Jak připojit PC k routeru přes kabel. Zkontrolujte a nakonfigurujte router

Jak připojit počítač k Internetu

Často existuje mnoho problémů, kdy potřebujete připojit počítač přes bezdrátovou síť na router nebo router. A pokud se pro tento proces používá síťový kabel, pak obvykle nedochází k překážkám. Toto připojení vyžaduje aktivní připojení k internetu.

Zároveň by mělo být zřejmé, že i v takových jednoduchých manipulacích se mohou objevit některé potíže a chyby, které se zdůrazňují, že i při připojování kabelového internetu pomocí kabelu LAN, zařízení nebude mít přístup ke světu Široká síť.

V článku se podíváme na to, jak můžete internet připojit přes kabel k počítači nebo notebooku. Všechny manipulace jsou zvažovány příkladem operačního systému Windows 7, ale budou také spravedlivé pro pozdější verze.

Jak vytvořit lokální síť mezi dvěma počítači?

Ahoj. Dalších 10-15 let. přítomnost počítače byla téměř luxusní, nyní i přítomnost dvou (nebo více) počítačů v domě. nikdo nepochybně je přirozená, že všechny výhody PC se objevují je připojen k místní síti a internetu, například: Síťové hry, sdílení místa na disku, rychlý přenos souborů z jednoho počítače do jiného a t.D.

Ne tak dávno, byl jsem „Lucky“ vytvořit domácí lokální síť mezi dvěma počítači na „rozdělit“ Internet z jednoho počítače do jiného. O tom, jak to udělat (v čerstvé paměti) v tomto příspěvku.

Jak připojit router do počítače nebo notebooku přes bezdrátové připojení?

Pokud chcete připojit domácí notebook na internet bez použití kabelu LAN, postupujte podle dalších akcí:

 • V pravém dolním rohu ochranné známky systému myši na ikonu přístupu k síti a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • V okně, které se otevře, vyberte bezdrátovou síť, o kterou máte zájem (podle názvu);
 • Zadejte příslušné heslo ověřování;
 • Podobně můžete připojit různá mobilní zařízení.

Stacionární majitelé PC mají také schopnost připojit jejich techniku ​​bezdrátové připojení.

To bude vyžadovat speciální modem USB, který je následující (vzhled různých modelů se může mírně lišit v závislosti na vestavěné nebo vnější anténě).

Na moderním operacím je ovladač pro nové vybavení automaticky dotažen, nemusíte nic nakonfigurovat. Pokud máte starší verze systému Windows XP, Vista nebo 7, můžete potřebovat manuální vyhledávání a instalaci ovladačů pro konkrétní model tohoto malého, ale velmi užitečného „USB přijímače“. Můžete si zakoupit takový modem Wi-Fi v úložišti počítače, jeho cena nebude zasáhnout kapsu mnoho a uživatel se bude moci zbavit potřeby vytáhnout kabel.

Dynamické a statické připojení k internetu

Po připojení kabelových konektorů a vybudování spojení mezi síťovým adaptérem počítače a zařízením Poskytovatele může být připojení k Internetu ladění. Především je nutné zvolit způsob připojení k hlavní síti, od specifických cílů. Existují 2 způsoby připojení:

 • Dynamické spojení je metoda, ve které je jednotlivá IP adresa přiřazená k počítači automaticky nastavena a mění se při transformaci počátečních parametrů. Zařízení společnosti Poskytovatele nezávisle přiřadí hodnoty síťového adresy a hlavní bránu. Během připojení počítače k ​​hlavnímu řádku se připojení k globální síti okamžitě vyskytuje bez nutnosti dodatečného zadávání dat identifikace od uživatele. Jediné nepříjemnosti s takovým připojením je možná reprezentace vzdáleného připojení k vaší adrese. V tomto případě musíte předběžně připojit k hlavnímu řádku, obejít router;
 • Statické spojení je metodou připojení, když jednotlivá IP adresa poskytovaná počítačem zůstává trvalá a určená k závěru smlouvy u společnosti Poskytovatele. Během této souvislosti uživatel vykazuje adresu v ručním režimu a také nezávisle předepisuje hodnoty hlavní brány a DNS serverů. Pokud nejsou žádné tyto informace ve smlouvě, můžete je najít v oddělení technické podpory společnosti Poskytovatele. Někteří poskytovatelé internetu pro licenční síť mohou zadat uživatelské jméno a heslo. Tyto informace jsou obvykle označeny ve smluvních dokumentech nebo jsou stanoveny účastníkem samostatně.

Jak vytvořit dynamické připojení

Vytvoření dynamického připojení k vytvoření série po sobě jdoucích akcí:

 • Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Start.
 • V zobrazené nabídce klikněte na řetězec „Síťová připojení“.

Menu

V nabídce „Start“ přejděte do sekce „Síťová připojení“

V „Parametry“ přejděte na možnost „Nastavení adaptéru“

V rozevírací nabídce Ethernet-Connection vyberte možnost „Vlastnosti“

V panelu Vlastnosti je nutné zvýraznit řetězec IP verze 4 (TCP / IPv4), po které otevřené „vlastnosti“

V posledním kroku aktivujte „Get IP adresa automaticky“ Přepíná a „Získat adresu serveru DNS automaticky“

Nyní je dynamické spojení připraveno k použití.

Jak vytvořit statické připojení

Chcete-li vytvořit statické připojení, musíte provést následující kroky:

 • Opakujte posloupnost akcí odstavců 1-6 předchozí instrukce (vytvořit dynamické připojení).
 • V instalačním panelu vlastností protokolu protokolu protokolu TCP / IPv4 aktivujte „Použít následující adresu IP“ a „Použít následující adresy serverů DNS“.

V panelu vlastností protokolu protokolu TCP / IPv4 aktivujte „Použít následující adresu IP“ a „Použít následující adresy serverů DNS“

V panelu vlastností protokolu TCP / IPv4 zadejte parametry přijaté od poskytovatele

Všechny, statické spojení je založeno.

V současné době většina domovských účastníků internetu platí dynamické připojení, protože hlavní cesta je připojit přes router. Statické připojení je aplikováno s připojením modemu nebo s přímým připojením.

Při použití připojení ADSL-modemu jsou použity pouze statické adresy použité internetem.

Jak strávit internet v domě?

Jak připojit počítač k internetu přes Wi-Fi router

Router (nebo router) je speciální zařízení, jehož cílem je předávání datových paketů mezi globální sítí a připojeny k směrovači zařízení. Externě jakýkoliv wi-fi router je malý blok s jedním nebo více anténami.

Na zadním panelu směrovače jsou porty pro připojení patch kabelu (internetový kabel) a porty LAN, které se používají pro vodítko připojené k síti. Wi-Fi povlak a síla signálu závisí na počtu antén.

Standardní směrovač má jednu nebo dvě antény a poloměr potahování až 150-200 metrů. Takový ukazatel je dostačující k použití v bytě nebo v domě. Pokud je potřeba vytvořit bezdrátovou síťovou síť pro kanceláře a další velké pokoje, používají se směrovače se 4 anténami nebo speciální extenzory. malé pomůcky, které rozšiřují stávající zónu krycího routeru.

Existuje několik způsobů připojení k internetu pomocí bezdrátového routeru:

 • Vytvoření jediného přístupového bodu. V důsledku toho se můžete připojit k síti jakékoli domácí gadget, který podporuje technologii Wi-Fi (notebooky, počítače, smartphony, tablety, chytrý televize a další);
 • Kabelové připojení k routeru vytvořit domácí síť. Můžete nejen vytvořit přístupový bod, ale kdykoliv připojit počítač k routeru pomocí náplasti kabelu a porty LAN. Před připojením dvou nebo více počítačů k Internetu se ujistěte, že je k routeru připojen hlavní napájecí kabelový ethernet. V opačném případě stačí vytvořit domácí síť bez přístupu k Internetu.

Windows Připojení systému Windows s již nakonfigurovanou síť Wi-Fi

Nejjednodušší způsob, jak získat přístup do globální sítě, je použití již povoleného a nakonfigurovaného routeru. Pokud jste v provozu s možností přístupu k Wi-Fi, můžete snadno připojit svůj notebook na internet nebo jakýkoli jiný gadget.

 • Musíte otevřít okno Správa sítě Wi-Fi a zobrazit seznam dostupných připojení;
 • Každý přístupový bod má své jméno. Najděte správné jméno a klikněte na něj. Dále zadejte heslo (pokud otevřená síť není nutná pro zadání hesla).
 • Zařízení se automaticky připojit k hotspotu a můžete začít používat Internet.

Poznámka: Při instalaci bezdrátového připojení s routerem se zařízení zobrazuje kvalitu signálu. Pokud je síť špatná, může způsobit náhlý odpojení internetu nebo nemožnosti připojení i správným heslem. Doporučujeme, abyste se přiblížili k směrovači blíž a pokusili se znovu konfigurovat připojení.

Je důležité si pamatovat bezpečnost osobních údajů při používání veřejných otevřených sítí Wi-Fi. Pomocí těchto připojení může útočník snadno přistupovat k osobním údajům, které jsou uloženy v zařízení. Ty mohou být data platebních karet, hesla, přístup k e-mailu, cloudové služby.

Při připojení k veřejným Wi-Fi na přeplněných místech nedoporučujeme platit nákupy na internetu a jít do internetových bankovních míst. To může způsobit důvěrné informace. Použití otevřených sítí pro běžné šití vám nemůže poškodit ani váš počítač.

Nastavení nového routeru

Pokud jste si zakoupili nový router a chcete jej nakonfigurovat, abyste se mohli dále připojit k Internetu, můžete to udělat za 10 minut. Všechny směrovače jsou nakonfigurovány v jediném schématu, takže vznikají žádné potíže. Jediná věc, kterou potřebujete zvážit, je přítomnost internetového kabelu ve vašem domě. Postarejte se o připojení této služby od poskytovatele.

Postupujte podle pokynů pro nezávisle vytvořte přístupový bod Wi-Fi:

 • Rozbalte směrovač. Ve své konfiguraci naleznete samotné zařízení, šňůru pro připojení jiných zařízení a napájecího kabelu. Většina zařízení je také dodávána s disky pro první nastavení a některé modely mohou být odnímatelné antény;
 • Pokud jsou odpojeny, připojte anténu do routeru. Pak rozbalte směrovač. Na zadním panelu jsou dva typy konektorů. WAN (pro připojení internetového kabelu) a LAN (pro vytváření spínacích zařízení uvnitř stejné sítě). Některé modely mohou také mít USB porty, které lze použít pro připojení flash disků;
 • Připojení k portu WAN Internetu, který provedl poskytovatele v místnosti (také tento port může být jednoduše označen slovem internetem a musí být namalován ve žlutém);
 • Poté zapojte napájecí kabel, konektor, pro který má kulatý tvar a je také na zadním panelu routeru;
 • Zapněte přístroj do výstupu a na celém zadním panelu stiskněte tlačítko napájení. Jeden nebo více indikátorů LED na bydlení routeru by měly začít pracovat.

Jak připojit počítač k routeru přes ethernetový kabel

Stacionární majitelé PC mají zájem, jak připojit směrovač do počítače přes ethernetový kabel. Chcete-li to provést, rozbalte zařízení, umístěte jej v blízkosti napájení a vyberte kabel. Na každém konci musí být stejné čtvercové západky, stejně jako kontaktní místa na jedné ze stran. Západky umožňují bezpečně zajistit kabel v hnízdě.

 • V routeru vložte kabel do portu označeného „domácí sítě“ nebo LAN.
 • Natáhněte kabel ke stacionárnímu PC a vložte jej do zásuvky umístěné vzadu. To je zveřejněno na síťové kartě nebo základní desce. Z jiných záznamů se vyznačuje charakteristickým vzhledem. vypadá to jako čtvercová díra.
 • Pokud směrovač ještě není připojen k modemu, druhý kabel vyprší z portové vložky do zásuvky, který se nachází odděleně od všech. Obvykle je to trochu daleko od zbytku, může vyniknout různými barvami.

Během vložení kabelů musíte slyšet klidný kliknutí. označuje, že kabel je bezpečně upevněn v otvoru. Některé modely PC mají žárovku pro indikaci, která se rozsvítí vedle vstupu sítě po připojení kabelu. Pokud pracovala, není problém s routerem nebo kabelem, systém funguje.

Pokud potřebujete připojit 2 počítače do routeru, musíte jednat na stejných pravidlech. jedna kabelová vložka do portu LAN 1, druhý. v LAN 2. To může být nejen stacionární zařízení, můžete provést část domácího notebooku pomocí drátu. Po provedení připojení musíte pouze zkontrolovat provoz sítě na každém zařízení, upravit jeho nastavení, které budeme říct o něco nižší.

Připojte směrovač

Pro připojení směrovače musíme vytvořit internet v jednom ze svých konektorů a ostatním připojením všech gadgetů pro domácnost. Všechny tyto konektory jsou umístěny, nejčastěji, ne zadním panelem routeru. Podívat se tam. Jeden z nich musí být podepsán jako „internet“ a zbytek. jako „LAN 1“, „LAN 2“, „LAN 3“, a tak dále, v závislosti na množství. Instrukce je taková.

 • Zapněte směrovač v výstupu.
 • Vezměte si drát, který vám přináší internet v bytě, a uvízl to v konektoru, přes který „internet“ je napsán. Nyní je váš router připojen k globální síti.
 • Položte síťový konektor na systémového bloku počítače. Nejčastěji se nachází na zadním panelu, v blízkosti připojení USB, kde se držet flash disky. Pokud je to váš domácí notebook, pak je síťový konektor s největší pravděpodobností umístěn na jednom z bočních stran.
 • Připojte síťový kabel s jednou koncem této konektivity. Vede k síťové kartě tohoto zařízení.
 • Připojte druhý konec kabelu k libovolnému konektoru routeru s nápisem „LAN“. Na vašem počítači by se měl zobrazit v Internetu. Použijte zbývající konektory „LAN“ pro připojení zbytku vašich domovských gadgetů.

Rada. Router obvykle má světelné ukazatele, které vás mohou informovat o průběhu práce. Jeden z nich by vás měl informovat, že router je součástí sítě. Pokud jste správně připojili zařízení k Internetu, řekne vám další indikátor. Samostatné žárovky naznačují, že každý z „LAN“ pracuje správně.

Jak připojit router do počítače nebo notebooku přes kabel

Nejjednodušší typ připojení, ze kterého začne konfigurace bezdrátové sítě a další instalace směrovače je směrovač a připojení počítače se speciálním kabelem. Chcete-li nainstalovat komunikaci, stačí vložit připojovací vodič s konektory RJ-45 k síťové kartě počítače a distributorem portu routeru. Po tomto postupu bude připojení instalováno automaticky a téměř okamžitě.

Pro přímé připojení připojte síťovou kartu s distribučním přístavem routeru

Hlavní věcí je, že je třeba si pamatovat: kabel připojující s počítačem by měl být vložen do skupiny distribucí zásuvek a ne přijímání. Pokud tato podmínka není respektována, nedochází k žádnému připojení, protože router bude zvažovat PC Server zprostředkovatele a očekává od jejího přenosu dat dávkových dat.

Možné problémy s přístupem k internetu

Nedostatek přístupu k různým webovým stránkám může být způsoben poruchou modemu nebo směrovače.

Mnoho lidí používá modem pro připojení k Internetu (například z Rostelecom), což je fyzické zařízení přenosu digitálních dat na analogových kanálech. Modem převádí analogový signál do digitálního a naopak.

Router (například z TP-LINK) je fyzické zařízení, které se připojuje k Internetu prostřednictvím kabelové, bezdrátové nebo mobilní sítě. Kromě toho může kombinovat do jedné lokální sítě Všechna zařízení vybavená síťovými porty Ethernet a adaptéry Wi-Fi. S ním mohou místní účastníci sítě volně vyměňovat soubory a dálkově ovládat jiná zařízení (například tiskárny, televizory atd. D.).

Je třeba se podívat na router. Pokud na něm blikají modré nebo zelené indikátory (výrobci mohou používat různé barvy), je normální a označuje stabilní připojení k internetu a místní síti.

Pokud je však pozorována nepřetržitě blikající oranžová (nebo červená) světla, obvykle neuvádí žádné připojení. Totéž platí pro modem. blikající oranžové světlo obvykle svědčí o rozbití nebo chybě.

Pokud indikátory označují přítomnost problému na obou zařízeních, měli byste se pokusit znovu vypnout a na nich. To znamená restartovat. Tuto akci lze provést, i když indikátory mrknou normálně. existují některé směrovače, které někdy potřebují restartovat tak, aby fungovaly správně.

Po několika minutách se modem nebo router musí znovu připojit k poskytovateli. Chyba může být způsobena aktualizací serverů poskytovatele samotného.

Pokud to problém nevyřeší, můžete resetovat nastavení směrovače nebo aktualizovat firmware. Chcete-li zkontrolovat, zda je problém skutečně přidružen k routeru, můžete připojit ethernetový počítačový kabel přímo na modem, obejít routeru. Pokud je připojení obnoveno, stane se jasné, které zařízení způsobí problém.

Pokud problémy se sítí vznikají pouze s jedním počítačem v místní síti, pak s největší pravděpodobností tuto chybu softwaru. To může být způsobeno virem, jakákoliv škodlivý nebo chyba v prohlížeči. Musíte zkontrolovat systém pomocí programu Antivirus a nainstalovat jiného prohlížeče a zkuste otevřít webovou stránku pomocí nového programu. Další chyby jsou možné například nesprávně nakonfigurovanou firewall.

Jak se ukázalo, připojit se k routeru přes kabel je snadný. A s možnými problémy se sami zvládnete. Jako poslední možnost můžete vždy zavolat odborníky poskytovatele.

Certifikovaný specialista na bezpečnost počítačových sítí. Směrování dovednosti, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS