Jak připojit notebook k televizoru

Jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi

Dnes se pokusíme poodhalit roušku tajemství a odpovědět na otázku: Jak připojit notebook k televizoru pomocí místní sítě Wi-Fi?

Nejjednodušší způsob připojení notebooku k televizoru je pomocí kabelu HDMI. Každý model počítače a „modré obrazovky“ je dnes vybaven potřebným konektorem HDMI. Existují však situace, kdy je připojení notebooku přes kabel problematické a nepohodlné. Například pokud je počítač nebo notebook umístěn v jiné místnosti a není možné jej přemístit. Jediným optimálním řešením je v tomto případě použití Wi-Fi jako bezdrátové místní sítě.

Připojení notebooku k televizoru Smart TV pomocí Wi-Fi

NEZAPOMEŇTE! Televizor i notebook by měly být připojeny ke stejné místní bezdrátové síti. Pokud provádíte nastavení doma, zkontrolujte, zda jsou obě zařízení připojena ke stejnému směrovači.

Nyní přejděme ke konfiguraci. Prvním krokem je připojení televizoru k místní síti podle pokynů k vašemu modelu. Nyní připojte notebook. Další nastavení zobrazení informací na velkém displeji lze provést pomocí jedinečného asistenta. speciální aplikace. Veškerá práce spočívá na bedrech elektronického asistenta, který nese těžké břemeno komunikace.

Jako asistenta můžete použít standardní nástroj Windows Media Center Extender. Je součástí tovární výbavy mnoha počítačů a notebooků. Pokud žádný mediální server nevlastníte, můžete si jej také stáhnout a nainstalovat.

Rozšiřující modul Media Center

DŮLEŽITÉ! Media Center Extender je integrován pro Windows verze 7 a 8.

Mechanismus otevření v Sedmičce: V poli „Start“ při hledání názvu programu. Otevřít ve výsledcích vyhledávání. Chcete-li ji otevřít, ukažte na horní roh na pravé straně a zobrazí se nabídka. Pak otevřete zdroj ve výsledcích vyhledávání.

NEZAPOMEŇTE! Pokud máte nainstalovaný správný typ operačního systému, ale přesto nemůžete najít požadovanou možnost, musíte si ji nainstalovat sami. Přejděte na oficiální webové stránky a nainstalujte požadované aktualizace.

Po instalaci přejděte k nastavení. V nabídce vyberte možnost „Media Extender“. Otevřete nabídku a vyberte možnost „Setup Media Appliance“. Na obrázku níže vidíte, jak nastavení vypadá.

Media Center Extender se snadno používá, jeho ovládání není příliš složité a nevyžaduje žádné odborné znalosti. Hlavní je správně postupovat podle pokynů na obrazovce. Po úspěšném dokončení spojení mezi notebookem a televizorem odešlete požadované soubory do multimediální konzole, tj. Do televizoru. Poté získáte požadovaný obraz na velké úhlopříčce.

Software třetích stran pro připojení

Na internetu najdete velké množství speciálních aplikací pro zobrazení informací z notebooku nebo počítače na televizoru. Abyste se však v tak velkém množství neztratili, je nejlepší zvolit osvědčené možnosti:

Třetí služba má jednodušší rozhraní a bohaté funkce. Ale bohužel je výsadou majitelů televizorů jihokorejského výrobce Samsung. Při připojení k zařízením jiných značek nefunguje správně a může způsobit poruchy.

Pokud hledáte univerzální službu, je pro vás domácí mediální server ideální. Kromě toho se takový server vyznačuje stabilitou a vysokou použitelností.

 • Instalace této aplikace je zdarma, což je skvělé. Podívejme se na mechanismus použití aplikací třetích stran pro připojení notebooku k televizoru Smart TV prostřednictvím místní sítě Wi-Fi na příkladu této konkrétní aplikace.Stáhnout Home Media Server. Nainstalujte a spusťte ji. Pokud jste si stáhli media-server ve formátu EXE, postupujte podle pokynů ve vyskakovacím okně. Pokud jste si stáhli verzi ZIP, musíte archiv rozbalit a nainstalovat pomocí nástroje Setup.Exe. Na obrázku vidíte, jak se instalace provádí.Proces nevyžaduje žádné odborné znalosti a dovednosti IT specialisty, zvládne ho i školák.
 • Nyní přiřaďte televizor, který budeme používat jako velký displej pro zobrazení obsahu z notebooku. Postup: V tabulce se seznamem typů zařízení vyberte model televizoru. Jak vidíte na obrázku níže, máme k dispozici zařízení Sony 1280720. Po výběru stiskneme tlačítko „Další“.
 • Server nás laskavě vyzve k rozšíření stávajících složek a otevření těch, které již byly vytvořeny na vašem notebooku nebo počítači. Vypadá to takto: No, je nepříjemné nabídku odmítnout, zvlášť když jsou naše soubory zazděné v hlubinách operační paměti.
 • Klikněte na znaménko plus a vyberte umístění požadovaných souborů. Potvrďte kliknutím na tlačítko „OK“.
 • Vychutnejte si ostré, barevné a vysoce kvalitní obrazové soubory na velké obrazovce televizoru.

Co je potřeba k připojení notebooku k televizoru přes Wi-Fi

Mnoho lidí se zajímá o to, jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi? Předpokladem pro takové připojení je, že televizor je vybaven technologií Smart TV a modulem Wi-Fi s podporou Wi-Fi Direct a DLNA. První z nich umožňuje připojit notebook přímo k televizoru bez nutnosti domácí sítě nebo routeru. Ne všechny televizory (zejména starší modely) se však mohou tímto způsobem připojit k notebookům. Druhou možností je DLNA, která umožňuje připojit televizor k síťovému úložišti (například ke složce na pevném disku počítače připojeného k domácí síti) a přehrávat z něj multimediální obsah. prohlížet fotografie nebo videa. Z přenosného počítače můžete také spustit mediální server s vysíláním do televizoru.

Rozdíl mezi těmito dvěma způsoby připojení je poměrně významný a níže si vysvětlíme, jaký je mezi nimi rozdíl a jak taková připojení zařídit a jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi.

Přes HDMI

Většina moderních notebooků má porty HDMI. Nové televizory fungují standardně podle tohoto standardu.

HDMI přenáší obraz i zvuk. Je schopen vysílat signál s rozlišením až 1920 × 1080 pixelů a 8kanálovým zvukem.

 • Připojte kabel HDMI ke konektorům obou zařízení. Váš televizor může mít několik stejných portů. Hledejte ten, který je označen slovem „IN“.
 • Zapněte obě zařízení.
 • Vyhledejte na dálkovém ovladači televizoru tlačítko, které slouží k přepínání zdroje signálu. Obvykle se označuje jako „ZDROJ“.
 • Vyberte možnost „HDMI“.
 • Obraz se automaticky zobrazí na obrazovce televizoru.

Pokud ne, zjistěte displej pomocí nastavení operačního systému:

připojit, notebook, televizoru
 • Na pracovní ploše systému Windows klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo.
 • Vyberte „Nastavení obrazovky“. „Displej“.
 • Stiskněte tlačítko „detect“ nebo „detect.

Bezdrátové připojení k televizoru. Wi-Fi

Bezdrátová technologie je pohodlná a je trendem na dnešním trhu s elektronikou. Proto se nejprve podívejme, jak se notebook může připojit k televizoru pomocí technologie Wi-Fi: DLNA (můžete použít i router), Wi-Fi Direct, Wi-Di, Miracast a Chromecast. Současně musí být televizor Smart TV podporující tyto technologie (v opačném případě si budete muset koupit set-top box) a notebook musí mít operační systém Windows 7, 8 nebo 10.

Wi-Fi Direct, Wi-Di, Miracast. Umožňuje duplikovat obrazovku notebooku na televizor a také zobrazit multimediální obsah.

Přímé připojení

Chcete-li se připojit pomocí Wi-Fi Direct, postupujte podle následujících kroků

připojit, notebook, televizoru
 • Zapnutí adaptérů Wi-Fi na obou zařízeních.
 • Na televizoru vyberte položku „Domů“ (může se nazývat „Menu“, „Nastavení“).
 • Poté přejděte do sekce „Síť“ („Network“), u různých modelů televizorů to může být „Device Connector“, „SmartShare“, karta „Source“, a aktivujte Wi-Fi Direct.

Mezi nevýhody přímého připojení patří. Nízké zpoždění signálu, krátká přenosová vzdálenost mezi zařízeními.

Technologie Wi-Di

Bezdrátový displej Intel. Vyvinutý společností Intel bezdrátově přenáší obsah z notebooků, ultrabooků a tabletů do Smart TV a umožňuje přehrávání videa v rozlišení 1080p HD a 5,5 Mpx.1 Prostorový zvuk na kompatibilních monitorech.

Aby bylo možné propojit televizor s notebookem prostřednictvím technologie Wi-Di, musí obě zařízení tuto technologii podporovat. K takovému připojení je zapotřebí několik kroků:

 • Přejděte do „Menu“ („Domů“) na televizoru.
 • Poté přepněte na položku „Síť“.
 • V otevřeném okně vyberte režim párování „ScreenShare“. Zrcadlení zobrazení nebo „sdílení obsahu“. Vysílání obsahu.
 • Navrhují se možnosti připojení. Aktivace technologie Wi-Di (může být označována jako „Intel Wi-Di“).

Připojení pomocí technologie Miracast

Jeden z nejoblíbenějších způsobů. Televizor musí podporovat technologii Miracast nebo lze použít samostatný adaptér. Druhým požadavkem je, že televizor a notebook musí být ve stejné bezdrátové síti LAN. V počítači musíte mít také nainstalovaný software Miracast, např. Ezcast. Poté je třeba provést následující kroky:

připojit, notebook, televizoru
 • Zapnutí funkce Miracast v televizoru.
 • Spusťte aplikaci Miracast v notebooku.
 • V tomtéž okně klikněte na tlačítko „Hledat zařízení“.

Párování s Chromecastem

Mezi technologiemi bezdrátového připojení je Chromecast neprávem opomíjen. A je to dobrý způsob, jak používat televizor bez Smart TV. Pomocí Chromecastu však lze streamovat pouze fotografie, videa, hudbu a prohlížeč.

Tato možnost připojení vyžaduje router připojený k notebooku a nástavec Chromecast připojený k televizoru. Není třeba provádět žádná složitá nastavení a stačí provést následující kroky:

 • Spusťte prohlížeč Chrome v počítači.
 • Otevřete nabídku v pravém horním rohu.
 • Vyberte možnost „Vysílání.
 • Ve vyskakovacím okně vyberte název televizoru a obsah, který chcete vysílat.

Připojení pomocí DLNA

DLNA zahrnuje pouze přehrávání multimediálního obsahu z pevného disku nebo SSD, bez duplikace nebo rozšíření monitoru. Zkontrolujte, zda jsou notebook a televizor ve stejné síti. Připojení přes DLNA vyžaduje následující kroky:

 • Stáhněte a nainstalujte multimediální server do svého notebooku a nakonfigurujte jej (pokyny ke konfiguraci naleznete na internetu).
 • Vytvořte v počítači složku, do které budou soubory uloženy (nejlépe pojmenovanou latinkou).
 • Ukázáním na novou složku otevřete kontextovou nabídku a přejděte do Vlastnosti. Přístup. Rozšířené nastavení a zaškrtněte políčko pro sdílení složky. Uložení nastavení.

Dále je nutné najít „multimediální server“ na televizoru (pravděpodobně, na některých televizorech se název bude lišit). Tuto záložku naleznete v závislosti na modelu televizoru pod položkami „Vstupy“, „Sítě“, „Nastavení“ nebo „Foto a video“. Nyní můžete přistupovat ke složce vytvořené v notebooku a prohlížet nebo poslouchat její obsah: fotografie, videa, hudbu.

Další možnosti kabelového připojení

Kromě rozhraní HDMI na HDMI můžete k zobrazení obrazu z notebooku na televizoru použít i jiné kabelové připojení. V závislosti na konfiguraci může zahrnovat následující možnosti:

 • VGA DO VGA. Při tomto typu připojení je třeba se postarat o výstup zvuku do televizoru.
 • HDMI na VGA. pokud má váš televizor pouze vstup VGA, musíte si pro toto připojení zakoupit vhodný adaptér.

V úvahu přicházejí i další možnosti kabelového připojení, ale nejčastěji se setkáte s těmito možnostmi.

Nastavení obrazu po připojení

Externí displej můžete nakonfigurovat v sekci „Displej“ (v Nastavení systému Windows). V něm můžete zadat rozlišení, obnovovací frekvenci. Stejně jako nastavení režimu zobrazení: duplicitní obrazovka, zobrazení pouze na připojeném displeji, použití externí obrazovky pro rozšíření pracovní plochy.

Vezměte prosím na vědomí, že při připojení Scart, RCA, S-Video nebudou k dispozici všechna nastavení (např. Nelze zvolit obnovovací frekvenci).

Celkově existuje spousta způsobů, jak propojit přenosný počítač a televizní obrazovku. Nejčastěji se používá k výstupu obrazu a zvuku ze systému Windows na velkou obrazovku. Pokud však váš televizor podporuje funkce Smart, je lepší jej připojit k počítači prostřednictvím směrovače. V tomto případě se televizor používá jako síťové zařízení. A to uživateli otevírá prakticky neomezené možnosti!

Nastavení obrazu po připojení

Nastavení režimu externího displeje pomocí „Displej“ (v Nastavení systému Windows). V něm můžete zadat rozlišení, obnovovací frekvenci. Můžete také nastavit režim zobrazení: zrcadlení displeje, výstup pouze na připojený displej, použití externí obrazovky pro rozšíření pracovní plochy.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud se připojujete přes Scart, RCA nebo S-Video, nebudou k dispozici všechna nastavení (např. Nelze zvolit obnovovací frekvenci).

Existuje mnoho způsobů, jak propojit notebook s televizorem. Nejčastěji se používá právě k výstupu obrazu a zvuku ze systému Windows na velkou obrazovku. Pokud je však váš televizor Smart, je nejlepší připojit jej k počítači prostřednictvím směrovače. V tomto případě se televizor používá jako síťové zařízení. Díky tomu máte k dispozici prakticky nekonečné množství funkcí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS