Jak připojit počítač do přístupového bodu telefonu. Jak připojit Internet na počítači prostřednictvím přístupového bodu v telefonu

Telefon na Android jako modem pro počítač (USB). A co dělat, pokud internet nefunguje při distribuci z telefonu

dobrý čas!

Téměř všechny moderní smartphony na Androidu mohou pracovat v režimu modemu. t.E. „Sdílet“ (Sdílet) s vaším internetem 3G / 4G (Wi-Fi) s počítačem nebo notebookem.

A musím vám to říct, že v některých případech. Neexistuje žádná alternativa k tomuto (například v malých okresních centrech, kde neexistuje žádné kabelové spojení; nebo v nových budovách, kde byl jednoduše stráven jednoduše. ).

Vlastně t.na. Téma je populární a je zde vždy mnoho otázek. pak v tomto článku jsem se rozhodl vytvořit vše a ukázat na jednoduchém příkladu, jak nakonfigurovat telefon na Android pracovat v režimu modemu pro počítač (při průchodu nejvíce Typické problémy).

Pro jednodušší vnímání. Materiál je zdoben formou krok za krokem instrukce (s vysvětlením každé akce).

V blízkosti tématu (na pomoc)!

Stejně jako u Androidu distribuujte internet přes Wi-Fi nebo Bluetooth. další instrukce

Připojení smartphonu do počítače jako modem

Chcete-li připojit, musíte mít USB vodič (pro připojení smartphonu s PC).

 • Připojte inteligentní zařízení s PC pomocí adaptéru;
 • Ihned po připojení smartphonu na jeho obrazovce se zobrazí dialogové okno s žádostí o výběr režimu připojení. Ignorovat toto okno a zavřít ji;
 • Přejděte do hlavního menu zařízení a přejděte na nastavení telefonu;
 • Otevřete okno Nastavení modemu USB a nastavte jej do režimu „Enabled“, jak je znázorněno na obrázku;
 • Po zapnutí režimu modemu na smartphonu počítač automaticky spustí instalaci požadovaného softwaru disku. V procesu instalace se ovladač zobrazí několik dialogových oken. Musíte poznamenat oprávnění k následnému připojení modemu, stejně jako určete požadovaný typ připojení sítě);
 • Po instalaci počítače počítače bude připojen k síti. V oblasti pro oznámení operačního systému se zobrazí ikona síťového připojení.

Poznámka! Počítače se staršími verzemi operačního systému, například Windows XP / VISTA, nelze automaticky spustit instalaci požadovaných ovladačů. Podle v tomto případě musíte stáhnout smartphone výrobce z oficiálních webových stránek.

Pro připojení k internetu byl rychlejší, v nastavení mobilního internetu smartphonu vyberte 3G Technologie připojení.

Mobilní telefon jako modem

Druhý způsob připojení počítače k ​​Internetu prostřednictvím mobilního telefonu je použití mobilního telefonu jako modemu. Na rozdíl od „přístupového bodu“ tato metoda pracuje s nejmodernějšími mobilními telefony.

Vzhledem k tomu, že tento způsob připojení k mobilnímu internetu je spíše komplikovaný. Podíváme se na to krok za krokem.

Připojte svůj mobilní telefon k počítači.

Připojte svůj mobilní telefon k počítači pomocí kabelu nebo Bluetooth. Po připojení, nainstalujte program synchronizace mobilního telefonu s počítačem. Může to být program Nokia Suite, pokud máte telefon od společnosti Nokia, nebo program Samsung Kies, pokud máte telefon od společnosti Samsung. Pokud je součástí s telefonem s ovladači, pak je nainstalujte.

Po připojení a instalaci všech potřebných programů v Správci zařízení by se měl zobrazit modem mobilního telefonu.

Vytvoření nového připojení k internetu.

Po připojení mobilního telefonu k počítači můžete začít vytvářet nové připojení k Internetu. Chcete-li to provést, otevřete ovládací panel. centrum pro správu sítě a Internetu a společný přístup.

V okně Síťové a sdílené přístupové centrum klikněte na odkaz Nastavení nového připojení k síti „.

Poté se otevře okno „Instalovat připojení k síti“. Zde je třeba vybrat „Konfigurace telefonního připojení“ a klikněte na tlačítko „Další“.

V dalším okně musíte zadat číslo vytáčení, uživatelské jméno a heslo. Tato data budou použita modemem pro připojení k Internetu. Chcete-li získat číslo vytáčení, přihlašovací jméno a heslo. kontaktujte svého mobilního operátora.

Po zadání všech dat klikněte na tlačítko „Připojit„. Pokud jste v pořádku, pak se počítač musí připojit k Internetu.

Stvořitel webu Comp-Security.Síť více než 2 000 článků o opravě počítačů, práce s programy, nastavení operačních systémů.

Zeptejte se dotazu v komentáři pod článkem nebo na stránce „Položit otázku“ a určitě obdržíte odpověď.

připojit, počítač, přístupového, bodu, telefonu

Dobrý článek, jen zde více či méně je napsáno, jak se připojit, mohl bych se připojit prostřednictvím přístupového bodu. A s modemem ještě není přišel, ale nevzdávám se.

A jaký způsob připojení Internetu prostřednictvím mobilního telefonu je nákladnější, prostřednictvím přístupového bodu nebo jako modemu?

Přístupový bod bude používat trochu více provozu. Rozdíl je však velmi malý, v praxi budete s největší pravděpodobností ještě nevšimnout rozdíl.

Jak kontaktovat poskytovatele mobilních komunikací?

Vaše otázka není jasná. Konkrétní prosím

Snažím se projít přístupovými body a počítač vyžaduje bezpečnostní klíč. Kde to vzít?

Všechno je správné a mělo by být. V nastavení mobilního telefonu, kde zapnete funkci „Access Point“, musí být heslo zadáno pro připojení k Wi-Fi.

V počítači není Wi-Fi. Smartphone je připojen k vlákno přes smartphonu Wi-Fi přes USB Plug na PC. Jak nakonfigurovat telefon a počítač tak, aby počítač využívá internet z telefonu přes USB a samotný telefon, zase vzal internet pomocí Wi-Fi, a ne z mobilního SIM Internetu.

Jak připojit počítač se systémem Windows 7 na Internet přes Android telefonu

Wikihow pracuje na principu Wiki, což znamená, že mnoho našich článků napsal několik autorů. Při vytváření tohoto článku o jeho editaci a zlepšování pracovali, včetně anonymních, 18 osob (a).

Počet názorů tohoto článku: 11 954.

Pomocí připojení k přenosu telefonu s PC zvaným „vazba“ (Tenterh). Proč chcete svázat telefon do počítače? Je zřejmé, že důvodem je použití dat vašeho mobilního poskytovatele a internetového plánu na vašem počítači, když jste pryč od kabelových nebo Wi-Fi připojení.

Zdá se, že to bude snadné udělat správně? Existuje žádost o to? No, ano, a ne. Lee je to? Opět: Ano a ne. Už zmatený, ne? Pravdou je, že „záleží“. Zatímco tento článek není určen k tomu, aby vás plně naučilo neustále se měnící politiku pro tlustení každé jednotlivé poskytovatele služeb, nebo vás nese někdy obtížnými kroky rutiny vašeho telefonu, ona (doufáme), aby vás osvětlila, jak učinit skutečné spojení Jakmile se postaráme o přípravu.

Určete, zda telefon může vytvořit „přístupový bod“ Wi-Fi. Pokud na tuto otázku neznáte odpověď, vyhledejte „Android telefony s bodem přístupu“ a přidejte číslo modelu telefonu a musíte se rychle zjistit, zda má být váš telefon přístupný.

Stáhnout, najít a spustit aplikaci Hot Spot aplikace. Postupujte podle pokynů na obrazovce a nastavte přístupový bod (téměř vždy existuje další měsíční poplatek, ze kterého musíte souhlasit).

Ujistěte se, že je mapa Wi-fi zapnuta na notebooku nebo stolním počítači. Někdy je to tlačítko, někdo má softwarový přepínač (zpravidla, je to na tři panelu nástrojů v systému Windows). Můžete také zkontrolovat v Ovládacích panelech. Sítí.

Aktualizace bezdrátových sítí. Měli byste vidět jméno jako „Android Telefon“ nebo „Android Tether“ ve vašem seznamu bezdrátových sítí.

Připojení k síti vázání v Androidu, stejně jako jiné připojení Wi-Fi.

Otevřete svůj oblíbený prohlížeč a užijte si všude, kde je služba mobilní telefon!

Jak připojit telefon k počítači jako modem Bluetooth

Pokud se vypnul kabel USB, pak použijte Bluetooth. Tato metoda funguje pouze v podmínce, že počítač má tento komunikační modul. Připravte se na párovací zařízení. Zohlednit následující kroky:

 • Ujistěte se, že je v telefonu Bluetooth a GSM a pouze první modul v počítači.
 • PC by měl stát nejnovější ovladače. V případě potřeby je aktualizovat.
 • Telefon musí podporovat 3G nebo 4G. Musí být aktivní.
 • Práce v tomto režimu zatížení smartphonu, takže to rychleji vypouští. Ujistěte se, že je dostatek náboje.

Bluetooth na PC: YouTube / Victor Felk. TO

Nyní se obrátíme na připojení telefonu na notebook nebo PC jako modem. Zvažte příklad v systému Windows 10:

 • Aktivujte Bluetooth na smartphonu. Udělat to v horní části závěsu.
 • V počítači otevřete panel Oznámení a přejděte na parametry Bluetooth.
 • Otevře se okno, ve kterém přidá připojení přes tento komunikační modul pomocí odpovídajícího tlačítka.
 • Vyberte Bluetooth a potom mobilní zařízení.
 • Na telefonu se zobrazí oznámení o připojení. Uveďte čísla, pro které jsou zaměřeny na správnost spojení (měly by být stejné na PC a smartphonu).
 • Přijměte pozvání na telefon a na počítači CAPER „CONNECT“.
 • Když se párování aktivuje, přejděte do nastavení přístupového bodu na smartphonu.
 • Najít položku „modem Bluetooth“ a posuvník přepněte do aktivní polohy.
 • Na PC otevřete systémový zásobník, vložte pravé tlačítko myši na ikonu připojení Bluetooth a vyberte připojení k osobní síti.
 • Otevře se okno, ve kterém chcete vybrat mobilní zařízení pravým tlačítkem myši a proveďte přímé připojení.

Metody distribuce mobilního internetu

Připojení telefonu k počítači se provádí s kabelovou a bezdrátovou cestou. pomocí kabelu USB a přes přístupový bod Wi-Fi.

Kromě toho můžete distribuovat mobilní internet přes Bluetooth, ale tuto metodu budeme považovat za poslední výhody, protože má menší výhody než dva další.

Wi-Fi přístupový bod

Nejúčinněji distribuovat mobilní provoz na několik zařízení přes Wi-Fi, pokud pracujete s notebookem nebo počítačem s vestavěným adaptérem Wi-Fi. Poté smartphone provede funkci routeru.

V nabídce Nastavení naleznete „Wi-Fi Access Point“ a aktivujte. 2. Dále klikněte na „Nastavení přístupového bodu„. 3. Ujistěte se, že Wi-Fi-rozsahy telefonu a počítače se shodují 4. Konfigurujte limit provozu nebo jen vypněte. 5. Zadejte název sítě, bezpečnostní kód pro připojení počítače.

Smartphone je aktivován osobním Wi-Fi přístupem pro všechny heslové zařízení. Nezapomeňte, že internet musí pracovat na smartphonu.

Výhody tohoto typu komunikace v širokém rozsahu pokrytí, rychlá rychlost připojení k internetu, stejně jako schopnost připojit různá zařízení paralelně. Jediný mínus je, že smartphone spotřebovává spoustu energie a rychle sedí.

Distribuce Internetu na počítači přes USB modem

Na rozdíl od bezdrátového připojení přes Wi-Fi, připojení přes USB modem má důležité výhody: baterie smartphonu nevyplní; Distribuce internetu na všech zařízeních bez modulu Wi-Fi; Kvalita internetu je vyšší a stabilnější.

Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB a nakonfigurujte telefon, který má být připojen následujícím způsobem:

Otevřete Nastavení sítě a přístup k internetu a modem

Zapněte modem USB posunutím jezdce a zkontrolujte, zda je kabel správně připojen na obou stranách.

Na displeji v okamžiku připojení otevře okno s návrhem vytvořit počítač s veřejným dostupným. To není nutné, takže stačí kliknout na „Ne“.

Nyní můžete použít mobilní internet v počítači.

Nevýhody USB drátu:

Povinná dostupnost vhodného drátu;

Prostřednictvím Bluetooth Pokud předchozí způsoby distribuce mobilního internetu na PC nefungují, pomůžete modemu Bluetooth. Pro aktivaci je nutné:

Povolit Bluetooth na zařízeních 2. Najít na smartphonu mezi připojení Bluetooth Počítač. 3. Pokud je to nutné, zadejte nebo schválit kód konjugace. 4. Přejít na další cestu: Nastavení připojení Bluetooth Point.

Nevýhody: Obtížná metoda připojení, malý rozsah působení je menší než 10 metrů, telefon se rychle vypustí.

Takže jste se dozvěděli o způsoby distribuce Internetu z smartphonu, který umožňují počítač nebo notebooku mít aktivní přístup k síti. Důležité setkání nebo naléhavá práce mimo dům nyní nemusí odložit.

Téměř každý moderní telefon s pracovním internetem může provádět modemové funkce.

Přes Wi-Fi (relevantní pro notebooky a další. Smartphone)

Připojení přes USB, samozřejmě, pohodlný, ale představte si, zda nemáte počítač, ale notebook a všechny přístavy jsou již zaneprázdněni? Kromě toho, pokud jste na silnici (řekněme), pak každý nadměrný drát může mít obrovské nepříjemnosti.

Vytvořeno pomocí Wi-Fi sítě umožňuje sdílet síť ihned na několik zařízení: Řekněme na notebooku a jiný smartphone (například).

Jak se to dělá: První akce jsou podobné. zkontrolujte, zda je v telefonu 3G / 4G síť a otevřete nastavení sítě v Android, „více“ kartu (viz. Obrazovka níže).

Dále v záložce režimu modemu povolte „Wi-Fi Access Point“. Poté nastavte nastavení přístupového bodu: Jméno sítě a přístupové heslo.

Poté se můžete připojit k této síti Wi-Fi, jako je jakýkoli jiný. Pokud si vezmete notebook. pak jednoduše klikněte na ikonu sítě v zásobníku, ze seznamu dostupných sítí vyberte, kterou jsme vytvořili: Chcete-li přistupovat k zadání hesla.

Obecně, pokud je vše pravdivé. ikona sítě bude aktivní, můžete použít internet.

Jen v případě!

Pokud najednou máte síť Wi-Fi bez přístupu k internetu. t.E. Žlutá vykřičník na něm začala hořet, pak si přečtěte materiály tohoto článku

Windows telefon jako modem #

Tato funkce se nazývá „přístup k Internetu k Internetu“ a je umístěn v „Seznam aplikací Nastavení Celkový přístup k internetu“.

Sdílejte internet přes Wi-Fi

Ujistěte se, že „běžný přístup k internetu“ je povoleno. Upozorňujeme, že pokud náš mobilní poskytovatel dat nepodporuje použití modemu, zobrazí se chybová zpráva.

Zkontrolujte název a heslo pro síť Wi-Fi klepnutím na tlačítko „Setup“. V novějších verzích modelů telefonu je název dáno na základě názvu zařízení.

Existuje malý trik pro případ, kdy poskytovatel mobilních dat nepodporuje tuto funkci:

 • Nainstalujte jakýkoliv software proxy (například Tether-X) v telefonu.
 • Zapněte si vlastní síť Wi-Fi v počítači. Do vytvořené sítě a ujistěte se, že server proxy spuštěn (v aplikaci Tether-X vyberte možnost „Spustit proxy engine“).
 • V počítači nakonfigurujte proxy s IP adresou našeho telefonu (adresu naleznete kliknutím na síť Wi-Fi připojené) a 8080 jako port. Nezapomeňte vrátit nastavení proxy zpět po skončení práce.

Nyní může náš počítač procházet internet prostřednictvím mobilního připojení.

Sdílejte internet přes USB #

Bohužel neexistuje žádný standardní způsob, jak to udělat. Existují však samostatné techniky pro podobnost, které nám mohou v této situaci pomoci.

Sdílejte internet přes Bluetooth #

Upozorňujeme, že tato funkce je k dispozici, počínaje telefonem Windows 8.1, Aktualizace 1.

připojit, počítač, přístupového, bodu, telefonu

Nyní můžete použít náš telefon Windows jako modem pro práci na internetu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS