Jak připojit notebook Lenovo k televizoru

Jak připojit notebook Lenovo k televizoru přes HDMI?

Připojení notebooku k televizoru pomocí kabelu HDMI. Připojte kabel k výstupu HDMI notebooku. Druhý konec kabelu zapojte do vstupu HDMI na televizoru. Na dálkovém ovladači televizoru stiskněte tlačítko pro výběr zobrazeného zdroje.

Klikněte na tlačítko „Start“ a přejděte na „Ovládací panely“. Poté vyberte možnost „Screen“ a v levém sloupci vyberte možnost „Adjust Screen Settings“. Toto je nastavení HDMI v notebooku.

Jak připojit mobilní telefon k televizoru?

Při připojování zařízení postupujte podle následujících kroků.

 • Vypněte počítač a televizor.
 • Připojte svůj notebook/osobní počítač jedním z výše popsaných způsobů.
 • Zapněte televizor.
 • Stisknutím tlačítksource na dálkovém ovladači postupně vyberte požadovaný typ připojení a potvrďte stisknutím tlačítka OK.

Připravte se na připojení notebooku k televizoru přes HDMI

 • Nejprve najděte konektor HDMI na notebooku. Na mém notebooku je na levé straně a nahoře je napsáno „HDMI“. Vypadá to takto:
 • Za druhé, najděte konektor HDMI na televizoru. Mám ji na levém bočním panelu. Vypadá to takto :
 • Za třetí, najděte nebo kupte kabel HDMI. Vypadá to asi takto:
 • Za čtvrté, propojte všechny tyto tři prvky. Jak uvidíte, spojovacím prvkem je zde kabel. Důrazně doporučujeme, abyste tuto činnost prováděli při vypnutém zařízení. Po připojení kabelu je třeba zapnout notebook a televizor.

Nejprve je třeba přejít do nabídky televizoru pomocí dálkového ovladače. Různé modely dálkových ovladačů mají pro tento účel různá tlačítka, v mém případě se tlačítko nazývá „Home“:

Nyní bychom rádi nastavili televizor do požadovaného režimu. To může u různých modelů vypadat velmi odlišně. Musíte najít sekci „Externí vstupy“ a v ní vybrat možnost „HDMI“. Ve společnosti Sony to vypadá takto:

Jak připojit notebook k televizoru

Jakým kabelem připojit notebook k televizoru?? Před připojením je třeba zjistit, jaké porty jsou na notebooku a televizoru k dispozici. Jakmile to uděláte, budete vědět, jaké kabely jsou potřeba pro připojení těchto zařízení.

Všimněte si zadních a bočních panelů na přenosném počítači a televizoru. Mohou mít několik druhů konektorů. Nejprve hledejte shodné výstupy a vstupy, abyste nemuseli hledat adaptéry.

Dnes jsou běžné následující konektory:

Jedná se o oblíbený konektor, který se nachází na většině moderních televizorů a notebooků. Vypadá podobně jako port USB, ale je tenčí a delší. Klíčovou vlastností technologie HDMI je možnost současného přenosu vysoce kvalitního obrazového signálu a zvuku. to vše na stejném kabelu.

Notebook můžete připojit k televizoru pomocí rozhraní VGA. Tento konektor má obdélníkový tvar se zkosenými rohy. Na rozdíl od předchozích rozhraní dokáže přenášet obraz bez zvuku. Chcete-li odeslat zvukový signál, musíte připojit další kabel do konektoru pro sluchátka a poté do televizoru nebo reproduktorů.

Oblíbený video port v osobních počítačích, ale méně častý v noteboocích. DVI má obdélníkový tvar a je navrženo pro přenos videosignálu s vysokým rozlišením.

RCA (cinch)

Téměř všechny televizory mají elektronku RCA (RCA tube), ať už jsou staré nebo standardní nové. Výjimkou jsou staré krabice s pouze jedním analogovým vstupem pro anténu. Různé set-top boxy a videopřehrávače jsou k televizoru připojeny prostřednictvím tulipánu.

RCA je u notebooků neobvyklý; v těchto noteboocích je to kompozitní video konektor (žlutý). K přenosu zvuku můžete použít výstup Mini-Jack na sluchátka RCA (viz níže).

S-Video

Stále se nachází v počítačích a televizorech. Slot S-video na moderních noteboocích téměř neuvidíte. pomalu se stává minulostí. Adaptéry jsou však komerčně dostupné.

SCART

Používá se v televizorech, ale není k dispozici v noteboocích. Pokud chcete připojit notebook ke starému televizoru pomocí tohoto konektoru, použijte adaptér VGA na SCART.

Způsoby připojení zařízení Lenovo k televizoru

Pokud váš chytrý telefon není vybaven funkcí MHL, existují alternativní způsoby spárování zařízení. K dispozici je kabelová i bezdrátová synchronizace. Výhodou první varianty je, že zařízení nemusíte během dlouhého sledování filmu nabíjet. Ideální pro použití doma nebo na chatě. Lenovo je možné připojit bez kabelů, což se snadno naučí každý uživatel.

Přes USB

Synchronizace přes kabel USB promění smartphone v běžné úložné zařízení, televizor v tomto případě neslouží jako druhá obrazovka. Zařízení jsou vybavena speciálními rozhraními pro toto připojení, takže synchronizace je co nejjednodušší. K tomu budete potřebovat kabel USB:

 • Na zadní nebo boční straně televizoru najděte správný slot a vložte kabel.
 • Připojte druhý konec kabelu k zařízení Lenovo.
 • Další kroky jsou podobné jako při párování telefonu s počítačem. Vyberte možnost „Použít jako úložné zařízení“.
 • V nabídce TV vyberte ze seznamu zdrojů USB.

Výhody této synchronizace spočívají v tom, že metoda je jednoduchá a cenově dostupná a není třeba kupovat speciální šňůry.

Standardní kabel USB je obvykle dodáván s telefonem. Přehrávají se však pouze soubory, které televizor podporuje.

Přes Wi-Fi

Bezdrátové připojení se používá v moderních chytrých televizorech, které mají vestavěnou Wi-Fi. Pokud tato technologie není podporována, můžete si zakoupit speciální bezdrátový adaptér pro televizor. Lenovo má také požadavek: je důležité, aby verze systému Android byla alespoň 4. Synchronizace se provádí následujícím způsobem:

 • Obě zařízení musí být připojena ke stejnému bezdrátovému bodu.
 • Poté v nabídce nastavení smartphonu zapněte funkci „Wi-Fi Direct“.
 • Stejnou možnost aktivujte v aplikaci Smart-TV. Obvykle se nachází v nastavení v části „Síť“.
 • Měl by se zobrazit seznam zařízení dostupných pro synchronizaci. Zde najdeme váš smartphone, vybereme jej a potvrdíme připojení.

Připojení trvá jen několik sekund. Obraz bude duplikován na velké obrazovce.

Můžete použít speciální software, který pomáhá organizovat synchronizaci. Software lze stáhnout z obchodu s aplikacemi. V tomto případě není třeba tahat za vodiče, všechny konektory zůstávají volné.

Přes Bluetooth

Nastavení bezdrátového připojení je podobné předchozímu způsobu synchronizace. Ve stejné místnosti s televizorem by měl být pouze telefon se systémem Android. Pokud váš televizor nemá vestavěný modul Bluetooth, budete si muset koupit speciální adaptér, který se připojuje k výstupu USB. Tato metoda také vyžaduje speciální software v zařízení Lenovo:

Nyní je možné ovládat televizor bez dálkového ovladače a zobrazovat mediální soubory v paměti Lenovo na velké obrazovce.

Přes Miracast

Některé modely Smart TV jsou vybaveny novou technologií streamování Miracast. Nepotřebuje přístup k síti, synchronizuje se přímo s Lenovo. Její hlavní výhodou je, že nedochází ke ztrátě kvality streamovaných dat a baterie telefonu se ve srovnání s jinými metodami vybíjí pomalu.

Je důležité se ujistit, že váš model Lenovo podporuje také technologii Miracast. Verze systému Android by neměla být nižší než verze 5.0.

Tuto možnost najdete v nastavení obrazovky v části „Bezdrátové zobrazení“ nebo „Vysílání“ v závislosti na verzi aplikace Flyme.

Nejprve je třeba aktivovat rozhraní Smart-TV. Obvykle se nachází v nastavení v části „Sítě“. Synchronizaci lze provést dvěma způsoby.

 • Prostřednictvím nabídky nastavení. Pak přejděte na kartu Funkce bezdrátového obrazu a zvuku Lenovo. Zde se zobrazí název televizoru, klikněte na něj a počkejte na dokončení připojení.
 • Prostřednictvím oblasti rychlých oznámení. Najděte příslušnou ikonu a vyberte ji. Poté znovu vyberte model televizoru a připojte.

Párování zařízení pomocí nové technologie by nemělo být obtížné. Obrazovka telefonu je duplikována na větším displeji.

Proces se však nemusí podařit napoprvé, proto je vhodné algoritmus zopakovat znovu.

Způsob připojení zařízení Lenovo k televizoru

Pokud váš chytrý telefon není vybaven funkcí MHL, existují alternativní způsoby spárování zařízení. K dispozici je kabelová synchronizace i bezdrátová synchronizace. Výhodou první varianty je, že nemusíte nabíjet zařízení během sledování filmu po delší dobu. Tato varianta je vhodná pro domácnost nebo chatu. Lenovo je možné připojit bez kabelů, což se snadno naučí každý uživatel.

připojit, notebook, lenovo, televizoru

Přes USB

Synchronizace přes kabel USB mění smartphone na běžné paměťové zařízení, televizor v tomto případě neslouží jako druhá obrazovka. Zařízení jsou vybavena speciálními rozhraními pro takové připojení, takže synchronizace je maximálně snadná. K tomu budete potřebovat kabel USB:

 • Na zadní nebo boční straně televizoru vyhledejte požadovaný konektor a zasuňte kabel.
 • Připojte druhý konec kabelu k zařízení Lenovo.
 • Další akce jsou podobné párování telefonu s počítačem. Vyberte možnost „Použít jako velkokapacitní paměťové zařízení“.
 • V nabídce TV vybereme v seznamu zdrojů signálu USB.

Výhodou takové synchronizace je, že způsob je jednoduchý a dostupný a není třeba kupovat speciální kabely.

S telefonem se obvykle dodává standardní kabel USB. Přehrávají se však pouze soubory, které podporuje samotný televizor.

Přes Wi-Fi

Bezdrátové připojení se používá v moderních chytrých televizorech, které mají zabudovaný modul Wi-Fi. Pokud tato technologie není podporována, je možné zakoupit speciální bezdrátový adaptér pro televizor. Lenovo má také požadavek: je důležité, aby verze systému Android byla alespoň 4. Synchronizace se provádí takto:

 • Obě zařízení musí být připojena ke stejnému bezdrátovému bodu.
 • Poté povolte funkci „Wi-Fi Direct“ ve smartphonu v nabídce nastavení v příslušné sekci.
 • Stejnou možnost aktivujte v aplikaci Smart-TV. Obvykle se nachází v nastavení v části „Síť“.
 • Měl by se zobrazit seznam zařízení dostupných pro synchronizaci. Zde najdete svůj smartphone, vyberete jej a potvrdíte připojení.
připojit, notebook, lenovo, televizoru

Připojení trvá jen několik sekund. Obraz bude duplikován na velkém plátně.

Je možné použít speciální software, který pomáhá organizovat synchronizaci. Software je k dispozici ke stažení v obchodě s aplikacemi. V tomto případě nemusíte tahat dráty, všechny konektory zůstanou volné.

Přes Bluetooth

Nastavení bezdrátového připojení je podobné jako u předchozího způsobu synchronizace. Pouze telefon se systémem Android musí být ve stejné místnosti jako televizor. Pokud televizor nemá vestavěný modul Bluetooth, je nutné zakoupit speciální adaptér, který se připojuje k výstupu USB. Tato metoda také vyžaduje speciální software v zařízení Lenovo:

Nyní je možné ovládat televizor bez dálkového ovladače a prohlížet mediální soubory v paměti Lenovo na velké obrazovce.

Přes Miracast

Některé modely Smart TV jsou vybaveny novou technologií streamování Miracast. Nepotřebuje přístup k síti, synchronizuje se přímo s Lenovo. Jeho hlavní výhodou je, že nedochází ke ztrátě kvality vysílání a baterie telefonu se ve srovnání s jinými metodami vybíjí pomalu.

Je důležité zkontrolovat, zda váš model Lenovo podporuje také technologii Miracast. Váš model systému Android musí být alespoň verze 5.0.

To najdete v nastavení obrazovky v části „Bezdrátové zobrazení“ nebo „Vysílání“ v závislosti na verzi Flyme.

Nejprve musíte aktivovat funkci Smart-TV. Obvykle se nachází v nastavení v části „Sítě“. Synchronizaci lze provést dvěma způsoby.

 • V nabídce nastavení. Pak přejdeme k funkci bezdrátového obrazu a zvuku Lenovo. Zde se zobrazí název televizoru, klikněte na něj a počkejte na dokončení připojení.
 • Prostřednictvím oblasti rychlých oznámení. Najděte příslušnou ikonu a vyberte ji. Poté znovu vyberte model televizoru a připojte.

Spárování zařízení prostřednictvím nové technologie by nemělo být obtížné. Obrazovka telefonu je duplikována na velkém displeji.

Proces však může napoprvé selhat, proto je vhodné zopakovat sled operací ještě jednou.

Způsoby připojení

Přes HDMI

Téměř všechny moderní notebooky jsou vybaveny konektorem HDMI, protože díky němu lze snadno přenášet zvuk a obraz do jiných zařízení, například do televizoru, projektoru, volně stojícího monitoru atd. Д. Tato možnost se často používá při organizování prezentací. V našem případě zní otázka trochu jinak, a sice jak připojit televizní set-top box k notebooku přes HDMI, aby se obraz zobrazil na obrazovce.

V takovém případě budete potřebovat speciální vstup HDMI IN, který není k dispozici ve všech noteboocích. Zde je několik příkladů. Lenovo IdeaPad V110, Dell Inspiron 5737, Acer Aspire ES1-131-C57G a Asus X756UQ-T4255D. Pokud si přejete, můžete na internetu snadno najít další možnosti.

Televizní set-top box se připojuje k notebooku přes vstup HDMI IN. Jako zdroj televizního signálu lze použít přehrávač médií nebo přijímač.

Hlavním předpokladem je, že zařízení má speciální konektor HDMI. Volitelně jsou k dispozici tyto set-top boxy: World Vision T55D, T2BOX-250iD Internet, U2C T2 HD Internet.

Připojení HDMI se zdá být ideální pro všechny uživatele. Ale je to?

Karta pro snímání videa

Dalším způsobem připojení digitálního televizního set-top boxu k notebooku je použití karty pro zachytávání videa. Tato metoda je vhodná, pokud není k dispozici výše uvedený vstup HDMI IN. Řešení vyžaduje speciální kartu s následným připojením přes USB nebo Express Card.

Tuner USB T2

Akce uživatele není příliš složitá. Je třeba provést následující kroky:

 • Vložte zařízení do neobsazeného slotu.
 • Připojte anténu k tuneru (pokojová nebo přenosná anténa je součástí dodávky).
 • Zapnutí přijímače (tlačítko je na zařízení).
 • Nainstalujte požadované ovladače a aplikace z disku (Windows obvykle naleznou nové zařízení a zobrazí zprávu v oznamovací oblasti).
 • Restartování notebooku.
 • Spusťte nainstalovaný software pro sledování televize a automaticky vyhledejte všechny dostupné kanály.

Pokud nemáte CD s programy a ovladači, lze software nalézt na stránkách výrobce zařízení nebo ve zdrojích třetích stran (v tomto případě je žádoucí zkontrolovat soubory na přítomnost virů). Dotaz musí obsahovat přesný název modelu, protože pokud jsou verze softwaru a hardwaru nekompatibilní, modul nemůže správně fungovat.

Instalační soubory se stáhnou a spustí, poté se notebook restartuje a spustí se skenování.

TV tuner pro snímání videa

Pro připojení set-top boxu k notebooku můžete použít mezičlánek. televizní tuner (přijímač) pro zachycení videa. Připojte jej k televiznímu set-top boxu a poté k notebooku. Alternativně lze použít kompaktní adaptér z řady Video Capture USB. V tomto případě je žádoucí zkontrolovat soubory na přítomnost virů. podle toho.

Když zvažujete, zda můžete k notebooku připojit Smart nebo digitální set-top box, je důležité si uvědomit nejjednodušší způsob. použití IPTV TV. Mnoho moderních poskytovatelů dnes nabízí tuto možnost společně s internetem. Mimochodem, nejoblíbenějším poskytovatelem služeb IPTV je Rostelecom. Stačí si koupit (pronajmout) set-top box IPTV a připojit ho k notebooku.

0 nejlepších TV tunerů pro počítač nebo notebook

Avermedia Technologies AVerTV Mobile 510

Levný kompaktní model s anténním adaptérem a anténou v balení.

Jedno z nejjednodušších zařízení, které podporuje DVB-T a DVB-T2, HDTV vysílání, automaticky skenuje kanály, umožňuje sledovat elektronický televizní program, nahrávat vysílání a vybírat zvukové a titulkové stopy.

Model je připojen přes USB-konektor a má časovač nahrávání.

ESPADA ESP-DVBT2

Kompaktní zařízení s jednoduchým ovládáním, dálkovým ovládáním a časovým posunem.

Digitální TV tuner má vzhled velkého USB flash disku, na jehož zadní straně je anténní IEC konektor.

Model podporuje vysílací standardy DVB-C, DVB-T, DVB-T2, je vybaven FM tunerem a IR snímačem dálkového ovládání.

Model je určen pro sledování HD kanálů, umožňuje sledovat televizní program, vyhledávat kanály, přehrávat soubory s přetáčením a spustit časový posun Timeshift.

Avermedia Technologies AVerTV Hybrid Volar T2

Kompaktní, spolehlivé zařízení s režimem snímání videa, podporou 1080p a dálkovým ovládáním v balení.

Hybridní HD TV tuner připojený k PC přes USB port pro vysílání digitální normy DVB-T a DVB-T2 a analogové normy PAL, SECAM, NTSC.

Zařízení nahrává video ve formátu MPEG1, MPEG2, má teletext, časovač nahrávání a funkci Timeshift.

Přístroj má mnoho užitečných portů: USB, audio, S-Video, kompozitní.

Avermedia Technologies TD310

Hybridní TV tuner s podporou HDTV a digitálních standardů DVB-C, DVB-T, DVB-T2 pro PC a další zařízení se systémem Windows.

Malé zařízení podobné flash disku v bílém plastovém pouzdře se připojuje ke standardnímu konektoru USB, obsahuje dálkové ovládání, anténu a baterie.

Model podporuje formáty HD 720p, 1080i, doplněné o teletext, časovač a Timeshift.

Kompatibilní s počítači a notebooky s operačním systémem Windows 7 nebo vyšším.

Mygica T230

Kompaktní zařízení s oblíbenými digitálními standardy, časovačem a maximálním výstupním rozlišením videa 1920×1080.

Externí připojení USB kompatibilní se systémy Windows, Linux, včetně dálkového ovládání, antény a instalačního disku s ovladači a softwarem.

Model podporuje rozlišení HD (720p, 1080i, 1080p) a maximální výstupní rozlišení je 1920×1080 v poměru stran 4:3, 16:9.

Mezi pokročilé funkce patří časovač a režim Timeshift.

Digifors Smart 400

Multifunkční set-top box s režimem snímání videa, uživatelsky přívětivým operačním systémem Android a konektory HDMI.

Připojení zařízení se systémem Android k televizoru nebo počítači přes USB.

Je poháněn procesorem ARM Cortex-A53, má 2 GB RAM a 16 GB interní paměti.

Přijímač je schopen přehrávat videa s maximálním rozlišením 2048×1152 pixelů, umožňuje instalaci dalších aplikací, podporuje připojení myši a klávesnice USB a některé internetové služby.

Legenda RST-B1302HD

Digitální TV tuner s externím výkonem, USB připojení k PC, podpora HD a dálkové ovládání v balení.

Cenově dostupné zařízení s podporou všech populárních digitálních standardů, snadným připojením a dobrou kvalitou přehrávání.

Model podporuje formáty HD 720p, 1080i, 1080p a maximální rozlišení výstupního videa je 1920×1080 pixelů.

Tlačítka USB, volby kanálu a napájení jsou na přední straně pouzdra. Má malý displej a praktické dálkové ovládání, které je součástí balení.

ESPADA HD809

Malá krabička s anténním vstupem, konektorem microUSB a anténami v balení.

Digitální televizní tuner podporující standard DVB-T2 pro televizní vysílání ze zařízení se systémem Android.

Je kompatibilní s tablety, notebooky a chytrými telefony se systémem Android 4.1 a vyšší.

Připojení přes konektor USB, přesněji microUSB s funkcí OTG.

Sada obsahuje samotný box, smyčkovou anténu, bičovou anténu a teleskopickou anténu.

Openbox T2 USB DVB-T2/C USB

Jedná se o jednoduchý a robustní přijímač kompatibilní pouze se systémem Windows. Vestavěný čip Conexant CYC68013A zajišťuje stabilitu a rychlost přijímače a modulátor Silican Si216. příjem i slabého signálu. Umožňuje nahrávat a přehrávat uložené televizní programy. Video výstup v rozlišení 4:3 a 16:9.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS