televizoru na Wi-Fi pomocí aplikací

Pomocí specializovaných aplikací můžete připojit gadgety. Chcete-li připojit notebook k televizoru prostřednictvím samostatného nástroje, můžete použít jedním z následujících způsobů:

 • Sdílení Sdílení. Pomocí tohoto nástroje můžete vysílat všechny soubory na vestavěné paměti notebooku. Program umožňuje prohlížet filmy a fotografie, stejně jako poslouchat hudbu na kompatibilním zařízení.
 • Domácí mediální server. Další volný program, který umožňuje televizoru a počítači nebo notebooku komunikovat mezi sebou. Díky nástroje Home Síť můžete odeslat soubory hrát na zařízení třetích stran.
 • Servlio. Nástroj je aplikován na vysílání souborů použitím standardu DLNA. Výhodou tohoto programu je schopnost instalovat na notebooky jak se systémem Windows a běžící MacOS nebo Linux.

Aplikace jsou nainstalovány na notebooku, po kterém je zdá, že je plně používat. Zpočátku může být nutné konfigurovat, během které budou všechny dostupné zařízení zjištěna pro odeslání dokumentů. Domovská mediální server a další podobné programy vám umožní propojit více gadgetů s hlavním notebookem, takže po odeslání dostupných souborů na nich.

Připojení na Wi-Fi na televizní počítač bez chytré televize

Pokud máte běžnou televizi bez funkce Smart-TV, můžete jej připojit k počítači pomocí technologie Widi / Miracast. To znamená, že obraz můžete vysílat z obrazovky počítače do televizoru. Toto řešení má své vlastní minusy:

 • Technologie je zcela náročná na zdroje: budete potřebovat poměrně výkonný počítač;
 • Tato funkce není k dispozici pro všechny televizory: Pokud váš televizor nepodporuje možnost WIDI / Miracast, budete muset zakoupit speciální adaptér připojený k televizoru přes port HDMI;
 • Existuje zanedbatelné zpoždění v řízení: Akce v počítači budou přenášeny na televizní obrazovku, která není okamžitě, ale s malým časovým posunem.

Plus je možné zobrazit obraz prohlížeče z prohlížeče při sledování stránek.

Pro připojení a nastavení vysílání z obrazovky bude potřebovat speciální program Intel Wireless Display Display. Následuj tyto kroky:

 • Stáhnout a nainstalovat program Intel Wireless Display. Není k dispozici na oficiálním místě několik let, ale může být stále nalezen na internetu, například zde.
 • Ujistěte se, že funkce Miracast / Intel Widi je aktivována v nabídce televizoru v sekci Nastavení sítě.

Ujistěte se, že funkce Miracast / Intel Widi je na televizoru

Kromě technologie Widi můžete používat inteligentní konzoly, jednat podle výše uvedených pokynů. To vám umožní připojit pravidelnou televizi na počítač přes Wi-Fi.

Vysílání obraz z obrazovky počítače v televizi

Pokud jste nainstalovali připojení televizoru k počítači přes WIDI, můžete jej použít jako druhý monitor. Chcete-li to udělat, stačí to udělat následující:

  Otevřete konfiguraci výstupu obrazu v počítači a klikněte na řetězec „Připojit k bezdrátovému displeji“.

Vyberte „Připojit se k bezdrátovému displeji“ v nastavení výstupu obrazu v počítači

Vyberte si televizor a počkejte na to

Existují různé způsoby připojení televizoru na Wi-Fi, ale mnozí z nich vyžadují přítomnost určité funkce zařízení nebo dalšího vybavení. Po studiu všech způsobů si můžete vybrat nejlepší volbu pro televizi, bez ohledu na to, zda je v něm inteligentní televize.

Přihlásit se k odběru našeho kanálu v Yandexu.Dzen

Ahoj! Rád psát pro lidi, o počítačové sféře. ať už se jedná o práci v různých programech nebo zábavách v počítačových hrách. Snažím se napsat jen o věcech, se kterým je to znaménko osobně. Miluju cestovat a věřit, že jen způsobem, jakým se můžete opravdu zjistit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS