Jak připojit router do Smart TV LG. Konfigurace připojení televizního připojení k Wi-Fi

Jak nastavit Wi-Fi na televizoru. instrukce od profesionála

Chcete-li přehrávat obsah na velké televizní obrazovce, musíte nejprve nakonfigurovat připojení k Internetu. Existují dvě metody synchronizace. kabelové a bezdrátové. S prvním způsobem je vše jasné. Uživatel připojuje ethernetový kabel k konektoru LAN, dostane přístup k internetu. Nicméně, málo lidí ví, jak připojit televizor na Wi-Fi? Některé obtíže s tím mohou vzniknout.

Specifičnost připojení přímo závisí na tom, zda je technologie Wi-Fi podporována televizorem. Pokud ano, musíte ji připojit k routeru. Pokud však používáte starý model, který nepodporuje přenos internetového signálu rozhlasovým kanálem, budete muset používat další zařízení.

Smart TV TV připojení k Wi-Fi internetu

Smart TV Úvod do televizorů významně změnil jejich použití. prohlížení vašich oblíbených filmů, přístup k YouTube a další inovace. Proto musíte pochopit, jak připojit televizor do bezdrátové sítě. Bez přístupu k Internetu Smart TV ztrácí celý smysl.

Chcete-li se připojit k celosvětové síti, potřebujete Wi-Fi router s přístupem k internetu. notebook nebo počítač není vyžadován. Dále závisí na modelu televizoru: od roku 2017, téměř všechny modely mají vestavěný adaptér Wi-Fi. Pokud tomu tak není, musíte si koupit a připojit k televizoru.

Poté je spojení sníženo na provoz v menu televizoru.

 • Zadejte nabídku Nastavení.
 • Vyberte „Bezdrátové sítě“.
 • V seznamu klikněte na síť, zadejte heslo.
 • Instalace připojení.

Vypadá to, že schéma televizního spojení na Smart TV přes Wi-Fi. specifika se zobrazují při zvažování konkrétního výrobce.

Doslov

Takže vše je velmi jednoduché a srozumitelné. Pokud máte jiný model, nebo dokonce další výrobce, pak si myslím, že by neměly být žádné problémy. A pokud jsou nějaké potíže, pak napište v komentářích, pochopíme dohromady.

Připojil jsem televizor přes TP-Link TL-WR841N (s ním bylo připojeno více než 5 dalších zařízení). Mám rychlost internetu až 15 mb / s, skutečnou rychlostí 2 mb / s. Chytré televizní problémy si nevšimly. Video z služby YouTube a další služby ukazuje vynikající a bez prodlení.

Funkce iPhone a Smartphone na Android

Výše uvedené hlavní metody bezdrátového připojení televizoru a smartphonu na základě operačního systému Android. Ale nejen majitelé těchto telefonů mohou vyhodnotit výhody synchronizace, protože je také k dispozici pro zařízení Apple, zejména pro iPhone.

Implementovat LG Smart TV a IOS OS pomocí vodičů, můžete Wi-Fi stažením speciální aplikace.

Stejně jako v Androidu, můžete použít protokol vysílání k iPhone. Akce budou podobné:

 • Nainstalujte, aktivujte v televizoru SMART SHARE WIDGET;
 • Download v App Store Application Imedia Share. Spustit ho na iPhone;
 • Můžete nainstalovat placenou žádost o renovaci obrazovky na základě LG Smart TV

Oba operační systémy (Android a IOS) mají podobný způsob vysílání na Wi-Fi, ale pro tuto aplikaci určenou speciálně pro každou. Znát jména a technologie práce s nimi je snadné konfigurovat synchronizaci.

Možnosti připojení

Existuje několik způsobů, jak přizpůsobit připojení k Internetu v televizi. Nyní bude o chytrých televizních modelech pracujících na základě operačního systému WEBOS. S pravidelným televizním zařízením můžete také zadat Internet, ale pro to potřebujete laptop a kabel HDMI.

Každý uživatel může používat internet ke konfiguraci jakýchkoli speciálních znalostí, dovedností. Odborníci přidělují tři hlavní způsoby připojení:

 • Bezdrátové připojení. Uživatel se připojuje k domácí síti (router).
 • Do televizoru musí být vložen kabelové. ethernetový kabel, jmenovitě v konektoru LAN.
 • Alternativa. Zařízení nepodporuje standardní bezdrátovou internetovou komunikaci, takže uživatel připojuje přenosný wi-fi router.

Samozřejmě, každý z uvedených způsobů, jak vstoupit do internetu z televize LG má své silné a slabé stránky, které budeme podrobně mluvit, ale o něco později.

Můžete si přímo zasítovat webové stránky z předinstalovaného prohlížeče, ale můžete také stáhnout další programy. Tento aspekt nemá zásadní význam.

Do síťového kabelu protahování celého bytu nedodal další nepříjemnosti, je nutné naplánovat spojení předem. Proto není překvapující, že je to technologie Wi-Fi, která používá největší popularitu. Proto je od ní a začíná.

Přes Wi-Fi

Bezdrátové připojení TV-zařízení k internetu přes router. nejjednodušší a praktická volba. Za prvé, uživatel stráví minimálně volný čas. Za druhé, není třeba skrýt ethernetový kabel. Chcete-li zjednodušit autorizační postup a urychlit synchronizaci zařízení, použijte technologii WPS.

Pro připojení televizoru na internet přes Wi-Fi nemusíte vytáhnout zkroucený pár přes byt nebo dům. Získat jakékoli příslušenství také nepotřebujete. Stačí připojit Smart TV k Marchutizer. Samozřejmě musíte nejprve připojit směrovač do sítě a odpovídajícím způsobem jej upravit.

Další způsob připojení televizoru na síť Wi-Fi. pomocí technologie Ad-hoc. Chcete-li vytvořit takovou síť, nebudete potřebovat router. Nejprve se uživatel připojí k televizoru PC pomocí místního serveru DLNA. Nelze zadat Internet přes LG TV, nemůžete, ale můžete vysílatelné soubory vysílat z počítače na velkou obrazovku televizoru. Je to velmi pohodlné.

Teďme si promluvit o nastavení WAIFA na LZ. V procesu prvního spuštění televizního zařízení požaduje operační systém WebOS oprávnění uživatele automaticky připojit k Internetu. Majitelé zpravidla tento požadavek často ignorují, protože věří, že je to „zbytečná“ funkce. V důsledku toho se okamžitě porušují vyhledávací kanály.

Pokud nebylo provedeno automatické nastavení, postup pro následné připojení k Internetu bude proveden ručně. Chcete-li to provést, musíte se držet jednoduchý krok za krokem:

 • Spusťte televizor, přejděte do části „Nastavení“ kliknutím na tlačítko „Nastavení“ na dálkovém ovladači.
 • Otevřete pododdíl „Síť“ (ikona ve tvaru planety) a přejděte na kartu Síťové připojení.
 • Vyberte zdroj signálu. v našem případě je Wi-Fi. Pro připojení kabelu klikněte na „LAN“.
 • Spusťte automatické nastavení, v důsledku toho budete muset zadat heslo z routeru. Alternativní způsob. stisknutí tlačítka WPS v době, Systém kabelu požádá o heslo.

Jak si můžete všimnout, v tom není nic těžkého. V důsledku toho bude televizní zařízení připojeno k Internetu, což znamená, že uživatel bude moci přehrávat mediální obsah v režimu online.

Pokud potřebujete zadat další parametry pro připojení k globální síti (IP adresu nebo SSID), pak automatická konfigurace nebude pro vás přesně správná.

Přes lan kabel

S výhodou uživatelé věří, že je to méně pohodlný způsob, zejména ve srovnání s Wi-Fi. Hlavní obtížnost spočívá v tom, že instalační práce budou provedeny předem: doma, apartmány.

Pokud je pochodovník připojen k Internetu, bude vyžadován další zdroj, protože kanál Ethernet odešle signál výhradně na jedno zařízení. Nicméně, můžete vždy připojit LG TV k síti přes router.

Další nevýhodou zohlednění způsobu je považována za skutečnost, že i poslední modely televizního vybavení LG poskytují podporu pro ne všechny populární normy sítě, v souladu s tím, které domácí poskytovatelé pracují. Problémy s kompatibilitou například vzniknou, pokud je internet připojen podle normy L2T nebo PPPoE. TV Trite nezjistí kabel vložený do konektoru.

Jak nastavit Internet na televizi v takové situaci? Použijte router a připojte server PPPoE přes něj. Není nutné vyděsit dříve, praxe ukazuje, že se jedná o skutečně účinný způsob řešení problémů.

Pokud zařízení není vybaveno vestavěným adaptérem Wi-Fi, můžete si vždy zakoupit směrovač LG TV.

Wi-Fi LG TV adaptér

Jak již bylo zmíněno dříve, ne všechny chytré televizní modely podporují bezdrátové připojení k internetu. V tomto případě zadejte internet z televizoru po připojení ethernetového kabelu v portu LAN nebo v důsledku akvizice adaptéru Wi-Fi.

Externí síťový modul (optimální řešení. firemní zařízení z LG AN-WF100). Takový doplněk je připojen přes USB. Pro starší modely jsou alternativní způsoby. PCMCIA karta nebo C1. Synchronizace se automaticky provádí. Žádné problémy nebudou vzniknout.

připojení k internetu

První podmínka chytrého televize je přítomnost internetu ve vašem domě. A internet musí být zapojen nebo způsob připojení musí poskytnout Wi-Fi router. Jednoduché USB modemy buněčných operátorů se sem nehodí, takže první věc, kterou potřebujete strávit internet.

K dispozici je 2 způsoby připojení televizoru na internet pro použití technologie:

 • Prostřednictvím kabelu. v případě, že jste pohodlně vloženi do televizoru na televizor, stejně jako můžete mít buď domácí síť Wi-Fi a neexistuje žádná touha / možnost nakonfigurovat, nebo neexistuje vestavěný Wi-Fi adaptér a není žádná touha / možnost koupit externí.
 • Přes bezdrátovou síť Wi-Fi.

Jakou metodu je vyřešit vás, funguje televizor dokonale v obou možnostech, rozdíl v nastavení bude pouze v prvním a posledním kroku.

Pokud přes kabel

V tomto případě musíte připojit síťový síťový kabel v konektoru LAN na zadním panelu televizoru. Pokud je pouze jeden počítač připojen k Internetu v domě, pak pro současnou práci internetu na IT a TV, které potřebujete koupit speciální rozdělovač (nazývá se swish nebo rozbočovač) a připojit k němu internetový kabel. Pak jeden z jeho výstupu LAN 1 připojte síťový kabel s počítačem a druhý LAN 2 je připojen k televizoru.

Dále zvažte proces nastavení televizoru pro metody připojení kabelu. Pomocí dálkového ovladače musíte provést následující:

Přejděte do menu, na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko HOME.

Vyberte položku menu „Nastavení“ a přejděte do části „Síť“, vyberte položku „Síťové připojení“.

Vyberte tlačítko „Konfigurovat připojení“, pak se seznam sítí.

Na další obrazovce pro připojení Internetu přes kabel. přejděte na položku „Wired Síť“, pokud vyberete bezdrátovou síť Wi-Fi ze seznamu. Dále klikněte na „Aktualizovat“ a očekávejte. Pokud je nainstalována heslo na síti Wi-Fi, musíte jej navíc zadat do okna, které se zobrazí.

Po krátkém očekávání uvidíte zprávu o úspěšném připojení zařízení do sítě, klepněte na tlačítko „Ready“. Gratulujeme! Právě jste úspěšně nakonfigurovali televizor, abyste zadali Internet.

Bezdrátové připojení (Wi-Fi)

Podívejte se do uživatelské příručky, v televizním modelu je vestavěný modul Wi-Fi. Pokud ve vašem modelu chybí, můžete televizor připojit pomocí Wi-Fi adaptéru pro USB portu LG AN-WF100 (zakoupené samostatně). Připojte adaptér Wi-Fi do bezplatného USB portu televizoru.

Před připojením musíte konfigurovat přístupový bod. Doporučuje se mít blíže než jeden metr od televizoru, aby se zabránilo rušení a konfliktu s ovládacím panelem. Pokud je bezdrátové připojení k síti k dispozici pro televizor, položka se zobrazí na obrazovce Nastavení: Nastavení sítě: Bezdrátové připojení;.

Vyberte jej klepnutím na tlačítko OK na dálkovém ovladači.

V zobrazeném okně vyberte požadovanou metodu připojení:

 • Nastavení ze seznamu přístupových bodů (AP);. Pokud znáte název vaší domácí sítě Wi-Fi a další parametry.
 • Jednoduchá instalace (režim tlačítka WPS);. Pokud váš router podporuje nastavení Wi-Fi. To je nejjednodušší způsob, jak nainstalovat. Stačí stisknout tlačítko WPS, ukončete televizor v nabídce TV, klepněte na tlačítko Připojit a vyberte možnost Automaticky nebo ruční konfigurace IP, jako s kabelovým připojením.
 • Nastavení sítě [ad-hoc];. Pokud chcete připojit televizor do domácí bezdrátové sítě, ale bez přístupu k internetu. V počítači v nastavení síťového připojení musíte zadat adresu IP (192.168.0.1), maska ​​podsítě (255).255.255.0) a výchozí brána (192).168.0.deset). Když je toto připojení vybráno, budete muset zadat identifikátor sítě a klíče obrany zařízení (informace o nastavení lze změnit s červeným tlačítkem), pak zadejte adresu brány počítače v kvalitě IP adresy televizoru a naopak. IP adresa počítače jako televizní brána.

V seznamu nalezených sítí Wi-Fi vyberte název přístupového bodu nebo routeru Wi-Fi.

Při použití zabezpečeného připojení (pokud máte skrytou síť. Skrytý SSID) Zvolte Zadejte nový SSID;, zadejte název sítě ručně a zadejte klíč.

Pokud je síť Wi-Fi chráněno heslem, zadejte jej pomocí dálkového ovladače stisknutím tlačítka RED PIN;.

TV zkontroluje nastavení sítě a zobrazí výsledek připojení.

Spojení přes router

Například máte router a v televizi není Wi-Fi. Můžeme jednoduše vytvořit síťový kabel k televizoru.

Router by měl být připojen k internetu a je nakonfigurován.

Také potřebujeme síťový kabel. Malý kabel je dodáván s routerem, nebo s TV. Ale pokud potřebujete delší kabel, můžete to udělat sami, jak napsal https: // f1comp.en / sovety / kak-sdelate-obzhat-krossover / nebo jít do nějakého počítačového obchodu a požádejte o kabel požadované délky.

Připojujeme jeden konec kabelu k routeru, ve žlutém konektoru (omlouvám se za kvalitu fotografie).

Na televizoru je druhý konec kabelu připojen k síťovému konektoru (RJ-45). Lepší, že televizor bude zapnutý.

Pokud je vše v pořádku, pak ihned po připojení kabelu na televizoru se musí zobrazit okno se zprávou, že spojení s kabelovou sítí je nastaveno (rychle zmizí).

Vše, Internet na televizoru již pracuje! Můžete použít všechny chytré televize.

Připojte zařízení k bezdrátové síti

Do bezdrátové sítě, která vysílá náš TV, můžete připojit všechna zařízení: telefony, tablety, notebooky atd. D.

Samotný proces se neliší od připojení k běžné síti, který router vytvoří. Například o připojení zařízení, která pracují na Androidu, můžete zde přečíst.

Ukážu vám příklad připojení telefonu HTC.

Stačí zapnout Wi-Fi na telefonu a vyberte si naši síť. Naučíte se to hned, bude tam název televizoru.

Klikněte na něj, zadejte heslo (které jsme viděli při spuštění přístupového bodu na televizoru) a klepněte na tlačítko Připojit.

Pozornost! Pokud existují velká písmena v hesle, musí být zadáni velkými.

To je vše, můžete použít internet.

Nyní se můžete vrátit do nastavení televizoru a otevřít nastavení přístupového bodu. Uvede se, že je připojeno jedno zařízení (nebo kolik jste tam připojili).

Připojení funguje stabilní. Signál je dobrý. Rychlost je také velmi dobrá. Je pravda, že jsem nepřipojil více než jedno zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS