Jak připojit telefon ke konzoli Xbox one

Jak ovládat konzoli Xbox One pomocí chytrého telefonu nebo tabletu?

Dnes je tomu těžké uvěřit, ale slavný Xbox 360 byl vydán již v roce 2005. Takže v době, kdy chytré telefony nebyly vůbec „Smart“ a měly jiný název, mobilnímu trhu zcela dominovaly BlackBerry a Nokia a herní trh byl téměř rovnoměrně rozdělen mezi herní konzole a stolní počítače. Celkově to bylo poměrně vyvážené.

Toto období rovnováhy však netrvalo příliš dlouho.

Brzy Apple toto uspořádání radikálně změnil, a to hned dvakrát: v roce 2007, kdy Steve Jobs představil světu první iPhone, a v roce 2010, kdy se začaly prodávat tablety iPad.

připojit, telefon, konzoli, xbox

Proběhla skutečná mobilní revoluce, která změnila nejen trhy, ale také myšlení masových uživatelů, kteří nyní přijímají a posílají informace, konzumují mediální obsah a hrají elektronické hry zcela jiným způsobem. Dnes má chytrý telefon nebo tablet každý, a i ti, kteří ho ještě nemají, si ho v blízké budoucnosti nepochybně pořídí.

Mnozí výrobci herní elektroniky si dobře uvědomují tempo růstu mobilních zařízení a úspěšně využívají tohoto okamžiku a nabízejí hráčům relevantní a užitečná řešení. Společnost Microsoft proto jen několik dní po zahájení prodeje konzole Xbox One okamžitě vydala mobilní aplikaci, pomocí které mohli uživatelé připojit své chytré telefony a tablety k nové konzoli a získat přístup k jejím různým funkcím.

Pokud již vlastníte konzoli Xbox 360, zřejmě jste se již seznámili se službou SmartGlass. Smartglass umožňuje používat rozhraní konzole a spouštět hry, různé aplikace a sociální funkce, jako je prohlížení úspěchů, čtení zpráv atd., na mobilním zařízení.

Novější SmartGlass pro Xbox One se samozřejmě od SmartGlass pro Xbox 360 mírně liší v tom smyslu, že by měl běžet rychleji a stabilněji, protože, jak tvrdí Microsoft, Xbox One byl původně vyvinut s ohledem na SmartGlass.

Aplikaci SmartGlass pro Xbox One si můžete stáhnout do mobilních zařízení se systémy Android, iOS, Windows Phone, Windows 8 a Windows RT. Konkrétně software funguje s chytrými telefony a tablety se systémem Android 4.0 a vyšší, Windows Phone 7.5 a vyšší, stejně jako iPhony od 3GS a všechny ostatní, přehrávače iPod Touch 4. Generace a tablety iPad.

Chcete-li připojit chytrý telefon a/nebo tablet k Xboxu One, musíte se nejprve ujistit, že jsou mobilní zařízení i samotná konzole připojeny ke stejné místní síti, poté na mobilním zařízení otevřete aplikaci SmartGlass a poté jednoduše stiskněte tlačítko „Připojit“, načež software zobrazí konzoli na obrazovce.

Pokud tomu tak není, musíte znovu zkontrolovat, zda jsou konzole Xbox One a smartphone (nebo tablet) připojeny k síti, a poté znovu stisknout tlačítko Připojit.

Pokud se nemůžete znovu připojit, musíte přejít do nastavení aplikace a zadat IP adresu konzole ručně (najdete ji v nastavení konzole. Síť, karta Rozšířená nastavení).

Co umí SmartGlass?

Po připojení k Xboxu One přes SmartGlass se smartphone nebo tablet automaticky promění v plnohodnotný bezdrátový herní ovladač s obvyklými ovládacími tlačítky. A, B, X a Y a současně s dálkovým ovladačem. Kromě toho je k dispozici zajímavá doprovodná funkce, která na displeji mobilního zařízení zobrazuje další informace. Například v určitém okamžiku hry Dead Rising 3 se smartphone promění v „osobního digitálního asistenta pro kontrolu a ochranu zombie“, jehož prostřednictvím můžete komunikovat s nehratelnými postavami, přivolávat letecké útoky a dávat další pokyny.

Několik rychlých tipů na závěr: 1. Chcete-li mít při hraní her (nebo jednoduše při používání aplikace SmartGlass) zapnutou obrazovku chytrého telefonu nebo tabletu, musíte v nastavení aplikace aktivovat možnost Stay Awake. 2. Chcete-li rychle najít hru, film, hudební skladbu nebo aplikaci, můžete použít funkci vyhledávání; vyhledávací pole v nové aplikaci SmartGlass se nachází vedle tlačítka „Připojit„.

Stáhněte si aplikaci Xbox

Před stažením aplikace Xbox pro iOS nebo Android byste měli svůj smartphone nebo tablet aktualizovat na nejnovější verzi příslušného operačního systému. Uživatelé iOS potřebují verzi 9.0 nebo novější pro spuštění aplikace. Společnost Microsoft doporučuje uživatelům systému Android verze 4.1 nebo vyšší. Po aktualizaci přejděte do iTunes nebo Google Play Store a do vyhledávacího pole zadejte „Xbox“.

Klepnutím na tlačítko „Instalovat“ zahájíte stahování aplikace do smartphonu nebo tabletu a po instalaci ji spustíte. Po výzvě se přihlaste k účtu Xbox.

Jak mohu ovládat konzoli Xbox One z telefonu?

Chcete-li připojit svůj chytrý telefon a/nebo tablet k Xboxu One, musíte se nejprve ujistit, že jsou mobilní zařízení i samotná konzole připojeny ke stejné místní síti, poté na mobilním zařízení otevřete aplikaci SmartGlass a jednoduše stiskněte tlačítko „Připojit„, aplikace vám poté na obrazovce zobrazí konzoli.

Ve všech případech budete potřebovat použitelnou mobilní aplikaci, spolehlivé mobilní připojení nebo připojení Wi-Fi a bezdrátový ovladač Bluetooth. Zaprvé můžete hrát pomocí předplatného Xbox Game Pass Ultimate v mobilní aplikaci Xbox Game Pass.

Mohu používat telefon ke hraní her na konzoli Xbox one??

Nyní můžete hrát téměř všechny hry pro Xbox přímo v telefonu nebo jiném mobilním zařízení. Existují dva způsoby, jak to provést. V každém případě potřebujete ke hraní pouze příslušnou mobilní aplikaci, spolehlivé mobilní připojení nebo připojení Wi-Fi a bezdrátový ovladač s technologií Bluetooth.

Dalším způsobem, jak streamovat video, zvuk nebo fotografie z telefonu do konzole Xbox One, je DLNA. Tato možnost pouze pro systém Android promění telefon v mediální server. Pomocí aplikace Xbox One Media Player můžete procházet zařízení, najít soubor, který chcete sledovat, a streamovat ho online.

Používání aplikace

Připojení smartphonu ke konzoli je jednodušší než naučit se používat aplikaci. Znovu stiskněte tlačítko se třemi vodorovnými pruhy a otevřete nabídku. Prohlédněte si svůj profil a úspěchy, nahraná videa a snímky obrazovky a procházejte obchod Xbox Store.

Klepnutím na avatara se otevře seznam přátel, zatímco ikony v okolí umožňují spravovat zprávy a oznámení. Ikona tří avatarů umožňuje zahájit skupinový chat.

Připojení k Xboxu prostřednictvím telefonu?

Ve smartphonu přejděte do nabídky síť / Wi-Fi v nastavení systému nebo v nastavení zařízení. Pokud konzole Xbox One není připojena, vyberte možnost Konfigurovat bezdrátovou síť, vyberte požadovanou síť a po výzvě zadejte příslušné heslo. Obě zařízení musí být v dosahu sítě, aby se mohla připojit.

Můžete hrát příležitostné hry i hry zakoupené v rámci předplatného služby Xbox Game Pass. Chcete-li si hru vyzkoušet, musíte být členem programu Xbox Insider, stáhnout si aplikaci do konzole a mít zařízení se systémem Android 6.0 nebo vyšší s podporou Bluetooth 4.0, ovladač Xbox One a internet o rychlosti alespoň 4,75 Mb/s.

Stáhněte si aplikaci Xbox

Před stažením aplikace Xbox pro iOS nebo Android je nutné aktualizovat smartphone nebo tablet na nejnovější verzi příslušného operačního systému. Uživatelé iOS potřebují verzi 9.0 nebo vyšší pro spuštění aplikace. Společnost Microsoft doporučuje uživatelům systému Android verzi 4.1 nebo vyšší. Po aktualizaci přejděte do obchodu iTunes nebo Google Play a do vyhledávacího pole zadejte „Xbox“.

Stisknutím tlačítka „Instalovat“ zahájíte stahování aplikace do chytrého telefonu nebo tabletu a po instalaci ji spustíte. Po výzvě se přihlaste k účtu Xbox.

Sdílení zábavy: streamování videa do konzole Xbox One ze smartphonu

Možná vás překvapí, že existuje mnoho možností streamování médií z telefonu do konzole Xbox One. Shrnutí:

připojit, telefon, konzoli, xbox
  • Streamování pomocí technologie Miracast v systému Android pomocí AirServeru v konzoli Xbox One
  • Streamování z AirPlay do iPhonu opět pomocí AirServeru
  • Streamování videa YouTube z telefonu do aplikace Xbox One
  • Nastavte telefon jako server DLNA a poté sledujte a streamujte obsah na konzoli Xbox One

Se systémem Xbox One můžete komunikovat i ze smartphonu pomocí speciální mobilní aplikace.

Obecně můžete video obsah z telefonu do konzole Xbox One streamovat různými způsoby.

Hledáte další možnosti? Možná budete chtít místo toho streamovat z jiného zařízení.

připojit, telefon, konzoli, xbox
| Denial of responsibility | Contacts |RSS