Jak připojit notebook k Wi-Fi routeru. Zadejte nastavení směrovače

Jak připojit notebook k síti Wi-Fi?

Dnes vám řekneme, jak se připojit k internetu na Wi-Fi z vašeho notebooku. Ve většině případů se v pravém dolním rohu zásobníku systému zobrazí ikona Wi-Fi. Pro připojení k síti Wi-Fi jednoduše klikněte na tuto ikonu, vyberte bezdrátovou síť Máte zájem o seznam dostupných a zadejte heslo pro správné připojení. Tak, být v kavárně, v práci nebo doma, můžete snadno použít internetové služby s notebookem nebo netbookem a z libovolného mobilního gadgetu.

Existují situace, ve kterých notebook nevidí Wi-Fi. Často je to způsobeno tím, že bezdrátový adaptér je vypnutý nebo vůbec není vložen do počítače. Pojďme zjistit, proč problémy vznikají s aktivací W fi a zvažují různé způsoby, jak řešit problémy s připojením k síti.

Aktivace Wi-Fi pomocí tlačítek

Některé přenosné počítače vybavené adaptéry pro připojení nejsou upraveny pro připojení bezdrátových sítí po aktivaci zařízení. Jak povolit Wi-Fi na notebooku? V takových případech pomůže jeden nebo více tlačítek umístěných na notebooku. Může existovat několik možností a přímo závisí na modelu přenosného počítače, stejně jako datum jeho vydání. Na starých modelech je zahrnutí modulu Wi-Fi reprezentováno jako samostatně umístěné Toggler nebo samostatné tlačítko. Takový spínač může být umístěn jak na přední a boční části pouzdra, takže je třeba pečlivě prozkoumat leptop pro takové tlačítko.

Pokud během procesu vyhledávání detekte aktivační tlačítko bezdrátového připojení se nezdařilo, měli byste hledat tlačítko v řadě funkčních kláves. Jsou umístěny v horní části klávesnice a zpravidla označují zpravidla od F1 až F12. Mezi těmito tlačítky musíte najít přesně ten, který je zodpovědný za aktivaci vysílače. Nejčastěji je označena ikonou Wi-Fi ve formě vysílací antény.

Mnozí výrobci se snažili tuto funkci sjednotit, takže můžete povolit Wi-Fi na notebooku pomocí jednoduchého stisknutí kombinace FN F5. Zkuste a s největší pravděpodobností, štěstí se usmívá.

Konfigurace připojení k Internetu

Většina poskytovatelů přenáší nastavení routeru automaticky po připojení internetového kabelu. Zkontrolujte, zda je ve vašem případě. Otevřete novou kartu prohlížeče a pokuste se jít na několik stránek. Pokud jsou načteny, vše je již nakonfigurováno. Pak tuto položku můžete přeskočit.

Pokud Internet ještě nefunguje, budete muset konfigurovat připojení ručně. Chcete-li to provést, přejděte do sekce WAN, „Internet“ nebo s podobným názvem. závisí na modelu směrovače. a určete potřebné parametry. To je obvykle přihlašovací, heslo a síťový protokol (například PPPoE nebo L2TP), které vyžadují poskytovatele.

Všechna nezbytná nastavení musí být uvedena ve smlouvě o připojení k Internetu. Mohou být také objasněny kontaktováním poskytovatele podpory. Kromě toho mohou být nezbytné parametry uvedeny na svých webových stránkách. v osobním účtu uživatele.

Pokud jste si vybrali router z rukou nebo jste ji používali s jiným poskytovatelem, nejprve je lepší resetovat staré nastavení. To lze provést pomocí tlačítka reset na pouzdru. Nejčastěji pro resetování, musíte ho držet několik sekund.

Nastavte bezdrátovou síť

Nyní zůstane konfigurovat síť Wi-Fi tak, aby byl router bezpečný a rychle distribuován Internet do všechna bezdrátová zařízení.

Chcete-li to provést, otevřete sekci „Wi-Fi“, „Bezdrátová síť“ nebo s podobným názvem. Zde můžete nastavit heslo do domácí sítě, stejně jako vybrat jeho název, standard a rozsah.

Nainstalujte heslo na Wi-Fi (Síťový klíč)

Ve výchozím nastavení není síť Wi-Fi nového routeru chráněno heslem. Může být proto připojena jakákoli osoba, která je v oblasti pokrytí.

Pokud nechcete, aby sousedé používali svůj internet, zapněte ochranu heslem. Vyberte spolehlivý standard šifrování WPA2-PSK a zadejte kombinaci, která je snadno pamatovat, ale je těžké odhadnout.

Vyberte Wi-Fi Standard

Maximální rychlost bezdrátové sítě závisí na Wi-Fi Standard. Pokud vaše zařízení podporuje 802.11AC, vyberte jej. Toto je nejmodernější a rychlý standard. Ale některé staré miniaplikace mohou být s ním neslučitelné.

Pokud nevidíte 802.11AC v seznamu vyberte 802.11N. Pomalejší, ale také aktuální standard. Podporuje se všemi moderními zařízeními.

Pro pohodlí zadejte nový název sítě, který vám umožní rychle najít mimo jiné připojení.

připojit, notebook, wi-fi, routeru

Vyberte rozsah Wi-Fi

Pokud máte router dual-pásmu, budou v nastavení dostupné dvě bezdrátové režimy: 2,4 GHz a 5 GHz. Si vybrat některou z nich. Frekvence 5 GHz je však obvykle méně zatížena, a proto poskytuje vyšší rychlost Wi-Fi než 2,4 GHz. Zároveň je poloměr jeho pokrytí nižší a ne všechna zařízení podporují rozsah 5 GHz.

Pokud chcete, můžete aktivovat obě režimy, pak router vytvoří dvě bezdrátové sítě v různých pásmech. Nezapomeňte dát heslo pro každého z nich.

Metody řešení problémů při připojení k Internetu

Co dělat, pokud je přístup k síti omezen, chybí nebo prohlížeč píše „server DNS neodpovídá“?

Zkontrolujte konfiguraci osobního počítače.

 • Klikněte pravým tlačítkem na ikonu webového připojení v zásobníku a vyberte „Síť a sdílené přístupové centrum“ (pro staré Windows Jdu na „Ovládací panely“ a otevřete odpovídající položku);
 • V levé části údů se zobrazí, klikněte na řádek „Změna parametrů adaptéru“;
 • Najděte adaptér (místní síť nebo ethernet), klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“;
 • Poklepejte na položku „Protocol verze 4 (TCP IPv4)“, musí být před ním nainstalována zaškrtnutí;
 • Test Auto-příjem adresy IP a DNS, nezapomeňte uložit změny.

Pokud se nic nezměnilo, zadejte stejné menu a v řádku adresy PP ručně zadejte adresu podsítě (zadaná na štítku na bydlení).

připojit, notebook, wi-fi, routeru

Pokud se nezdaří síťový adaptér

 • Podržte kombinaci klíče WinR a zadejte příkaz NCPA.CPL;
 • V okně, které se otevře, vyhledejte zařízení, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte „Zakázat“;
 • Po zastavení práce počkejte několik sekund (takže restartujete potřebné vybavení) a znovu jej otočte.

Na notebooku se zapnul režim úspory

Situace s poruchou modulu Wi-Fi je často v nedostatku poplatku. Stačí připojit notebook k napájení.

Poškozený kabel LAN

 • Chcete-li spustit, zkontrolujte, zda je kabel vypnutý ze konektoru;
 • Pokud je vše připojeno, ale síť se nezobrazí, zkuste vložit kabel do jiného portu LAN;
 • Přejděte na parametry adaptéru a ujistěte se, že je zařízení zapnuto;
 • Pořád nefunguje? Doporučuje se nahradit kabel LAN;
 • Můžete se pokusit nainstalovat nebo aktualizovat síťové ovladače.

Nezapomeňte, že provoz a rychlost provozu by mohly omezit váš poskytovatel z různých důvodů. Bez ohledu na problém, můžete vždy zavolat technickou podporu svého internetového dodavatele.

Zkontrolujte a nainstalujte ovladač na Wi-Fi

Máte-li jakékoli potíže, jakákoli chyba a nemůžete připojit notebook na internet přes Wi-Fi, doporučuje se zkontrolovat výkon potřebného softwaru.

 • Nastavení start stojí za kontrolu, tj. Jiný pokus o připojení a pokud je stále neúspěšné, pak otevřete Správce zařízení.
 • V okně, které se otevírá na levé straně, budete k dispozici několik částí, budete potřebovat síťové adaptéry, otevřete jej a pravým tlačítkem myši, přejděte do části Vlastnosti.
 • Pokud je vše v pořádku, uvidíte zprávu o normální práci, pokud ne, musíte navštívit stránky výrobce zařízení a tam již najít ovladač potřebný, stáhnout a nainstalovat.
 • Další možností. Možná, že řidič byl dodán s routerem na disku, pak stačí spustit jej a provést zadané akce. Nebo znovu, znovu použijte pravé tlačítko kliknutím na název, vyberte možnost „Update“.

Zkontrolujte a nainstalujte ovladač na Wi-Fi

Máte-li jakékoli potíže, jakákoli chyba a nemůžete připojit notebook na internet přes Wi-Fi, doporučuje se zkontrolovat výkon potřebného softwaru.

 • Nastavení start stojí za kontrolu, tj. Jiný pokus o připojení a pokud je stále neúspěšné, pak otevřete Správce zařízení.
 • V okně, které se otevírá na levé straně, budete k dispozici několik částí, budete potřebovat síťové adaptéry, otevřete jej a pravým tlačítkem myši, přejděte do části Vlastnosti.
 • Pokud je vše v pořádku, uvidíte zprávu o normální práci, pokud ne, musíte navštívit stránky výrobce zařízení a tam již najít ovladač potřebný, stáhnout a nainstalovat.
 • Další možností. Možná, že řidič byl dodán s routerem na disku, pak stačí spustit jej a provést zadané akce. Nebo znovu, znovu použijte pravé tlačítko kliknutím na název, vyberte možnost „Update“.

Zkontrolujte a nainstalujte ovladač na Wi-Fi

Pokud nefunguje připojení k Wi-Fi, pravděpodobně budete potřebovat nainstalovat ovladač. Chcete-li to udělat, stáhnout a ručně ručně. V novějších verzích s touto otázkou je jednodušší. například 10. verzi nezávisle nainstaluje všechny potřebné ovladače.

Pro kontrolu řidiče takové akce sledujeme:

 • Na ikonu počítače stiskněte pravé tlačítko myši.
 • Přejít na „Vlastnosti“, pak přejděte na „Správce zařízení“.
 • Klikněte na „Síťové adaptéry“, ve kterém se podíváme na dostupnost ovladače pro připojení k Wi-Fi. Pokud není ovladač nainstalován v zařízení, přístroj se vykřičníkem ve žluté ikoně zobrazí namísto programů. To znamená, že notebook nerozpozná stávající adaptér, protože neexistuje žádný řidič.

Pokud není připojení k bezdrátovému internetu, pak adaptér není rozpoznán. Další krok. instalační ovladač. Požadovaný program může být vybrán na oficiálních stránkách výrobce vašeho notebooku v souladu s modelem technologie a operačním systémem, který je nainstalován na něm.

Program stahuje ve formátu archivu, musíte jej spustit. Když je instalace skončila. restartujte notebook. Poté opakujte vyhledávání a spuštění ovladače.

Možné problémy s připojením

Nejčastěji je problém s připojením přesně v řidiči. Může být nesprávně nakonfigurován nebo není k dispozici.

Vážnější důvod může být nesprávná práce celého systému na notebooku obecně nebo infekci viry. Takže toto nebo ne, pomůže pochopit další problémy v práci notebooku, například nesprávnou práci různých programů, vzhled reklamy a dokonce poškození souborů.

Chcete-li zkontrolovat přítomnost virů, stačí spustit antivirový program. Pokud se tak ukazuje, že existují opravdu viry, musí být odstraněny. Nejčastěji po tomto a propojení notebooku do Wi-Fi routeru a další problémy jsou řešeny samy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS