Jak připojit soundbar Sony k televizoru

Jak připojit subwoofer Sony?

Připojte jeden konec audio kabelu do zásuvky AUDIO OUT / (sluchátka) na televizoru. Připojte bezdrátový vysílač k portu USB televizoru. Nastavení [Headphone/Linear Audio Out] se automaticky změní na [Subwoofer]. Umístěte bezdrátový subwoofer a připojte jej ke zdroji střídavého proudu.

Připojte jednotku k televizní obrazovce pomocí kabelů, obvykle pomocí tulipánových zástrček. Jedná se o kabel 2RCA s červenými a bílými konektory, které se připojují k podobným zásuvkám označeným jako „Audio In“ v subwooferu a „Audio Out“ v televizoru.

Jak nejlépe umístit soundbar

Soundbar je zvukový panel v podlouhlém pouzdře, který je často dodáván se subwooferem. Tyto přístroje vyrábí mnoho předních výrobců audio a video zařízení, ale nejoblíbenější jsou přístroje značek jako LG, Sony, Samsung, Philips atd.Д. Firmy samy doporučují pořízení soundbarů k televizorům jako alternativu k jejich vestavěným reproduktorům, které často nevynikají kvalitou zvuku.

Aby soundbar poskytoval optimální reprodukci zvuku, musí být správně nainstalován. Nejlepším řešením je zavěsit jej na stěnu pod televizor nebo na podstavec před televizor či na nižší úroveň. Majitelé krbů často umisťují soundbar na krbovou římsu.

Pod televizorem je zvukové pole přibližně v úrovni hlavy diváka, takže signál k němu dopadá přímo. Kromě toho se vyšší frekvence zdají být plnější a jasnější.

Důležité! Nedoporučuje se instalovat jednotku dále od panelu televizoru, protože se ztratí iluze prostorového zvuku a zvukový signál bude tlumený. Vyvarujte se také zavěšení zařízení přímo nad televizor, protože kvalita zvuku se pak sníží.

Na stěně

Pokud je na stěně pod televizorem dostatek místa, lze soundbar zavěsit pod něj. Je důležité, aby mezi zařízeními byl dostatečný prostor, ne menší než 10 cm. Zvukovou desku zavěste na držák, který se někdy dodává s jednotkou, ale často je třeba jej zakoupit zvlášť.

Všimněte si také! V prodeji jsou originální držáky od výrobce soundbaru i levnější čínské držáky, které obvykle nejsou horší než originály.

Před montáží se musíte ujistit, že je stěna dostatečně pevná, aby unesla hmotnost spotřebiče, a zvolit vhodné upevňovací prvky podle materiálu stěny (cihly, beton, sádrokarton atd.).Д.). Pro instalaci je třeba připevnit držák na stěnu pod televizní přijímač, vyrovnat jej podle vodováhy a připevnit několika šrouby. Pokud je rámeček dlouhý, je uprostřed rámečku šipka. Pokud je správně namontován, bude přesně naproti středu televizoru. Po upevnění držáku na něj připevněte soundbar. Ujistěte se, že je zařízení bezpečně upevněno a že nespadne samo nebo při neopatrném pohybu uživatele.

Na poličce před televizí

Pokud je televizor umístěn na podstavci, je v tomto případě soundbar namontován před ním. Dbejte na to, aby kryt zvukového kanálu nezakrýval obrazovku. Dotyčné zařízení může být umístěno i na polici pod ním, ale pak je lepší vysunout ho blíže k okraji, aby boční sloupky podstavce nezkreslovaly zvuk.

Důležité! Je třeba mít na paměti, že soundbary podporující technologie jako Dolby Atmos, DTS: X a podobné nesmí být instalovány uvnitř stojanu, protože pro vytvoření vertikálních zvukových efektů je nutný odraz akustických vln od stropu.

Ujistěte se, že boční a přední strany soundbaru nejsou zakryté, protože to snižuje kvalitu zvuku.

Jak připojit náhlavní soupravu k televizoru, pokud nemáte konektor pro náhlavní soupravu?

Pokud na televizoru není konektor pro sluchátka, můžete aktivní reproduktor připojit přes výstupy Audio-R (bílý) a Audio-L (červený). V tomto případě použijte kabel 2RCA-2RCA. Pokud jsou vaše reproduktory drahé, mohou mít optický vstup.

Připojení bezdrátových sluchátek k televizoru LG pomocí vysílače Bluetooth

  • Přejděte na „Bluetooth“ → „Náhlavní souprava Bluetooth“ → „OK“. Stiskněte zelené tlačítko.
  • Vyberte sluchátka ze seznamu nalezených sluchátek a stiskněte tlačítko „OK“.
  • Zadejte kód PIN (můžete jej získat z uživatelské příručky náhlavní soupravy, obvykle 0000).

Jak připojit soundbar Sony k televizoru

Na pultech obchodů se letos objevila řada nových kompaktních systémů domácího kina, které zákazníci znají jako soundbary nebo soundboardy. Všichni přední výrobci nedávno představili své nejnovější zvukové panely, jejichž rozmanitost může někdy vyvolat spoustu otázek při připojování k televizoru nebo jinému video/audio zařízení. Podívejme se na nejlepší a alternativní způsoby připojení zvukové desky k televizní obrazovce nebo jinému zařízení domácího kina.

Co je soundbar? O konstrukci a provozu těchto reproduktorových systémů existují samostatné články. Stručně řečeno, zvuková deska je kompaktní reproduktor, který se montuje pod televizní obrazovku nebo pod obrazovku, pokud je televizor namontován na stěně. Soundbar je navržen tak, aby nahradil vestavěný systém reproduktorů plochých televizorů a výrazně zlepšil reprodukci zvuku přijímaných televizních programů i filmů a her. Soundbary se často prodávají s kompaktním bezdrátovým subwooferem. Když uvážíte všechny funkce moderních soundbarů. Je jakýsi miniaturní přijímač s vestavěnými reproduktory pro vytvoření základního domácího kina.Letošní novinkou je nový typ soundbaru navržený jako stojan na televizor.

Kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Připojení HDMI Nejlepší možností připojení soundbaru k televizoru nebo jiným zařízením je použití rozhraní HDMI. Soundbar je samozřejmě vybaven jedním nebo více konektory HDMI, které slouží k tomuto účelu. Obvykle je k dispozici jeden výstup HDMI pro připojení k televizoru a více vstupů HDMI lze použít k připojení periferních zařízení jako zdrojů audio a video signálu.Ujistěte se, že televizor a soundbar podporují funkci HDMI ARC (Audio Return Channel). To je nutné, aby při použití HDMI ARC byl izolovaný zvukový signál z televizoru předáván k přehrávání opačným směrem do soundbaru. Tuto funkci musí podporovat televizor i soundbar. Zvuk z analogových televizních kanálů i dalších zdrojů připojených k televizoru se pak přivádí kabelem HDMI do soundbaru, kde se přehrává.

V tomto případě existují určitá omezení. Ne každý televizor dokáže posílat vícekanálový zvuk do jiného zařízení prostřednictvím zpětného audio kanálu. Některé televizory poskytují maximálně stereofonní formát zvuku (dva kanály), zatímco jiné televizory mohou podporovat 5 kanálů.1kanálový zvuk Dolby Digital. Pokud je váš soundbar navržen pro 5.1kanálový zvuk a televizor nepodporuje jeho přenos přes zpětný kanál zvuku, nebudete mít ze soundbaru vícekanálový zvuk.

Kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Mnoho dnešních zvukových panelů má více než jeden vstup HDMI. V případě potřeby můžete připojit zdroje signálu přímo ke zvukové desce. Pokud má soundbar několik vstupů HDMI a jeden výstup HDMI, připojené zdroje videa se automaticky přesměrují do televizoru. Stručně řečeno, připojte svá zařízení, jako je přehrávač Blu-ray a herní konzole, k SoundBaru, který nejlépe zpracuje zvuk a obraz pro zobrazení na televizoru. Zvuková lišta umožňuje přepínat mezi připojenými zdroji.

Připojení přes optický nebo koaxiální vstup

Kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Pokud připojení přes HDMI není možné, protože soundbar nebo jiné zařízení toto pohodlné rozhraní nepodporuje, můžete použít digitální zvukové rozhraní. Většina soundboardů má digitální optické rozhraní (Toslink) a některé soundbary používají digitální koaxiální vstup. Oba vstupy slouží ke stejnému účelu.

Optické zvukové rozhraní

K optickému nebo koaxiálnímu vstupu zvukové desky můžete připojit televizor, herní konzoli, přehrávač Blu-ray a další zařízení s vhodným výstupem. Výhodou tohoto rozhraní je, že podporuje 5.1kanálový zvuk (Dolby Digital nebo DTS). Všechny zdroje zvuku/videa jsou připojeny přímo k televizoru (TV tuner, Smart TV, streamované video atd.).Д.), pak je zvukový signál přenášen přes optické nebo koaxiální rozhraní do zvukové desky. Podobným způsobem lze k soundbaru přímo připojit i jiná zvuková zařízení, ale upozorňujeme, že optické a digitální koaxiální vstupy nepodporují formáty HD zvuku, jako jsou bitstreamové formáty Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio.

Koaxiální audio rozhraní

Analogové rozhraní Pokud nemůžete použít digitální formát pomocí HDMI, optického nebo koaxiálního vstupu, je obvykle možné použít analogové vstupy televizoru a zařízení, která k němu mezitím připojíte. Na soundbaru jsou také analogové vstupy se známými červenobílými konektory typu RCA. Není to nejlepší řešení z hlediska kvality a umožňuje získat pouze stereofonní zvuk, ale je to lepší než nic.

Připojení přes optický vstup

Častou otázkou je, jak připojit soundbar k televizoru LG nebo jiným značkám přes optický vstup? Je to tak snadné. Surroundbary mají digitální optické rozhraní (Toslink) a pro připojení používají speciální optický kabel. Připojení je stejně kvalitní jako HDMI a lze jej bezpečně používat.

Jako názorný příklad uvádíme postup připojení soundbaru LG k televizoru LG soundbar. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je funkce LG soundsyng implementována v samotném televizoru. Poté musíte přejít do části nabídky a najít položku „Sound Out“. Pokud se po stisknutí této položky objeví na obrazovce Surroundbar „LG OPT“, znamená to, že připojení bylo úspěšně dokončeno. Nespornou výhodou takového připojení je podpora vícekanálového zvuku 5.1 Technologie Dolby Digital nebo DTS. Princip je jednoduchý. audio a video signály jsou přivedeny do televizoru a poté jsou zvukové informace přivedeny do soundbaru pomocí optického kabelu.

Jak správně umístit soundbar

Subwoofer je podlouhlý zvukový panel, nejčastěji s integrovaným subwooferem. Vyrábí je mnoho populárních značek; jednotky LG, Sone, Phillips, Samsung a dalších známých výrobců jsou velmi žádané. Nabízejí zařízení, která nahrazují vlastní zvuk a zlepšují jeho kvalitu.

Aby soundbar reprodukoval kvalitní zvuk, musí být zařízení správně umístěno. Správné umístění soundbaru je pod televizorem, můžete jej zavěsit nebo umístit na libovolný povrch. Lidé, kteří mají doma krb, mají možnost umístit soundbar na krbovou římsu.

Pokud je soundbar umístěn pod televizorem, je umístěn v úrovni hlavy a zajišťuje přímý přenos zvuku. Takové umístění také zajistí objemný a jasný zvukový výstup.

Je důležité mít na paměti, že při instalaci soundbaru dál od televizoru hrozí ztráta iluze prostorového zvuku a tlumený zvukový signál. Kvalita zvuku se také výrazně zhorší, pokud je soundbar umístěn nad televizorem.

Zavěšení na zeď

Pokud je pod televizorem místo, lze nainstalovat soundbar. Hlavní je zajistit minimální vzdálenost 10 cm mezi jednotlivými zařízeními. Soundbar lze zavěsit na držák. Může být dodáván se zařízením SoundBar, ale obvykle je třeba jej zakoupit samostatně.

Mnoho prodejců nabízí ke koupi originální držáky pro soundbar, které vyrábí sami výrobci. Často se však prodávají i držáky čínské výroby, které se liší cenou, ale kvalitou nijak nezaostávají.

Před montáží jednotky je třeba se ujistit, že je stěna pevná. Musí být pevný a musí být schopen udržet jednotku. Dále je třeba vybrat vhodný držák na stěnu podle materiálu stěny. Poté připevněte držák a pomocí vodováhy a šroubů jej zajistěte. Některé závorky mají uprostřed značku šipky. Pokud je namontován, bude umístěn přímo před středem televizní obrazovky. Po úspěšné montáži držáku je třeba nainstalovat soundbar a zkontrolovat, zda je bezpečně a pevně upevněn.

Umístění na polici

Pokud je televizor umístěn na nočním stolku, musí být soundbar instalován přímo před ním. Nejprve se ujistěte, že soundbar nepřekáží televizní obrazovce. Soundbar lze umístit na spodní polici nočního stolku, ale je třeba si uvědomit, že boční stěny stolku zkreslují zvuk, takže soundbar musí být vysunut mírně ven.

Stojí za zmínku, že soundbary s Dolby Atmos, DTS:X nelze instalovat do stojanu, protože vertikální zvukové efekty vznikají odrazem akustických vln od stropu.

Jakmile je jednotka na místě, zkontrolujte, zda nejsou všechny její strany kromě zadní zakryté, aby nedošlo ke zhoršení kvality zvuku.

Jak správně umístit soundbar

Soundbar je podlouhlý zvukový panel, nejčastěji s vestavěným subwooferem. Na jejich výrobě se podílí řada populárních značek; jednotky LG, Sone, Phillips, Samsung a dalších známých výrobců jsou velmi žádané. Nabízejí jednotku jako náhradu za vlastní zvuk, aby se zvýšila kvalita zvuku.

Aby soundbar reprodukoval kvalitní zvuk, musí být přístroj správně nastaven. Soundbar je vhodné umístit pod televizor, můžete jej zavěsit nebo položit na nějaký povrch. Lidé, kteří mají doma krb, mají možnost umístit soundbar na krbovou římsu.

Pokud soundbar umístíte pod televizor, bude v úrovni hlavy, což zajistí přímý přívod zvuku. Toto uspořádání také zajistí prostorový a živý zvuk.

Je důležité si uvědomit, že při instalaci soundbaru dál od televizoru hrozí ztráta iluze prostorového zvuku a ztlumení zvukového signálu. Kvalita zvuku se také výrazně zhorší, pokud je soundbar umístěn nad televizorem.

Pověste ji na zeď

Pokud je pod televizorem volný prostor, můžete soundbar umístit. Hlavně je třeba vzít v úvahu, že vzdálenost mezi zařízeními musí být alespoň 10 cm. Soundbar lze zavěsit na držák. Může být dodáván se soundbarem, ale obvykle je nutné jej zakoupit zvlášť.

Mnoho obchodů nabízí ke koupi originální držáky pro soundbary vyrobené samotnými výrobci. Často si však můžete koupit držáky čínské výroby, které stojí hodně, ale jejich kvalita není horší.

Než začnete s montáží jednotky, ujistěte se, že je stěna bezpečně připevněna. Stěna musí být pevná a schopná unést jednotku. Pak je třeba vybrat vhodné nástěnné svítidlo podle materiálu stěny. Poté je třeba nainstalovat držák a upevnit jej pomocí vodováhy a šroubů. Některé závorky mají uprostřed značku šipky. Pokud je nainstalován, bude umístěn přímo před středem televizoru. Po úspěšné montáži držáku je třeba soundbar nainstalovat a zkontrolovat, zda je bezpečně a pevně upevněn.

Umístění na polici

Pokud je televizor umístěn na stolku u postele, je třeba soundbar nainstalovat přímo před něj. Nejprve se ujistěte, že soundbar nepřekáží televizní obrazovce. Soundbar lze umístit na spodní polici zásuvky, ale je třeba počítat s tím, že boky zásuvky budou zvuk zkreslovat, proto je třeba soundbar trochu vysunout.

Stojí za zmínku, že soundbary s Dolby Atmos, DTS:X nelze instalovat do stojanu, protože vertikální zvukové efekty vznikají odrazem akustických vln od stropu.

Po upevnění jednotky je nutné zkontrolovat, zda jsou všechny její strany kromě zadní strany uzavřeny jinými předměty, aby nedošlo ke zhoršení kvality zvuku.

Co dělat, když po připojení není slyšet zvuk?

Ne vždy jde vše hladce, existuje mnoho případů, kdy připojení nefunguje tak, jak očekáváme. Níže uvádíme některé běžné problémy a jejich případné řešení.

  • Zvuk se nevysílá do soundbaru, ale pokračuje v přehrávání na televizoru. V nabídce televizoru je někdy nutné dodatečně nastavit port, do kterého bude zvuk přenášen. Obvykle se nazývá: „Sound Out“, „Sound Out“ nebo jen „Sound“.
  • Zvuk neprochází přes soundbar pouze při sledování filmů. Problém je, že televize hraje přes soundbar, ale ve filmových aplikacích hraje přes reproduktory televizoru. Problémem je nedostatek některých zvukových dekodérů. Vyřešeno použitím externího dekodéru (zařízení) nebo povolením normálního stereofonního zvuku v nastavení televizoru (tzv. PCM 2).0). Filmy je možné také formátovat, ale je to příliš těžkopádné.
  • Soundbar je připojen, ale nefunguje. Stojí za to zkontrolovat zdroj zvuku na soundbaru. Možná jste místo televizoru vybrali jiné zařízení (časté zejména u připojení Bluetooth) nebo jiný kanál.
  • Zvuková lišta se nepřipojí. Pokud se chová podivně: nepřehrává zvuk, některé indikátory svítí, jiné ne. Ne, měli byste zkontrolovat kabel. Nemusí podporovat HDMI ARC, je to prosté HDMI, bez zpětného kanálu. Je třeba ji vyměnit. Je také nutné použít správné porty na televizoru a soundbaru, které jsou obvykle odpovídajícím způsobem označeny. Zařízení mají často normální rozhraní HDMI i HDMI ARC. Nesprávná volba způsobí nefunkčnost zařízení.

Pokud jsou konektory v pořádku a zařízení podporují zvolený typ připojení, mělo by vše fungovat správně. Pokud byly vyzkoušeny všechny možnosti a situace se nezměnila, je rozpočtovou možností přechod na jiný typ připojení.

Doufejme, že se uživatelům podařilo navázat spojení mezi soundbarem a televizorem a zvuk funguje správně. Měl by být o řád lepší než vestavěný reproduktor v televizoru. Pokud něco nešlo podle plánu, zanechte nám prosím komentář s podrobným popisem problému a my se pokusíme pomoci s nápravou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS